2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ben zamanında rahim şekli için görüntüleme yaptırmıstım olması gereken şekildeydi. Dr keseyi görmek istediğinde kasığımın ağrıdığı noktada görüntüledi keseyi. Bence kamera görüntülemesi yapmadan olasıklıklar üzerine dönük denmemeli. Herkesin bir tarafı muhakak daha fazla kasılıyor diye düşünüyorum.
Yani bence de .Benim sol tarafım ilk başlarda ağrıyordu. Bence bebek o tarafa doğru oluyor .Bu rahim işi de bana pek mantıklı gelmedi

Kese var ama bebek ve kalp atışı görünmedi hem alttan hemde karından 😔
Burada sorun bence doktorun yaklaşımı. Dedikleri doğru bile olsa o anda bu şekilde konuşup seni 1 hafta strese sokması problem. Yarın başka bir doktora git bu durumdan hiç bahsetme bakalim ne diyecek.

🥰🥰 Evet gerçekten, kalp atışını gördüğün için çok sevindim 💞💞💞 Rabbim bize de nasip eder inşallah

Ultrasonu ekledim aşağıya kaç yazdığını göremedim :KK43: Sen bakar mısın?

Ayyy çoook güzel 🥰🥰 İnşallah bizde kalp atışını görürüz. Hayırlı olsun ❤️❤️

Yaaaa ben şimdiden kilo aldım bende tam tersi tuzlu seyler severdim su ara tatlı yiyoruz boool bolll... Normalde yiyemeyeceğimden cok yiyorum gazımda var karnım çıktı şiştim 🤗 Napıcaaam hiç bilmiyorum koskocaman yuvarlak bi hamile olucam gibi duruyo...

Acaba hurafelerden yola çıkarak senin kız benim oğlan diyebilir miyiz 🤣🤣 Cinsiyetlerini öğrendikten sonra bu mesaja geri dönüp bakacağım 🤗🤗

Seni üzmek istemiyorum inan canım biri kürtajlı 2 düşük yaptım... 2 günden uzun süren kanamalarda çocuk sağlıklı gelişmiyor gibi geliyor bana... Yakın zamanda ufak bi kanamam oldu ve korkudan mahfoldum, ama devam etmeyince rahatladım betam yükseldi ve bebek sağlıklı... Bence sende betadan takip gercekleştirebilirsin eğer düşmeye ya da düşüp yükselmeye başlarsa ona göre davranırsın. Rabbim kalbine göre en iyisini versin inşallah miniğimiz sağlıklıdır ❤️

Kağan beyi ben daha hamile değilken izliyordum. Gerçekten çok beğeniyorum, bir çok yerde yazmayan bilgileri kendisi veriyor bence izleyerek baya güzel şeyler öğrenebilirsin 😇 Ben mesela tetanoz aşısı olunacağını hamileyken bilmiyordum. Ondan duyunca şaşırdım bir sürü faydası varmış.

Bence de çok kıymetli 🥰 Herkes aynı yoldan yürüyüp birbirine destek oluyor. İlk 2 düşüğümde çok üzgün ve yalnızdım keşke o zamanda bu topicleri keşfetmis olsaydım... Sadece sağlıklıda değil sağlıksız ilerleyenlerde de çok güzel mesajlar geliyor motive edici...
Amin canım inşallah sende biran önce görürsün minicik kalbinin attığını🥰 Benim kahve lekelenme devam ediyor iğneyi de vuruldum ama geçmedi,salı kontrol var inş sıkıntı olmaz🙏🏻

Kese var ama bebek ve kalp atışı görünmedi hem alttan hemde karından 😔
Canım canını sıkma ben ilk gebeligim de 8+3 de duydum kalp atımını bunda kese bile görmedim daha. Geç gidecegim 8. Haftada gidip hem kesemi hemde kalp atımını duyacağım anneyi strese sokmaktan başka birsey yapmıyor bilgisiz doktorlar

🥰🥰 Evet gerçekten, kalp atışını gördüğün için çok sevindim 💞💞💞 Rabbim bize de nasip eder inşallah

Ultrasonu ekledim aşağıya kaç yazdığını göremedim :KK43: Sen bakar mısın?

Ayyy çoook güzel 🥰🥰 İnşallah bizde kalp atışını görürüz. Hayırlı olsun ❤️❤️

Yaaaa ben şimdiden kilo aldım bende tam tersi tuzlu seyler severdim su ara tatlı yiyoruz boool bolll... Normalde yiyemeyeceğimden cok yiyorum gazımda var karnım çıktı şiştim 🤗 Napıcaaam hiç bilmiyorum koskocaman yuvarlak bi hamile olucam gibi duruyo...

