2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Hanımlar az önce doktordan çıktım. 3,5 haftada kocaman olmuş😍 ve fıkır fıkır kaynıyor.

150 gr 16 hafta içindeyim. Cinsiyeti de kemik yapısına bakarak ve küçük bir çıkıntıya göre de %60 70 kız dedi.😍

On gün içinde kontrole gideceğiz. O zaman da tekrar bakıp belki oranı artırır ama kız dedi. Çok mutluyum 😍🥲😁
Hayırlı olsun, gözün aydın :KK200::KK200:

Hanımlar az önce doktordan çıktım. 3,5 haftada kocaman olmuş😍 ve fıkır fıkır kaynıyor.

150 gr 16 hafta içindeyim. Cinsiyeti de kemik yapısına bakarak ve küçük bir çıkıntıya göre de %60 70 kız dedi.😍

On gün içinde kontrole gideceğiz. O zaman da tekrar bakıp belki oranı artırır ama kız dedi. Çok mutluyum 😍🥲😁
Gözünaydin sağlıkla gelsin insalalah.🥰

Şunlar çokmu süslü yaaa, ycuz diye alıyım dedim ama😀😀😀 arada kaldım

Eklentiler

• 68988A07-5481-46F5-8766-01D95B202868.png
    68988A07-5481-46F5-8766-01D95B202868.png
    212,4 KB · Görüntüleme: 113
yoncambenim yoncambenim yok canım.
Normal doğum benim hafızadan silindi 😂😂
En güzeli normal dogum ozamanlar geçlik hamilelikten bişey yapamıyordum dogumdan geldikten iki gün sonra bi ün halı arımı yıkamış camlarımı silmiştik gelen pis demesin diye eltim sezaryen oldu bir naz bir ay iş yapmadı bütün işleri bana yaptırdı neden yaptıysam kullandı kadın beni

İlk defa birinden Sezeryanım bu kafar uzun sürdüğünü duydum canim

Emin mısın dçsezeryan olduğuna onun :)
Nasıl yani ben yanlış mı anlattım. Sezeryan yerim 3 4 ay kaşıntı falan vardı bir tarafında ağrı oldu hep doktora gittim içerden iltihap kapmıştı bakteri olmuştu. İlaç kullandım. 3 gun hastanede kaldım eve geldim ama 1 hafta zor yürüyordum.
Uzun süren ne anlamadım canım 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

Nasıl yani ben yanlış mı anlattım. Sezeryan yerim 3 4 ay kaşıntı falan vardı bir tarafında ağrı oldu hep doktora gittim içerden iltihap kapmıştı bakteri olmuştu. İlaç kullandım. 3 gun hastanede kaldım eve geldim ama 1 hafta zor yürüyordum.
Uzun süren ne anlamadım canım 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
Seninki sorunlu geçmiş canim o zaman. Nornal süreç değil zaten seninki

Aslında 36 aya kadar . Ama 5 yaşına kadar kullanan var 😂baya bi araştırdım

Ne güzel di mi terli toplu😍
Ben 3 sene kullansam bıle yeterli bana 😄
Az değil 3 sene
Güzel görünüşü baya yaaa, ben ilk görünüşe vuruluyom zatennnn kullanışına değil😂😂 zaten 3 yaşından sonra hangisi biniyo bebek arabasına😀😀 güle güle kullansın bebiş

Güzel görünüşü baya yaaa, ben ilk görünüşe vuruluyom zatennnn kullanışına değil😂😂 zaten 3 yaşından sonra hangisi biniyo bebek arabasına😀😀 güle güle kullansın bebiş
Pratik ve kullanışlı olmasından dolayı bir tane de bundan olsun dedım😂
Zaten stokkenın eski modeli
Şuan satıcıdandım sadece 2.el olarak var.
Üst modeler satılıyor suan .
Üst modelleri görsen belki beğenmezsin

Saçma bisi. Tutma yeri halka gibi bisi
E bebekte gördüm 15 bin

Nihayet doktora gidebildim bende 12. Haftada kıza benziyor demişti başka doktor şimdiki erkek dedi hatta çıkıntıyı gösterdi 3 defa sordum eminmisiniz diye çıkıntı yok olmazsa erkek dedi tabi benim kafamda deli sorular 17.haftadayım sizce alışverişe başlıyım mı??

