2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
ama o pompalar süt sağmak için değil ,bebeği bir memeden emzirirken diğer memeden akan sütü tahliye için uygun .el pompaları sütü tamamiyle tahliye etmez ,yağlı kısmı göğüste kalır ve daha sonra ağrı yapabilir. Ki bu durumda bebek de yağlı sütü ememediği için daha az kilo alır .benim görümce ilk başta de onu kullandı .elektrikli çok yavaş sağıyor dedi.sonra göğsünde süt birikmesi oldu ve çok acı çekti.
uzun vadeli kullanımda el pompaları iyi değil .elektrikli pompalar bile bebek kadar sütü çekemezken ,ben el pompalarının çok iyi olduğunu düşünmüyorum .
Allah Allah hiç tecrübem olmadığı için bir şey de diyemiyorum 🤷🏻‍♀️ Arkadaşım mastit olmuştu, o aldığı el pompası ile halletmiş. Hayatımı kurtardı diyor.
Ben de ilk etapta işe yarar diye düşündüm 🤔 Bakalım olmadı ilk doğurduğumuz günler, tecrübelerimize göre yine bu konulara değiniriz hepimiz 🤗

Selam kızlar bende de enfeksiyon çıktı idrara sık çıkmak dışında bir belirtide yoktu tetenoz olmaya gitmişken tahlil de vereyim dedim şak enfeksiyon aman diyim arada bir tahlil yaptırın belirtisiz de olabiliyor

Mochi al 😍 gözümle gördüm bende, eğer hoşuma gider ve sağım işini yoğunlaştırırsam elektrikli alırım dedim.
İkiz değilse hamilelikte almak mantıklı değil kuzenim gitti avent aldı asla kullanmıyor ne vaktim var ne gerek duyuyorum diyor.
Her bebek biberon da almıyor. İyi düşünmüşsün bence.
Mochi şu şey mi, hani göğüse yapışıyor, pompası olmuyor kendi vakumuyla sütü sağıyor. Bence süper bir buluş o ya 😍
Tek merak ettiğim güçlü çeker mi acaba 🤔 Yani el pompasını bi şekilde tutturup, hızlı pompalarsın falan, vakumu iyi olur. Mochi böyle çok naif çok kibar bir şey gibi 😁

Selamlar beni tedirgin eden bir şey var
2 akşamdır belli saatlerde bebeği hissettiğim yerin birkaç parmak altında bir yumru oluşuyor ve ağrı-acı yapıyor, dik durmakta zorlanıyorum. 5 dk yürüyüş yapınca azalıp geçiyor ama şişlik orada duruyor. Bebeğin alt kısmında ama, kasığa doğru biraz. Bu kötü bir şey mi, yaşayan varmı?

5li olan tulumlara bayıldım güzelmiş😍😍 güle güle kullansın bebiş

Güle güle giysin bebiş😍😍 çok güzeller
Sağol canım 🥰🥰 renkleri 2 sinin soft pembe sanmisdim resimden kahve tonlariymis meğer 😅olsun yinede çok güzeller 5 tanesini 97 TL ye almış oldum kodla.kumasi falanda hoşuma gtti güzeller.

Ağızdan beni zehirlemişti 🤢 nasıl içiyorsun?
Canım ilk zaman çok zorladı. Sarhoş oluyordum resmen 🤣 artık vücut alıştı sanırım. İçtikten 1 saat kadar sonra hafif bir uyku bastırması yapıyor. Araba kullanma saatlerine denk getirmeden ayarları idare ediyorum. Ama 3 aydır kullanıyorum nerdeyse bazen hiç etki bile etmez oldu.

