2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Aklında kalcağına ye gitsin. Tıka basa yeme fazla gelmesin yeter 😂

Dün aklıma kumpir soktular. Akşam evde değildik yiyemedim bu akşam ya alıcam ya da yapıcam :olamaz:
Canım çok basit yapabilirsin

Fırına patates at
Piştikten sonra içini açıp biraz tereyağ, azcik kadar koy iyice harmanla kaşıkla.
İçine zeytin, mısır mayonez falan koy gitsin işte

Yanı sadece tereyağ biraz kaşar, zeytin ve mayonezli bile daha ne oluyor 😂

Hemen degiştir ve erkek doktora karsı ön yargılı olma ben hiç bayana gitmedim ben hemşireyim eşimde doktor biz sağlıkçı bir çift olarak valla bayan doktor kaprisi cekemem. Böylesini hiç çekemem valla birde tonla para vermem ay abla ben sinir oldum resmen yaa orta yaşlı erkeği bir dene ben erkek doktora hiç Altan baktırmadım sezaryan istiyordum zaten sen istemezsen bakmazlar hiç tedirgin olma
Ya alttan bakarken bile aslında bir teması olmuyor ki, eğilip bakmıyor bile ki onlar profesyoneller, onun işi bu bu konu fazla kafaya takılıyor.
Bir diğer konu da bu ikinci gebeliğim hiç alttan muayene edilmedim gebelik sırasında son haftalarda ki çatı muayenesi hariç oda isteğe bağlı bir şey zaten.

Ben spoiler verdim ya valla benim suçum değil😂 bu akşam ıspanak var mesela onu çeksin canınız:deli:

Nasıl da biliyosun kendini. Spoiler vericen biz de merak edip bakmıcaz oldu 😂

Ispanak çekmesin canım ya yıkamaya uğraşamam onu :stop:
Ama böreği olsa nasıl yerdim şimdi 🤤

Bence haftanda erken bekle derim. Bide tarih değişmiş ya muhtemelen yanılmalar olacak. Sende gördün mü neden erkek dedi diye. Belki tahmindir sadece.
Ay benim aklım başımda değildi hiç oralarına bakmamışım bebeğin 😂 sağlıklı olduğunu duydum ya hiçbir şey görmedi o an gözüm 😍

Canım çok basit yapabilirsin

Fırına patates at
Piştikten sonra içini açıp biraz tereyağ, azcik kadar koy iyice harmanla kaşıkla.
İçine zeytin, mısır mayonez falan koy gitsin işte

Yanı sadece tereyağ biraz kaşar, zeytin ve mayonezli bile daha ne oluyor 😂

Bir defa yapmıştı sanki eşim. Ben de yaparım da sever öyle şeyler yapmayı. Ona paslamayı düşünüyorum :KK45:
Kornişonsuz olmaz bence 🤤

Aynen rahatsın, boyunda uzunmuş maşallah😂🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Bende1,70 , 76 kiloyla hamile kaldım en son 78 m
Geçen annemelrde tartışdım 79,5 olmuşum feci artışta oyuzden şidmiden kilo alsan bi sorun olmaz snein için zaten eksiden geliyosun😂😂🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️Harikaaaaa😀😀 düzelir düzelir inşallah😍😍 herhalde 9 ay böyl gitmez 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Biteriz
Amaaan alınanların hepsi verilir valla biz sağlıklı olalımda, ben normal yiyebilsem aldığım kilo umrumda olmazdı, seninde olmasın hiç 😍😍 ya annemlerin teyzemlerin hep 9ay böyle sürmüş ondan korkuyorum biraz onlara mı çektim diye, allah korusun 😱😕

