2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
%100 katılıyorum.
Bebeğe ciğer geliştirici anneye magnezyum serum hepsini yapmaları lazım eğer doğum başlamış olsa.
Bi gariplik var
Ve ilk doğumu olacağı için doğum sancısını bilmiyor. Ama doğum sancısı ilk başlarda tatlı tatlı giriyor sancılar. Ben böyle 1 gün evde bekledim . Akşam banyo yaptim

Sabah hastaneye gittim. 16 ya kadar bekledim Sonra doğuma girdim.

Sancı başlayıp hemen bebek doğmuyor yani

Biliniz hanımlar

Ayrıca bu haftada doğum başlasa seni nasıl salarlar?
Kuzenimde bebrpin ciğerleri gelişsin doğum yavaşladı diye ilaç verdiler vs.
Bir sürü süreci var bunun yani çok doğru tespit yapılmamış bence.. Sen hep yat ve pozitif düşün tabiki ama bu gittiklerinde başka bir hastaneye gitmeni öneririm
Dogum baslamis diyip devlete sevk eden ozel hastaneydi hatta hastanede yanimda bir kiz vardi 34 haftalikmis 3 cm acilmayla baska sehirden sevk etmisler kuvez yok diye ona ciger gelistirici yapicaklardi yatis verdiler dogumu durdurmak icinde ialc alicakmis ama devletteki doktor bana dogumun baslamadigini acilma olmadigini bebegin ters durdugunu sancilarinda duzensiz.oldugunu yatis verip takip etmeleri gerektigini soyledi

Dogum baslamis diyip devlete sevk eden ozel hastaneydi hatta hastanede yanimda bir kiz vardi 34 haftalikmis 3 cm acilmayla baska sehirden sevk etmisler kuvez yok diye ona ciger gelistirici yapicaklardi yatis verdiler dogumu durdurmak icinde ialc alicakmis ama devletteki doktor bana dogumun baslamadigini acilma olmadigini bebegin ters durdugunu sancilarinda duzensiz.oldugunu yatis verip takip etmeleri gerektigini soyledi
Canım keşke yatsaydın ya gerekli müdahale anında yapılırdı. İnşallah gerekmez ama riske atmaya değer mi

Sen de kabul etmedin tabi. Bence hata etmişsin canım

Ve ilk doğumu olacağı için doğum sancısını bilmiyor. Ama doğum sancısı ilk başlarda tatlı tatlı giriyor sancılar. Ben böyle 1 gün evde bekledim . Akşam banyo yaptim

Sabah hastaneye gittim. 16 ya kadar bekledim Sonra doğuma girdim.

Sancı başlayıp hemen bebek doğmuyor yani

Biliniz hanımlar
Tabi canım. Benim son 3 gün yaşadığım şey sancıymış mesela ilki diye anlamamıştım.

Canım keşke yatsaydın ya gerekli müdahale anında yapılırdı. İnşallah gerekmez ama riske atmaya değer mi
Sen de kabul etmedin tabi. Bence hata etmişsin canım
Evet yatmadim cunki surekli acilma verip diye gelen giden parmak atıyordu kuzenimin boylr bir dogum gecmisi oldugu icin 7 ay once onun anlattigi kadsriyla onlar baktikca acilma artti demisti bende korktum tabi

Evet yatmadim cunki surekli acilma verip diye gelen giden parmak atıyordu kuzenimin boylr bir dogum gecmisi oldugu icin 7 ay once onun anlattigi kadsriyla onlar baktikca acilma artti demisti bende korktum tabi
Parmak olayı bana cinsel ilişkiden farksız geliyor aslında.
Başkasının tecrübesiyle olmaz bu . En azından gercekten doğum mu degil mi anlaşılırdı. Kontrol altında olurdun.
Neyse
Hayırlısıyla, sağlıkla kucağına alırsın ınsallah

Açılmanın artmasının onunla ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Açılma olmayacaksa olmuyor suni sancı sürekli açılma muayenesi vs olmasına rağmen normal doğum isteyen 3 arkadaşım açılma olmadığı için saatlerce sancı çekip sezeryan oldu. Yani onu ölçüp biçemeyecek kadar tecrübesiz değildir hemşireler bence.

Parmak olayı bana cinsel ilişkiden farksız geliyor aslında.
Başkasının tecrübesiyle olmaz bu . En azından gercekten doğum mu degil mi anlaşılırdı. Kontrol altında olurdun.
Neyse
Hayırlısıyla, sağlıkla kucağına alırsın ınsallah
Amin hepimiz için inşallah

Canım risk yoksa doktor istirahat et yat vs demiyorsa yürümek iyidir.
19şubatta doğum yaptım 18inde bile 45 dakika yürümüştüm.
Yürümek hareket doğumu kolaylaştırır normal istiyorsan.
Hatta doğuma giderken elime gel merdivenlerden çıkalım merdiven çıkmak doğumu kolaylaştırıyomuş demiştim saçmalama korkuyorum falan demişti 🤭
Ya zaten hareket için yürücem tempolu yürüyüş değil aheste aheste evde oturmamak için :KK70:

Hiç korkmayın bence ❤️ Allah korusun telaş edilecek bir durum olsaydı sizi ya perinatologa yönlendirirdi ya da daha sıkı takip onerirdi🍀 eskiden ne kolaymış doğurmak ya. Bizim döneme denk geldi taramalar, riskler, ayrıntıli ultrasonlar 🙊
Öyle gerçekten. Ultrasonu perinatolog yaptı zaten. Şimdilik takip önerdi. Bakalım umarım bir sıkıntı olmaz 🥰🙏

Bu kasılma mı neyse ilk hamile olan biri olarak çözemedim kasilma heralde anlatilana hore amam garip şekilde idrara sıkışmışım gibi de. Tam olarak ne anlayamadim. Ayakta durup az işlensem hissediyorum yumru gibi. 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ ama strese girmicem gecen persembe doktora gittim daha sordum dinlen oyle olunca dedi. Neyse ki haftaya 24 hafta iznine ayriliyorum inşallah aksilik olmazsa

Bende tam tersi dusuncesine hirmsitim dun evi temizleyeyim hastaneye yatisim yapilirsa diye agrilarim artti yarim yamalak biraktim yatiyorum 🤦
Çokk geçmiş olsun canım cok dikkat et boşver evi falan hiç birşey senden de yawrundan da önemli değil inşallah hayrlsyla zamanında sağ salim alırsın bebişini kucagına🙏 streste yapmamaya çalış ister istemez yaparsın tabkde 😍 dualarımız seninle🥰

X