2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Anca yazacak vaktim oldu, çünkü ben sanırım tarihe geçeceğim yani yok daha neler, bende böyle sınanıyorum herhalde. Nasıl olabilir aklım almıyor.
Dün gittim acile doktor birinden ses alamıyorum dedi. Ben işte yine aynısı oldu yine biri gitti diye zırlamak üzereyken, üçüncüden ses yok dedi. Anlamadım? Dedim, maalesef üçüncüden ses yok dedi tam redüksiyondan bahsetmeye başlamışken 2 kese var dedim daha yeni gördüm randevum vardı dedim keselerden birinde bir bebek diğerinde iki bebek var dedi. Gösterildi banada. Tedavi falan yok doğal yolla üçüz olmaz ki dedim. Doktor aynı keseden olanlar (tek yumurta ikizleri) birinden kalp atışı gelmiyor. O yüzden o bebekten kalp atışı gelmezse redüksiyon işlemi ile ikizleri almamız gerektiğini söyledi. Bir tane kalacak yani. Eğer gelirse dedim, o zamanda yine ikizler rahmin aşağısında duruyor düşük riski var dedi, yani gelse bile yine redüksiyonla ikizleri sonlandırılım en mantıklısı bu dedi. Senin ve onlardan bağımsız olan bebeğin sağlığı için dedi. Sonra ben kan pıhtılaşma sorunum olduğunu, daha önce kimyasal gebelik geçirdiğimi, ikizlerden birinin daha önce kalbinin durduğunu ve erken doğum yaptığımı söyleyince bana çok yüksek riskli gebelik dendi ve bir hafta rapor yazıldı bir hafta sonra tekrar bakılacak kalp atışı gelecek mi diye dedi ve bu hafta sadece yatmamı istedi, hastanede yatış verecekti ama iki küçük çocuğum olduğu için istemedim.
Doğal yolla üçüz olma ihtimaline bakıyorum iki saattir. Benim ailemde tüp bebekle olan üçüz var, babanın ailesinde bir tane doğal yolla üçüz olmuş ama bir tanesi ölmüş.
Bu arada kanamam epey fazla, daha bir sürü şey söylendi ama yazamıyorum bile.
Redüksiyon işlemi çok basit diyorlar üçüz gebelikse çok riskli özellikle ikizler rahmin altında oldukları için daha da kötü.
Bence ben tarihte tek gecede doğal yolla üçüzlere hamile kalan ilk insanım. Gerçekten bak tarihe geçtim yani. Küçükken yaramazlık yaptığımda annem inşallah kendin gibi 5 çocuğun olur derdi. Anne duası mıdır nedir bu.
İnan ağzım açık okudum cidden üçüz nasıl ya birde tek gecede diyorsun😅canım Senin sağlığın içinde bebişlerin sağlığı içinde en doğrusu neyse dr ona göre yönlendirecektir seni zaten hakkınızda en hayırlısı neyse o olsun inşallah 🙏🙏❤️

MahidevranSultan MahidevranSultan canım benim kuzenimin de tek yumurta ikizleri vardı. Onunki de riskli gebelikti. Birinin gelişimi durmuştu bebekleri ayiramadilar tek yumurta olduğu için malesef ikisini birden kaybetti. Çok zor bir durum. En azından birinin yaşama şansı var. Rabbim seninle olur inşallah.

