2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Canım demiri doğumdan sonra da kullanabilirsin. Tabi doktor keşke ödediğini yazsa ama onlar da sürekli değişiyordur muhtemelen. Aslında eczacının sorması lazım. İyi bir eczacı bulup hep aynisina gitmek lazım. Ben hep aynisina gidiyorum. Böyle şeylerde soruyor. Bunu devlet karşılamıyor muadilini verelim mi diye. Ya da bunda şu kadar fark var.. şunda daha az diye. En azından ilacım bitince alıyorum. Sonradan yazdiriyirum. Bazen reçete nuamarsini yolluyorum. Kapıdan uğrayıp alıyorum. Hatta annemlerin eczacisi kapıya getiriyor.
Dedim ya resmen kafam daldı aslında ben de ilaci degistirecektim ne bileyim eczane de bi danisacaktim falan hiç birini yapamadım suyu az dedi benim beyin uyuşmuş 🤦🏻‍♀️
canım o demir ilaçları emzirme döneminde de kullanılıyor ben ilk oğlumda kullanmıştım ziyan olmazlar bence her doktor verirmi bilmiyorum ama genellikle çevremdekiler hep kullandı 👍
He iyi bari canım 🤭

Kızlar 2 3 gündür sağ elim uyuşmuş gibi oluyor ağrı hissediyorum bileğimde ☹️ hamilelikte oluyormuş böyle şeyler araştırdığım kadarıyla doktor da bir şey yapamıyor hamilelikten kaynaklı olduğu için. ama bir iş yaparken çok sıkıntı yaşıyorum mesela bıçak kullanamadım bu sabah. Başına gelen var mı? Kısa sürede geçer mi acaba

Garip söylememesi. 🙈 Ben ilk çocukta çok hareketliydim. Tüm gün disardaydim. Yavaş yavaş merdiven de inip çıkıyordum. İş yerinde sürekli geziniyordum. Akşam da yürüyüş yapıyordum. Şimdi çoğunluk evdeyimm işe gidince de çok az hareket ediyorum. Markete filan da gitmez oldum. Ah ilk hamilelikte otel bir çarşı geziyordum ki. Annem. Ve kv bana yetişemiyordu o dereece. 🙈😞 Offf offf şimdi hapsoldum resmen.
Olsun
Buna da şükret:)

Arkadaşlar selammm ben geldim ,
Ayrıntılı usg deb çıktık çok şükür organlarda bir sorun görülmedi ama malesef amniyosentez sıvısı normalin de altına inmiş bunun üzerine dr çok durdu defalarca söyledi daha da inerse Allah korusun bebeği kaybedersin suyu bol iç ama bazı dr lar suyla ilgili olmadığını da söylüyor dedi . Aslında iyiyim ama moralim bozulmadı desem yalan olur. Normal sınırda bile dese iyiydi ama sınırın da malesef altında dedi 😓 var mi benim gibi olan kızlar düzeldi mi ?? Daha da haftası çok ufak yavrumun
Selam ,
Bebeginizin Durumu su anda iyiyken ve bir perinatolog takibinde degilseniz ; Devlet hastanesinden durumunuzu soyleyip yeşil alan actirin kendinize. Perinatolog takibine gecin lütfen.
Bende de fazlaligi var. Seker diyetindeyim diyetine dikkat et dedi doktorum bir anda cok kilo alinca amniyo sivisini yukseltiyor dedi. Ozel dogum doktorum sivi yükselmesini kiloya baglayinca siz de kilo mu alsaniz acaba sekerli seyler yeseniz yukselir mi diye aklima gelmedi degil.
Bebeginizi Saglikla kucaginiza almaniz dilegimle

