2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Çift embriyo Transferi oldum 5 martta. Transferin 9.günü beta 54 çıktı. 11.gün 75 13.gün 77 doktorum kimyasal dedi. Ama beta sıfırlandığını görelim dedi pazartesi yani 16.gün kan ver dedi. 16.gün yani bugün 306 çıktı bu ne demek yardım edebilir misiniz???
Çok korkuyorum başına böyle gelen oldu mu
Seni korkutmak istemem ama böyle durumlar pek iyi değil. Ama bazen çift embriyo transferlerinde transfer edilen embriyolardan ikisi tutunup sonra biri düşünce de böyle düzensiz artışlar olabiliyor. Umarım yaşadığın ikinci seçenektir.

Arkadaşlar selammm ben geldim ,
Ayrıntılı usg deb çıktık çok şükür organlarda bir sorun görülmedi ama malesef amniyosentez sıvısı normalin de altına inmiş bunun üzerine dr çok durdu defalarca söyledi daha da inerse Allah korusun bebeği kaybedersin suyu bol iç ama bazı dr lar suyla ilgili olmadığını da söylüyor dedi . Aslında iyiyim ama moralim bozulmadı desem yalan olur. Normal sınırda bile dese iyiydi ama sınırın da malesef altında dedi 😓 var mi benim gibi olan kızlar düzeldi mi ?? Daha da haftası çok ufak yavrumun
Diğer sayfaları okumadan hemen yazayım dedim. Belki de yazılmıştır. Havuç suyunun bebeğin suyu için önemli olduğunu okumuştum. Özellikle suyu azsa❤️ umarım yanlış değildir 💙 tek temennim hepsi sağlıkla gelsin, güle oynaya doguralim🍀

Anne yani beşiği. Cocuk hareketlenmeye başlayınca aşağı düşer beşikten.
Alt kademesi var mı
Yoksa bu sekilde mi?
Tek kademeli ise kısa süre kullanılır canım
Alt kademesi yok sanırım yazmıyor özelliklerinde.
Aslında ayrı oda yapmayı düşünüyorum o yüzden şöyle ucuz yollu bir anne yanı daha mantıklı geliyor.
Bu model marka kullanmış birini bulursam süper olur çünkü hiç yorum bulamadım 🤦‍♀️

Doktorum sebzelerin meyvelerin suyunu içmekten ziyade posali olarak tuket dedi .hem kabizligi onluyor hem de sekerini yukseltmez dedi .
Suyu arttırıp havuc suyu içmeye çalışacağım bakalım havucu direk yeme suyunu iç dedi bakalım hayırlısı inşallah
Arkadaşımın da suyu azdı, sadece 37.haftada doğum yaptı ama bebeği güzel kilodaydi .
Benim çok erken işte genelde 30. Haftalarda olurmuş ben daha 22 haftalığım inşallah ben de sağlıkla alırım kucağıma. İki sorum olacak ilki arkadaşının günlük içtiği suyu arttırması arttırması havuç suyu çare oldu mu yani düzeldi mi suyu , ikinci sorum da çocuğu küveze alındı mı?
Diğer sayfaları okumadan hemen yazayım dedim. Belki de yazılmıştır. Havuç suyunun bebeğin suyu için önemli olduğunu okumuştum. Özellikle suyu azsa❤️ umarım yanlış değildir 💙 tek temennim hepsi sağlıkla gelsin, güle oynaya doguralim🍀
İnşallah canım ya bakalım başlayacağım havuc suyuna 🤲🏻

Selam arkadaşlar.bi sorum olacaktı kaşık ağrısı yaşıyor musunuz acaba?benim 1-2 gündür var cumartesi kontrolumm vardı ama o gün ağrı yoktu doktor da herşey yolunda dedi.simdi bu ağrı düşündürüyor beni.ve doğuma kadar sürecek mi böyle acaba fikriniz yada yaşayan var mı bunu
Korkutmak istemem herkeste ayni olacak degil ama 2 gun once ayni sikayetle acile gittim ve nstde sancim cikti bi gorun doktora istersen

Kizlar ben bunları kullanıyorum bi de imom omega ve d3 de onlar zaten uzun gidiyor. Ya kizlar bu demir ilaci meğer tanesi 38 TL küsür bugün saglik ocağına yazdırdım eczane den 100 küsür tuttu şok oldum hadi magnezyum 4 5 TL falan mis 2 Kutu yazmış dr , coraspirin de aldım tanesi 4 den 3 kutu, ama demir çok pahaliymis devletin karşıladığı bi demir ilaci var mi ??

