2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Arkadaşlar şimdi dr dan çıktım,
3 lu tarama sonucunun risk grubu altında değil üstünde de değil ortasında olduğunu istersem amniyosentez yaptıracağımı, istemezsem riskleri kabul ediyorum diye kağıt imzalamamı isteyeceğini söyledi. İstemiyorum dedim uzun bir yazı yazdırıp kagit imzalatti.. moralim alt üst oldu cidden risk grubu altında değil mi bu değerler ??
Bu arada hiç rahim ağzına falan bakmadı ben en son söyledim ona buradan değil alttan bakılır gerek görülürse şimdilik gerek yok dedi yani rahim ağzını devlet ölçmüyormus öğrenmiş oldum .
Kizlar cidden bu değerler orta mi ya ..
Ortaysa bile tek başına 3lu test kriter değil ki. İkili test burun kemigi ense kalinligi gibi ultrason değerlendirmesi vs hepsi bir arada değerlendirilir. Onlara bakarak yorum yapmadığı kesin zaten.

3 lu tarama sonucunun risk grubu altında değil üstünde de değil ortasında olduğunu istersem amniyosentez yaptıracağımı, istemezsem riskleri kabul ediyorum diye kağıt imzalamamı isteyeceğini söyledi. İstemiyorum dedim uzun bir yazı yazdırıp kagit imzalatti.. moralim alt üst oldu cidden risk grubu altında değil mi bu değerler ??
Bu arada hiç rahim ağzına falan bakmadı ben en son söyledim ona buradan değil alttan bakılır gerek görülürse şimdilik gerek yok dedi yani rahim ağzını devlet ölçmüyormus öğrenmiş oldum .
Bana düşük risk gibi geldi. En büyük risk yaşta, o da normal. Kafanı takma bile. O Lara kalsa amniyosentez yaptırırlar ki o da risk.

Kuzum benim eşim bu değerleri görünce sen manyak mısın, mesela 1:600 olan oranın bile, yüzde olarak kaç olduğunu hiç hesapladın mı diyerek bana kızıyor 😂 Bence bir sorun yok. Kendini boşuna üzme. Hem ayrıntılı zamanın geldi bence ona odaklan.

Taytini sorayim hemen🤣🤪 nereden aldin dikişsiz duruyor
Ürünün hemen linkliyorum yukarı kaydırabznvşbigıdjejdjjsjsjs🤪
Hamile ürünü değil, şahane rahat bir şey herkes edindin istiyorum, bir çok hamile ürünümden daha rahat ✌🏻

Hepsi risksiz altında falan diyo ne alaka dr un abartmış bence ve bu tahlillerin doğruluk payı yüksek değil zaten benim bir çok tanıdığım bar çok riskli çıkıp sapasağlam doğuran yaptırmamız bile hata bunları aslında ama dr yaptır deyince yaptırıyoz işte boşuna evham. Detaylıya girmedin mi sen?

Günaydın temmuzda dogacağı için yarım kollu 0-3 ay aliyor musunuz hic
Ben ilk günler geçince giyer diye düşünüyorum, yarım kollu askılı altı şort tulumlar aldım bir kaç çeşit. Yarım kollu zıbın askılı zıbın vs de aldım bol bol bence uzun kollu giyemezler, isilik olurlar

Ürünün hemen linkliyorum yukarı kaydırabznvşbigıdjejdjjsjsjs🤪
Hamile ürünü değil, şahane rahat bir şey herkes edindin istiyorum, bir çok hamile ürünümden daha rahat ✌🏻

yoncambenim yoncambenim çok memnun kalırsınız kızlar

Buna kesinlikle katılıyorum hic hazır değilim uykusuz gecelere😆 allahtan yazda gündüz bol bol atarız kendimizi disariya😅
Ben hamileyken ağlayanlara gülerdim ne alaka diye şimdi herşeye ağlıyorum bu gebelikte çok hassasım ya planlı da değildi ya kabul mu edemiyorum nedir 3 çocuğa yetemicem gibi geliyo🙄

Benim göbek diğerlerinde şimdiye kadar kocaman olmuştu bunda küçük alt göbek var sadece göbek hizası falan boş sezaryen göbeği gibi duruyo sadece😂 Kilo da aldığım için hamile olduğumu bilmeyenler kilo almışsın diyolar diyorum hamileyim aaa diyolar😳

Ben hamileyken ağlayanlara gülerdim ne alaka diye şimdi herşeye ağlıyorum bu gebelikte çok hassasım ya planlı da değildi ya kabul mu edemiyorum nedir 3 çocuğa yetemicem gibi geliyo🙄
Benin planlıydi ama bende çok ağlıyorum. Destek alıyorum o iyi geldi. Bebekle ilgili değil de hayatımı düzene sokmakla ilgili benimki. Yani sonrasının nasıl zorlandığını bildiğim için oluyor. Umarım çok çok kolay atlatırız süreci. Çocuklar okulda olacak tam gün o rahatlatıyor biraz. Zaten bende evde olacağım ama yinede yeni bir bebek her anlamda zorlayacak gibi.

