2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Içimizde canakkaleden hamişler var mı? Çanakkaleye taşinalı 1 yıl oldu çok bilmiyorum biraz araştırdım ama doktor vs tavsiyesi istiyorum mümkünse 🙃 ben çomü hastanesine gidiyorum servet beye ama servet bey çok ketum konuşmuyorum sormadan söylemiyor güveniyorum aslında ama başka anneler ne yapıyor merak ettim. Burda varsa canakkaleden yazarsan sevinirim 🤗
Merhabalar. Hamilesiniz ne güzel Allah tamamına erdirsin. Ben birşey sormak istiyorum. Ben nasipse yazın çanakkale ye tayin isteyeceğim orada tüp bebek merkezi yokmuş duyduğum kadarıyla doğru mu? Bizim 4 yıldır çocuğumuz olmuyor burda da imkanlar kısıtlı Çanakkale' ye gelince orada uğraşırım diyorum ama biliyorum orada da kısıtlı imkanlar.. üniversite hstanesinde falan tüp bebek imkanı var mı acaba, en azından aşılama falan yapılıyor mu? cevap verirseniz sevinirim.

Aynen aksatma git yaaaa miyom ne bilmiyorum ama nolur nolmaz bebiş için git sen😍😍
Rahimde kendi kendine oluşan iyi huylu tümör. Hamilelikte östrojen hormonu büyümesine sebep oluyor. Önceden 5cmken 7cm e colikti boyu. Portakal kadar bir şey rahmin içinde bebeğin yanında. Bir tane de 5 cm lik var. Ama o arkada. Büyük olan tam rahmin ağzında. Geçen sefer kanamaya o sebep olmus

İdrar yolu enfeksiyonundan muzdarip olan var mı ? 🥺

10 gündür kurtulamadım , Kadın Acil'de ilk etapta "Üromisin" reçetelendirdiler . Kullandım işe yaramadı ..
Dün akşam yine idrar tahlili verdim sonuç değişmemiş . Acil'de ki doktor "B grubu antibiyotik vereceğim , herhangi bi alerjin var mı" diye sorarak yazdı ama almadım . Ezberlemişler antibiyotik vermeyi ,kolay kaçış ..
Kendi doktorum kum/taş olabileceğini söyledi ama malesef ne bir ağrı , ne kötü koku ..
Sadece renk çok koyu ve sarı akıntım mevcut . Buna istinaden bana çok etkili olabileceğini düşündüğü "Cystalia Şase" adında bir probiyotik önerdi ... Bugün ona başlayacağım randevuya kadar umarım atlatabilirim ..

Tecrübeyle deneyimlemiş arkadaşlardan görüşlerini okumak isterim ..

İdrar yolu enfeksiyonundan muzdarip olan var mı ? 🥺

10 gündür kurtulamadım , Kadın Acil'de ilk etapta "Üromisin" reçetelendirdiler . Kullandım işe yaramadı ..
Dün akşam yine idrar tahlili verdim sonuç değişmemiş . Acil'de ki doktor "B grubu antibiyotik vereceğim , herhangi bi alerjin var mı" diye sorarak yazdı ama almadım . Ezberlemişler antibiyotik vermeyi ,kolay kaçış ..
Kendi doktorum kum/taş olabileceğini söyledi ama malesef ne bir ağrı , ne kötü koku ..
Sadece renk çok koyu ve sarı akıntım mevcut . Buna istinaden bana çok etkili olabileceğini düşündüğü "Cystalia Şase" adında bir probiyotik önerdi ... Bugün ona başlayacağım randevuya kadar umarım atlatabilirim ..

Tecrübeyle deneyimlemiş arkadaşlardan görüşlerini okumak isterim ..
İdrar kültürü bakıldı mi acaba orda da üreme var mı ? Birde lökosit değeriniz mi yüksek çıkan başka şeylerde var mı normal aralıklarda olmayan.

Emzikte püf nokta bence emzirmeden önce bıraktırmak. Hem kolay bırakıyorlar böylece.
Biri 6 aya kadar emdi emziği sonra istemedi. Diğeri 14 ay emzik tuttu ben bıraktırdım hiç arayıp sormadı sorun yaşamadım. Zaten hala meme emiyordu.