Eklentiler

• PhotoGrid_Plus_1647872045398.jpg
    PhotoGrid_Plus_1647872045398.jpg
    208,8 KB · Görüntüleme: 47
Alt kademesi yok sanırım yazmıyor özelliklerinde.
Aslında ayrı oda yapmayı düşünüyorum o yüzden şöyle ucuz yollu bir anne yanı daha mantıklı geliyor.
Bu model marka kullanmış birini bulursam süper olur çünkü hiç yorum bulamadım 🤦‍♀️
Anne yanlarında daha uygununu da bulursun
İllaki bu model marka olmasına gerek yok. Aşağı yukarı hepsi aynı görevi görüyor 😀

canım bende oğluma buna benzer bişi almıştım ayrıca karyola olan beşiğide vardı ama sürekli emdiği için inan içinde 20 defa uyumamıştır o yüzden bu oğlumda kısmet olursa almıycam park yatak düşünüyorum sadece ... bence illa alayım diyorsan çok pahalı birşey alma resimdeki olabilir birde yatmazsa sürekli yanında olmak isterse benimki gibi paran boşa gitmesin bu benim tecrübem tabii her çocuk farklı 👍
Ben çocuk yatak odası aldım beşiği varda bunu yatağa sıfırlayıp yanımda yatıyomuş gibi yapıp emzirince bunun içinde koyarım dedim, yanıma yatırmaya korkuyorum geceleri küçük sonuçda, bu tam yatağa sıfırlanması hoşuma gidiyo, sadece 6 ay kullanıyım dedimde işte kullanışlımı 2 . El fln arad akalıyo insan😃
Ben de çok 2.el taraftarı değilim sonuçta mikrop geçebilir. Ben chicco nun teshir ürününü aldım. Yine çok ucuz değildi ama 2.el değil sonuçta. Gittik baktık tertemizdi .uzun süre kullanilacak şeylere acımam para veririm ama bu öyle değil diye aldım ben .
Aaaa teşhir ürünüde orda kirlenmiyomu eve gelince yıkıyosundur dimi..
Temizse alınır canim. Eve geldiğinde de güzelce yıkarsın. Sonuçta bir akraban verse kullanırdın degil mi 😀öyle dusun😂
Ooooo yıkarım ağlatırım anasını yeterki gelsin alırım. Ozman alırım 400 tl fln 2. El yazıyo 6 ay kullanır bende satarım olmadı çocuğu yanıma almaya korkuyorum yatağa, anne yanımda yok, beşiğe koyup duramam da 2 saattw bi emzircem fln zorlanırım , bundan bakıp alıyım yaa cidden 😃😃

Anladım canım, yani tabiki kesin onunla çıkmaz diyemez zaten mantıken de şeker çünkü genetikte bişey bakıldığında, ailemde var sonuçta benim.kilo alimim az ama bence çıkma ihtimalim yüksek o yüzden.insallah kimsede çıkmasın yaa malesef bir çok şeye zararı var bebekde de annedede çıkarsa kontrollü olmak önemli napalim takip ederim öyle bişey olursa sürekli dikkat ederim artık.
Açlık şekerim 70 ,tokluk 120 çıkmış. Yani gebelik şekeri çıkmadı bende .inşallah hickimse de çıkmaz. Sadece idrarda az miktarda bakteri çıkmış. 1 defalık ilac içeceğim. Hiçbir enfeksiyon belirtim de yoktu halbuki ama olsun yine de az miktarda çıkması önemli😊

Ben çocuk yatak odası aldım beşiği varda bunu yatağa sıfırlayıp yanımda yatıyomuş gibi yapıp emzirince bunun içinde koyarım dedim, yanıma yatırmaya korkuyorum geceleri küçük sonuçda, bu tam yatağa sıfırlanması hoşuma gidiyo, sadece 6 ay kullanıyım dedimde işte kullanışlımı 2 . El fln arad akalıyo insan😃

Ooooo yıkarım ağlatırım anasını yeterki gelsin alırım. Ozman alırım 400 tl fln 2. El yazıyo 6 ay kullanır bende satarım olmadı çocuğu yanıma almaya korkuyorum yatağa, anne yanımda yok, beşiğe koyup duramam da 2 saattw bi emzircem fln zorlanırım , bundan bakıp alıyım yaa cidden 😃😃
Evet, ben de korkarım ilk aylar almaya yanıma. İşte bizde otomatik beşik kullanıcaz
4-5 aylık olunca yanıma alırım.
Çünkü emzırıyorsan eger aşırı rahat oluyor. Ben diğer cocugumda ilk aylar hariç uykusuz kalmadım hic. İlk aylar otomatik beşik yoktu 😂
Yanıma alınca uykusuzluk çekmedim. Ağlayinca memeyi veriyorsun ağzına susuyor

