2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Arkadaşlar herkese selam ,
Ankara sehir hastanesine sabah erkenden gidip perinatoloji ye kons istedim takipli olduğum için randevusuz girebildim. Aslında üniversite hastanesi daha iyi olur diye GAZİ ye gidecektim ama belki daha önce hiç takip edilmedim diye kabul etmezlerse diye riske atmak istemedim.
Perinatoloji dr u bakti suyun şu an için bebeğe yeterli, Ayrıntılı doktoru alt sınır diye not etmiş ancak suan ne çok iyi ne alt sınırda tam normal yeterli ancak bu tüm hamileler için geçerli bi gün normal bi gün azalmış olabilir garantisi yok dedi. Çok şükür artık havuc suyundan mı suyu arttırmadan mi bilmiyorum su alt sınırdan normal seviyeye dönmüş masaallah 🤲🏻

Bu arada Morkahve Morkahve benim de baş çevresi hâlâ 1 hafta geride hatta pazartesi ayrıntılı usg den bu yana diğer ölçümler artmış ancak baş çevresi sabit kalmış o an kağıdı vermediği için cikinca gördüm içeri hasta girmişti soramadim bi iki gun da olsa artma mi olmalıydı hiç mi gelişmedi dr mu yanlış ölçtü bilmiyorum iki hafta sonra bir daha gideceğim bakalım ne diyecek seni de merak ediyorum bakalım baş çevresi sende ilerlemiş mi benimki gibi sabit mi kalmış haber edersen çok sevinirim 🤷🏻‍♀️
Canim ben bir daha gitmedim doktora. Ama benim gittiğim hoca şöyle dedi. Eğer hep aynı kalırsa korkacak bir şey yok. Yani hep 1 hafta geriden gelirse sıkıntı değil. Daha geriye düşerse değerlendirmek lazım. Öyle haftalık ya da bir kaç günlük ölçümlerde bir şey fark etmez. 1 aylık ölçüme bakmak gerek dedi. O sebeple gitmedim. Kısa süreçte değişim çok olmaz dedi. Ama sana bakan da perinatolog bir şey denediğinde göre bir sıkıntı görmedi demek ki. Bende 20 gün sonra filan gideceğim. Yine bibirimizle paylaşırız tabi. ☺️
Suyunun normal çıkmasına da sevindim ☺️ havuç suyuna devam et.☺️
Bir de geçen uygulamanin forumunu da okudum. Bir sürü kişi şehir hastanesinden şikayet etmiş. Gata yi çok öneriyorlar. Gata
İle şehir hastanesi yakın aklında olsun.☺️

Canim ben bir daha gitmedim doktora. Ama benim gittiğim hoca şöyle dedi. Eğer hep aynı kalırsa korkacak bir şey yok. Yani hep 1 hafta geriden gelirse sıkıntı değil. Daha geriye düşerse değerlendirmek lazım. Öyle haftalık ya da bir kaç günlük ölçümlerde bir şey fark etmez. 1 aylık ölçüme bakmak gerek dedi. O sebeple gitmedim. Kısa süreçte değişim çok olmaz dedi. Ama sana bakan da perinatolog bir şey denediğinde göre bir sıkıntı görmedi demek ki. Bende 20 gün sonra filan gideceğim. Yine bibirimizle paylaşırız tabi. ☺️
Suyunun normal çıkmasına da sevindim ☺️ havuç suyuna devam et.☺️
Bir de geçen uygulamanin forumunu da okudum. Bir sürü kişi şehir hastanesinden şikayet etmiş. Gata yi çok öneriyorlar. Gata
İle şehir hastanesi yakın aklında olsun.☺️
Zaten arada 4 gün falan vardı bi artış olmaması normal sabit kalmış ama diğer göbek falan artmış ondan sabit kalmış dedim yoksa tabi ki bu kadar kısa sürede fark olmaz. Valla doktor bakti olsa söylerdi diye düşündüm kağıdı hemşire verdi elime o ara dr arkaya başka hastaya geçti baş olayını soramadim ama internette 1 hafta geri gelmesi sorun görülmez giderek fark açılmasın demişler inşallah bu 1 haftalık fark daha da artmazsa sorun yoktur bence de, iki hafta sonra gidicem inşallah o Zaman fark acilmamissa ne mutlu , havuc suyunu kesmicem kesinlikle faydası olduğuna inanıyorum yani tabi hep içerken Allah im devayi veren sensin vesile eyle diyorum 🤗
Gata Gülhane mi etligin karşısı biz oraya bir kere gittik üroloji ye berbattı bi daha tövbe ettik , ozellere bile bi Ton şikayet var malesef ben de ondan hangi özel hastaneye gideceğime karar veremiyorum 🤭 hacettepe kabul etmiyor 10 hafta sonrasını gaziye gidecektim vazgeçtim bugün olmadı şeker yüklemesi ni de orada yaptırır bi bakarım 😅

