2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
4.5 cıkmıs

Referans aralıgındayım aslında. Sınıra yakınım diyelim.
0.50 - 5.10 referans aralığı
Normal zamana göre normal canım değerin ama gebelikte 2.5 altı olmasıni istiyorlar ondan ilaç dozajı ayarlanması için yonlendirmis bana kalırsa.arkadasimda da vardı düzenli tsh takibi yapıyorlardı 2.5 altından kalması için değerin.

Normal zamana göre normal canım değerin ama gebelikte 2.5 altı olmasıni istiyorlar ondan ilaç dozajı ayarlanması için yonlendirmis bana kalırsa.arkadasimda da vardı düzenli tsh takibi yapıyorlardı 2.5 altından kalması için değerin.
Evet
İlkinde de kullandım

Offf şimdi kim gidecek dahılıyeye
Kim yaptıracak test mest :KK53:

Niye bu sefer bu sekilde söyledi ki
Diğerinde de vardı
İlaç yazmıştı doktorum. Bunda dahılıyeye git dedi

Bakmam lazım kac çıktığına
Kadin dogumcular artik baskasinin alanına giren oonulara müdahale etmiyor sanirim benim doktorum da bi cok konuda yönlendirdi kendi ilac yazmadi. Zaten haşimato troid hastasiyim önceainde de endokrine gidiyordum hala her ay ona da kontrol oluyorum. Ilacin dozuna kadin dogumcu karismiyor.

Evet
İlkinde de kullandım

Offf şimdi kim gidecek dahılıyeye
Kim yaptıracak test mest :KK53:
Git canım git üşenme 🤭gebelikde önemli bir değer 25 lik verir büyük ihtimalle en kotu 50 lik ama diğer değerlerine de bakicak bence o yüzden.kadin dogumcu ezbere vermez genelde.dahiliyenin görevi.

Niye bu sefer bu sekilde söyledi ki
Diğerinde de vardı
İlaç yazmıştı doktorum. Bunda dahılıyeye git dedi

Bakmam lazım kac çıktığına
Canım 2.5 üstü istemiyoruz hamilelikte dedi bana doktor. Benim de 3.5 çıkmıştı. Bir tane ilaç verdi. İlk ay 2.5 a düşmüştü. Şimdi yine 3.5 çıktı. 1.5 a çıkardı ilacı.

Kızlar bu arada next markasını bilenleriniz var mı bilmiyorum ama önceden tr de vardı bu marka sonra çekildi. Trendyolda hala satışı var ama pahalı satıyolar. Ben kendi sitesinden ingiltereden getirtiyorum. Bazı şeyler çok uyguna geliyor. Mesela bu bodylerin tanesi 35₺. Sadece 36₺ gibi bir gümrük ödedim. (Alışveriş ücretinizin %20 si kadar ödeniyor.) merak edenlere duyurulur 🤭
Biraz sayfayı inceledim. Çok tatlı tulumları var. Tabi birkaç parça alınca fiyat yükseliyor ama tr fiyatları iki katı. Bilmiyordum bu markayı, yeni yeni öğreniyoruz. 😇 Ama muhtemelen alacağım birşeyler.

Kızlar demir ilacıma bakın. Kaşık gibi 😀

Eklentiler

• 20220328_232548.jpg
    20220328_232548.jpg
    163 KB · Görüntüleme: 47
Merhaba kızlar . Bu sabah şeker yüklemem yapıldı , içecek hiç kötü değildi elmalı asitli içecek gibiydi . İlk içmeden önce kan verdim , içtikten 1saat sonra ve içtikten 2 saat sonra olmak üzere totalde 3 kez kan vermiş oldum . Sonra kontrolumde vardı , bebek hep 10 gün ilerde gidiyordu hala da öyle. Genel olarak gün içindeki kasılma ya da ağrılar için çok normal olduğunu söyledi . Eğer bir ağrı uzun süre gecmiyorsa üstüne düşünürüz dedi .

Birde bir şey sormak istiyorum ; ilk doz tetenozumu doktorum 24.haftada 2.dozu 28.haftada olmamı istemişti. İlk dozu bugün oldum , hemşire trip attı resmen doktora neden 24.haftada istedi diye 😄 bide 2.doz yaptırırken + boğmaca aşısı olmamı istedi. Hemşireye bunu dedigmde ilk kez duydum böyle bir şey dedi. Sizin doktorunuz boğmaca istedi mi
Normalde tenenoz anılarında bildiğim kadarıyla tenenoz ve difteri oluyor. Ama çoğu hoca bebeğin boğmacaya karşı koruması için hamilelikte tetenoz, difteri ve boğmaca bu 3 aşıyı öneriyor hatta en fazla boğmaca aşısını öneriyolar. Bebeği doğumdan sonra koruması için.

Bu linkte hoca anlatıyor.

