2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Radyoloji uzmanina detayli yaptıran arkadaslar , ekrandan bebeginizi gosteriyormu ,ultrason kagidi verdimi birde kac dk sürmüştü 🤔 hafta ici gidecegimde merak attim🤷‍♀️
Ben gidicem canım haftaya, ama ilkinde de gitmiştim. Benim 20-30 dk gibi birşey sürmüştü. Ekrandan bebeği de gördüm renkli çıktı da vermişti. Ama bizimki tanıdık diğerleri de aynı mıdır bilemedim🤔

Ben gidicem canım haftaya, ama ilkinde de gitmiştim. Benim 20-30 dk gibi birşey sürmüştü. Ekrandan bebeği de gördüm renkli çıktı da vermişti. Ama bizimki tanıdık diğerleri de aynı mıdır bilemedim🤔
Bende kizimda gitmistim ama 10 dk bakmisti elime bi a4 kagidi verip yollamisti simdi farkli biyere gidecegim bu nasil yapicak merak ediyorum bende.

Bende kizimda gitmistim ama 10 dk bakmisti elime bi a4 kagidi verip yollamisti simdi farkli biyere gidecegim bu nasil yapicak merak ediyorum bende.

Arkadaşım aynı durumları bende yaşadım hatta yaşıyorum desem yeri …
İnan yoruldum artık ya …

Benimde sarımsı yeşilimsi akımtım, hafif derecede kaşıntım mevcuttu . Doğal vitamin türü kullandım hep,fitil de aynı şekilde ama en sonunda idrar testimde ki lökosit , eritrosit değerim yükselince Suprax adında bi antibiyotık kullanıyorum bugün son.
Lakin halen daha sarı akıntım var .
Anlamadım gitti nerden geliyor nasıl bitmiyor ….

Ek olarak Progestan 200 mg fitil kullanıyorum onu bile ittirirken parmağım akıntıyla kaplanıyor .
Bundan mı oluyor yoksa balık yağı hapının verdiği vitaminin de mesela idrarda yeşil sarı olarak çıkıyor .
Çoğu kişinin akıntısı şeffaf , üstelik bende senin gibi sirke kullandım ama o da fayda etmedi .. ☹️
_Rumy_ _Rumy_ ay kızlar ben bu yaşadığınızı yazın yaşadım, hamile değildim ve ona rağmen süreç çok korkunçtu gerçekten. Bana tek iyi gelen şey bol su ve probiyotikti. Doktora danışıp probiyotik kullanın bence başka türlü asla iyileşmiyor tam manasıyla.
Bol sudan kastım günde 4 litre falan şeklinde gerçekten vajina duş etkisi yapıyor 3 litreden sonra, zor ama gerçekten o miktarda su fayda ediyor.
Çok zor umarım hızla iyileşir çok çektim iyi biliyorum 😳

24 e kadar çıkarmıymış ayy inşaallah yaaa..seninkide düşmüş biraz bol bol yatalım bari napalım başka çare yok..evin işini gücünü kim tutacaksa orayı hiç demiyor doktorlar 😅😅😅
Eşim yapıyor valla. Azıcık yorulayim hemen kanama oluyor.🙈 Çocuk istemek öyle uzaktan bakmaya olmuyor. Yapacaklar.☺️

Radyoloji uzmanina detayli yaptıran arkadaslar , ekrandan bebeginizi gosteriyormu ,ultrason kagidi verdimi birde kac dk sürmüştü 🤔 hafta ici gidecegimde merak attim🤷‍♀️
Benim radyologta 2 ekran vardı biri benim karşımda biri onun önünde. Bebeği gördüm. Resim 7-8 tane çıkarmıştı. Doktorun uzmanlığı ve bebeğin pozisyonuna göre süre değişir. Benim bebeğim pozisyonu uygundu. 15-20 dk sürdü.

