2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Aynen canım benim enfeksiyonda çıkmadı doktor
akıntıdır dedi devamı olmadı sonra bendede .

Doktorum dediki sızıntı varsa durmaz kontrol et kendini devam ederse gel dedi
Bir de olaydan sonra 6 saat geçti bebek içerde kıpır kıpır diyorumki eğer bir sızıntı olsaydı Allah korusun bebek hareket ettikçe sızıntı devam ederdi şuan kupkuru

Günaydın hanımlar
Bir şey danisacaktim
Sabah farkettim çamaşırım ıslanmış kokladım idrar kokuyordu yinede endişelendim amniyon sıvısımi diye doktoruma yazdim kendisi amniyon sıvısı durmaz devam eder dedi büyük ihtimalle idrardir dedi devam ederse gel kontrol edelim dedi ama sizlere sormak istedim benim gibi yaşayan oldumu acaba
Gece sık tuvalete kalkarım ve çok su içerim bogazimda yara olduğu için her gece oksuruyorum bu sebepten dolayı mı acaba kaçırdım
idrar kaçırması bende de oluyor kilodum hafif ıslanıyor korkmana gerek yok amniyon sıvısı değildir demiş zaten doktorun ben sormadım hiç doktora idrar olduğunu bildiğim için ,, bazen bebeğin neresi denk geliyor bilmiyorum ama sanki idrar torbamı itiyor wc ye koşuyorum sanki altıma yapacak gibi gelen 2-3 damla sadece 🤦‍♀️

idrar kaçırması bende de oluyor kilodum hafif ıslanıyor korkmana gerek yok amniyon sıvısı değildir demiş zaten doktorun ben sormadım hiç doktora idrar olduğunu bildiğim için ,, bazen bebeğin neresi denk geliyor bilmiyorum ama sanki idrar torbamı itiyor wc ye koşuyorum sanki altıma yapacak gibi gelen 2-3 damla sadece 🤦‍♀️
Aynen benide.bazan sıkıştırıyor bebek zor yetişiyorum wc ye
Bir de doktorum sormuştum dört gün önce kontrolüm vardı rahim uzunluğunu o üstten ölçülmez ama aşağı yukarı bakiyim dedi üstten ölçtü 3,5 cm dedi normal dedi

Kredi kartı kullananlara soruyorum. Ben limiti 10 bin sectim
Ama hiç anlamıyorum.
Mısal aylık limit 10 bin ya . Diyelim ki bu ay ben toplamda 20 binlik ürün aldım. Ama taksite böldürdüm . Öyle oluyor mu?
Yanı bu aylık limit alınan ürünün hepsini mi sayıyor, yoksa taksitli halini mi o ay?

Anlatabildim mi kı acaba :tokat:

Günaydın hanımlar
Bir şey danisacaktim
Sabah farkettim çamaşırım ıslanmış kokladım idrar kokuyordu yinede endişelendim amniyon sıvısımi diye doktoruma yazdim kendisi amniyon sıvısı durmaz devam eder dedi büyük ihtimalle idrardir dedi devam ederse gel kontrol edelim dedi ama sizlere sormak istedim benim gibi yaşayan oldumu acaba
Gece sık tuvalete kalkarım ve çok su içerim bogazimda yara olduğu için her gece oksuruyorum bu sebepten dolayı mı acaba kaçırdım
Canım bende hep oluyor o …
Enfeksiyonda geçirdim dün tahlil verdim hatta daha çıkmamış ama olabiliyor diye biliyorum .
Ben sürekli peçete koyarım ve koyduğum peçete yaklaşık 3/4 parmak kalınlığında ıslanıyor , nemli belirli şekilde .Doktoruma hiç sormadım ama okuduğum kadarıyla çoğu bayan yaşıyormuş bu durumu . Çoğunlukla bebeğin baskısından dolayı diyorlar .

Ama hiç anlamıyorum.
Mısal aylık limit 10 bin ya . Diyelim ki bu ay ben toplamda 20 binlik ürün aldım. Ama taksite böldürdüm . Öyle oluyor mu?
Yanı bu aylık limit alınan ürünün hepsini mi sayıyor, yoksa taksitli halini mi o ay?

Limit 10 bin secdiysen, 10 bin TL lik ürün alabilrisin canım. 20 binlik olmaz. Kartın limiti kadarlık işlem yapma hakkin var ister 3 e boldur ister 10 a o önemli değil.yani hepsini sayıyor taksidini değil.aldigin ürün fiyatı 10 bin üzeri olursa limit yok der çekmez.

