2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kızlar
Yoğurdun içine ne konabilir?
Ben gün içinde şöyle bir şey yapıyorum
Yulaf yoğurt kuru meyve bazen taze meyve ceviz ya da badem.
Şahane oluyor. Ben kuru meyve seviyorum favorim dur ve kuru kayısı çok yakışıyor.
Yoğurt ve yulafı karıştırıp bir beş dakika bekletiyorum öyle ekliyorum diğerlerini, hem dehşet tok tutuyor hem ben seviyorum bunu.
Doğum sonrası da süper diyet etkili ve süt yapıcı kızlar aklınızda olsun.

Çok şey kaçırıyorsun
O derece
Cocugun olsun tadarsın merak etme
Haftanın 4 günü
4 ayrı sebze pişer

Kalan 3 günü ise bakliyat
1 günü tavuk ya da köfte

Kış ayıysa eger haftanın 1 günü balık
Maşallah yani aslında çocuk için mecbur yapıcam bende yiyipmuş gibi yaparım
Brokoli, kabak, patlıcan, mantar fln öyle şeyler hiç sevemiyorum bi türlü

Sarımsak zeytinyağı ceviz ve yoğurdu bana eklersen benim tadım bile şahane olabilir

O derece

Maşallah yani aslında çocuk için mecbur yapıcam bende yiyipmuş gibi yaparım
Brokoli, kabak, patlıcan, mantar fln öyle şeyler hiç sevemiyorum bi türlü
Mantar pizzalarda yiyor sadece
Patlıcan vermiyorum
Onun dışında aklına gelecek her sebzeyi verıyorum ve yapiyorum.

Hee seviyor musun dersen?
Kabak
Pırasa
Kereviz yemeği
Sevmiyorum. evde yapılınca yiyorum işte napım
Sebze önemli cunku

Bak bebekler icin ek gıda dönemi cok önemli. Nasıl alıştırırsan öyle gider sakin unutma .
Gerçi evde ne pişiyorsa onu yiyiyor
Anne babanın beslenme alışkanlığı da etken bu bir gerçek.

Yani aynennn eşim et tavuk daha çok seviyor ıspanak pırasa fln yapıyorum arada , onuda ben sevdiğim için ona kalsa istemez bile
Tüh tüh tüh.
Yani tabi sevmiyomuşsunuz genel olarak ama çok şey kaçırıyorsunuz ben sebzeye ota bayılırım. Egeli olmakla da ilgili sanırım ama bu durum gözlemlerime göre bu çevreden uzaklaşıldıkça sebze oranı düşüyor

Sevmeyen anne babaların çocuklarıda sevmiyor ve bir süre sonra yemiyor.
Benim kızımda tüm sebzeleri yer çünkü bizde yeriz evimizde her sebze pişer.
Yeğenime ablam ek gıda döneminde tüm sebzeleri verdi, çocuk çok da güze yiyordu zamanla bıraktı çünkü anne baba yemiyor sadece çocuğa öğlen verilen sebzeyle olmuyor bir süre sonra çocuk reddediyor o yemeği

Benim oğlan bir patlıcan bir de balık sevmiyor. Balığı hiç yemiyor maalesef. Ama patlıcanı söylenerek yiyor. Onun haricinde bütün sebze ve bakliyat yemeklerini yiyor çok şükür. Bebekken bütün sebzeleri haşlayıp rondolayip yedirordim. Üstelik bir seferde 3-5farkli malzeme karıştırirdim. Çok saçma şeylerdi. Vallahi benim yemedigim şeyleri ve yiyor çocuk. Bamyadir bezelyedir nohuttur fasulyedir pirasadir kabaktir bayılır.

....
Ablam geldiğinde resmen sebze yememek için direndi koca kadın .
Dedim " anası ne ki danası ne olsun"

Yeğenim ne çorba içiyor
Ne sebze yiyiyor
Ayyy deli oldum vallahi . Kendini yere atıp ağlıyor
Ablama " kanma bu oyunlara " diyorum. Bir müddet sonra tamam onu yeme o zaman
Pasta vereyım diyor.
Kendini yere atıp ağlıyor tamamdır iş.
Ve cocuk hep kabız

Hepsini o ek gıdada vermek istiyorum alışır inşaşlah, bide bişi okumuştum öyle bu aylarda ne yersen bebek ilerde sever yermiş diye hatta yiyemiyorum diye oyuzden vijdan azabı çekiyorum ya yemesse sevmesee diye
Aynenn annem severde babam sevmez, oda hep hiç yapmayınca bizde alışmamışız inşallah çocuğuma sevdirebilirim , yemek ayırmayan biri olur inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…