Söylüyorlar canım ama sanki tatmin etmek için benziyor falan diyorlar bazı doktorlar da hiç risk almıyorlar:) yarın tekrar kontrolum var bakalım netleşecek mi
Bence erkek olabilir, benim 11. Haftada aynı böyle bir görüntüm var geçen hafta erkek olduğunu öğrendim baya net belirgin bir şekilde gösterdi. Yani kız değil demiyorum ama bu boşluk yanıltmasın erkek de olabiliyor. Paylaştığımda hatta AA orası boş gibiydi nasıl dolmuş falan demişti topikte 🤭

Amaaan alınanların hepsi verilir valla biz sağlıklı olalımda, ben normal yiyebilsem aldığım kilo umrumda olmazdı, seninde olmasın hiç 😍😍 ya annemlerin teyzemlerin hep 9ay böyle sürmüş ondan korkuyorum biraz onlara mı çektim diye, allah korusun 😱😕
Eğer onlara benzersen yandın ozman🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Aman bi kötü huyumuzda benzemesin yahu 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Anneme diyom hep kötü huylarınızı almışım diye😂😂 sneinde inşallah öyle olmaz

Ultrason kalitesinden belki bilmiyorum benim kızlarım hiç böyle net değildi ama ultrasonlar da o zamanlar çok dandikti bunda çocuğu al oturt herşeyi net anlar ağzının içindeki diş yerleri parmaklarında tırnakları bile belli o derece hatta büyük ablasına benziyordu yüzü.
Ben bu yüzden kızdım ben zaten tahmin yapmamasına mutlaka çok çok net görünecekti o tarafa tutsa neyse sağlık olsun iyi olduğunu gördüm ya gerisi boş.
Bence cinsiyeti merak edip özele gideceğinizi düşünmüş olabilir doktor, böylesi hayırlıdır belki geç öğrenmeniz yanılma payını tamamen ortadan kaldıracaktır. 3 kere pipi gösterdi doktor ama ben hala ikna olmadım mesela 😂 ayrıntılıda ikna olacağım. İkilemde kalmak da kötü olurdu

kızlar bir şey soracağım
sağlık ocağındaki ebe bana d vit. verdi. doktoruna da sor kullan dedi.
doktorum yurt dışında, telefonla iletişimimiz de yok. ilaç da iki gündür duruyor öyle napsam bilemedim. size verdiler mi kullanıyor musunuz? yani bence sorulacak bir tarafı yok gibi normal herkesin eczaneden alabileceği bir d vitamini bu
Kullan bence, bana vermedi sağlık ocağı ama ben corona korkumdan kullanmaya başladım D. vit. Eczanelerin verdiğinden vardı evde onu içiyorum kzıım için vermişti daha önce.
Hem kış mevsiminde eksik kalıyor da olabilir onuda tamamlar.

Kizlar hamilelelikte pilatese nasıl bakıyorsunuz. Faydalıymıs ve her türlü doğum sonrasına iyi geliyormuş. Biraz araştırdım ama Ankara da bulunduğum semtte yok .acaba videolardan izleyerek yapabilir miyim

Bence cinsiyeti merak edip özele gideceğinizi düşünmüş olabilir doktor, böylesi hayırlıdır belki geç öğrenmeniz yanılma payını tamamen ortadan kaldıracaktır. 3 kere pipi gösterdi doktor ama ben hala ikna olmadım mesela 😂 ayrıntılıda ikna olacağım. İkilemde kalmak da kötü olurdu
Neden ikna olmadın tam göstermedi mi:anne:

Kizlar hamilelelikte pilatese nasıl bakıyorsunuz. Faydalıymıs ve her türlü doğum sonrasına iyi geliyormuş. Biraz araştırdım ama Ankara da bulunduğum semtte yok .acaba videolardan izleyerek yapabilir miyim
Kendin yapman biraz sıkıntı olabilir. Yani ben doktora sorduğumda ya profesyonel biriyle çalış ya da kendin hiç bir sporu eğer düzenli değilse yapma demişti. Ben 2.cide pilates yaptım ve bence çok kolay bir doğumdu.

X