Canım bende hep oluyor o …
Enfeksiyonda geçirdim dün tahlil verdim hatta daha çıkmamış ama olabiliyor diye biliyorum .
Ben sürekli peçete koyarım ve koyduğum peçete yaklaşık 3/4 parmak kalınlığında ıslanıyor , nemli belirli şekilde .Doktoruma hiç sormadım ama okuduğum kadarıyla çoğu bayan yaşıyormuş bu durumu . Çoğunlukla bebeğin baskısından dolayı diyorlar .
Benim gün içinde hiç akıntım olmaz ne sümüksü afedersiniz nede sıvı şekilde başından beri öyle
Dün gece ki baskaydi büyük ihtimalle kaçırdım çünkü kokuyordu afedersiniz bir de öncesinde bir buçuk bardak kadar su içip yatmistim şuan birşey yok

Eşim dün dedi ki"
Kredi kartına hic gerek yoktu niye çıkarttın kı?
Bereketli olmuyor onunla alınan şeyler

( istemedigim bir şeyden vazgeçirmeye çalışırken ben 🤪)

Sanki kendisi ödüyor :KK53:
3 yillik evliyiz benim koca kredi kartini daha elime vermemistir çünküsü o bir yılaaaan🤣🤣

Bisey ihtiyacim olursa nakit verir kredi kartiylada eve alisveris yapmaz nakit alir aldirir , bana gore hava hos nakit nakit getiryorum burnundan 🤪🤪😅

Ama hiç anlamıyorum.

Anladım 😅 ama limiti hiç asmadim. Bakıyorum fazla harcamisim. Eşimin kartına atlıyorum 😂

yildizsavascisi yildizsavascisi
Canım seni çok iyi anlıyorum .
Ben burda ki konuşmaları takip edemiyorum . O kadar sayfa ilerlemiş oluyor ki açıkcası zaman harcayamıyorum .
Takip etmemde ki sebep aynı problemi yaşayan , önerisi olan veya muayenelerle ilgili akılda kalanları danışmak için oluyor .
Burda ki sohbet bayağı samimiyet oluşturmuş bu çok güzel ama ben yetişemiyorum şahsen ☺️

Benim dün devlette randevum vardı .
Doktorum “suyun sınırda, ayrıntılı zamanın gelmiş ölçümlerini bi yaptır. Şuanlık durumun iyi , eğer bebeğin gelişi olmasaydı o zaman sıkıntıydı . Çünkü bebeğinin suyunda azalma olması bebeğinin de gelişimine engel olurdu” dedi …
Samsun’da Perinatoloji uzmanı çok pahalı ..
Gücüm yok yani gitmeye ..
1/2 saat sonra özelde Radyoloji Uzmanına gittim.
Herhangi bir problem görmedi ama insan gerçekten evhamlanıyor … O yüzden seni çok iyi anlıyorum .. Tarama testlerine güvenme ben genetik taramalı tüp bebek yaptırdım ona rağmen 2’li testimde oranlar yüksek çıktı . Gönlünü ferah eyle yani ..
Bu havuç suyunu evde yapamam sıkacağım yok ama kış mevsimi ve bolca tüketicem ..
Rabbim inşAllah şifa versin ..
Gönlünü ferah eyle 🤲🏻

ben de az önce işe geçerken bime bakayım dedim gördüm sonra google dan bakayım yorumlarına dedim biri çarşafa geçiyor falan demiş.almadım bayağı da vardı yani 5-6 paket.kalınsa akşam giderken bi daha bakayım:)
Al al evde idareten kyllanırsın ucuzdu 😃😃😃
Benim diğer kızlar 38+5 te doğdular bu da 38+5 te olursa 22.07.2022 oluyor baya havalı bir tarih bence☺️ Allah kısmet ederse o günlere gelebilirsek o tarihte düşünüyorum.
Ayyyy benim doğum günümde 22temmuzda çocuk okadar beklemez herhalde😂😂😂😂

Limit 10 bin secdiysen, 10 bin TL lik ürün alabilrisin canım. 20 binlik olmaz. Kartın limiti kadarlık işlem yapma hakkin var ister 3 e boldur ister 10 a o önemli değil.yani hepsini sayıyor taksidini değil.aldigin ürün fiyatı 10 bin üzeri olursa limit yok der çekmez.
Misal 3 taksitli aldım. 2 taksiti ödendi
1 i kaldı. Yer açılıyor mu o zaman ?

Şey gibi oldu bu oruç sorusu soran müslüman. Hoca en sonunda " kafana daya iç itoğlu it " diyor 😂

X