Ben de mantar yaşadm. Hatta 3 aylik olmadan yaşadim. 15. Haftada falan anca doktorum ilac verdi. O arada bi ara dayanilmaz kaşıntilar sarıdan yeşile dönük pütürlü akıntılar vardı. Sirkeli suyla yıkadim. Enjektörle vajina agzina sirkeli su sıktım toparladi ilacı da kullandim kesildi. Su aralar yine akıntı arttı yine geliyor heralde. Ama bu sefer sirkeli su ile devam ediyorum öncesinden ki hemen artmasin belki kontrol altına alabilirim.
Tekrarladigini doktorunuza bildiriniz mi belki daha farklı bir ilaç verir. Sirkeli suyu doktor mu tavsiye etti acaba

Arkadaşım aynı durumları bende yaşadım hatta yaşıyorum desem yeri …
İnan yoruldum artık ya …

Benimde sarımsı yeşilimsi akımtım, hafif derecede kaşıntım mevcuttu . Doğal vitamin türü kullandım hep,fitil de aynı şekilde ama en sonunda idrar testimde ki lökosit , eritrosit değerim yükselince Suprax adında bi antibiyotık kullanıyorum bugün son.
Lakin halen daha sarı akıntım var .
Anlamadım gitti nerden geliyor nasıl bitmiyor ….

Ek olarak Progestan 200 mg fitil kullanıyorum onu bile ittirirken parmağım akıntıyla kaplanıyor .
Bundan mı oluyor yoksa balık yağı hapının verdiği vitaminin de mesela idrarda yeşil sarı olarak çıkıyor .
Çoğu kişinin akıntısı şeffaf , üstelik bende senin gibi sirke kullandım ama o da fayda etmedi .. ☹️
Antibiyotik etki eder inşallah bende ilk gebeliğim de yaşadım bu sıkıntıyı bunda çok dikkat etmeye çalıştım ama bunda da başladı sanırım 😵

2. El süt sağma makinası aldınızmı yaaa, ben 2. El daha bişi almadım insan güvenemiyo amaa
Ben aldım 2.el .medela nin süt sagma makinesi .hortumu ,biberonu her şeyi ekstradan sıfır aldım. Bir makine kaldı, bir de adaptörü. Sıfırı 3600 lira ben çok uyguna aldım. Denedim güzel de çekiyor.pilli de ayrıca.

Doktor 4 boyutlu resim de verdi ayrıca video da çektik hepsini. Yüzü falan hepsi belli .Ayrıca bir de kırmızı farklı bir resim de verdi .Bu çok yeni bir teknoloji dedi ne olduğunu anlamadık ama neyse 🤔🤔

Ben aldım 2.el .medela nin süt sagma makinesi .hortumu ,biberonu her şeyi ekstradan sıfır aldım. Bir makine kaldı, bir de adaptörü. Sıfırı 3600 lira ben çok uyguna aldım. Denedim güzel de çekiyor.pilli de ayrıca.
Oooo bayada pahalıymış iyi yapmışsın bende bakınıcam artık🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Ben biooil yağı..bebek yağı kullanıyorum benim ilkğebeliktede çatlamado onları kullandım..bunda ikiz olduğu için pek umudum yok..şuan için yine vıcık vıcık sürekli sürüyorum göbeğime kötü bi yemeni ayarladım onu koyuyorum ki atletlerim batmasın diye..inşaallah yine işe yarar ..bana bio dil çok iyi gelmişti annemin çok çatlağı var genetik diyorlar fakat benim şuan için yok
bio oili nerden aldınız eczaneden mi??

Benim radyologta 2 ekran vardı biri benim karşımda biri onun önünde. Bebeği gördüm. Resim 7-8 tane çıkarmıştı. Doktorun uzmanlığı ve bebeğin pozisyonuna göre süre değişir. Benim bebeğim pozisyonu uygundu. 15-20 dk sürdü.
Insallah benimkide oyle olur bu sefer ☺️

Doktor 4 boyutlu resim de verdi ayrıca video da çektik hepsini. Yüzü falan hepsi belli .Ayrıca bir de kırmızı farklı bir resim de verdi .Bu çok yeni bir teknoloji dedi ne olduğunu anlamadık ama neyse 🤔🤔
Ne guzel ya ben annemle gidicem oda gorsun ıstiyorum da iceri almaz resim vermez falan diye beklentiye girdim burda bi kac yer oyle yapiyo 🤷‍♀️

Canım ben yaptım sadece beni aldılar içeriye renkli vermedi zaten ekrana kaydetti ultrason bitince eşin de gelsin dediler o bilgisayar ekranın dan çektik

X