Anca yazacak vaktim oldu, çünkü ben sanırım tarihe geçeceğim yani yok daha neler, bende böyle sınanıyorum herhalde. Nasıl olabilir aklım almıyor.
Dün gittim acile doktor birinden ses alamıyorum dedi. Ben işte yine aynısı oldu yine biri gitti diye zırlamak üzereyken, üçüncüden ses yok dedi. Anlamadım? Dedim, maalesef üçüncüden ses yok dedi tam redüksiyondan bahsetmeye başlamışken 2 kese var dedim daha yeni gördüm randevum vardı dedim keselerden birinde bir bebek diğerinde iki bebek var dedi. Gösterildi banada. Tedavi falan yok doğal yolla üçüz olmaz ki dedim. Doktor aynı keseden olanlar (tek yumurta ikizleri) birinden kalp atışı gelmiyor. O yüzden o bebekten kalp atışı gelmezse redüksiyon işlemi ile ikizleri almamız gerektiğini söyledi. Bir tane kalacak yani. Eğer gelirse dedim, o zamanda yine ikizler rahmin aşağısında duruyor düşük riski var dedi, yani gelse bile yine redüksiyonla ikizleri sonlandırılım en mantıklısı bu dedi. Senin ve onlardan bağımsız olan bebeğin sağlığı için dedi. Sonra ben kan pıhtılaşma sorunum olduğunu, daha önce kimyasal gebelik geçirdiğimi, ikizlerden birinin daha önce kalbinin durduğunu ve erken doğum yaptığımı söyleyince bana çok yüksek riskli gebelik dendi ve bir hafta rapor yazıldı bir hafta sonra tekrar bakılacak kalp atışı gelecek mi diye dedi ve bu hafta sadece yatmamı istedi, hastanede yatış verecekti ama iki küçük çocuğum olduğu için istemedim.
Doğal yolla üçüz olma ihtimaline bakıyorum iki saattir. Benim ailemde tüp bebekle olan üçüz var, babanın ailesinde bir tane doğal yolla üçüz olmuş ama bir tanesi ölmüş.
Redüksiyon işlemi çok basit diyorlar üçüz gebelikse çok riskli özellikle ikizler rahmin altında oldukları için daha da kötü.
Bence ben tarihte tek gecede doğal yolla üçüzlere hamile kalan ilk insanım. Gerçekten bak tarihe geçtim yani. Küçükken yaramazlık yaptığımda annem inşallah kendin gibi 5 çocuğun olur derdi. Anne duası mıdır nedir bu.

Aman yarabbi mi diyeyim maşallah mı diyeyim bilemedim 🙄
Zaten kanaman vardı. Demek o ikizlerden kaynaklı.
Yalnız ben 1 ayrı, 2 tek yumurta döllenme ilk defa duydum. Nasıl tarif edeceğimi bile bilemedim. Cahil miyim neyim? 🙄

MahidevranSultan MahidevranSultan sevinsemmi üzülsemmi arada kaldım ama hakkında hayırlısı neyse rabbimin onu nasip edecegıne şüphem yok umarım ikizlerin kalp atısını duyup rıskten dolayı aldırmak zorunda kalmazsn kendilgnden olmazsa olmasın rabbim diger bebisine saglık versin inşAllah kucagına almak nasip olsn 🥰🤲🏼

Canım 5+0 iken gördüm boyutunu anlamıyorum ama nerede yazar ultrason fotisinde yazar mı
Evet canım GS yazması lazım kese boyutu oluyor o, GA da gebelik haftası oluyor canım ama bulamazsan boşver :)) tekrardan hayırlı uğurlu olsun canım sen şimdi kalp atışı için ne zaman gideceksin? Ben yaklaşık 2 hafta sonra gideceğim kısmetse inşallah hepimiz kalp atışlarını da duyarız sağlıcakla

Bende elimden gelse doğurduktan sonra haber vericem 2. bebeğim karnımda 7 aylık ölünce aradan da 5 yıl geçti şimdi bir sürü yorum ve saçma sapan sorulara maruz kalıcam .. oğlum 13 yaşında bunun hakkında da bir dünya eleştiri ve evimizi kredi ile aldık kredi borcumuz 4,5 sene kaldı bide bunun yarumları 😫 kayınvalidem hatta kendi annem bile surat asacak istemeyecek 😥 o yüzden işyerime bile belli olana kadar söylememeyi düşünüyorum.. ama sonrada nasıl söylcem onuda bilmiyorum bu seferde bu zamana kadar neden söylemedinler gelecek 🤥🧐🙊

Hayat senin hayatın. Kimden neden çekiniyorsun?
Yaşın genç, doğurganlığın devam ettiği sürece tekrar tekrar hamile kalırsın. Çocuğunun yaşı da gayet normal. Gözün alıyorsa yaparsın.
Ev kredinizi de onlar ödemediğine göre. Laf edene kime ne keyfim öyle istedi demek gerek. :KK66:

Bu arada ben de daha kimseye söylemedim. Eşime de tembihledim. Ama benim derdim insanların erken zamanda çok müdahil olması. Bir şu zamanları atlatalım. Biraz meydana çıksınlar hayırlısıyla.
İşyerime söylememe sebebimse maaşımın zamlanmasını beklemek. İkinci çocuktan sonra çalışamam. İllaki çıkacağım. Zaten istemezler de. İlk çocukta bile sorun etmişlerdi..

