2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Sabah detaylıya girdim ama eve geldiğimde o kadar başım ağrıyordu ki anca kendime gelebildim ve telefonu elime aldım..☹ Neyseki geçti şimdi iyiyim. Detaylının detaylarına gelecek olursakk.. Bebişim tam bir tosbik çıktı gelişimi 10 gün ilerde.. Gebelik şekerine baktırmayı ihmal etme dedi doktor. Onun dışında beyinve kalp fonksiyonları olması gerektiği gibiymiş. Organlarında herhangi bir sorun yok. Sağ elinde de bir değişiklik yok yine anomali tespit edildi. Diğerine göre kısa ve parmakları eksik veya hiç olmayabilirmiş. Benim normal karşılayışım doktoru şaşırttı 😄 Bazı insanların burada dünyası başına yıkılmış gibi davranıyor sizi tebrik ederim dedi.. Hatta farklı bir rapor yazdırıp aldırmak isteyenler oluyormuş. Eşimde allahtan gelen başımızın üstüne dedi. Benim güzel kuzum çok sağlıklı. Kokusunu içimize çekince kusurunu da görmeyeceğiz inşallah. Rabbim nasip etsin hepimize sağlıkla doğurmayı❤
Bi tebrikte ben edeyim siz mükemmel bir aile olacaksınız, bebeginiz cok şanslı :KK68:

Bende aşımı oldum bugün bana erken gibi geldi hepiniz 20'lerde olunca ama 16 dolduktan sonra yapılıyormuş ikinci de 21 inde benimde.
18 inde de detaylı var kısmetse son adete göre 20+5 ultrasona göre 21 olacak normaldir heralde zamanı.
20 den sonrası daha kolay geçecek gibi hissediyorum detaylıda da bir görsek hayırlısıyla...
Ben ilkinde de 20 -24 hafta arası oldum tetonoz
Hemşire öyle soylemıstı

Sabah detaylıya girdim ama eve geldiğimde o kadar başım ağrıyordu ki anca kendime gelebildim ve telefonu elime aldım..☹ Neyseki geçti şimdi iyiyim. Detaylının detaylarına gelecek olursakk.. Bebişim tam bir tosbik çıktı gelişimi 10 gün ilerde.. Gebelik şekerine baktırmayı ihmal etme dedi doktor. Onun dışında beyinve kalp fonksiyonları olması gerektiği gibiymiş. Organlarında herhangi bir sorun yok. Sağ elinde de bir değişiklik yok yine anomali tespit edildi. Diğerine göre kısa ve parmakları eksik veya hiç olmayabilirmiş. Benim normal karşılayışım doktoru şaşırttı 😄 Bazı insanların burada dünyası başına yıkılmış gibi davranıyor sizi tebrik ederim dedi.. Hatta farklı bir rapor yazdırıp aldırmak isteyenler oluyormuş. Eşimde allahtan gelen başımızın üstüne dedi. Benim güzel kuzum çok sağlıklı. Kokusunu içimize çekince kusurunu da görmeyeceğiz inşallah. Rabbim nasip etsin hepimize sağlıkla doğurmayı❤
Tüm organları sağlıklı tosbik bi bebeği bi kaç parmağı eksik diye aldırmak isteyen oluyomuşmu gerçekten ya yazık günah tıp ilerledi yapay el parmak daha neler yapılıyor zaten sağlığını tehdit edecek bi durum yoksa gerisine estetik görsel olarak bakılıyor oda ilerleyen zamanlarda istenirse. Tevekkül edip Allahtan gelene razı olup soğuk kanlı kalmana hayran kaldım maşallah kusur olarak bile görme Allahtan gelen. Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin

Bende öyleyim ya yarım ekmek tostları filan gömüyorum bol kaşarlı 🤦🏻‍♀️ Sabah haşlanmışsa 2 tereyağlı tavada kırmışsam 3 yumurta gömüyorum arada havuç filan bazen abur cubur kaçıyor et filan bol yiyorum ama çok yiyorum şimdiden 4 kilo aldım frenlemem lazım kendimi
Yalnız olmadığımı bilmek güzel 🙈 2kiz1anne1bebek 2kiz1anne1bebek
Ben de 4 kilo almıştım 2 hafta öncesine kadar şu an tartılmaya korkuyorum 😁

