2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kızlar konuyu dağıtmış gibi olacagim ama saç boyayan ya da boyatan oldu mu? Bu konu konusulmustur kusura bakmayın kaçırdım🙊 evde boyayan olduysa marka da alabilir miyim❤️
Walla bende 5 ay oldu dip boyası yapmadım doktorum hala önermiyor zararlı yine de sen bilirsin öyle de olunca benim de içimden gelmiyor yaptırmak 🤔

Walla bende 5 ay oldu dip boyası yapmadım doktorum hala önermiyor zararlı yine de sen bilirsin öyle de olunca benim de içimden gelmiyor yaptırmak 🤔
Instada zahidenur kücük 3 aydan sonra boyayin ama cabucak boyansın cok diplere degdirmeden kimyasalı solumadan diyor. Doktoruma sormadim. Yaptırmaktan vazgecmistim ben de gercekten icimden gelmedi. Naparsn iste annelique 😊

Ama illaki boyamam gerekiyor diyen varsa gratiwin green theraphy saç boyasının doğal içerikli oldugunu duydum. Şans verebilirsiniz.

Kızlar konuyu dağıtmış gibi olacagim ama saç boyayan ya da boyatan oldu mu? Bu konu konusulmustur kusura bakmayın kaçırdım🙊 evde boyayan olduysa marka da alabilir miyim❤️
Ben amonyak içermeyen organik boya ile dipboya yaptım sadece rahatsız eden beyazların olduğu ön kısmı boyadım ne kadar az o kadar iyi diye düşünerek😁 Doktorumun izniyle bu arada..

merhaba sevgili anneler
öncelikle bebekleriniz hayırlı olsun :))
daha taze anne adayı olarak siz tecrübeli annelerden tavsiye almak isterim. hamilelik sürecinde nelere dikkat etmek lazım, beslenmeyi nasıl düzenlemek lazım? spor-hareket kısmında neler tavsiye edersiniz?(daha doktora gitmedim doktora da danışacağım ama tecrübeli annelerden de fikir istiyorum) ayrıca manevi olarak ekstra bir dua ibadet vs tavsiye eder misiniz gebelik boyunca?

Selam kızlar size bir yine alın aldırın fikriyle geldim.
Ben emzirmiş ve çok gezmiş bir anne olarak emzirme önlükleriyle kafayı yemiştim! miniciklerdi, sağı kapasam sol açılıyor, kolumun altına sıkıştıran bebek hava alamıyor, kafadan geçirmeli saçma sapan bişi iki tane mi takacağım falan derdim, eşimin annesi BİM de görmüş almış, büyük bişi istiyorum diyordum cidden şahane büyük, kocaman. hem boyundan hem sırttan bağlama yeri var falan asla açılmaz.
Önümüzdeki günlerde babyjem ürünleri Ebebekte indirime girecek girmeden yollayayım dedim belki almak istersiniz henüz buna sıra gelmemiştir kimse de ama elzem bir ihtiyaç bence muhakkak edinin 💃

Eklentiler

• IMG_20220207_000139.jpg
    IMG_20220207_000139.jpg
    107,7 KB · Görüntüleme: 67
Evet, kızlar bebeklerin isimlerini ne düşünüyorsunuz?
Bizde kafalar karışık çok.
Eşim Kartal istiyor ben Aslan kızım Uzay 3üde güzel aslında 3üde olsa üzülmem ama Kartal kuzenimin oğlunun adı o yüzden olsun istemiyorum.
Ve bilin bakalım ne olucak işin sonunda🤭

merhaba sevgili anneler
daha taze anne adayı olarak siz tecrübeli annelerden tavsiye almak isterim. hamilelik sürecinde nelere dikkat etmek lazım, beslenmeyi nasıl düzenlemek lazım? spor-hareket kısmında neler tavsiye edersiniz?(daha doktora gitmedim doktora da danışacağım ama tecrübeli annelerden de fikir istiyorum) ayrıca manevi olarak ekstra bir dua ibadet vs tavsiye eder misiniz gebelik boyunca?
Hayırlı olsun. Benim de dahil çoğu kişinin 3 ayı mide bulantısıyla geçtiği için beslenme öyle düzenlenebilecek bir şey değil derim kendi adıma. Hala kuru şeyler yiyebiliyorum mesela. Hareket ise hamileliğin gelişimine bağlı. Aramızda haftalarca yatanlar var. Ben de düşük riskinden hareketlerimi minimuma indirdim bir dönem. O yüzden tavsiye zor, her hamilelik farklı.

