2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Gece gece birsey soracagim ama Aslan nasıl bir isim sizce? Cokmu iddaali😅
Ben seviyorum. Tercihim arslan olanı. Sanırım bi lehçede arslan olarak kullanılmış. Bir ara ben de düşünmüş ve bakmıştım.
Arsl=Vahşi an=hayvan anlamı taşıyordu diye hatırlıyorum. Her ne kadar TDK da aslan olarak geçse de telaffuz kolaylığı nedeniyle zamanla aslana dönmüş olma ihtimali bana yüksek geldi

Bakalim zaten Türkçe bir isim olacak ama ne😅 cihangir olabilir hayat boyu Kaan mi kağan mi demesinler doğrusu kağan ama illa soruyorlar.
Ben buna da bakmıştım sonra eledim 🤷🏻‍♀️ Doğrusu kağan. Yine maalesef telaffuz aciziyetinden değişmiş

Hangi dr.a gittin İzmir'de
Benik dr.um da destekliyor ssvd
Bende eski sezeryanliyim 12 sene oldu
Eğer ağrılı vs gidersem bı muayene olup gidişata bakıp denemeyi düşünecegim ama onun dışında planlı bı ssvd yapmayacağım
Ben de illa herhangi bir doğum yöntemi diye tutturmam. Gebeliğin ilerleyen döneminde duruma göre karar verecegim. Önceligim her zaman normal doğum. Sezaryen tıbbi endikasyonlar gerektirdiği zaman yapılacak bir cerrahi operasyon benim gözümde. Iyi ve deneyimli bir ekiple güzel bir doğum yaşamak istiyorum nasipse. Yeter ki şartlar uygun olsun. Izmir'de dr. Volkan Serhat Dede'ye gittim ve çok içime sindi.
İlk doğumun neden sezeryan olmuştu diyor arkadaş canım 🌸 zorunlumuydu neden normal isterken sezeryan oldun
Canım plasenta previa vardı. Sezaryenim hoş geçti diyemem. Ben sevmedim. Allah razı olsun tabii ben sağım bebeğim sağ salim dogdu. Ama ben Allah nasip ederse inşallah, bebegimi ameliyathanede doğurmak istemiyorum.Tabii ki aksilikler olabilir. Hiç deneyemeden sezaryene de girmek zorunda kalabilirim. Ağrı çok gelebilir, ne bileyim korkabilirim.. ama bu ihtimalleri düşünüp denemeden vazgeçmek istemiyorum.

Ben de illa herhangi bir doğum yöntemi diye tutturmam. Gebeliğin ilerleyen döneminde duruma göre karar verecegim. Önceligim her zaman normal doğum. Sezaryen tıbbi endikasyonlar gerektirdiği zaman yapılacak bir cerrahi operasyon benim gözümde. Iyi ve deneyimli bir ekiple güzel bir doğum yaşamak istiyorum nasipse. Yeter ki şartlar uygun olsun. Izmir'de dr. Volkan Serhat Dede'ye gittim ve çok içime sindi.

Canım plasenta previa vardı. Sezaryenim hoş geçti diyemem. Ben sevmedim. Allah razı olsun tabii ben sağım bebeğim sağ salim dogdu. Ama ben Allah nasip ederse inşallah, bebegimi ameliyathanede doğurmak istemiyorum.Tabii ki aksilikler olabilir. Hiç deneyemeden sezaryene de girmek zorunda kalabilirim. Ağrı çok gelebilir, ne bileyim korkabilirim.. ama bu ihtimalleri düşünüp denemeden vazgeçmek istemiyorum.
Zormu geçti, ben sezeryan istiyorum normal doğum yapamam diye çevremde var bi kaç kişi herkes hemen geçtii sorun olmadı fln dediler oyuzden biraz cesaretlendim. Normal doğum bende isterim ama yapamam sorunlarımvar biraz , inşallah gönlündeki gibi bir doğum gerçekleşir🙏🏻🙏🏻💜

Benim yükleme öncesi 90
Sonrası 1.saat 84
2.saat 95 çıkmış

Doktora atmadım daha sonucu. Hepsi referans aralıklarında olduğu için risk yok gibi anladım ben.
İdrarda enfeksiyon da çıkmamış 😌
Demek ki benimkinin ters durmasıymış beni sürekli tuvalete taşıyan 😁
1. Saat baya düşük çıkmış hipoglisemi var mıydı sende gebelik öncesi?