Benim göbek diğerlerinde şimdiye kadar kocaman olmuştu bunda küçük alt göbek var sadece göbek hizası falan boş sezaryen göbeği gibi duruyo sadece😂 Kilo da aldığım için hamile olduğumu bilmeyenler kilo almışsın diyolar diyorum hamileyim aaa diyolar😳
Aaa şaşırdım, banada ilkinden sonra büyük olur ondan böyle falan demişlerdi, mantıken senin büyük olması gerekmez miydi

yildizsavascisi yildizsavascisi bak şimdi benim de 3 hafta oldu üçlü test vereli belki e nabızda çıkar diye baktım ben 15 inde kan verdim 23 ünde işleme alınmış çıktı mı sonuç onu da bilmiyorum 3-4 haftayı bulur dediler e nabızda göremedim hastaneye gidip sorcam. 1 hafta sonra işleme alınan 3-4 haftada sonuçlanan kan tahlilinden ne kadar doğru bir sonuç çıkabilir ki😒

Canım risk değerlerinin altında diyor ddegerlerin için. Benim rakamların seninkinden kötüydü buna ragmen doktor boyel bir şey demedi. İstersen test yaptırabilirsin diye önerdi ama ultrason değerleri ile birlikte degerlendirdigimde sorun olduğunu düşünmüyorum dedi. Bu testler istatistiki hesaplama sadece. Takılma boşver değerlerin kötü değil.

Benin planlıydi ama bende çok ağlıyorum. Destek alıyorum o iyi geldi. Bebekle ilgili değil de hayatımı düzene sokmakla ilgili benimki. Yani sonrasının nasıl zorlandığını bildiğim için oluyor. Umarım çok çok kolay atlatırız süreci. Çocuklar okulda olacak tam gün o rahatlatıyor biraz. Zaten bende evde olacağım ama yinede yeni bir bebek her anlamda zorlayacak gibi.
Benimkiler büyüdüler büyük kız özel okula gidecek benim ilgilenmem çok zor olacağı için öyle uygun gördük sabah gider akşamüstü gelir diğerinin de okulu çok yakın getir götür derdi yok ama dersleri var ilgi beklerler ödevlerine yardım beklerler ne bilim ya🙄 Gerçi hevesle bekliyorlar ama umarım kıskanmazlar üzülmezler alıştılar çünkü ikisi takılmaya yeni bir ortak nasıl hissettirir bilemiyorum. Benim için de rahata alışmışken yeniden bebek bakmak zor olacak. Uykuyla aram yok gerçi bir de şansa yaz tatilinde doğacağı için okul açılana kadar az çok bir düzen kurarız çocuklar da kardeşlerine alışırlar diye umuyorum.

Benimkiler büyüdüler büyük kız özel okula gidecek benim ilgilenmem çok zor olacağı için öyle uygun gördük sabah gider akşamüstü gelir diğerinin de okulu çok yakın getir götür derdi yok ama dersleri var ilgi beklerler ödevlerine yardım beklerler ne bilim ya🙄 Gerçi hevesle bekliyorlar ama umarım kıskanmazlar üzülmezler alıştılar çünkü ikisi takılmaya yeni bir ortak nasıl hissettirir bilemiyorum. Benim için de rahata alışmışken yeniden bebek bakmak zor olacak. Uykuyla aram yok gerçi bir de şansa yaz tatilinde doğacağı için okul açılana kadar az çok bir düzen kurarız çocuklar da kardeşlerine alışırlar diye umuyorum.
Benimde kolejdeler ama yinede ilgilenmek gerekiyor. Etüt sistemi olacak akşam ders sonrası ödevleri yapıp gelecekler. Zaten 9 dan 5.30 olmayacaklar. Ama tek okulla bitmiyor. Taşınmamiz lazım kendim takılmaya baya baya alıştım şimdi zorlanacagim bide. Diğerlerine göre zor geçti bu hamilelik. Bide yetiştirmem gereken çok çok fazla bitmiyor bir türlü. Ama herkes 3.cok kolay bakılıyor diyor bakalim.

X