Acaba hurafelerden yola çıkarak senin kız benim oğlan diyebilir miyiz 🤣🤣 Cinsiyetlerini öğrendikten sonra bu mesaja geri dönüp bakacağım 🤗🤗

Seni üzmek istemiyorum inan canım biri kürtajlı 2 düşük yaptım... 2 günden uzun süren kanamalarda çocuk sağlıklı gelişmiyor gibi geliyor bana... Yakın zamanda ufak bi kanamam oldu ve korkudan mahfoldum, ama devam etmeyince rahatladım betam yükseldi ve bebek sağlıklı... Bence sende betadan takip gercekleştirebilirsin eğer düşmeye ya da düşüp yükselmeye başlarsa ona göre davranırsın. Rabbim kalbine göre en iyisini versin inşallah miniğimiz sağlıklıdır ❤️

Kağan beyi ben daha hamile değilken izliyordum. Gerçekten çok beğeniyorum, bir çok yerde yazmayan bilgileri kendisi veriyor bence izleyerek baya güzel şeyler öğrenebilirsin 😇 Ben mesela tetanoz aşısı olunacağını hamileyken bilmiyordum. Ondan duyunca şaşırdım bir sürü faydası varmış.

Bence de çok kıymetli 🥰 Herkes aynı yoldan yürüyüp birbirine destek oluyor. İlk 2 düşüğümde çok üzgün ve yalnızdım keşke o zamanda bu topicleri keşfetmis olsaydım... Sadece sağlıklıda değil sağlıksız ilerleyenlerde de çok güzel mesajlar geliyor motive edici...
Canım baktım ancak göremedim. Burada yazmıyor bir sonraki gidişinde öğrenirsin çok önemli değil. Kesen çok güzel devamı da güzel gelecek inşallah :KK200: :KK200:

Kızlar karnımda bugün batmalar yaşadım ve belimde hafif ağrılar vardı acile gittim bebeğin görünmediğini 6+1 olduğumu söyledi kalp seside duyulmadı boş gebelik gibi duruyor dedi 1 hafta bekle dedi var mı başına böyle birşey gelipte kalp sesini duyan bebeği gören
Kalp atışı için erken değil mi..7+² de duymuştum ben kızımda..bide batma normal..kese göründüyse bekle cnm kötü düşünme

Kalp atışı için erken değil mi..7+² de duymuştum ben kızımda..bide batma normal..kese göründüyse bekle cnm kötü düşünme
Öyle yapıcam inşallah yazdıklarınız umut oluyor bana çok teşekkür ederim umarım iyi haberleri yazarım buraya sabırla bekleyecem sonucu

Canım canını sıkma ben ilk gebeligim de 8+3 de duydum kalp atımını bunda kese bile görmedim daha. Geç gidecegim 8. Haftada gidip hem kesemi hemde kalp atımını duyacağım anneyi strese sokmaktan başka birsey yapmıyor bilgisiz doktorlar
Gerçekten öyle bakalım neler olacak bekliyorum bende

Canım kese 5-6 hafta civarı görülür. Ha bu arada hamile olmana çok sevindim mesajlarını görüyordum ama yazamıyordum merak etmiştim hayırlı olsun 😍😍

Geliceksin canım inşallah bekliyoruz 🥰benimde 20 Ekim yumurtlama p.tesi kese görmeye gideceğim.adet gecikmesinden 10 12 gün sonra genelde çağırıyorlar 25ekim +14+10 falan desen görürsün o civarlarda inşallah 🌺daha erken yada daha geç görenlerde olabiliyor bazen ortalaması bu şekilde.
Canım bu hesabı anlamadım 14+10 derken ne demek istedin ??
İnşallah gelirsin aramıza🥰 doktorlar henüz çok yeni olanlarda öyle diyorlar endişelenme.
3 gebelik geçirdim üçünde de tek taraflı ağrılarım oldu canım bazen sağda bazen solda gayet normal yani 🥰

Tek taraflı kasık batması var bende. Bebeğimin kesesi sağa doğru, benimde sağ kasıkta batma var.

Canım 5 6 hafta gibi kese görünüyor inşallah gelirsin aramıza gelişmelerden haberdar et bizi😍

Kizlar benim son adet 13 Ekim di 25 ekimde de aşılama oldum şuan sisteme göre 4+4 hamileyim ama betam biraz düşük galiba peki size sormak istiyorum sat a göre 4+5 olacağım yarın keseyi görür müyüm?? Ve beta aşağı yukarı bu hesaba göre yarin kaç olmalı????

Kizlar benim son adet 13 Ekim di 25 ekimde de aşılama oldum şuan sisteme göre 4+4 hamileyim ama betam biraz düşük galiba peki size sormak istiyorum sat a göre 4+5 olacağım yarın keseyi görür müyüm?? Ve beta aşağı yukarı bu hesaba göre yarin kaç olmalı????
Canım şunu demek istedim 25 Ekim artı 14 gün sonra regl günün ya onun üzerine bir 10 gün daha koy en az o günler görürsün keseyi demek istedim.yani bu önümüzdeki haftanın son günleri ancak.

Ben 4+6 da gördüm karından usg de cnm ama herkesin degisiyor daha erken görende var daha geç görende var tamamen döllenmeye bağlı

Canım şunu demek istedim 25 Ekim artı 14 gün sonra regl günün ya onun üzerine bir 10 gün daha koy en az o günler görürsün keseyi demek istedim.yani bu önümüzdeki haftanın son günleri ancak.
Hee anladım canım doktor yarın için çağırdı keseyi görmeyi deneyelim bi de beta artışına bakalım dedi de kese göremezse korkmam gerekir mi diye merak ettim

X