2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Merhaba benim de sağ arterde direnç var. Bir aydır coraspin kullanıyorum. Direnç hala devam ediyor. Doktor tek bir damar bile yetiyor çoğunlukla dese de ben sıkıntı ediyorum yaç korkuyorum bişey olacak diye.
Bende de var bu 11.haftada saptandı o zamandan beri aspirine devam ediyorum preeklampsi için risk ama tek taraflı olması daha düşük risk, gebelerde sık görülen bir durum içinizi ferah tutun

Kuzenime öyle söylemişti canım doktor. Tamda bu haftalardaydı. Bol su ve havuç suyu içti, normale döndü. Sende korkma hiç hayırlısıyla kucağına alıcaksın inşallah 🙏
Ay inan suyu da içiyorum şu soğuk havalarda rağmen ama yine de sınırın da altında çıktı interntten başına gelenleri okudukça canım sıkıldı.. havuc suyu icicem inşallah

Kızlar şeker yüklemesi yaptırdım asla korkulacak bir şey değil. Bildiğiniz elmali soda gibi .Öyle şekerli bir şey falan değil. Bir aç kan şekerine bakılıyor bir de o içeceği icip kana ve idrara bakılıyor. Hamile kaldığım zamanla aynı kiloyum .Doktor iyisin dedi tahmini olarak 3200 civarı doğar dedi .Tabi boyle kilo alirsam .daha cok yersem daha cok buyuyecek .ama gerek yok bence .Normal bir bebekmis .670 gram olmuş 30 cm .
Kilo almadığın için sen de şeker çıkmama olasılığı yüksek dedi .bakalım bugün çıkacak sonucum .
İnşallah güzel sonuçlarlarin olur.75 lik mi yapdilar 50 lik mi biliyormusun ? Şekerin çıkma durumunun alınan kiloyla ilgisi varmiymis 🤔bende çok kilo almadım ama zaten zayıf hamile kalmadım yani.keske doktorunun dediği gibi olsada çıkmasa bendede 😅

Bugün doktor muayenesi vardı bebek iyi 400 Gr olmuş.doktor ultrasonda kanama alanı gördü. Önemli değil dedi ama ben biraz pimpirikliyim oyuzden korkmayayim diye mi öyle dedi bilmiyorum puruloron iğne verdi. Bu haftalarda hiç başına gelen varmı internette biraz bakayım dedim bakmaz olaydım.

Kızlar bu akşam ayrıntılıya gidiyorum, doktor alttan da muayene eder mi? 🤔
Hep hazırlıklı gidiyorum ama ediyorsa daha bi özen göstereyim 😅
Her ihtimale karşı tedbirli git bence canım,rahim ağzı uzunluğuna falan aşağıdan bakmayi daha doğru bulup o şekilde bakabilirler.yada üstten bakıp emin olamayıp bakanlar da olabiliyormuş falan ne olur ne olmaz 🙂çoğunlukla bakılmıyor ama alttan.

Ay inan suyu da içiyorum şu soğuk havalarda rağmen ama yine de sınırın da altında çıktı interntten başına gelenleri okudukça canım sıkıldı.. havuc suyu icicem inşallah
Okumamaya çalış canım netten herkesin başına gelen farklı kimseyle kıyas yapamazsın ki kendini.guzel düşün güzel olsun inşallah.onlemlerini al yapılmasi gerekenleri yap ve her kontrolünde muhakak bakdir takipde olun inşallah düzelir.havuc suyu bu arada bende çok okumusdum iyi geldiğini burda.

Ama kuzenim suyu günde 4-4.5 litreye kadar çıkarmıştı. Sende öyle yapmaya çalış ve havuç suyunuda dene mutlaka. Ve en önemlisi içini ferah tut. Kuzenimin hem suyu azalmıştı hem plesantası çok aşağıdaydı ama şükür sağlıkla geldi kızçemiz 😍 internettende araştırma yapma iyice canını sıkıyorlar insanın.

Bugün doktor muayenesi vardı bebek iyi 400 Gr olmuş.doktor ultrasonda kanama alanı gördü. Önemli değil dedi ama ben biraz pimpirikliyim oyuzden korkmayayim diye mi öyle dedi bilmiyorum puruloron iğne verdi. Bu haftalarda hiç başına gelen varmı internette biraz bakayım dedim bakmaz olaydım.
Benimde 10 haftalikken kanama alani vardi ama sonradan kayboldu seninkide kaybolabilir hem önlemde alinmis stres yapma bence canim👍

Canim havucun suyu disinda direkt yiyedebilirsin gunde 3 tane yemeye çalış, havuç suyuylada yine gunde 1 bardak destekle bol suyuda icersen artacaktir insallah 🙏

Benimde 10 haftalikken kanama alani vardi ama sonradan kayboldu seninkide kaybolabilir hem önlemde alinmis stres yapma bence canim👍
Erken haftalarda olduğunu biliyorum da bu haftalarda olunca korktum. Zaten erken doğum geçmişim var birde internette erken doğuma yok açar yazıyordu. Rahim uzunluğumda 29mm düşmüş hepsi birlesince acayip korktum.