Hahahaha görüyor ve arttırıyorum +1
Bende eşime dedim bitirelim bu işi diye ama istemiyor.
Korunucaz artık 🤷🏼‍♀️
Hep eşim korunuyordu 1 kez gevşek davrandı sonuç bu ona güvenemem artık😂 Hap içmek istemiyorum hormonlu olduğu için zaten kiloluyum bir de o kilo aldırmasın sürekli git hap al unutmadan iç falan ben uğraşamam. Spiralle de hamile kalanlar oluyor bir de içimde bişeyin olması bana garip gelir yok kayıyor yok içeri kaçıyor bilmem ne arada git kurcalat kontrol ettir huylanırım ben. Kondomu da eşim istemiyo. Zaten 3 çocuk bu zamanda benim için çok bile Allah bunlara ömür versin. Bir de ben 35 yaşındayım bu yaştan sonraki gebelikler de zor artık hazır sezaryen oluyorken onu da hallettireceğim kısmetse. Eşim de tamam diyor onun imzası olmadan bağlamıyorlarmış zaten ne saçma uygulama yahu beden benim bedenim damızlık mıyım ben durmadan doğurcam😂😂😂

Kızlar detaylı ultrasona gittim sonunda. Genel olarak iyi geçse de sağ lateral ventrikül 8.5 mm ve asimetrik olarak gözlemlendi. Maksimum değer 7.5 olmalıymış. 10 mm nin üstünde ise korkmak gerekir dedi. Her ay kontrol önerdi. Beyin lopları arasındaki mesafe ile alakalı bir durum.

İdrar tahlilinde de enfeksiyon varmış. Umarım her şey yoluna girer.

Ben hiç kötü düşünmedim ama biraz korktum açıkçası. Ama sonuçta beyinde var olan tümörler, kalpteki delikler bile doğuma kadar normalleşiyor. Bu durum da normalleşir diye düşünüyorum. Hayırlısıyla, sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alırız inşallah. 🥰🙏
Geçmiş olsun canım bu detaylılar bir çoğumuzda can sıktı onlar en basit bişeyi bile söylemek zorundalar tabiki ama işte insan kafasına takıyor. İnşallah hepimiz sağ sağlim doğuracağız☺️

Eve ilac falan yazmadi yaklasik 1 saat nst de tuttular 2 kez acilma varmi diye parmakla baktilar rahim agzi uzunlugune bakti acilma yok rahim agzi uzunlugu iyi dedi yatis dedi bende surekli parmaklamalari acilmaya neden olur dusuncesiyle yatmadim imza attim ciktim doktorda kanaman su gelmesi yada agrilarinda artma olursa mutlaka acile gel yine dedi sadece herhangi bir ilac vermedi
Yat dinlen canım inşallah düzelir gününde doğar bebiş.

Bende tam tersi dusuncesine hirmsitim dun evi temizleyeyim hastaneye yatisim yapilirsa diye agrilarim artti yarim yamalak biraktim yatiyorum 🤦
Kız sen deli misin yat dinlen ne temizliği ben olsam sadece wc ye kalkarım yemek bile yapmam bu haftalarda doğarsa zaten küvezde kalır bebek görmeye gelecek değil millet bırak pis kalsın ev.

Hep eşim korunuyordu 1 kez gevşek davrandı sonuç bu ona güvenemem artık😂 Hap içmek istemiyorum hormonlu olduğu için zaten kiloluyum bir de o kilo aldırmasın sürekli git hap al unutmadan iç falan ben uğraşamam. Spiralle de hamile kalanlar oluyor bir de içimde bişeyin olması bana garip gelir yok kayıyor yok içeri kaçıyor bilmem ne arada git kurcalat kontrol ettir huylanırım ben. Kondomu da eşim istemiyo. Zaten 3 çocuk bu zamanda benim için çok bile Allah bunlara ömür versin. Bir de ben 35 yaşındayım bu yaştan sonraki gebelikler de zor artık hazır sezaryen oluyorken onu da hallettireceğim kısmetse. Eşim de tamam diyor onun imzası olmadan bağlamıyorlarmış zaten ne saçma uygulama yahu beden benim bedenim damızlık mıyım ben durmadan doğurcam😂😂😂
Bu baglatma işini sezeryan olmadan nasil baglatabiliriz, dün eşimle eğer olabiliyorsa kapatalim yollari diye konustuk hapla spraile ugrasmayalim 😝

X