2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ben ters zamanda doğurdum ondan olduherkesin küçük bebesi verdiklerim kullanıyor daha. 4 moms var ama İstanbulda bir arkadaşımda onu isteyeceğim. 4 bebek büyüdü benimkilerden sonra.
Yani aslında öyle şeyleri işleri bittiyse istemek lazım yada o kişi söylesin. Benim bi işim kalmadı , sende hamileymişsim geri veriryim diye sen istemeden

Benim kv yazmışsın sanki. Elinde vardır zaten cinsiyet aynı dedi. Bir iğne yok pişman değilim dedim. Ee olur mu öyle diyor. O zamanda siz almadınız yine alamayacaksınız neden dertlendin bu kadar dedim.

Yani aslında öyle şeyleri işleri bittiyse istemek lazım yada o kişi söylesin. Benim bi işim kalmadı , sende hamileymişsim geri veriryim diye sen istemeden
Evet kesinlikle ama ne bileyimbir k var zaten onun dışında kıyafettir vs dır verin ihtiyaç sahiplerine demiştim. Ben yine alırım bir şekilde ama alamayan insan çok.
Bebekler kısmetiyle geliyor bide alışveriş yapmak iyi geliyor insana bebeğe hazırlık için.

Benim kv yazmışsın sanki. Elinde vardır zaten cinsiyet aynı dedi. Bir iğne yok pişman değilim dedim. Ee olur mu öyle diyor. O zamanda siz almadınız yine alamayacaksınız neden dertlendin bu kadar dedim.
Benim kayınvalide gercekten iyidir

Lâkin! Hayatta en nefret ettiğim insan modeli; yalancı
Aşırı cimri
Sözünde durmayan insan modelidir

Benim kv ise aşırı cimri kısmına giriyor
İtiyor doğal olarak bu huyu

Ayyyyy keşke yine aynısını yapsaaaa nasıl güzel olur baya maliyetli doğum parası, bide üstüne tam altın missss ama işte denmiyo
Şimdi şöyle söyleyeyim canim, ihtiyacım olmadığı için kocamda ödese bana koymuyor

O yüzden onun hastane masrafını karşılaması umurumda degıl
Oğlunun yükünü hafifletmiş oldu

Tecrübeli de olsak yine işler karışıyor ya
Havanın durumu, çocuğun kaç aylık ve kiloda doğacağı hepsine göre durum değişiyor. En çok lazım olan şey askılı çıtçıtlı body diğer hiçbir şeyi fazla almayın. Kıyafetlerin de kalıbı farklı oluyor bebeği eline almadan ne giyeceğini pek kestiremiyor insan. İlk 2 hafta uzun kollu giyer zaten sonrasında da çıkıp yeni kıyafetler alırım havaya göre. 3-6 aylar sonbahara denk geldiğinden kısa kollular muhtemelen elinizde kalır 0-3 ay bişeyler alın birkaç uzun birkaç kısa sonra bebeğe göre alışveriş yapın bence.
Ben 2 tane uzun kol ve bacak 0-3 ay tulum, 2 tane 0-3 ay kısa kollu uzun bacaklı tulum, 1 tane de 0-3 ay kısa kollu uzun bacaklı takım aldım hepsini çok ucuza aldım giyemese de hediye ederim dedim çünkü kestiremiyorum gerçekten. 5 li askılı çıtçıtlı body aldım. 2 tane de cinsiyeti öğrenince hastane çıkışı alacağım çünkü onlarda unisex bişey bulamadım. Çorap falan alırım başka pek birşey almam sanırım. E bebek birkaç km ötede zaten ben sıkıntılı insanım hava sıcak olacak en fazla 15 gün otururum evde lazım olanları duruma göre gidip alacağım. Çıkamasam bile internetten alırım birkaç günde gelir. Bu bebiş son olduğu için çok fazla bişey almak istemiyorum.

Yani durumun varsa tabikide dağıtıcan, napıcan kenarda çürücek belki yapmıcaktın çocuk bidaha, millet sevaplansın bari cidden bazı bebek eşyaları pahalı..