Alisverisi bitmek bilmeyenlere selamlar 😂😂

Eklentiler

• IMG_20220321_140453.jpg
    IMG_20220321_140453.jpg
    180,1 KB · Görüntüleme: 100
Meyve suyu yasakti insülin direnci kaynaklı canım kesin havuc suyu da yasaktır ama onu icicem valla. Ya internette baktım kesinlikle yediğin içtiğinle artmaz demişler canım sıkıldı 🤦🏻‍♀️ suyu arttircam çorba yapayım yapmıyordum. Kiz vallahi çok korktum oyle kötü şeyler yazıyor ki dr da üstüne basa basa rapora bile sınırın altında yazmış.. kimi okuduysam Allah esirgesin bebeğini kaybetmiş inşallah benimki vakti zamanında sağlıkla gelir 🤲🏻🤲🏻 rabbim e şikayet olmasın hep bir sıkıntı çıkıyor hep bi risk
O yasaklanan rafine şekerli içecekler canım, ki havuç şeker oranı oldukça düşük.
Havuç suyunda şekerle ilgili bir sorun yaşamazsın ki doktor sana perhiz vermemiş, şuan önemsemem gereken şey bebeğinin suyu çok takılma bol su tüket havuç suyu iç toparlasın.
Kış mevsimindeyis çok su içemiyorum birazda o sebep oluyo.
Bana doktor üzüm karpuz gibi bir kaç meyveyi yasaklamıştı o dönem havuç etkilemezdi.

Erken haftalarda olduğunu biliyorum da bu haftalarda olunca korktum. Zaten erken doğum geçmişim var birde internette erken doğuma yok açar yazıyordu. Rahim uzunluğumda 29mm düşmüş hepsi birlesince acayip korktum.
Ayy yok korkma duzenli igneni vurun bi sıkıntı yasamazsin allahin izniyle , saglikla kucagina alirsin inşallah stres yapma lütfen

Kızlar bu tarz beşik kullananınız var mı? 0-3 yaş arası kullanılıyormuş. Fiyatıda 1000tl çok uygun geldi

Eklentiler

• 5FA35D12-380C-4E82-86FE-45157D172C05.jpeg
    5FA35D12-380C-4E82-86FE-45157D172C05.jpeg
    200,7 KB · Görüntüleme: 86
  • DC3588FE-B8D1-4974-B64C-62580CFBBE13.jpeg
    DC3588FE-B8D1-4974-B64C-62580CFBBE13.jpeg
    239,4 KB · Görüntüleme: 102
Allah korusun canım iyi düşünelim bol dua edelim 👏👏 başka çaresi yokmu acaba su içmek dışında yani sürekli istirahat falan iyi gelirmi acaba?? sen yine de kendine dikkat et yorulma uzan birde istersen internetten alternatif neler yapılabilir araştır dualarım senin le 👏👏

Kuzenime öyle söylemişti canım doktor. Tamda bu haftalardaydı. Bol su ve havuç suyu içti, normale döndü. Sende korkma hiç hayırlısıyla kucağına alıcaksın inşallah 🙏

Okumamaya çalış canım netten herkesin başına gelen farklı kimseyle kıyas yapamazsın ki kendini.guzel düşün güzel olsun inşallah.onlemlerini al yapılmasi gerekenleri yap ve her kontrolünde muhakak bakdir takipde olun inşallah düzelir.havuc suyu bu arada bende çok okumusdum iyi geldiğini burda.

Ama kuzenim suyu günde 4-4.5 litreye kadar çıkarmıştı. Sende öyle yapmaya çalış ve havuç suyunuda dene mutlaka. Ve en önemlisi içini ferah tut. Kuzenimin hem suyu azalmıştı hem plesantası çok aşağıdaydı ama şükür sağlıkla geldi kızçemiz 😍 internettende araştırma yapma iyice canını sıkıyorlar insanın.

Canim havucun suyu disinda direkt yiyedebilirsin gunde 3 tane yemeye çalış, havuç suyuylada yine gunde 1 bardak destekle bol suyuda icersen artacaktir insallah 🙏
Direk havuc yemek olmaz suyu olmalı dedi canım
O yasaklanan rafine şekerli içecekler canım, ki havuç şeker oranı oldukça düşük.
Havuç suyunda şekerle ilgili bir sorun yaşamazsın ki doktor sana perhiz vermemiş, şuan önemsemem gereken şey bebeğinin suyu çok takılma bol su tüket havuç suyu iç toparlasın.
Kış mevsimindeyis çok su içemiyorum birazda o sebep oluyo.
Bana doktor üzüm karpuz gibi bir kaç meyveyi yasaklamıştı o dönem havuç etkilemezdi.
Desteğiniz için çok teşekkür ederim kizlar iyi ki varsınız netten bakmaz olaydım hep olumsuz hep olumsuz. Kimi doktor asla düzelmez istersen damacana iç demiş, başına gelen neredeyse tüm gebeler bebeğini kaybetmiş falan of daraldikca daraldım ama Allah a sığınıyorm inşallah ki düzelir. Dr üstüne basa basa dedi çünkü normal sınırın da altına diye .. inşallah Rabbım deva verir 26 haftalık falan kaybedenleri okuyunca moral olarak bi çöktüm ama şuan daha pozitif olmaya karar verdim Allah büyüktür 🤲🏻🤲🏻 çarşamba da şehir hastanesinde ayrıntılı usg var normalde oraya gitmeyecektim ama gideyim bi de orada baksınlar suya bunun hata yaptığını sanmam adam çok isinin ehliydi ama olmadı bir de onlara danisirim bakalım ilgilenmezler kesin ama 🤭

Kızlar ben hiç 2. El bişi almadım böyle bi hep arada kalırım, şöyle bişi almak istiyorum 2. El acaba düzgün gelirmi gerçi fotoğraf atmışlar ama, 6 ay yanımda yatırırım diye düşündüm böyle bişi alıp gidip sıfır almak akıllıca gelmedi banav çünkü bebek odasını yaptım 😃

Eklentiler

• 0FCE46CD-2162-4A10-8298-6925373089F2.png
    0FCE46CD-2162-4A10-8298-6925373089F2.png
    405,7 KB · Görüntüleme: 101
X