merhaba sevgili anneler
Seninde hayırlı olsun canım. Eğer ciddi kilo problemi şeker vs. Hastalığı varsa veya yatkınlık varsa diyetisyen eşliğinde beslenmeni düzenleyebilirsin. Onun dışında bir sorun yoksa doktor zaten ne yiyip neler yememen gerektiğini söylüyor ama açıkcası gebelikte ben çokta kişinin kendini herşeyden kısıtlaması taraftarı değilim eğer gerçekten ciddi sağlık problemi yoksa(!) Canın çektiği şeylerden azda olsa yiyebilirsin dite düşünüyorum. Doktor vs değilim şahsi fikrim. Spor kısmına gelirsek hamilelikte en iyi sporun yürüyüş olduğunu söylüyorlar ilk 3ay çok egzersize ağırlık vermeden hafif tempoda günlük yürüyüşler olabilir eğer düşük tehlikesi kanama vs yoksa yine doktorun söyleyecektir. Herkesin hamileliği farklı seyrediyor.. Umarım rahat geçer. Hastayım değil de hamileyim bir can taşıyorum psikolojisinde olmak lazım😅 Çok ağır şeyler kaldırmamam, boyundan yukarı yerlere uzanıp karnını zorlamaman gerektiğini herkes söylüyor. Pozitif olmak önemli stres bütün hastalıkların başı.. Hemen bir şey olacakmış karamsarlığında geçmesin hamileliğimiz.. Meditasyon, nefes egzersizleri, hamilelik yogası bunların iyi geldiğini duydum. E tabi dua da hep dilimizde oluyor. Sağlıkla kucağımıza alalım inşallah canım. Rabbim yavrularımızı bağışlasın 🤲

merhaba sevgili anneler

Hayırlı olsun. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

İnşallah olmaz da mide bulantısı başlarsa zaten beslenme düzeni falan yalan oluyor 😁
Ben 14 haftaya kadar kare akdeniz ekmeği yedim fazla fazla. Bir tek o iyi geldi çünkü. Çubuk kraker, leblebi falan bastırmadı. Sen de sana iyi geldiğini bulacaksın. Olmazsa şanslı kesimdensindir 😁
Eğer çok fazla bulantı ve kusma olursa doktoruna prilam isimli ilacı sor. Ben de birkaç hafta kullandım. Burada hala ilaç kullanan arkadaşlar var.

Egzersiz için bence daha erken. Çok erken dönemde çok hareket bana doğru gelmiyor. İlerleyen haftalarda doktorun hamileliğin seyrine göre fikir verir zaten.
Ben önceki gebeliğimde de daha çok yürüyüş yapardım. 14 kilo aldım. Doğumdan sonra bana verilecek 7 kilo kaldı. Bu benim için sorun değildi. Ama fit olmak istiyorum kilo istemiyorum diyorsan doktorun bilir. Bu gebelikte de daha çok yürüyüş yapacağım.

Hamilelik yogasının faydalı olduğunu duydum.
Gidebiliyorsan yoga veya pilates için bir merkeze gidebilirsin. Ben gidemeyeceğim evde de bir çocukla yapmam biraz zor gibi 😁

Canının çektiğini yemekte sorun yok bence. Aşırıya kaçmadığın ve gece kalkıp yemediğin sürece çok kilo almazsın. Arada kaçamaklar olur 😁

Onun dışında sürekli kendini dinleyip herşeye evham yapma. Bak mesela dün evdeydim arada yattım ama bebeği hissetmedim. Bugün sabah erkenden hareketlenmeye başladı. Yine hareket ediyor ama tamamen pozisyonla alakalı hissedilmiyor ☺️

Evham yapanları da ciddiye alıp kendine pay çıkarma psikolojini etkiler. Sonuç olarak Allah'ın dediği olur. İnşallah rahat bir gebelik geçirip bebeğini kucağına sağlıklı bir şekilde alırsın. ☺️

Bizde kafalar karışık çok.
Eşim Kartal istiyor ben Aslan kızım Uzay 3üde güzel aslında 3üde olsa üzülmem ama Kartal kuzenimin oğlunun adı o yüzden olsun istemiyorum.
Ve bilin bakalım ne olucak işin sonunda🤭

İlk çocukta eşim beşiktaşlı olduğu için Kartal istedi. Ben galatasaraylıyım nedenmiş Aslan olsun o zaman diye söylenirdim. Ama hayvan ismi koymak bana doğru gelmediği için koydurmadım ikisini de. Bambaşka bir şey oldu. 😁
Ben Uzay'ı beğendim şahsen ☺️

X