Tüm organları sağlıklı tosbik bi bebeği bi kaç parmağı eksik diye aldırmak isteyen oluyomuşmu gerçekten ya yazık günah tıp ilerledi yapay el parmak daha neler yapılıyor zaten sağlığını tehdit edecek bi durum yoksa gerisine estetik görsel olarak bakılıyor oda ilerleyen zamanlarda istenirse. Tevekkül edip Allahtan gelene razı olup soğuk kanlı kalmana hayran kaldım maşallah kusur olarak bile görme Allahtan gelen. Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin
Valla bende şaşırdım oluyormuş.. Doktorlar neler duyuyor neler görüyordur kim bilir.. Rabbim aratmasın. Kimseye evlat kokusunu çok görmesin. Bizim şansımız olacak inanıyorum.. çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için🤍

Ben de her sabah iki yumurta mutlak yiyorum, tereyağı ve peynir de mutlaka var. Onun dışında bir sey eklersem tamamen üşenip üşenmememe kalmış :KK70:
Gün içinde çok acıkırsam ya önden bir kase çorba içiyorum ya da kuru meyve yiyorum.

Akşam da yemek olarak ne yaptıysam, eğer pilav vs varsa yanında çok az yiyorum onlardan. Bugün sadece zeytinyağlı kereviz yedim mesela.

Sonra da meyve.

He bunlar demek değil ki ben mükemmel kaçamaksız besleniyorum. Hayır. Canım bir şey çekerse yiyorum hamur işi fast food da dahil buna. Ama az yiyorum. Fazlası çok rahatsız ediyor çünkü
Kesinlikle çok şişkinlik oluyor 😫

Ben öğlen yulaf süt muz üçlüsünün üzerine bir daha kurabiye yedim 🤦‍♀️ Akşam da sadece haşlanmış limonlu beyaz lahana yedim amaaa şu an bir tur daha kurabiye yesem mi diye düşünüyorum 🙈

Geçmiş olsun, ne kadar kalacaksın peki belli mi?
Hayir degil 2-7 gun dediler
yoncambenim yoncambenim beni korkuttun ama neyseki iyiymişsiniz 🙏 geçmiş olsun

@M-elek37 geçmiş olsun, sen antibiyotiği kullanmadın mı?

Her şeyi okuyamadım çok sayfa birikmiş. Umarım herkes iyidir 🙏
Ben artık koltuktan kalkarken bile destek istiyorum 🤦‍♀️ İnanılmaz şişkinlik oluyor 🤭

Bi de arada başım dönüyor. Normaldir diye düşünüyorum ama gidince doktora soracağım🤔 2. De de çok kalp çarpıntım olurdu.
Sürekli birileri pozitif bu aralar. Geçen hafta oğlumun sınıfı kapandı. Bugün benim sınıfta bir öğrencim pozitif. Cidden moralim bozuluyor. Sağlıkla atlatalım şu süreci 🙏😥
Hayir kendi doktorum bakmadan kullanmak istemedim oda bakti bugun yatis onerdu

Bu arada üşenmeyecek birileri bana nasıl beslendiğini yazabilir mi?

Sabah 2 yumurta yedim. Okulda da yanıma kurabiye aldım. 2 taneyi yerim 2 tane arkadaşlara veririm diye. Bi de 4 kurabiyeyi kendim yediğim yetmezmiş gibi arkadaşın verdiği 2 lokumu da yemişim 🤦‍♀️ Nasıl olabilir böyle bir şey 😫🤭

Tam adamına sordun 😂

Öğlen işyerindeki yemekte kurufasulyeyi pilavı yedim ama beğenmedim. Eşimden utanmasam dışarıdan kebap söyleyecektim 😂

Not: Eşimle aynı firmada çalışıyoruz. 😁

Hakkımı bu akşam lahmacun için sakladım 😂

Tabi ki bu saate kadar da öğlen yemeğiyle durmadım. Çayın yanında luppo ve bir dilim kek yedim. Ve an itibariyle çok acıktım 😂😂

Bi de arada başım dönüyor. Normaldir diye düşünüyorum ama gidince doktora soracağım🤔 2. De de çok kalp çarpıntım olurdu.