Kızlar
Alt tarafta tekmelenınce sizinde canınız acıyor mu ..
Ya varya bende aynı şeyden şikayetçiyim. Direk böyle aşağıda bir yer var özel bölgemde bile baskı yapıyor sanki oraya tekme geldiğinde. Vahşi çocuk.
Bazende idrar keseme atıyor sanırım tuvaletimi getiriyor 🤭🤭

Zormu geçti, ben sezeryan istiyorum normal doğum yapamam diye çevremde var bi kaç kişi herkes hemen geçtii sorun olmadı fln dediler oyuzden biraz cesaretlendim. Normal doğum bende isterim ama yapamam sorunlarımvar biraz , inşallah gönlündeki gibi bir doğum gerçekleşir🙏🏻🙏🏻💜
Amin canım insallah. Benimkinin zor geçmesinin sebebi tamamen plasentamin yerlesim yeriyle alakalıydi.Yoksa 2.gün ayaktaydım agrım bile yoktu. Doktorum gayet iyi toparladı sağolsun. Ancak bana bir enjeksiyon yaptilar operasyon sırasında, ve etkisi ameliyattan sonra 4 saat devam etti. Sakinlestirici miydi artık neydi hiç sormadım da, kollarım 4 saate yakın tutmadı. 4 saat boyunca bebeğimi kucağıma alamadım, emziremedim. Kızım da niye dışarda olduğunu anlayamadı sanki bir kaç gün 😄 hiç hazır degildim yaa modunda takıldı resmen😁
Umarım senin doğumun da gönlünce ve en hayırlı şekilde gerçekleşir ❤

Amin canım insallah. Benimkinin zor geçmesinin sebebi tamamen plasentamin yerlesim yeriyle alakalıydi.Yoksa 2.gün ayaktaydım agrım bile yoktu. Doktorum gayet iyi toparladı sağolsun. Ancak bana bir enjeksiyon yaptilar operasyon sırasında, ve etkisi ameliyattan sonra 4 saat devam etti. Sakinlestirici miydi artık neydi hiç sormadım da, kollarım 4 saate yakın tutmadı. 4 saat boyunca bebeğimi kucağıma alamadım, emziremedim. Kızım da niye dışarda olduğunu anlayamadı sanki bir kaç gün 😄 hiç hazır degildim yaa modunda takıldı resmen😁
Umarım senin doğumun da gönlünce ve en hayırlı şekilde gerçekleşir ❤
Böyle birşey yaşayınca dediğin gibi insan biraz çekinceli olur onlar olmasaydı , ama en azından bebeğinde sende sağlıklı sıhatlisinnn önemli olanda o😍😍
Kıyamam bebişine yaa😍🌸 zorlu yollardan geldi affalamış💜💜 aminnn inşallah hepimiz için gittikçe zaman daralıyo🫣😃

yoncambenim yoncambenim sezaryen zorlu geçince doktorum kıyamadı herhalde😄 bir dikiş atmis bana allahimm inci gibi😄 6 yıldır gittiğim her kadın dogumcudan dikislerime iltifat alıyorum🤣🤣 dışardan bakınca izi belli olmuyor resmen. Içerde bile çok iyi iyileşmiş. Zor geçti ama olumlu yanları da yok değil 😎😄

Benim bulantı değil açgözlülük. Ama tuta tuta 4 kilo aldım daha. Az daha azimle en fazla 10 kiloyla tamamlamak hedefim. Gündüz 3 meyve yiyorum bende gece 7 den sonra havuç vs ile idare ediyorum. Uyuyayım da yanlış yollara sapmayayim🤣
Hiç mi vicdanın sızlamadı 4 kilo alırken? Ben 16 olmuşum 🤭🤭

Cidden Surrender Surrender 20kilo ile bitirirsem kutlama yapıcam ya.

yoncambenim yoncambenim sezaryen zorlu geçince doktorum kıyamadı herhalde😄 bir dikiş atmis bana allahimm inci gibi😄 6 yıldır gittiğim her kadın dogumcudan dikislerime iltifat alıyorum🤣🤣 dışardan bakınca izi belli olmuyor resmen. Içerde bile çok iyi iyileşmiş. Zor geçti ama olumlu yanları da yok değil 😎😄
Hadi yaaa ney o doktor yaaaaa tam istediğim😂😂😂 adı varmıymış o dikişin doktoruma onu söylesem yapsa😂😂😂 önemli olan hemen iyileşmesi ve iz kalmaması daha ne olsun😂😂

İçimde sürekli bir hareket var bu akşam. Kaç saattir uyumadı sanki. Habire tekme yumruk. Bir gün çıtı çıkmaz, bir gün sürekli aksiyon.
Gidip yatayım o da uyusun 🙄

X