Biraz sayfayı inceledim. Çok tatlı tulumları var. Tabi birkaç parça alınca fiyat yükseliyor ama tr fiyatları iki katı. Bilmiyordum bu markayı, yeni yeni öğreniyoruz. 😇 Ama muhtemelen alacağım birşeyler.
Evet desenler harika 😍 ve hm ye göre baya baya uygun. Nerdeyse lcw fiyatlarına geliyor. İki hafta gibi bi sürede geliyor. Ben de alıcam tulum burdan tanesi 65₺ civarı oluyor çünkü.

Ayy inşallah yapmaz. Cunku doktoruma diğerinin bulantı yaptığını söylemiştim
İnşallah yapmaz canım, aç karnına iç demişlerdi çok mide bulantısı yapdi aç karnına 3 dört gün kullandım.sonra gece kullandım devamını bulantı yapmadı ama doktor bir işe yaramamisdir tok karnına dedi. Sonra başka ilaç yazdı suda eriyen vişne suyu gibi tadı bulantı yapmadı ama etkisi nedir bilemiyorum tabi yarın yine kan idrar vercem büyük ihtimalle şeker yuklemem var bakalım ne çıkacak.

İnşallah yapmaz canım, aç karnına iç demişlerdi çok mide bulantısı yapdi aç karnına 3 dört gün kullandım.sonra gece kullandım devamını bulantı yapmadı ama doktor bir işe yaramamisdir tok karnına dedi. Sonra başka ilaç yazdı suda eriyen vişne suyu gibi tadı bulantı yapmadı ama etkisi nedir bilemiyorum tabi yarın yine kan idrar vercem büyük ihtimalle şeker yuklemem var bakalım ne çıkacak.
Magnezyum
Kalsiyum günde 2 kez
Bu da gunde 2 kez .

Ve çakışmamaları gerekiyor . Aralarında 1 saat olmalıymış.
Valla bu tarz düzen bana gore degil.
Demir aç karnına alınması işleri bozuyor

Doğal olarak aksıyor almak

Magnezyum
Kalsiyum günde 2 kez
Bu da gunde 2 kez .

Benim gibi gece uyandıkca iç. 🤣 3 te uyandığımda birini 5 ye birini 7 de birini içiyorum.

Magnezyum
Kalsiyum günde 2 kez
Bu da gunde 2 kez .

Malesef çok olunca öyle oluyor 🥴ben magnezyum kullanmıyorum ayrıca 😐 multivitaminin içindekiler var sadece kalsiyum magnezyum olarak.degerlerim üst sınıra yakın kalsiyum magnezyum ondan mı ayrıca vermiyor acaba 🙄kasılma kramp vs de yaşamıyorum şu an.

Malesef çok olunca öyle oluyor 🥴ben magnezyum kullanmıyorum ayrıca 😐 multivitaminin içindekiler var sadece kalsiyum magnezyum olarak.degerlerim üst sınıra yakın kalsiyum magnezyum ondan mı ayrıca vermiyor acaba 🙄kasılma kramp vs de yaşamıyorum şu an.
Aslında hamilelikte 2 kat ihtiyaç duyulduğu icin veriliyor. Ufak kasılmalar yasansa bılr fark edilmıyırmus.

Hergün düzenli süt içemem, peynir yiyemem, yoğurt yiyemem 😀o yuzden kalsiyum bu sekilde cok iyi.
Magnezyum kasılmaları önlüyor
Yanı benim bildiğim her hamile kullanmalı.
Doktordan doktora degısıyor düşünceler demek ki bilemiyorum

Aslında hamilelikte 2 kat ihtiyaç duyulduğu icin veriliyor. Ufak kasılmalar yasansa bılr fark edilmıyırmus.

Hergün düzenli süt içemem, peynir yiyemem, yoğurt yiyemem 😀o yuzden kalsiyum bu sekilde cok iyi.
Magnezyum kasılmaları önlüyor
Yanı benim bildiğim her hamile kullanmalı.
Doktordan doktora degısıyor düşünceler demek ki bilemiyorum
Sorayım bakalım yarin ne diyecek aklımda kalmasın 🤗 ben düzenli yumurta yoğurt peynir vs severek tüketiyorum ondan yüksek sanırım.ama gerekliyse kullanırım tabiki bakalım ne diyecek 🤭

Birde kızlar yarın şeker testi yaptircam.anneme geldik akşamdan hastane buraya yakın diye.annem şeker hastası aleti var bir bakayım dedim aklıma gelince hiç bakmamisdim daha önce.aksam 6 buçuk gibi yemek yedim balık çorba salata. 8 buçuk gibide 1 ekşi elma yedim. 10 u 10 gece gibi cihazla ölçüm yapdim 76 cikdi.bu şimdi açlık mi olur tokluk mu.normal gibi cikdi sanki ama içim rahatladı biraz psikolojik olarak 🤣 insülin direncim var diye kafama takılıyordu bu şeker testi. Ne çıkacak bakalım.en azından kafam rahat test gideceğim bu bile iyi geldi 🤭

X