ama o pompalar süt sağmak için değil ,bebeği bir memeden emzirirken diğer memeden akan sütü tahliye için uygun .el pompaları sütü tamamiyle tahliye etmez ,yağlı kısmı göğüste kalır ve daha sonra ağrı yapabilir. Ki bu durumda bebek de yağlı sütü ememediği için daha az kilo alır .benim görümce ilk başta de onu kullandı .elektrikli çok yavaş sağıyor dedi.sonra göğsünde süt birikmesi oldu ve çok acı çekti.
uzun vadeli kullanımda el pompaları iyi değil .elektrikli pompalar bile bebek kadar sütü çekemezken ,ben el pompalarının çok iyi olduğunu düşünmüyorum .
Bütün bunlara ek olarak başka durumlarla da karsilasilasilabiliyor. Mesela benim ilk etapta sütüm gelmedi. Çocuk ememedi. Makine almıştım önceden sağa sağa getirdim sutu. Çocuk emmek istemedi. Sağol sagip verdim hep. Hatta bir süre sonra elimdeki makine yeterli gelmedi ve profesyonel makine kiraladım. Ayrıca ilk zaman sağında çok süt geliyordu. Çocuk o kadar emmiyor. Sahip dolaba koymuştum. Makine hayatı bir şey bence ama 2 basli olmasına gerek yokmuş. İkisini aynı anda kullanmak için yardım lazım. Tek basli yetermis.

Bütün bunlara ek olarak başka durumlarla da karsilasilasilabiliyor. Mesela benim ilk etapta sütüm gelmedi. Çocuk ememedi. Makine almıştım önceden sağa sağa getirdim sutu. Çocuk emmek istemedi. Sağol sagip verdim hep. Hatta bir süre sonra elimdeki makine yeterli gelmedi ve profesyonel makine kiraladım. Ayrıca ilk zaman sağında çok süt geliyordu. Çocuk o kadar emmiyor. Sahip dolaba koymuştum. Makine hayatı bir şey bence ama 2 basli olmasına gerek yokmuş. İkisini aynı anda kullanmak için yardım lazım. Tek basli yetermis.
Ben yazdım sanki bu mesaji. Tek birsey ekleyeceğim. İkili pompa çekim gücü yüksek diye aldim yine yoksa ikisini beraber kullanmıyorum böylece tekli kullanıp vakumu arttırıyorum. O kadar elzem ki benim için hamile kalınca ilk aldıklarım arasında.

Hayirli sabahlar bu arada ben bi kac gundur idrara sıkısıyorum sık sık. kasıklarım patlıycak oluyor hatta rahmim sanki toplanıyor sıkışıyor da göbegin tam ortasına taş gibi oluyor. Bu idrara sıkıştığımdan mı kasılmamı çözemedim. Bi de rahim agzı veya idrar yolunda mı o civarlarda hep bi ağrı gelip gelip gidiyor. Sanki pelvik kasım agriyor gibi de geldi. Ben simdi enfeksiyon mu geciriyorum acaba yanma sancı yok ama. Dün gece dön dön rahat edemedim. Uykum yüz defa bölündü resmen ya 😒 kontorlüm 17 mart haftaya persembe. O vakte kadar skntı olmaz heralde dimi yoksa acil bir durum olarak mı değerlendirmeliyim? Kasılma mı onu da anlamıyorum ilk hamilelik kasilma nasıl oluyor ki 🤔🤔
Ağrı varsa enfeksiyon olabiliyor bi tahlil versen iyi olur

Mochi şu şey mi, hani göğüse yapışıyor, pompası olmuyor kendi vakumuyla sütü sağıyor. Bence süper bir buluş o ya 😍
Tek merak ettiğim güçlü çeker mi acaba 🤔 Yani el pompasını bi şekilde tutturup, hızlı pompalarsın falan, vakumu iyi olur. Mochi böyle çok naif çok kibar bir şey gibi 😁
Bende öyle düşünüyodum, arkadaşım süper bişi al dedi yinede doğum sonrası ihtiyacım olursa elektrikli alırım şimdilik bu yeter diyerek aldım ama gözümün önünde cokur cokur doldurdu sütü.
Bebek emmesini taklit ettiği için çok güzel boşaltıyomuş.
Ayy bende deneyimlemek istiyorum hemen 😍

Ben yazdım sanki bu mesaji. Tek birsey ekleyeceğim. İkili pompa çekim gücü yüksek diye aldim yine yoksa ikisini beraber kullanmıyorum böylece tekli kullanıp vakumu arttırıyorum. O kadar elzem ki benim için hamile kalınca ilk aldıklarım arasında.
Aynen çok elzem bir malzeme idi bence de. Aldığim en kullanışlı malzemelerden biriydi.
Geçen açtım baktım çalışıyor sıkıntı yok gibi. Eğer sıkıntı olursa hemen yenisini alırım valla.

