2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Birde kizlar bebegim iki gundur hareket etmiyor yada ben hissetmiyorum korkmaya basladim nromalde cok hareketli agrilarimda artmis durumda acile gitmemde fayda var sanirim hic degilse kalp agislarini duyarim dimi?
Canım korkutmak istemem ama hiç hissetmiyorsan bi git ağrım da var diyorsun ne olur ne olmaz için rahat eder.

Benmde oyle olabilirmi acaba

Ayni benmde normalde sabahlari uyandiriyordu ben yatakta bekliyordum hatta hareketleri cok sert oldugundan bugun yok hala bekliyorum ama hic tekme yok
Plesantalar benim öne geldiği için yastık görevivgörüyormuş..hiç hissedemiyorum üstelik 2 tane..çok şükür sıkıntı çıkmadı..

Bende sürekli evdeyim çok soğuk çıkamıyorum ye yat ye yat tartılmıyom da ben sinirim bozulmasın diye yoksa hepinizi geçmiş olabilirim🙄
Ya ben de almışımdır özellikle vitamin verdiğinden beri iştahım hiç kapanmıyor ben de tartım bozuldu evde tartılmıyorum moral bozuyor cidden hareketli olsak almayız günde 7-8 bin adım atarken almamıştım ben bebiş almıştı sadece

Hayır canım yaptırmadım. Zaten bugün de geçmezse yarın acile gidip tahlil yaptırmayı düşünüyorum. Çünkü gerçekten dayanılmayacak seviyelere geliyor. 🥺
Bir günde geçmez o şiddetli hem seninki azıcık bile olsa baktırmamız gerekiyor bence sen geçse bile idrar tahlili yaptır canım önemli bir konu enfeksiyon

Yani doktorların içleri biraz daha rahat oluyor. Yoksa detaylı ultrason çok önemli. Ben de fetal dna yaptırdım ama detaylıya gidince doktora bunu söylemeyeceğim. Yaptırmamışım gibi ayrıntılı bakmasını isterim. ☺️
Anladım canım ne zman gidiyorsun örnek bir rapor olsa keşke grupta ben de 2 dir gittiğim perinatoloğa gideceğim ama o fetal dna yaptırdığımı biliyor :)

Kizlar selam biraz gülerek biraz sinirlenerek okudum birikmis mesajları, gülerek okudum komik şeyleri , sinirle okudum eşin ailesi ile olan sıkıntılı durumları Allah sabır versin hepimize ..
Ben size bi sey sormak istiyorum yaklaşık 3 gündür sadece sağ böbreğim ağrıyor.. İnternet tabi ki felaket tellalı, preeklampsi ve tansiyon kaynaklı diyo normalde tansiyonum yoktur ama gebelik kaynaklı çıktıysa bilmiyorum benim gibi tek taraflı böbrek ağrısı çeken var mi ??
Tansiyonum hic yoktu piril pirildi. 24 + lardayim 12küsürlerde ve 13 küsür olabiliyor. takipliyim.
hamilelikte cikabiliyor. hamilelikte hersey olabiliyor. sekerim bile oluştu.
tansiyonunuzu da kontrol edin eger oyle bir olasilik var ise.

Anladım canım ne zman gidiyorsun örnek bir rapor olsa keşke grupta ben de 2 dir gittiğim perinatoloğa gideceğim ama o fetal dna yaptırdığımı biliyor :)
Ben normalde cuma gidecektim ama hava şartlarından dolayı gidemedik. Bu hafta ya da haftaya gideceğim.

Sen bence bir soru listesi hazırla. Aklına takılanları sor. Detaylı ultrason önemli çünkü.

Birde kizlar bebegim iki gundur hareket etmiyor yada ben hissetmiyorum korkmaya basladim nromalde cok hareketli agrilarimda artmis durumda acile gitmemde fayda var sanirim hic degilse kalp agislarini duyarim dimi?
Hareketleri hergün aynı olmaz yazıyo heryerde ama ağrında varsa bi git doktora istersen hem ağrına bakılır. Korkma bişeyi yoktur bebişin.

