2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Evet Bakırköy özel çamlık hastanesi. Doktorum Varujan Mağar. Kendisinden çok memnunum. Henüz bir kez gittim ama iyi birine benziyor. Öyle hızlı hızlı işimi yapayım da bitsin kafasında bir adam değil. İstediğiniz soruyu sorabiliyorsunuz. Detaylıca bilgi de veriyor.
bakırköy bana uzak ama senin memnun olmana sevindim

İnşallah öyle olur. Şimdiden karar vermek olmaz zaten. Ama şahsen o zaman yaşadığım zorluklar da aklıma geliyor.

Doğumum hızlı oldu ağrı eşiğim de yüksektir. Evde baya sancı çekerek baya bir açılmayla gitmiştim hastaneye. Ama doğumda yırtık oluştu ve dikiş işlemi sezaryenden uzun sürdü anesteziyle. İyileşme süresi sezaryen ameliyatı kadar sürdü.
Narkoz alınca sütüm hemen gelmedi. Bebeğim cıyak cıyak ağlamış ben ameliyathanedeyken. Ailem çok endişelenmiş. O yüzden boşver yap sezaryen gitsin diyorlar 🙄
Doktorumla detaylı konuşmam lazım..
Açılma olsa da kenardan kesik atmıyorlar mi yırtık olmasındansa kontrollü kesik iyidir diyorlar ama hic dogurmadim tabi ilk hamilelğim 🤗

Yok artık 10 haftalık halimle daha fazla göbeğim var🤣🤣🤣🥲
Oo kimler gelmiş hem de hamile 😍😍
Kızlar ssvd yapmayı düşünenler vardı sanki. Ben de istiyorum. Varsa hani sohbete, fikirlere ve desteğe açığım:KK50:
Ben varım ben🤗 bir dahaki ay doktorla da görüşücem bakalım neler olacak.
dofh dofh @Meleqmm kızlar sizde Sakaryaslısınız listede gördüm sizin doktorlar kimm? Hangi hastane tercihiniz merak ettim 😊
Ben sedat umur’a gidiyorum. İlkinde de onda doğurdum o zaman Beyhekimdeydi. Hastane çok eski ama ebelerden fln çok memnun kaldım. Adatıp’ı hiç beğenmedi arkadaşlarım. Sedat bey de iyidir ama sezeryan yanlısı. Normal istiyosan diretmen gerek

Biberon ve göbüşler konuşulmuş. Benim göbek de ilkine göre çok hızlı büyüyor, hemen atıyorum 🤭
Biberon konusuna gelirsek ilk kızımda avent cam aldım çünkü doktoru anne memesine en yakın o demişti. Elimde lansinoh ve chicco da vardı. Ama gelin görün ki hiç kullanamadım. Hep emdi biraz büyüyünce de biberon almadı. Ek gıdaya geçene kadar çok zorlandım kimseye bırakamadım. Siz siz olun biberona alıştırın. Bunda emse bile geceleri mama vermeyi düşünüyorum. Küçükken mama zor ama büyüdüklerinde anneler daha rahat ediyor

Eklentiler

• 3A9F4350-9E3B-4C57-8504-BA5E682EA943.jpeg
    3A9F4350-9E3B-4C57-8504-BA5E682EA943.jpeg
    74,2 KB · Görüntüleme: 88
Açılma olsa da kenardan kesik atmıyorlar mi yırtık olmasındansa kontrollü kesik iyidir diyorlar ama hic dogurmadim tabi ilk hamilelğim 🤗
Normalde atıyorlar. Ama ben hastaneye gittiğimde çocuk doğmak üzereydi. Doktor gelene kadar zor sabrettim. Zaten hestaneye gittim 15 dk nst ye bağladılar. Sonra doğumhaneye aldılar doktoru görünce kendimi sıkmayı bıraktım çocuk çıktı. Doktorun kesik atacak vakti olmadı.🙈

Biberon ve göbüşler konuşulmuş. Benim göbek de ilkine göre çok hızlı büyüyor, hemen atıyorum 🤭
Biberon konusuna gelirsek ilk kızımda avent cam aldım çünkü doktoru anne memesine en yakın o demişti. Elimde lansinoh ve chicco da vardı. Ama gelin görün ki hiç kullanamadım. Hep emdi biraz büyüyünce de biberon almadı. Ek gıdaya geçene kadar çok zorlandım kimseye bırakamadım. Siz siz olun biberona alıştırın. Bunda emse bile geceleri mama vermeyi düşünüyorum. Küçükken mama zor ama büyüdüklerinde anneler daha rahat ediyor
Niye bu kızlar bu kadar bakımlı ve sevimli hamileler de ben paspalim bu ara.😂 Alın göbek görsün gözünüz.
IMG_20220128_154658.jpg

Kızlar ben 7. haftada genel testleri yaptırdım daha da test falan yapılmadı. Elenatal 1 kullanıyorum ziyan olmasın onu bitir 2 yi al dedi bu kadar. Bir de tsh 3.5 gibi bişey çıkmıştı sabahları 1 tane tiroid hapı içiyorum 8 tane falan kaldı bitince tahlil yaptır duruma göre devam et dedi ama devlette hiçbir dr da randevu yok. Aile hekimi kanı saatlerce bekletiyor doğru sonuç vermiyor dedi. Özelde baktırabilirim. Tsh çok yüksek değil bence ben ilaç bitince başka almasam diyorum sizler ne yaptınız bu konuda?
Benim dr işi de karma karışık oldu. Cinsiyet öğrenebileceğim tek dr buydu bu da bıraktı. Bende eşime şehirdeki hastaneye gidelim diyorum 2 hafta sonra. 14 şubatta öğrenirim diyordum ama cmrts gidebilirim günü falan geçtim artık öğreneyim yeter😂 Sonra ayrıntılı için 1 kez daha giderim 6 dan itibaren de doğum yapacağım dr a geçerim artık.
Dr lar sistemden önceden gittiğim dr ları görüyorlar mı acaba😅😂
6da çoğu doktor kabul etmez ama canım onu bi görüş öğren, arkadaşım 5. Ayda istediği bir çok doktor tarafından kabul edilmedi.

Valla bu hafta raporlu olunca saçımı saldım makyaj yapmadım tırnaklarım kötü.🙈 Üstüme ne bulduysan giydim.😂 Haftaya toparlamam lazım.
Bu hafta hastanelerdeydin bir de yani 😊 zaten üzerimize bişey olmuyorki hep tayt tayt tayt yine tayt🤮 allahtan hep evdeyim de ne giycem diye düşünmüyorum 😂😂

Bizde aynısını yaşadık tutamadı ucu yok diye biberona alışması diye sırıngayla verdim hastanede doktorda gece uyuyayım diye gecede ver dedi bir kaç gün verdim sonra almadı mamayı sonrada mecbur emdi alıştı gitti
Dr uğramadı bile hemşire de verme dedi başka bişe demedi bende tecrübesiz verdim biberonu ama iyi yapmışım küçük mama yemedi keşke yeseydi kurudu çocuk benim sütle😅

Aa vallahi benim doğum da aynı senin ki gibi oldu. Doğumhaneye girdikten 15 dk sonra doğurdum. 2 saat dikme işlemi sürdü. Üstelik anestezi de veremediler. Sütumde 3 gün gelmedi. 1,5-2 ay kadar oturamadim. 🙈
Benim başıma bu gelse bende cinsel hayat biterdi işte😔 Aslında gelse miydi acaba 3. Olmazdı böylece😅

X