Ben de memeyi bıraktırmadan önce daha çok bağlanmasın diye emziği bıraktırdım. 19 aylıkken emziği, 22 aylıkken memeyi bıraktırdım 😁

Bazen dışarıda 2-3 yaşındaki çocukta bile emzik görüyordum. Aynı şeye uğramak istemedim 😂

Benim gibi önce memeyi bırakanlar ne yapacak🥺🥺 kızım bir hafta oldu memeyi bıraktık. Daha doğrusu sütün tadı değişince git gide azaldı emmesi en son da bıraktık. Ama şimdi emzik çok kıymetli 😩 doktorumuz köpek dişlerini bekle bıraktırmak için dedi. Ah ah ne zor işler

Emsin biraz daha ya ufak o. Dişlerini de kaşıyordur hem ☺️

Ben bıraktıracağım zaman ucunu kesmiştim biraz. Denedi bozulmuş falan dedik. Ememeyince ufak ufak ilgisi dağıldı 😁

İdrar kültürü bakıldı mi acaba orda da üreme var mı ? Birde lökosit değeriniz mi yüksek çıkan başka şeylerde var mı normal aralıklarda olmayan.
İdrar kültürünü Perşembe günü vereceğim , randevum normalde daha ileri tarihteydi ama en erken buna çekebildik .
bi 4 gün kullanayım diyorum . Doktorum da "idrar kültürüne bakarız eğer bir problem varsa ilaç tedavisine geçeceğiz" dedi .
Ayriyetten düzenli olarak 2,5-3 lt su içmeye özen gösteriyorum .

Lokosit 17 değerinde... Erikrosit ise 8 .. Normalde beklenen 0-4 değer aralığında olmalıymış her ikisi de ..

İdrar kültürünü Perşembe günü vereceğim , randevum normalde daha ileri tarihteydi ama en erken buna çekebildik .
bi 4 gün kullanayım diyorum . Doktorum da "idrar kültürüne bakarız eğer bir problem varsa ilaç tedavisine geçeceğiz" dedi .
Ayriyetten düzenli olarak 2,5-3 lt su içmeye özen gösteriyorum .

Lokosit 17 değerinde... Erikrosit ise 8 .. Normalde beklenen 0-4 değer aralığında olmalıymış her ikisi de ..
Doktorun ne diyorsa öyle ilerle tabiki idrar kültürünü şundan sordum canım.benim doktorumun söylediği şuydu gebelerde idrarda enfeksiyon olur bu normaldir önemli olan idrar kültürünün ne cikdigi.eger temizse bol su sıvı takviyesi, he değilse o zaman ilaç tedavisi gerekir.benim 64 çıkan lokosit degerime doktor ilaç vermedi kültür temiz diye bol sıvı si tavsiye etti 4 gün sonra değerim kendiliğinden 7 ye dusmusdu ve kültür yine temizdi.sen kültürü vermeyi ihmal etme önemli olan kısım o bol su iç geçmiş olsun

Doktorun ne diyorsa öyle ilerle tabiki idrar kültürünü şundan sordum canım.benim doktorumun söylediği şuydu gebelerde idrarda enfeksiyon olur bu normaldir önemli olan idrar kültürünün ne cikdigi.eger temizse bol su sıvı takviyesi, he değilse o zaman ilaç tedavisi gerekir.benim 64 çıkan lokosit degerime doktor ilaç vermedi kültür temiz diye bol sıvı si tavsiye etti 4 gün sonra değerim kendiliğinden 7 ye dusmusdu ve kültür yine temizdi.sen kültürü vermeyi ihmal etme önemli olan kısım o bol su iç geçmiş olsun
Seninde bayağı yüksekmiş .. Sana da çok geçmiş olsun .
Evet evet dediğin gibi mutlaka vereceğim inşAllah bi aksilik çıkmaz ..
Çok teşekkür ederim ..

Merhaba. Hangi doktorda tedavi gördün? Hangi hastanede. Birlikte başvurduğumuz için takip ediyordum sizi maşallah sonuç elde etmişsiniz
merhaba canım ben tekrar tedavi olmadım bahçeciden sonra merkez araştırırken kendiliğinden hamile kaldım imply kullandık eşimle birlikte sen de eşinle birlikte kullan mutlaka ben bir de omepa q10 kullandım beslenmeme çok dikkat ettim şeker yoktu her sabah yarım avakado yedim her gün kabak çekirdeği ceviz kuru yemişler çok dikkat ettim tekrar tedaviye başlamak için hazırlanırken devlet hastanesi doktoru yumurtan gelişmiş çatlamış dedi o günü değerlendirdim ... tüp bebek drları vitamin önemli değil vs kaliteyi etkilemez fln diyorlar yalan hepsi beslenme ve doğru vitamin kaliteli sperm ve yumurta üretiyor ... eşim de haftada birkaç gün spor yaptı hareketi arttırdı benim sana tavsiyelerim bu kadar ... tedaviye başlamadan bunları mutlaka yapın inşallah gerek kalmadan hamile kalırsın

Seninde bayağı yüksekmiş .. Sana da çok geçmiş olsun .
Evet evet dediğin gibi mutlaka vereceğim inşAllah bi aksilik çıkmaz ..
Çok teşekkür ederim ..
Rica ederim, Kağan kocatepenin videosu vardı izlemiştim yalan olmasın ama 12 bin yada 15 bin diyordu lökosit için bu rakamlara kadar gebelikte normaldir diye.merak edersen bakabilirsin sende.