kızlar birşey sormak istiyorum ben detaylı usg yaptırdım ama 10 dk. sürdü kendi kadın doğum dr. yaptı böbrek pankreas gibi organların ölçümlerini yapmadı damarlara bakmadı benim hiç içim rahat etmedi,, sorun yok gayet iyi dedi ... 950 tl de ücret ödedik şimdi başka yer bakıyorum ama bu kadar ücret bir daha ödeyemem doktorum gökmen iyigün herkesin memnun olduğu bir doktor ama bendemi sorun var anlamadım kaç gündür uykularım kaçtı.. devlette de bir türlü yer bulamamıştım detaylı yaptıranlar nasıl geçti beni bilgilendirebilirmisiniz bu kadar bakması yeterlimi kemik beyin kalp ölçümleri yaptı risk varmı diye baktı okadar 😓😓😓😓😓😓😓
Canım ben gebelik takibimi direkt perinatologda yapıyorum. 2 haftada bir kontrole gidyorum ve her kontrolde detaylı inceliyor ama buna rağmen detaylıda 45 dk falan kaldım

kızlar birşey sormak istiyorum ben detaylı usg yaptırdım ama 10 dk. sürdü kendi kadın doğum dr. yaptı böbrek pankreas gibi organların ölçümlerini yapmadı damarlara bakmadı benim hiç içim rahat etmedi,, sorun yok gayet iyi dedi ... 950 tl de ücret ödedik şimdi başka yer bakıyorum ama bu kadar ücret bir daha ödeyemem doktorum gökmen iyigün herkesin memnun olduğu bir doktor ama bendemi sorun var anlamadım kaç gündür uykularım kaçtı.. devlette de bir türlü yer bulamamıştım detaylı yaptıranlar nasıl geçti beni bilgilendirebilirmisiniz bu kadar bakması yeterlimi kemik beyin kalp ölçümleri yaptı risk varmı diye baktı okadar 😓😓😓😓😓😓😓
Bende seni etiketleyecektim ne zamandır yoksun diye😅 böbrek vs baktida sorun gormedi mi acaba? Benim yutma refleksine bakması bile 6 7 dk sürdü. Azda ödememissin. Rapor vermedi mi benim raporda tek tek yazıyor hepsi.

Ben normalde cuma gidecektim ama hava şartlarından dolayı gidemedik. Bu hafta ya da haftaya gideceğim.

Sen bence bir soru listesi hazırla. Aklına takılanları sor. Detaylı ultrason önemli çünkü.

Ay ne sorcağımı bilmiyorum ki kız :) Az önce başka bir hastaneyi aradım hem ücret sordum hem de kaç dk sürüyor dedim 1200 tl ve 15-20 dk sürüyor dediler özel hastane yani ilginç geldi bana benim dr zaten normal muayeneyi o kadar inceledi şimdiye kadar ...

Bende seni etiketleyecektim ne zamandır yoksun diye😅 böbrek vs baktida sorun gormedi mi acaba? Benim yutma refleksine bakması bile 6 7 dk sürdü. Azda ödememissin. Rapor vermedi mi benim raporda tek tek yazıyor hepsi.
Ya ben bu işi detaylıca bilmiyordum tam olarak nelere bakıyor ki dr bir listesi var mı bu işin?? internette de çok detaylı bir bilgi yok

Ay ne sorcağımı bilmiyorum ki kız :) Az önce başka bir hastaneyi aradım hem ücret sordum hem de kaç dk sürüyor dedim 1200 tl ve 15-20 dk sürüyor dediler özel hastane yani ilginç geldi bana benim dr zaten normal muayeneyi o kadar inceledi şimdiye kadar ...
Ben Prof. Ali Gül den bilgi aldım. 40-45 dk sürüyor dedi asistanı. Fiyatı da 1100 TL imiş. Dediğin gibi zaten normal muayene 15-20 dk sürüyor. Yani bebeğin pozisyonu iyiyse belki kısa sürer ama genelde uzun sürüyor.

Ben Prof. Ali Gül den bilgi aldım. 40-45 dk sürüyor dedi asistanı. Fiyatı da 1100 TL imiş. Dediğin gibi zaten normal muayene 15-20 dk sürüyor. Yani bebeğin pozisyonu iyiyse belki kısa sürer ama genelde uzun sürüyor.
Sen yaptırdın mı peki ?? Benim gittiğim perinotalog zaten her gittiğimde her organına bakıyor zaten hepsini anlatıyor tek tek şimdi yine daha detaylı bakılacak anladığım kadarıyla bu yüzden biraz daha uzun sürer belki

Sen yaptırdın mı peki ?? Benim gittiğim perinotalog zaten her gittiğimde her organına bakıyor zaten hepsini anlatıyor tek tek şimdi yine daha detaylı bakılacak anladığım kadarıyla bu yüzden biraz daha uzun sürer belki
Ben henüz yaptırmadım. Bu hafta zor görünüyor ama olmadı haftaya yaptıracağım.

X