2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Hayat senin hayatın. Kimden neden çekiniyorsun?
Yaşın genç, doğurganlığın devam ettiği sürece tekrar tekrar hamile kalırsın. Çocuğunun yaşı da gayet normal. Gözün alıyorsa yaparsın.
Ev kredinizi de onlar ödemediğine göre. Laf edene kime ne keyfim öyle istedi demek gerek. :KK66:

Bu arada ben de daha kimseye söylemedim. Eşime de tembihledim. Ama benim derdim insanların erken zamanda çok müdahil olması. Bir şu zamanları atlatalım. Biraz meydana çıksınlar hayırlısıyla.
İşyerime söylememe sebebimse maaşımın zamlanmasını beklemek. İkinci çocuktan sonra çalışamam. İllaki çıkacağım. Zaten istemezler de. İlk çocukta bile sorun etmişlerdi..
Aynıııııı bende zammı bekliyorummmm.
kaç aylıkken ayrılacaksın canım ne düsünüyorsun

Hayat senin hayatın. Kimden neden çekiniyorsun?
Yaşın genç, doğurganlığın devam ettiği sürece tekrar tekrar hamile kalırsın. Çocuğunun yaşı da gayet normal. Gözün alıyorsa yaparsın.
Ev kredinizi de onlar ödemediğine göre. Laf edene kime ne keyfim öyle istedi demek gerek. :KK66:

Bu arada ben de daha kimseye söylemedim. Eşime de tembihledim. Ama benim derdim insanların erken zamanda çok müdahil olması. Bir şu zamanları atlatalım. Biraz meydana çıksınlar hayırlısıyla.
İşyerime söylememe sebebimse maaşımın zamlanmasını beklemek. İkinci çocuktan sonra çalışamam. İllaki çıkacağım. Zaten istemezler de. İlk çocukta bile sorun etmişlerdi..
ya çok haklısın bende aslında onları takmıyorum ama artık belirli yaştan sonra çekemiyorum kimseyi tüketiyorlar insanı.. İşyerime de aynen zam için söylemek istemiyorum patron zaten cimri kılı kırk yarıyor duyarsa işten çıkacağımı tahmin eder tazminatı daha düşük alabilmem için zammı çok az yapar diye .. inşallah çok belli olmaz karnım zaten 68 kiloyum zayıf değilim saklayabiliriz umarım sende bende 👏😉

Allahın hikmetine bak şaşkınlık verici. Artık babası seninle mutlu olmak ne kadar istediyse artık. Allah şifa versin senin için hayırlı yöne çevirsin inşallah.
Öyle diyince üzülüyorum eski eşte yaşadığım zaman kaybına:KK43: aminn canım teşekkür ederim 🥰🙏

Aynı tarihlerimiz. inanki benim de hiç bir belirtim yok. Hatta bugün keseyi görmeye gidicem ama hiç hamile gibi değilim. Gerçi benim ilkinde de böyleydi rahat bir hamilelik geçirmiştim. O yüzden dert etme sıkıntı yoktur
Aaa aynı mı nekadar güzell mutlu oldum aynı olunca 😍 Rabbim kucagımıza almayı nasip etsin inşallah biz gecen hafta minik bir kese gördük 15 gün sonra kalp atısı ıcın cagırdı Dr. Benim anneminde böyleymiş hamileliği bende ona benzicem sanırım 😊 bende bazen diyrm ya unutuyrm var oldugunu o derece belirtim yok

Anca yazacak vaktim oldu, çünkü ben sanırım tarihe geçeceğim yani yok daha neler, bende böyle sınanıyorum herhalde. Nasıl olabilir aklım almıyor.
Dün gittim acile doktor birinden ses alamıyorum dedi. Ben işte yine aynısı oldu yine biri gitti diye zırlamak üzereyken, üçüncüden ses yok dedi. Anlamadım? Dedim, maalesef üçüncüden ses yok dedi tam redüksiyondan bahsetmeye başlamışken 2 kese var dedim daha yeni gördüm randevum vardı dedim keselerden birinde bir bebek diğerinde iki bebek var dedi. Gösterildi banada. Tedavi falan yok doğal yolla üçüz olmaz ki dedim. Doktor aynı keseden olanlar (tek yumurta ikizleri) birinden kalp atışı gelmiyor. O yüzden o bebekten kalp atışı gelmezse redüksiyon işlemi ile ikizleri almamız gerektiğini söyledi. Bir tane kalacak yani. Eğer gelirse dedim, o zamanda yine ikizler rahmin aşağısında duruyor düşük riski var dedi, yani gelse bile yine redüksiyonla ikizleri sonlandırılım en mantıklısı bu dedi. Senin ve onlardan bağımsız olan bebeğin sağlığı için dedi. Sonra ben kan pıhtılaşma sorunum olduğunu, daha önce kimyasal gebelik geçirdiğimi, ikizlerden birinin daha önce kalbinin durduğunu ve erken doğum yaptığımı söyleyince bana çok yüksek riskli gebelik dendi ve bir hafta rapor yazıldı bir hafta sonra tekrar bakılacak kalp atışı gelecek mi diye dedi ve bu hafta sadece yatmamı istedi, hastanede yatış verecekti ama iki küçük çocuğum olduğu için istemedim.
Doğal yolla üçüz olma ihtimaline bakıyorum iki saattir. Benim ailemde tüp bebekle olan üçüz var, babanın ailesinde bir tane doğal yolla üçüz olmuş ama bir tanesi ölmüş.
Bu arada kanamam epey fazla, daha bir sürü şey söylendi ama yazamıyorum bile.
Redüksiyon işlemi çok basit diyorlar üçüz gebelikse çok riskli özellikle ikizler rahmin altında oldukları için daha da kötü.
Bence ben tarihte tek gecede doğal yolla üçüzlere hamile kalan ilk insanım. Gerçekten bak tarihe geçtim yani. Küçükken yaramazlık yaptığımda annem inşallah kendin gibi 5 çocuğun olur derdi. Anne duası mıdır nedir bu.
Gerçekten şaşkınlık verici, daha önce duymamıştım böyle bir durum yaşayan. Hayırlısı olsun sizin için, güzel sonuçlanır umarım, güzel güzel dinlen bu hafta 🍀