Sürekli birileri pozitif bu aralar. Geçen hafta oğlumun sınıfı kapandı. Bugün benim sınıfta bir öğrencim pozitif. Cidden moralim bozuluyor. Sağlıkla atlatalım şu süreci 🙏😥
Benim de suan carpintim oluyor. Saglik ocagina gittim nabiz yuksek dahiliyeye git dedi oraya gittim ekg cektiler o da makine hata verdi heralde doktor emin olamadı. Persembe il merkezine gitcem üniversiteye diye kan almadi. Bekliyorum valla. Nabzım 105 lerde geziyor. Napsam bilemedim biraz tedirgin ettiler doktorlar. 😑😑

Benim de calistigim kursta iki kisi korona. Ondan mı.bu carpinti diye de dusunuyorum . Kafamda deli sorular 😔😔😔

Hayırlı olsun canım. Sevindim iyi olduğuna.
Elindeki sorun da inşallah sadece kemik kısalığıdır.
Kısalık varsa deformiteyi tedavi etmek daha kolay oluyor. Tabi bu daha ilerleyen yaşlarda olur.
Sağsalim kucağınıza alın da Allah büyük belki başka gelişmeler olur ❤️

Benim de suan carpintim oluyor. Saglik ocagina gittim nabiz yuksek dahiliyeye git dedi oraya gittim ekg cektiler o da makine hata verdi heralde doktor emin olamadı. Persembe il merkezine gitcem üniversiteye diye kan almadi. Bekliyorum valla. Nabzım 105 lerde geziyor. Napsam bilemedim biraz tedirgin ettiler doktorlar. 😑😑

Benim de calistigim kursta iki kisi korona. Ondan mı.bu carpinti diye de dusunuyorum . Kafamda deli sorular 😔😔😔
Çok geçmiş olsun. Son aylar oluyırdu ben de. Bunda da olur diye bekliyorum. Tansiyonum hep normal çıktığı için çarpıntının da normal olduğunu düşünmüştüm o zamanlar.
Koronadan değildir hamileliktendir muhtemelen ama ihmal etme tabi. İçini ferah tut yine de 🙏

Bu arada ben de yemek örnegi alırım bi dal. Ben de az yiyorum heralde diyorum. Aciktigim oluyor. O ara hazirlayip yersem yiyorum bazen ögle yemegi basit geciyor. Acaba ondan mı kilo almıyorum. Kanım da düşmüş. Daha ne kadar yiyebilirim ki acep 🤔🤔🤔

Çok geçmiş olsun. Son aylar oluyırdu ben de. Bunda da olur diye bekliyorum. Tansiyonum hep normal çıktığı için çarpıntının da normal olduğunu düşünmüştüm o zamanlar.
Koronadan değildir hamileliktendir muhtemelen ama ihmal etme tabi. İçini ferah tut yine de 🙏
Sonlara dogru artar ama simdi su haliyle de fazla dedi doktorlar. Hayirlisi bakalım. Teşekkür ederim.

Bu arada ben de yemek örnegi alırım bi dal. Ben de az yiyorum heralde diyorum. Aciktigim oluyor. O ara hazirlayip yersem yiyorum bazen ögle yemegi basit geciyor. Acaba ondan mı kilo almıyorum. Kanım da düşmüş. Daha ne kadar yiyebilirim ki acep 🤔🤔🤔
Kilo almak güzel bir şey değil, geçen de yazdım. Kilo aldım ama kendime almışım oğlum 2,5 kilo doğmuştu 🙈

X