2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Anca yazacak vaktim oldu, çünkü ben sanırım tarihe geçeceğim yani yok daha neler, bende böyle sınanıyorum herhalde. Nasıl olabilir aklım almıyor.
Dün gittim acile doktor birinden ses alamıyorum dedi. Ben işte yine aynısı oldu yine biri gitti diye zırlamak üzereyken, üçüncüden ses yok dedi. Anlamadım? Dedim, maalesef üçüncüden ses yok dedi tam redüksiyondan bahsetmeye başlamışken 2 kese var dedim daha yeni gördüm randevum vardı dedim keselerden birinde bir bebek diğerinde iki bebek var dedi. Gösterildi banada. Tedavi falan yok doğal yolla üçüz olmaz ki dedim. Doktor aynı keseden olanlar (tek yumurta ikizleri) birinden kalp atışı gelmiyor. O yüzden o bebekten kalp atışı gelmezse redüksiyon işlemi ile ikizleri almamız gerektiğini söyledi. Bir tane kalacak yani. Eğer gelirse dedim, o zamanda yine ikizler rahmin aşağısında duruyor düşük riski var dedi, yani gelse bile yine redüksiyonla ikizleri sonlandırılım en mantıklısı bu dedi. Senin ve onlardan bağımsız olan bebeğin sağlığı için dedi. Sonra ben kan pıhtılaşma sorunum olduğunu, daha önce kimyasal gebelik geçirdiğimi, ikizlerden birinin daha önce kalbinin durduğunu ve erken doğum yaptığımı söyleyince bana çok yüksek riskli gebelik dendi ve bir hafta rapor yazıldı bir hafta sonra tekrar bakılacak kalp atışı gelecek mi diye dedi ve bu hafta sadece yatmamı istedi, hastanede yatış verecekti ama iki küçük çocuğum olduğu için istemedim.
Doğal yolla üçüz olma ihtimaline bakıyorum iki saattir. Benim ailemde tüp bebekle olan üçüz var, babanın ailesinde bir tane doğal yolla üçüz olmuş ama bir tanesi ölmüş.
Bu arada kanamam epey fazla, daha bir sürü şey söylendi ama yazamıyorum bile.
Redüksiyon işlemi çok basit diyorlar üçüz gebelikse çok riskli özellikle ikizler rahmin altında oldukları için daha da kötü.
Bence ben tarihte tek gecede doğal yolla üçüzlere hamile kalan ilk insanım. Gerçekten bak tarihe geçtim yani. Küçükken yaramazlık yaptığımda annem inşallah kendin gibi 5 çocuğun olur derdi. Anne duası mıdır nedir bu.
Şaka gibi gerçekten, literature girer bu bilgi🥰. Şaka bir yana, bir arkadaşımın ikizlerinin biri gelişmemişti, aldırmayı kabul etmeyince ikisini de kaybetti. Üzücü ama tek bebek kalacak sana da sanırım😇. Hakkında hayırlısı diyelim.
Kızlar ilginiz için çok teşekkür ederim. Benim bahtsızlığım mıdır bilmiyorum. Gittim hastaneye sıramı bekliyordum ki doktor acil ameliyata gitti. Beklemek için de vaktim yoktu. Ben ilçede yaşadığım için dönmek zorunda kaldım. Yarına kaldı anlayacağınız.
İnşallah yarın hayırlı haberler alırsın cnm.
Kızlar bugün hiç girmedim bi baktım sayfalar uçmuş. 🥰. Bugün dr a gidip güzel haberler alanları tebrik ediyorum. 👏👏👏

Ne hissediyorsan o çıkıyor genelde ben ilk oğlumda kızım olmasını çok istememe rağmen erkek hissediyordum, karnımı oğlum diye seviyordum. Çok bulantım olduğu için de herkes senin bebek kız diyordu keşke ama erkek diyordum bende🤣🤣 cinsiyeti öğrendiğimizde herkes çok şaşırdı nasıl erkek olur bütün belirtiler kızdı diye, bende anneler hisseder diyerek "ibretlik" bir ders vermiştim 🤣

Cinsiyetle alakası yok ya bulantının. Benim oğlum oldu yaklaşık 6 hafta sürdü bulantım.
Kardeşimin, eltinin, kuzenin kızı oldu hiçbiri bulantı yaşamadı.

Bünye ile alakalı galiba. Sonuçta vücudun hormonlara verdiği tepki bu. Bazı kişiler 9 ay boyunca bulantı yaşıyor.

Slm herkese bende 4 gün önce gebelik testiyle öğrendim hamile olduğumu bugünde kan testi ile netlestirmis olduk çok sukur hcg 208 cikti insallah sorunsuz ilerler iz hepimiz
Caglunal Caglunal canım bni de ekler misin listeye yas 30 2. Cocuk sat 16.10.21 sinop da yasiyorum
Ekleriz canım tabiki gebeliğin hayırlı olsun 🥰

Şaka gibi gerçekten, literature girer bu bilgi🥰. Şaka bir yana, bir arkadaşımın ikizlerinin biri gelişmemişti, aldırmayı kabul etmeyince ikisini de kaybetti. Üzücü ama tek bebek kalacak sana da sanırım😇. Hakkında hayırlısı diyelim.

İnşallah yarın hayırlı haberler alırsın cnm.
Kızlar bugün hiç girmedim bi baktım sayfalar uçmuş. 🥰. Bugün dr a gidip güzel haberler alanları tebrik ediyorum. 👏👏👏
Evet canım büyük ihtimalle, iki oğlum var zaten bi tane de kız gelse yeter bana fazlasında gözüm yok🤣

Cinsiyetle alakası yok ya bulantının. Benim oğlum oldu yaklaşık 6 hafta sürdü bulantım.
Kardeşimin, eltinin, kuzenin kızı oldu hiçbiri bulantı yaşamadı.

Bünye ile alakalı galiba. Sonuçta vücudun hormonlara verdiği tepki bu. Bazı kişiler 9 ay boyunca bulantı yaşıyor.
Aynen bence de, büyük oğlumda deli gibi bulantım vardı küçükte hafif bulantılar dışında birşey olmadı. Hurafe olduğu belli ama herkes inanıyor baya.

X