2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kızlar karnımda bugün batmalar yaşadım ve belimde hafif ağrılar vardı acile gittim bebeğin görünmediğini 6+1 olduğumu söyledi kalp seside duyulmadı boş gebelik gibi duruyor dedi 1 hafta bekle dedi var mı başına böyle birşey gelipte kalp sesini duyan bebeği gören

Kızlar karnımda bugün batmalar yaşadım ve belimde hafif ağrılar vardı acile gittim bebeğin görünmediğini 6+1 olduğumu söyledi kalp seside duyulmadı boş gebelik gibi duruyor dedi 1 hafta bekle dedi var mı başına böyle birşey gelipte kalp sesini duyan bebeği gören
Canım bisi söylemek için çok erken biraz daha bekle. Ben yaşadım 3 ay once boş gebelik. İnşallah bebeğin de kalp atışı da görülür

Karından mi baktı alttan mi baktı

Ayyy allah korusun iyii düşün iyi olsun canımmm 🥺 niye bu doktorlar böyle olumsuz konuşup korkutuyolar yaaa

Lekelenme var diye vajinal bakıyorlar canım daha net görebilmek için,bak demek ki minik kendini biran önce göstermek için çağırmış 😅 Bizimki de kalp atışını göstermeye çağırmış sanırım dedik gidince😇
🥰🥰 Evet gerçekten, kalp atışını gördüğün için çok sevindim 💞💞💞 Rabbim bize de nasip eder inşallah
Canım hayırlı olsun ultrasona göre kaç haftalıkmış ? Yazıyor mu ultrason kağıdının üstünde?
Ultrasonu ekledim aşağıya kaç yazdığını göremedim :KK43: Sen bakar mısın?
Kizlar gittim önce karından bakti yolk sac in golgesini gördü sonra vajinal bakalım mi dedi . Vajinal bakti kalbi atıyordu. 120 atıyormuş nüvemin ☺Kesenin altında biraz kanama var dedi .o yüzden ilişki 2 hafta yasak .duruma göre devam edeceğiz. Yavrum nasıl da kalbi atıyor
Ayyy çoook güzel 🥰🥰 İnşallah bizde kalp atışını görürüz. Hayırlı olsun ❤️❤️
Kızlar ben normalde yemeğe hic düşkün değilimdir ama şu 1 haftada yediğimi hiç sormayın😁 Insanın canı salçalı ekmek mi ister yaa😁aklım hep tuzlu hamurlarda. Hele dün akşam bi arkadaşın evinde toplandık kızlar gecesi yaptık, yedik içtik oynadık💃💃💃 eve 1 aylık hamile girdim 5 aylık hamile çıktım 😂😂 eşim diyo ne yedirdiler sana böyle 😂😂 boyum da kısa zaten, 3 aya kalmaz yuvarlanarak hareket etmeye başlarım ben🤰🏼
Yaaaa ben şimdiden kilo aldım bende tam tersi tuzlu seyler severdim su ara tatlı yiyoruz boool bolll... Normalde yiyemeyeceğimden cok yiyorum gazımda var karnım çıktı şiştim 🤗 Napıcaaam hiç bilmiyorum koskocaman yuvarlak bi hamile olucam gibi duruyo...
Bende öyleyim. Salçalı ekmek, limonlu salatalar başka bişi vermesinler bunlar olsun yeter o dereceyim. Tatlı düşkünüyüm normalde 1 haftadır ağzıma sokmuyorum. Varsa yoksa ekşili, tuzlu şeyler.
Acaba hurafelerden yola çıkarak senin kız benim oğlan diyebilir miyiz 🤣🤣 Cinsiyetlerini öğrendikten sonra bu mesaja geri dönüp bakacağım 🤗🤗
Merhaba kızlar bende sizinle hemen hemen aynı tarihte gebeliğimi öğrendim çok çok yenişim 4+4 henüz 4 gündür kanamam var düşük riskim varmış progestan verdi proluton iğne 3 günde bir olacağım bana da dua edin lütfen 🥺
Seni üzmek istemiyorum inan canım biri kürtajlı 2 düşük yaptım... 2 günden uzun süren kanamalarda çocuk sağlıklı gelişmiyor gibi geliyor bana... Yakın zamanda ufak bi kanamam oldu ve korkudan mahfoldum, ama devam etmeyince rahatladım betam yükseldi ve bebek sağlıklı... Bence sende betadan takip gercekleştirebilirsin eğer düşmeye ya da düşüp yükselmeye başlarsa ona göre davranırsın. Rabbim kalbine göre en iyisini versin inşallah miniğimiz sağlıklıdır ❤️
Ben de sınavla kafayı dağıtmaya çalışıyorum Alese gireceğim 21 kasım da ama ne mümkün başka başka şeyler okuyorum işim gücüm muzurluk bebeğin bilmem nesi ilk trimester ultrason görüntüleri, daha neler neler.. Güya mantık videoları açıyorum izleyeceğim sonuç Jinekolog Dr. Kağan Kocatepe kanalında video izlerken buluyorum kendimi :KK67:
Kağan beyi ben daha hamile değilken izliyordum. Gerçekten çok beğeniyorum, bir çok yerde yazmayan bilgileri kendisi veriyor bence izleyerek baya güzel şeyler öğrenebilirsin 😇 Ben mesela tetanoz aşısı olunacağını hamileyken bilmiyordum. Ondan duyunca şaşırdım bir sürü faydası varmış.
Hepiniz de bana çok iyi geldiniz kimsenin anlamayacağı kadar anladınız ve sevginizi güzel enerjilerinizi yolladınız. Bu çok kıymetli. Aynı yoldan bir sürü anne geçti evet ama zamanı farklıydı. Burada biz aynı yolu aynı zamanda yürürken birbirimize eşlik edebiliyoruz. Birimiz sendelese tutup kaldıracak enerjiyi topluca gönderiyoruz ve onca stres endişenin yerini kocaman bir gülümseme alıyor. :KK19:
Bence de çok kıymetli 🥰 Herkes aynı yoldan yürüyüp birbirine destek oluyor. İlk 2 düşüğümde çok üzgün ve yalnızdım keşke o zamanda bu topicleri keşfetmis olsaydım... Sadece sağlıklıda değil sağlıksız ilerleyenlerde de çok güzel mesajlar geliyor motive edici...

Eklentiler

• IMG_20211112_163255.jpg
    IMG_20211112_163255.jpg
    62,6 KB · Görüntüleme: 49
Canım daha erken ben değil ama burada bir arkadaş yaşayan istersen etiketlerim doktor yanlış hatırlamıyorsam 2. Aya kadar kürtaj yapmamıştı erken diye. Hemen neden boş gebelik demiş anlam veremedim, başka bir doktora daha görün bence. Allah korusun yaa.

Karından mi bakti yoksa vajinal mi? Karindan görünmemesi normal. Keseyi gördükten sonra 4 hafta beklenir demisti doktorum bana. Bence canını sıkma.

Kızlar merhaba bi sorum olacak. Adet öncesi yerleşme kanaması yaşayan oldu mu. Ne kadar sürdü ve ne kadar süre sonra test yaptiniz
Adetten 2 gün önce oldu 1 gün sürdü sadece canım, öncekinde 2 gün sürmüştü.

X