Merhabalar. Hamilesiniz ne güzel Allah tamamına erdirsin. Ben birşey sormak istiyorum. Ben nasipse yazın çanakkale ye tayin isteyeceğim orada tüp bebek merkezi yokmuş duyduğum kadarıyla doğru mu? Bizim 4 yıldır çocuğumuz olmuyor burda da imkanlar kısıtlı Çanakkale' ye gelince orada uğraşırım diyorum ama biliyorum orada da kısıtlı imkanlar.. üniversite hstanesinde falan tüp bebek imkanı var mı acaba, en azından aşılama falan yapılıyor mu? cevap verirseniz sevinirim.
Merhaba ben 1 bucuk senedir canakkaledeyim. Pandemi olmasi sebebiyle bi süre zaten çanakkaleyi keşfedemedim. Iki üctür üniversite hastanesine gidiuorum. Tüp bebek konusunda hiç duyum almadım. 2 haftaya randevum var gidince bi bakarm. Hatta uygun birini bulursam bi sorarım canım. Çanakkalenin imkanları azdır ama belki bir tane de olsa vardır. Hiç olmama ihtimali düsük geliyor bana. Bi sorayim sana burdan iletirim inşallah.

Rahimde kendi kendine oluşan iyi huylu tümör. Hamilelikte östrojen hormonu büyümesine sebep oluyor. Önceden 5cmken 7cm e colikti boyu. Portakal kadar bir şey rahmin içinde bebeğin yanında. Bir tane de 5 cm lik var. Ama o arkada. Büyük olan tam rahmin ağzında. Geçen sefer kanamaya o sebep olmus
Dün galiba okudum bu tümor doğumda alanabiliyormu, bebeğe sıkıntısı yok ozman🙏🏻🙏🏻

Roosaa Roosaa bu arada simdi gittigim kadın dogum uzmaninin instagram hesabina tekrar baktm. Zira öyle birşey görmüstüm gibi hatırlıyordum. Tüp bebek ve infertilite merkezi açılışı hazırlıkları var. Hatta paylaşım 160 hafta önce yapılmış. Olmadı doktora sorayım açıldı mı ne durumda ne diye.

Eklentiler

• Screenshot_20220130-151810_Instagram.jpg
    Screenshot_20220130-151810_Instagram.jpg
    62,3 KB · Görüntüleme: 42
Bu e-bebek de beni sinir ediyor! şubat geldi hala paylaşmadı. İnsanlar mağazalarına gitsin siteleri aynı anda tıklansın daha çok öne çıksın diye cidden tam bir pazarlama firması, ama işte hem ürün yelpazesi, hem fiyatları, hem fırsatları güzel oluyor 🤷🏼‍♀️
Meraktan çatlıciğimmm. Bir kaç istediğim ürün var sırf onun için bekledim umarım indirime girer🙏🏻

Kizlar sizce yakın zamanda 24-32 hafta arasındaki idari izin biter mi sizce ?Hoş vakalar artmaya devam ediyor ama
umarım bitmez pandemi dünya gündeminden kalkıyor gerçi bitedebilir ama .... bill gates 2022 de pandemi bitecek demişti düğmeye basılmış gibi ülkeler arka arkaya pandemiyi gündemlerinden çıkarmaya başladılar bizde de öyle olacak gibi şubatın sonuna doğru bitirilecek deniyor bakalım idari izni yakalayabilecek miyiz bu yıl için sanki yavaş yavaş tüm kısıtlamalar maske vs kalkacak gibi

Bu e-bebek de beni sinir ediyor! şubat geldi hala paylaşmadı. İnsanlar mağazalarına gitsin siteleri aynı anda tıklansın daha çok öne çıksın diye cidden tam bir pazarlama firması, ama işte hem ürün yelpazesi, hem fiyatları, hem fırsatları güzel oluyor 🤷🏼‍♀️
Meraktan çatlıciğimmm. Bir kaç istediğim ürün var sırf onun için bekledim umarım indirime girer🙏🏻
Bende bekliyorum ama onlarda bir şekilde reklam peşinde. Bide şuan alışveriş yapan mesela alsin diye. İstese hic indirim yapmaz diye rahatlatiyorum kendimi🤣

Şu anne yani besik var onu alacağım bide banyo setini vermiştim onu alacağım heyecanla bekliyorum. Aslında anne yani almayacaktim ama sepetin iki yeri kırılmış taşınırken açıp baktim 1000 lira zaten deyip almaya karar verdim.

X