Günaydın kızlarrrr sıkıntı yaşayan arkadaslarımz dualarımız sizinle güzel haberler alırız sizden inşallah 🙏 😍 kızlar bende bişey sorucam 5+2 oldum hala ne Bi mide bulantısı ne Bi belirti hiç bişeyim yok sadece fazla iş yapınca ayakta durunca belim ağrıyor okadar normal midir sizce bazen var oldugunu bile unutuyrm böyle bursa bişeyler okudukça da ister istemez strese giriyrm bişey mi oldu acaba hiç belirtim yok diye sonra da çok şükür böyle gdicek heraldee diyrm gercekten annelik şmdiden başlıyomş herşeyi düşünüyor insan Rabbim hepimzn bebişlerini sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin inşallah 🙏
Aynı tarihlerimiz. inanki benim de hiç bir belirtim yok. Hatta bugün keseyi görmeye gidicem ama hiç hamile gibi değilim. Gerçi benim ilkinde de böyleydi rahat bir hamilelik geçirmiştim. O yüzden dert etme sıkıntı yoktur

Aynı tarihlerimiz. inanki benim de hiç bir belirtim yok. Hatta bugün keseyi görmeye gidicem ama hiç hamile gibi değilim. Gerçi benim ilkinde de böyleydi rahat bir hamilelik geçirmiştim. O yüzden dert etme sıkıntı yoktur
Bende öyleyim. Digerleri de böyleydi. Ama cinsiyet değişir umarım bu sefer😁

İnan ağzım açık okudum cidden üçüz nasıl ya birde tek gecede diyorsun😅canım Senin sağlığın içinde bebişlerin sağlığı içinde en doğrusu neyse dr ona göre yönlendirecektir seni zaten hakkınızda en hayırlısı neyse o olsun inşallah 🙏🙏❤️
Allah razı olsun canım 🥰🙏
Babası naptı duyunca o da şok olmuştur 😅
Baba bilmiyor ki🤣 akşam gelsin söylerim, tek başıma yapmadım sonuçta 🤫
MahidevranSultan MahidevranSultan canım benim kuzenimin de tek yumurta ikizleri vardı. Onunki de riskli gebelikti. Birinin gelişimi durmuştu bebekleri ayiramadilar tek yumurta olduğu için malesef ikisini birden kaybetti. Çok zor bir durum. En azından birinin yaşama şansı var. Rabbim seninle olur inşallah.
Aminnn canım, kuzenin için üzüldüm zor olmuştur yeniden nasip etsin inşallah 🙏. Tek yumurta ikizi çok çok riskli deniyor aslında üçüzler ayrı ayrı keselerde olsa sıkıntı olmayacaktı ama işte. Hayırlısı olsun teşekkür ederim canım 🥰
Aman yarabbi mi diyeyim maşallah mı diyeyim bilemedim 🙄
Zaten kanaman vardı. Demek o ikizlerden kaynaklı.
Yalnız ben 1 ayrı, 2 tek yumurta döllenme ilk defa duydum. Nasıl tarif edeceğimi bile bilemedim. Cahil miyim neyim? 🙄
Ay ne cahili kız, bende ilk defa duyuyorum 🤣 ya üçüde aynı kesede ya da hepsi ayrı keselerde olur zannediyordum. İki yumurta döllenmiş döllenen yumurtalardan biride kendi kendine tekrar döllenmiş sanırım 🤣
MahidevranSultan MahidevranSultan sevinsemmi üzülsemmi arada kaldım ama hakkında hayırlısı neyse rabbimin onu nasip edecegıne şüphem yok umarım ikizlerin kalp atısını duyup rıskten dolayı aldırmak zorunda kalmazsn kendilgnden olmazsa olmasın rabbim diger bebisine saglık versin inşAllah kucagına almak nasip olsn 🥰🤲🏼
Aminn canım benim güzel duaların için çok teşekkür ederim 🥰 birtanesin😍

Allahın hikmetine bak şaşkınlık verici. Artık babası seninle mutlu olmak ne kadar istediyse artık. Allah şifa versin senin için hayırlı yöne çevirsin inşallah.

X