2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ben ilk ikisinde avent kullandim cam bunda da avent aldim yine cam 2 boy. Düzenli hiç kullanmadilar ben memnundum.

Ay bnm 3. Gun sut geldi gelen mememi elledi giden elledi hangi kafa buna tahammül etmişim bunda kapimi kilitleyecem hık diyenin kafasını kıracam

Benim asıl depresyon kaynana evi oğlumun bütün resimleri onun evinde ben kırkim çıkana kadar mecbur orda kaldık tam evime geldim 20 gün sonra eşimi 1 ay başka bi yere gorevlendirdiler şehir başka olunca mecburen yine kaynanamda kalmak zorunda kaldım ay tam bir kabustu sen gece uyu diye çocuğumu almaya kalkmisligi var

cok tesekkur ediyorum. yakin cevremdeki hamile arkadaslarimin doktorlari hep ekstra vitaminler verince ben ister istemez aceba neden diye dusundum. ama yazdiklariniz beni rahatlatti. cok tesekkur ediyorum💐💐
Kramp için ıstedım
Sadece magnezyum yazar diye düşündüm
Yanında 2 kutu daha yazdı. Aldık 180 ₺ tuttu😀
Neyse almışken kullanayim dedim. Ama bunlar bitince
Magnezyum, demir disinda bisi kullanmam .
Gerçi bunlar 2 ayda anca bitiyor
Çünkü 1 kutunun içinde 60 günlük vitamin var

Bnde sizin gibi düşünüyordum. Ilki çok zordu esim fslan ikincide sezeryan dedi. Ama ben istemedim çünkü 2 çocukla hemen hayatıma devam etmek gerekiyordu. Sabah hafif agrım vardı doktora gittim 7 8 cm açılma dediler hiç ağrı bile yoktu. Bebek geliyo ama ağrı yoktu suni verdiler hemen doğum yapmıştım. Ikinciler kolay oluyor sanırım yani insallah herkes için öyledir. Allah iyi i san halden anlayan insanlar çıkarsın karşınızı yoksa şancı da acıda bi şekilde geciyo unutuluyo.

İnşallah öyle olur. Şimdiden karar vermek olmaz zaten. Ama şahsen o zaman yaşadığım zorluklar da aklıma geliyor.

Doğumum hızlı oldu ağrı eşiğim de yüksektir. Evde baya sancı çekerek baya bir açılmayla gitmiştim hastaneye. Ama doğumda yırtık oluştu ve dikiş işlemi sezaryenden uzun sürdü anesteziyle. İyileşme süresi sezaryen ameliyatı kadar sürdü.
Narkoz alınca sütüm hemen gelmedi. Bebeğim cıyak cıyak ağlamış ben ameliyathanedeyken. Ailem çok endişelenmiş. O yüzden boşver yap sezaryen gitsin diyorlar 🙄
Doktorumla detaylı konuşmam lazım..

Ay bnm 3. Gun sut geldi gelen mememi elledi giden elledi hangi kafa buna tahammül etmişim bunda kapimi kilitleyecem hık diyenin kafasını kıracam

Benim asıl depresyon kaynana evi oğlumun bütün resimleri onun evinde ben kırkim çıkana kadar mecbur orda kaldık tam evime geldim 20 gün sonra eşimi 1 ay başka bi yere gorevlendirdiler şehir başka olunca mecburen yine kaynanamda kalmak zorunda kaldım ay tam bir kabustu sen gece uyu diye çocuğumu almaya kalkmisligi var
Emzirme olayını nasıl yapacaktı yoksa güzel bir fikir 😅

İnşallah öyle olur. Şimdiden karar vermek olmaz zaten. Ama şahsen o zaman yaşadığım zorluklar da aklıma geliyor.

Doğumum hızlı oldu ağrı eşiğim de yüksektir. Evde baya sancı çekerek baya bir açılmayla gitmiştim hastaneye. Ama doğumda yırtık oluştu ve dikiş işlemi sezaryenden uzun sürdü anesteziyle. İyileşme süresi sezaryen ameliyatı kadar sürdü.
Narkoz alınca sütüm hemen gelmedi. Bebeğim cıyak cıyak ağlamış ben ameliyathanedeyken. Ailem çok endişelenmiş. O yüzden boşver yap sezaryen gitsin diyorlar 🙄
Aa vallahi benim doğum da aynı senin ki gibi oldu. Doğumhaneye girdikten 15 dk sonra doğurdum. 2 saat dikme işlemi sürdü. Üstelik anestezi de veremediler. Sütumde 3 gün gelmedi. 1,5-2 ay kadar oturamadim. 🙈

Evet zor olmuş gerçekten ama inşallah bu seferki daha kolay olur ne olduğunu anlamazsiniz

D Demiripek doktorumun verdiği iki broşür aynı yermiş. Ama fiyatını bilmiyorum.
IMG_20220128_190656.jpg

peki hastane dr karar verdiniz mi ben de baktım 9 binlerde şu an
Evet Bakırköy özel çamlık hastanesi. Doktorum Varujan Mağar. Kendisinden çok memnunum. Henüz bir kez gittim ama iyi birine benziyor. Öyle hızlı hızlı işimi yapayım da bitsin kafasında bir adam değil. İstediğiniz soruyu sorabiliyorsunuz. Detaylıca bilgi de veriyor.

Lansinoh biberon nasıldır? Kullanan var mı?
İki mağazada sepete attım ama almadım kararsız kaldım.
Aventten bir tık daha ucuz en azından 🙄
Ben kullandım canım ve çook memnun kaldım meme reddi de yaşamadım reflüsü olan kusan bir bebeğim vardı birtek bu biberonla rahat ettik ben aldım 160 ml cam olanı yeni bebişe. Herkesin kendi kararı tabi ama ben biberona da alışmasını istiyorum meme reddi yaşamamak adına biberon seçimi de önemli tabi avent de güzel ama lansinoh bence daha başarılı

X