Eşekten düşenin halinden eşekten düşer hesabı başından aynı durum geçenleri okumak istedim o yüzden araştırdım bu durumu.
Dr bana down işareti olabilir diyoruz ama tek başına bir şey ifade etmez ben down dan şüphelenecek bir şey görmedim tarama testlerin de iyi ama istersen amniyosentez veya nifty yapabiliriz dedi bende istemiyorum dedim imza attım istemiyorum diye.
O beni bilgilendirmek ve testi önermek mecburiyetinde hatta hiçbişey yokken bile önerir oldular artık dolamışlar testleri dillerine o yüzden hiç huzursuz da olmadım.
Böbrekte büyüme durumu görülebiliyor genellikle doğuma kadar veya sonrasında kendiliğinden düzeliyor ama doktoruna bilgi vermem lazım takip etsin çok büyüme görürse 1 kez daha gelirsin dedi bunu da o kadar sakin anlattı ki ben hiç kötü bişey düşünmedim.
Ama sonradan canım sıkıldı hiç duyduğum bişey değildi ne sizlerden ne etrafımdan neden böyle bişey çıktı ki diye düşündüm ister istemez baktım bende burada ve başka sitelerde yazılanlara.
Okuduklarıma göre genelde erkek bebeklerde çıkıyor ama kızlarda da olabiliyor down ile alakası yok gibi bişey yanında başka sorunlar da görülürse o zaman şüpheleniliyor ben zaten onu değil de böbreğinde hasar mı olur diye çok taktım.
Bu durumu yaşayanların çoğunda zamanla düzelme olmuş bir dahaki ay ultrasonda düzeldiği görülen, doğuma yakın bebek büyüdükçe düzelen veya doğumdan sonra geçen. Az da olsa kötüleşenler de var onlar da ameliyat olmuşlar.
Ben küçük bir yerde yaşıyorum bebek doğduğunda hastanelerde koşmak zorunda kalırsam başka şehirlere gitmem lazım diğer çocuklarımı yalnız bırakmak zorunda kalacağım hiç bensiz kalmadılar kıyamıyorum eşimin işleri o kadar yoğun ki yıllık izni bile yok bir detaylıya gittik belki 100 kişi telefon etti mail whatsapp o telefon hiç susmadı işine bakmaktan benimle ilgilenemiyor ben doğumda bile adam nasıl yanımda olacak çocuklarımdan gece nasıl ayrı kalacağım diye kara kara düşünüyorum hasta bebekle nasıl koştururuz neler yaşarız kötü ihtimali düşündükçe çok üzülüyorum.
Kendimi de suçladım hiç istemedin bu bebeği sonra da erkek diye tutturdun Allah seni cezalandırdı dedim. Yeme içmeme hiç dikkat etmedim su yerine kola içtim cipsler hamburgerler tatlılar canım ne istediyse yedim içtim öncesinde ağır bi diyetteydim spor diyet hepsi kaldı çok soğuk oldu eve kapandım bunaldım bende kısıtlamadım kendimi nasılsa şişiyorum bari mutlu edeyim kendimi dedim biraz da psikolojik olarak saldım 3 çocukla manken gibi olsan nolur hayatın kaydı sanki evden çıkabileceksin artık moduna girdim. Kendime hiç dikkat etmedim çıplak ayakla gezdim evde en soğuk havalarda bile. Bütün bunların da etkisi oldu bence bu durumda.
Ama bundan sonra daha dikkatli olacağım ilacı falan da yokmuş elimden gelen beslenmeme kendime dikkat etmek Allah büyüktür inşallah çocuklarıma acır ve doğmadan bu sorunun geçtiğini öğreniriz içim rahat bir şekilde zamanında doğum yapmak ve bir an önce tüm çocuklarıma yetebilmek istiyorum. Bizim için dua edin.
Merhaba,
Iki doktor takibindeyim 1.perinatolog 2.ozel kadin doğum.
Perinatologum böbreklerden biri 0.9 diğeri 1 olan bebeğim için erkek bebek olur sonradan geçer dedi. Ciddiye bile almadi fakat 11 gün sonra gittiğim Ozel kadin dogumcum suyun fazlalasmis bebegin bobrekleri buyumus diyetine dikkat et dedi. Anlattiklarindan acikcasi korktum.
O gün bugündür saglikli beslenip kilo almamaya calisiyorum. diyetime de uyup tabi ki.
Korkmayin fakat yediginize ictiginize dikkat edin lütfen.
Saglikla..

Kızlar 2 3 gündür sağ elim uyuşmuş gibi oluyor ağrı hissediyorum bileğimde ☹️ hamilelikte oluyormuş böyle şeyler araştırdığım kadarıyla doktor da bir şey yapamıyor hamilelikten kaynaklı olduğu için. ama bir iş yaparken çok sıkıntı yaşıyorum mesela bıçak kullanamadım bu sabah. Başına gelen var mı? Kısa sürede geçer mi acaba
Bende de oluyor geçmedi ara ara başıma geliyor
Selam ,
Bebeginizin Durumu su anda iyiyken ve bir perinatolog takibinde degilseniz ; Devlet hastanesinden durumunuzu soyleyip yeşil alan actirin kendinize. Perinatolog takibine gecin lütfen.
Bende de fazlaligi var. Seker diyetindeyim diyetine dikkat et dedi doktorum bir anda cok kilo alinca amniyo sivisini yukseltiyor dedi. Ozel dogum doktorum sivi yükselmesini kiloya baglayinca siz de kilo mu alsaniz acaba sekerli seyler yeseniz yukselir mi diye aklima gelmedi degil.
Bebeginizi Saglikla kucaginiza almaniz dilegimle
Yesil alan falan bilmiyorum ki şehir hastanesine gidiyorum ben direk gidip alan actiramam ama randevusuz bence, randevu bulursam gidip perinatoloji ye kons atmasını isteyeceğim ama randevu bulamadım henüz. Ben de insülin direnci var baya dikkat ediyorum belki de ondan yaklaşık 10 kilo verdim sağlıklı beslenmeye çalışıyorum aslında suyu çok içtiğimi sanıyordum ama suyum yine de sınırın altına inmiş anlamadım ben de