Anne yanını al bence . Ama araştır tabii
İyi kullanılmış olsun. Tertemiz satan cok kişi var. Senin attıgını anlamadım fotoda pek

Kizlar ben bunları kullanıyorum bi de imom omega ve d3 de onlar zaten uzun gidiyor. Ya kizlar bu demir ilaci meğer tanesi 38 TL küsür bugün saglik ocağına yazdırdım eczane den 100 küsür tuttu şok oldum hadi magnezyum 4 5 TL falan mis 2 Kutu yazmış dr , coraspirin de aldım tanesi 4 den 3 kutu, ama demir çok pahaliymis devletin karşıladığı bi demir ilaci var mi ??
Ben bunu kullanıyorum suda eriyor vişne suyu gibi kullanımı rahat bulantı falan yapmiyor. bildigim kadarıyla devlet karşılıyor bunu bende ssk yok o yüzden parasıyla alıyorum.

Eklentiler

• IMG_20220321_173825.jpg
    IMG_20220321_173825.jpg
    54,6 KB · Görüntüleme: 45

Kaç aydır açık olduğunu sordum bir kaç yere .mesela biri az demişti ama kirli gibiydi onu almadım .Başka bir mağazaya gittim oradaki temizdi .Zaten yatağını kullanmam .2.elden her türlü temizdir diye düşündüm. Sıfır aldığımız besikleri veya arabayı da silmek gerekiyor sonuçta. Onlar da depoda duruyor

Açlık şekerim 70 ,tokluk 120 çıkmış. Yani gebelik şekeri çıkmadı bende .inşallah hickimse de çıkmaz. Sadece idrarda az miktarda bakteri çıkmış. 1 defalık ilac içeceğim. Hiçbir enfeksiyon belirtim de yoktu halbuki ama olsun yine de az miktarda çıkması önemli😊
Sevindim adına gözün aydın 😊 darısı bize inşallah 🤲

Kızlar, d vitamini ve demir
Sağlık ocağında da var bılgınız olsun. Ben doktorun yazdığını da aldım. Sağlık ocağından da aldım bir kutu demir

Anladım canım teşekkür ederim benim kendi doktorum rahim ağzı uzunlugunu 43 mm olarak ölçmüştü on gün kadar önce detaylı ultrasonumu yapan radyoloji uzmanı 38 mm olarak ölçtü acaba rahim ağzı mı kısaldı yoksa farklı mı ölçtüler o kafama taktı da 🤷‍♀️
İkiside karından mi ölçtü eğer karından ölctuyse net bir ölçüm yapılamıyor oyuzden farklı çıkmıştır.

Kaç aydır açık olduğunu sordum bir kaç yere .mesela biri az demişti ama kirli gibiydi onu almadım .Başka bir mağazaya gittim oradaki temizdi .Zaten yatağını kullanmam .2.elden her türlü temizdir diye düşündüm. Sıfır aldığımız besikleri veya arabayı da silmek gerekiyor sonuçta. Onlar da depoda duruyor
Mağazadan alınan ürünün kaç aydır orada öylece durduğunu sormak hayatta aklıma gelmez benim 😀

Canım bana gecen hafta imom omega yi bırakıp regenesis max a gecmemi söyledi doktor. Trendyol dan 63 TL'ye aldim cuma günü. Eczane 96 TL demişti.

63₺ çok uygunmuş. Barkod kontrolü yaptın mı alınca? Orjinal olduğundan emin misin 🙄

Ben 83₺ ye almışım yanlış hatırlamışım. İndirimdeydi..

Kızlar ben hiç 2. El bişi almadım böyle bi hep arada kalırım, şöyle bişi almak istiyorum 2. El acaba düzgün gelirmi gerçi fotoğraf atmışlar ama, 6 ay yanımda yatırırım diye düşündüm böyle bişi alıp gidip sıfır almak akıllıca gelmedi banav çünkü bebek odasını yaptım 😃
Let go dan konum olarak yakın bölgeleri seçip ,gidip görebilirsin eşinle istersen . Ben bebegin karyolasini let godan aldım. Sonuçta ahşap ,sildiğimizde 0 dan farksız olacak.
Bu attığın anne yanı besiğin kumaşı çıkıyor diye biliyorum ,makinaya bile atarsın . Sungerini de buharlı temizleyici ya da kuru temizlemeye verirsin önce. Mis gibi de olur

X