Ama bak şimdi senin söylediğin doğru. Bunu düşünmemiştim. Yani daha kuvvetli olduğunu.Gerci neredeyse 9 sene geçtiği için ne mantıkla aldığımı da hatırlamıyorum ya 🤣 Çünkü elektronik bir alet alırken özelliklerini çok araştırdım. Her bulduğum özeliği ve yorumu hatmederim. Arabaya lastik bile alınacaksa ben araştıririm.🤣 Zaten eşim anlamaz elektronik şeylerden. Geçen robot süpürge kafayı yedi. Eşim uğraşmış düzeltememis. Durduğu yerde kaldı yerine dönmüyor hiç bir komutu yanıt vermiyor. Sadece sensör kapağı sıkıştı deyip duruyor. Beni zorladı şunu düzelt diye canım istemedi söyle baktım olmuyor dedim. Sonra eşim gitti evde tek kaldım. Yere ekmek düştü 🤣 her yer ekmek gittim süpürgeyi düzelttim mecburen.

Yaaaa size ben sabah indirm diye attığımın iki farklısı varmış, biri bebek havlusu yazıyo biri yenidoğan
İçeriyi okuduğumda yeni doğan parfümsüz kalın büyükmüş 40 tane varmış içinde
Bebek havlusuda küçük ince salatalık özlü 60 lı..

Hangisi iyi olur yoksa farketmiyormu

Eklentiler

• 45A3FD10-3CC4-489D-9976-913897FC5700.png
    45A3FD10-3CC4-489D-9976-913897FC5700.png
    196,6 KB · Görüntüleme: 36
  • ED0D6571-D79D-4E61-B2D1-3F00184020BE.png
    ED0D6571-D79D-4E61-B2D1-3F00184020BE.png
    256,3 KB · Görüntüleme: 40
Yaaaa size ben sabah indirm diye attığımın iki farklısı varmış, biri bebek havlusu yazıyo biri yenidoğan

Canım 40 tane olan Yenidoğan ıslak mendili o daha kokusuz ve hassas çok büyük ihtimalle.13 aylık kızı olan arkadaşım var 60 li olanı kullaniyormus mesela ondan da çok memnundu kokusu öyle yok diye ama bilemiyorum tabi detayını çok.kullananlar farkını daha iyi bilir.

Canım 40 tane olan Yenidoğan ıslak mendili o daha kokusuz ve hassas çok büyük ihtimalle.13 aylık kızı olan arkadaşım var 60 li olanı kullaniyormus mesela ondan da çok memnundu kokusu öyle yok diye ama bilemiyorum tabi detayını çok.kullananlar farkını daha iyi bilir.
Aynen bencede fazzla bi fark olucağını düşünmüyorum bende ama belki kullananlar biliyodur

Kv kısmı bir şeyi boşu boşuna sormaz illaki bir şey ima etmiştir. 😁
Erkekler de asla annelerinin neyi ima ettiğini söylemez hep inkar ederler 😂

Biz hiç bir konuda ailelerden örf adet diye bir şey beklemedik. Kv nin kendine ait kazancı ve birikimi yok zaten. Allah huzurumuzu eksik etmesin kimseden bir şey beklemiyorum.

Bazı ailelere bakıyorum da maddi olarak birşeyler yapınca karşılık bekleniyor. O yüzden yapmasınlar ben de minnet etmeyeyim daha iyi.
Sen de kv bir daha bir şey diyecek olursa biz yapıyoruz herşeyi çok şükür de geç. Hiç de kafanı yorma..
Bi daha der mi bilmiyorum bakalım derse artık söylerim bişeyler muhakkak

Ben 12 li yenidoğan kullanıp sonrasında bebek havlusuna geçiş yapmayı düşünüyorum. Cilt yapısını da öğrenmiş oluruz o süreçte.

X