Normal isteyip suni sancı alıp sezeryan dogurmus biri olarak söylüyorumki bence normalde dogursan sezeryanda dogursan bu iş nasipmi şansmı kadermi adı her neyse o şekilde ilerliyor bence yada fiziki yapının veya doktor hastane tercihinin bu etkende bir rolü olabilir .. ilk dogumumda hem devlette hem ozelde muayene oldum ikiside çatın dar dedi o çatı neyse onu bile bilmiyorum :KK70: yoksa suan ilk sezeryandan sonra 4 bucuk sene gecmis olacak ssvd bile düşünürdüm sirf o hissi yasamak icin belki ama sanirim imkansiz sezeryanda ön iylesmem 3 gun piskolojk olrak iylesmem 15-20 gün sürdü ve sonrasinda sezeryanla alakali hic bir problem yasamadim hatta izim yokk gbi detayli kontrol edilmesi gerekli kiminin kesisi cok yukarda oluyor benimki tam kasik baslangicinda tesetturluyum ama açık olsaydimda misal bikini flan giymeye engel degil asla .. ben de denenmeden sezeryan düşünmeye karşıyım biraz ( piskolojik ve vajinismus vb) seyler haric cnku eskiden kadinlar nasil doguruyordu sorusu kafamdan gitmiyor acaba ozman ki ebelerde kesi dikis bilirmiydi ? Yada ozmnlar normal dogurmazsın hadi sezryan yapalm diye bir tercih yoktu her kadin normal doguruyordu ki benim annem 5 cocuk 5 inide evde dogurmus ve hatta beni ebesiz .. acaba nesilden nesile yapimizmi farklilasti cok ilginc gercekten :olamaz: ne ara tüm kadınların normal doğurduğu dönemden sezeryana teşvik dönemine geçildi sezryan sayisi ne ara bukadar artti gercekten cok ilginc 😶🤔

Canım yalnız unuttuğun bir şey var. Şimdiki gibi kontrol, erken tanı, vitamin desteği gibi şeyler olmadığı için anne bebek ölümleri veya sakatlanmaları çok daha fazlaymış. Anneannemin 6 çocuğu ölmüş farklı farklı yaşlarda. Kimbilir ne hastalıkları vardı 🙄

İlk gebelik öncesi kontrole gittiğimde keşke her hasta sizin gibi olsa demişti doktor. Gebe kaldıktan sonra geliyorlar ve komplikasyonların önüne geçemiyoruz demişti..

Tüm bu rutin kontrollere rağmen bile 26 haftalık doğum yapıp çocuğu engelli kalan akrabamız var. Doğum başlamış anlamamış ve bebek oksijensiz kalmış. Bebekte üst damak kapanmamış bile daha düşün 😣

Yani o yüzden ben eskiler de böyleymiş güzellemelerine inanmıyorum. O zaman da vardı şimdi de var zorluklar..

Bana göre de bu işin doğal yolu vajinal doğumdur. Ama ortada bir seçenek varsa kim nasıl rahat edecekse öyle yapsın bence.
Ben ilkini normal doğurdum ama sonra dikişlerim yüzünden zorlandım. Başkası kuş gibi kalkıyor.
Ben evde doğursaydım ve o yırtık için geç kalınsaydı kan kaybından ölmüştüm. Üç top sargı bezini tampon yapmışlar doğumdan sonra. Ardından 3 tüp kan verdiler. Doktor bile korktu da vizite zamanı dışında gece doğuma gelince kontrole geldi 😂

Şimdi bende travma olmasın da ne olsun? Ki ben yine soğukkanlı kalıyorum bir çok kişiye göre. Belki bu rahat geçer diyorum. En iyisi herkes bildiği yoldan gitsin 😁

Pratik ve kullanışlı olmasından dolayı bir tane de bundan olsun dedım😂
Zaten stokkenın eski modeli
Şuan satıcıdandım sadece 2.el olarak var.
Üst modeler satılıyor suan .
Üst modelleri görsen belki beğenmezsin

Saçma bisi. Tutma yeri halka gibi bisi
E bebekte gördüm 15 bin
Abboowwww fiyatlara bak beeeee şka gibi 😀😀🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
6-12 aylık al
Sonra bana dua edersin 😂

0-3aylık en fazla 3 takımı olsun
Aynen 0-3 almadım hiç bi kaç tane olsun dedim hep 6-9 alıyorum , yada 9-12 😀😀😀

Nihayet doktora gidebildim bende 12. Haftada kıza benziyor demişti başka doktor şimdiki erkek dedi hatta çıkıntıyı gösterdi 3 defa sordum eminmisiniz diye çıkıntı yok olmazsa erkek dedi tabi benim kafamda deli sorular 17.haftadayım sizce alışverişe başlıyım mı??
Kesin net bişi söylemedimi🤔🤔🤔

X