Benim iyi mi kötü mü çözmeyi bıraktım bir fayda görmedim şu kadar yıldır. Sadece karışır izin verilirse ben vermiyorum. Eltime karışıyor bolca mesela. Cimrilik konusunda eline su dökülmez bayramda ona kalsa 10 lira verecek çocuklara ama kayinpederim aşırı eli açık sagilsun o açığı kapatıyor. Doğumda koli yapmış yollamış bana yiyecek vs onu bile kiskandi kayinvalidem 5 tane doğurdum bunu görmedim masrafa ne gerek var diye

Şimdi şöyle söyleyeyim canim, ihtiyacım olmadığı için kocamda ödese bana koymuyor

O yüzden onun hastane masrafını karşılaması umurumda degıl
Oğlunun yükünü hafifletmiş oldu
İşte oğlunu düşünmüş olur en azından ana sonuçda ee durumuda varmış. Nolcak. Sana koymaz ama eşin bi oh der

Çok üzüldüm. Ben senin yerinde olsam ki bir nebze yerindeyim. Kız de herkese alıssin konuşsun bitsin. Ben herkese kesin erkek diyorum isim falan konuşuyoruz. En azından süreç bitsin diye. Emin ol oğlunda olsa yapacak bir dedikodu bulacaklardı.

Allahım nasıl sinir bozucu yaaa
Ne alaka onlara ne karışıyolar , allah sabır versin 2 tane erkeğin olsaydı 3. Ye böyle diceklermiydi acaba
Onların derdi erkek kız değil. Ailede kız erkek ayrımı kesinlikle yok hatta kızlar daha çok seviliyor. Eltimin iki oğlu var ikinciyi sırf benim kızlarım var diye yaptı büyük 15 yaşındayken yaptı ben ikinciyi yaptım yine kız oldu diye ama yine oğlu oldu kızlara acayip özeniyor ama yaşlandı artık 3.yü yapamaz. Şimdi istiyor ki yine kız olsun da o kızı tadamadı bende erkeği tadamayayım. Bende de iki erkek olsa o zaman da erkek olsun isterdi ki kızı tadamayayım.

Şu cinsiyet ayrımı var ya
Ben direkt " erkek olsa sana ne faydası olacak, kiz olsa ne faydası olacak " diyorum karşıdakine
Susuyor

Ama bu yalan değil ki zaten

Ay tövbeler tövbesi

Ne kötü bir düşünce tarzı ya.

Şu cinsiyet ayrımı var ya
Ben direkt " erkek olsa sana ne faydası olacak, kiz olsa ne faydası olacak " diyorum karşıdakine
Susuyor

Ama bu yalan değil ki zaten
Ne farkı var biliyor musun, erkekler çok hareketli sürekli dağıtma modunda ben oturup bebekleriyle oynayan uysal bir kız istiyorum ama kızım olsa da abilerini görecek onlar gibi olacak muhtemelen

Canım bunlar büyük ihtimalle bir posta bu bebeğin yanlışlıkla değil erkek olsun diye bilerek yapıldığını konuştular zaten onda bile şüpheliler yani.
Çocuğun bir rahatsızlığı olursa asıl o zaman yandım ben Allah dillerine düşürmesin sürekli dillerinde olur hor görürler. O yüzden öncelikle ruhen bedenen aklen sağlıklı olsun bir tırnağı bile eksik olmasın inşallah...

Ne farkı var biliyor musun, erkekler çok hareketli sürekli dağıtma modunda ben oturup bebekleriyle oynayan uysal bir kız istiyorum ama kızım olsa da abilerini görecek onlar gibi olacak muhtemelen
Iki abim var. Annem ben kız olunca korkmuş ama o kadar sakin ve uyumlu bir çocukmuşum ki. Annem böyle arabalarla oynar vurur kırar diyormus
Dün disardaydim ikisiyle herkes acıyarak bakti cidden yoruluyorum bu konuda bende sakın bebeklerle oynayan ne bileyim söz dinleyen bir kızdı hayalim. Benim ellerinden gelse tavana tutunup sallanacaklar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…