Bu baş (BPD) herkeste sorunlu galiba ben de şimdi rapora baktım benim de 5 gün geriden çıkmış netten baktım mm si en az sınırda yani normal sınırda değil halbuki ayrıntılı da dr hiç bir şey demedi bana şimdi bakınca gördüm 😐 Allah im bi sağlıkla doğursaydik bunaldım

Canım benim ilk hamilelikte olmuştu atel kullandım. Kendi kendine geçmiyor. Günlük bir iki saat atel kullanınca nispeten rahatlatıyor. Hamilelik bitince geçiyor.

Ayrıntılı usg esnasında baktıkça normal falan dedi doktor sonra işlem bitti dışarı aldılar bizi hemşire getirdi raporu verdi kizlar size de işlem sonrası direk raporu mu verdiler yoksa sonra Sandalyeye oturup bi konuştunuz mu??

Elimde anakucağı varda komidinin üstüne koyarım dedim ama eşim düşer diye korktuk😃
Bari bunu yatağa sıfırlar koyarım cidden insan ezer fln diye korkuyo minicik zaten, yatağımın yanında az bi boş yer var olur herhaşde öüdem🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Bende sırf uykusuzluk çekmiyim diye😂

Aynen aynen kullanılmıyo orda duruyo zaten sadeceeee 🤷🏼‍♀️ Ne kadar pis olabilir fazla değildir, o teşhir ürünlerinide herxman vermiyolar diye biliyorum ben

Aaaaa çıkıyosa dahada harikaaaaa oyuzden kirli olurmu diye düşündüm ama bunlar çıkabiliyosa daha rahatlarım cidden 😍😍 letgoyada bakıyım dediğin gibi yakın bölgelere daha iyi olur hem alırken
Yok vermiyorlar bize de tesadüf eseri bir çocuk söyledi. Bunları bile paketleyip satiyorlarmis

KARPAL TÜNEL sendromu diyorlar dr bi danışın ne yapmanız gerektiğini söyler ..

Bana 26. Haftada yapılır demişti doktor o zaman gideceğim inşallah
Sağol cnm bende o zamanlar gideyim
çok şükür canım başka bir doktordan fikir alman çok iyi olmuş takibe devam o zaman 👍
Evet hayırlısı bakalım
Merhaba,
Iki doktor takibindeyim 1.perinatolog 2.ozel kadin doğum.
Perinatologum böbreklerden biri 0.9 diğeri 1 olan bebeğim için erkek bebek olur sonradan geçer dedi. Ciddiye bile almadi fakat 11 gün sonra gittiğim Ozel kadin dogumcum suyun fazlalasmis bebegin bobrekleri buyumus diyetine dikkat et dedi. Anlattiklarindan acikcasi korktum.
O gün bugündür saglikli beslenip kilo almamaya calisiyorum. diyetime de uyup tabi ki.
Korkmayin fakat yediginize ictiginize dikkat edin lütfen.
Saglikla..
Etmeye çalışıyorum Allah hepimize sağlıkla kavuşmayı nasip etsin

Kızlar benim geçmek bilmeyen alerjilerim başladı ama yalnızca kolumda. Bazı besinlerde kolumın her yeri böyle yara oluyor.bu iyi hali! Benim gibi aynı sorunu yaşayan var mı
Hamilelik egzaması olabilir mi ? Benim elimin üstünde çıkmıştı bunlardan

Hello 9. Kilo :KK73::KK73::KK73::KK73:

Neyse herkes bana hiç 9 kilo almamıs gibi duruyorsun diyor, o zaman yemeye devam :kk77::kk77::kk77::eğlence:
Ben geçen ayı 9 la kapatmıştım şimdi 10 🤭 öyle diyenleri dinleye dinleye aldım 🤭😂 güzel olan şey şu ki bu ay sadece 1 kilo almışım🥳 geçen ay 5 almasaydım iyiydi🤭 birde ramazanda diyetisyene başlıyorum gaza geldim 😂 iki haftadır spor yapıyorum çok işe yarıyor

X