Öyle diyince üzülüyorum eski eşte yaşadığım zaman kaybına:KK43: aminn canım teşekkür ederim 🥰🙏
Kaderin önüne hangimiz geçebildi ki? Geçirmiş olduğunuz kötü günlerdeki deneyimler bugün ki sizi ortaya koydu. Şimdi bir araya gelmeniz gerekiyordu. Ama bu kadar okaylar sinsilesiyle bir araya gelmeyi kim tahmin ederdi ki değil mi😲

Kızlar ilk muayenede vajinal muayene yapılıyor mu? Çok korkuyorum ya bu işten... Ben ilk kez gidicem hayatımda ve o çatal bile beni ürkütüyor açıkçası ve de vajinal muayene çok tedirgin ediyor. Göbekten kese göründü zaten, kalp atışını da duyarsak göbekten, yine de vajinal muayene yapar mı???

Kızlar ilk muayenede vajinal muayene yapılıyor mu? Çok korkuyorum ya bu işten... Ben ilk kez gidicem hayatımda ve o çatal bile beni ürkütüyor açıkçası ve de vajinal muayene çok tedirgin ediyor. Göbekten kese göründü zaten, kalp atışını da duyarsak göbekten, yine de vajinal muayene yapar mı???
Canım 7. Haftada olduğun için direkt karından bakar zaten karından görmüş keseyi. Hiç panik yapma dualarımız seninle 🥰🙏

Kaderin önüne hangimiz geçebildi ki? Geçirmiş olduğunuz kötü günlerdeki deneyimler bugün ki sizi ortaya koydu. Şimdi bir araya gelmeniz gerekiyordu. Ama bu kadar okaylar sinsilesiyle bir araya gelmeyi kim tahmin ederdi ki değil mi😲
Etkilendim, acilen yazar olman gereken konular var🤣
Şaka maka gerçekten öyle, o zaman çok gençtik belki de biraz olgunlaşmamız gerekiyordu, hayırlısı olsun 🙏

Gerçekten şaşkınlık verici, daha önce duymamıştım böyle bir durum yaşayan. Hayırlısı olsun sizin için, güzel sonuçlanır umarım, güzel güzel dinlen bu hafta 🍀
Evet öyle, bende bir kere duydum yuh dedim bir daha da demem artık. Şaşırdığım ne varsa başıma geliyor 🤣
Aminnnn sağol canikom🥰

Ay ne cahili kız, bende ilk defa duyuyorum 🤣 ya üçüde aynı kesede ya da hepsi ayrı keselerde olur zannediyordum. İki yumurta döllenmiş döllenen yumurtalardan biride kendi kendine tekrar döllenmiş sanırım 🤣

Valla bildiğim ikiz dışındakiler hep tek yumurta gebeliği oluyor. Yani farklı/aynı ikiz gördüm de, farklı üçüz, dördüz falan görmedim.. :KK48:

Ezberleri bozdun resmen maşallah.
Adam da şaşırmıştır. Ne dedi yazdıysan görmedim..

Aaa aynı mı nekadar güzell mutlu oldum aynı olunca 😍 Rabbim kucagımıza almayı nasip etsin inşallah biz gecen hafta minik bir kese gördük 15 gün sonra kalp atısı ıcın cagırdı Dr. Benim anneminde böyleymiş hamileliği bende ona benzicem sanırım 😊 bende bazen diyrm ya unutuyrm var oldugunu o derece belirtim yok
Kızlar ne güzel umarım bulantı belirtisi yaşamazsınız 4 gündür geberiyorum öyle söyliyim size yemek bile yapamiyorum 😔 benimde 4 gün öncesiye kadar hiç belirtim yoktu keşke öylede kalsaydı😞

Valla bildiğim ikiz dışındakiler hep tek yumurta gebeliği oluyor. Yani farklı/aynı ikiz gördüm de, farklı üçüz, dördüz falan görmedim.. :KK48:

Ezberleri bozdun resmen maşallah.
Adam da şaşırmıştır. Ne dedi yazdıysan görmedim..
Ha sen onu diyosun 🙈 ben 2 erkek 1 kız gördüm oğlanlar tıpatıp aynı sarışındı kız esmerdi hatta😂 bu forumda da varmış öyle okudum dün gece o konuda ilk değilim 😂yok daha söylemedim, kalbime inmesin diye ikisi gidecek büyük ihtimalle sonuçta.
Bu hafta sıkıldıkça yazarım içimdekileri yerimden kalkmam yasak çünkü 😂

X