2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Tabi tabi bende çok lavabonun altına tuttum o popişi. Cidden dayanılmaz ya çok sıcak oluyor çocuk emerken terliyor falan.
Doktorlar da bazı konularda ikiye ayrılıyor zaten. Annelerin hissi en doğrusu 🤭

Zaten otomatik bir annelik yükleniyor kucağına alınca. 10 günlükken el ayak çekildi. Tek başıma yıkadım. ☺️
Kucağımda terliyoruz diye reflü yatağına yatırıp emziriyordum genelde. Hem uyursa koyarken uyanmasın diye 😁 Bakalım bunun huyu nasıl olacak?

Annişler siz uyanıksınız bişi sorcam şuan youtubede bebekmalışverişi izliyorumda , bebekler galiba göbek bağı düşene kadar yıkanmıyor,
Bebek pamuğu varmış, temizleme sularıyla temizliyolarmış, sizde öylemi kullandınız, Anteplililili Anteplililili @ssevilll Surrender Surrender
Bebek pamuğunu demişken
Poposunu da pamukla temizledim ilk zamanlar. E bebekte satılıyor
Sonra ıslak mendili yıkadım kullandım
En son ıslak mendile geçtim

Ben pudra artık yasak diye biliyorum.

Ciğerlerine kaçıyomuş minişlerin 😳
Yasak degilde tercih etmeyen cok fazla , benim kizim 22 haziranda doğdu havalar isindikca koltuk altlari boynunun alti pişmeye basladi careyi pudra dokerek bulmustum ,eşim her seferinde yuzunu kapatti o sekilde doktum kullandim pişigi cok guzel engellemisti esergry esergry bu yuzden kullandim yani simdi tek tek cevap verditmeyin bana :rolleyes::KK71: bebe yagida cildi her banyodan sonra kuruyordu bebe yagi surunce baya pambık gibi oluyodu Surrender Surrender antebin havasi yazin kuru oluyo baya o yuzden anamm:p

Günaydın kızlar
Birşey sormak istiyorum Almanya’da yaşanlarınıza özellikle. Ben Almanyadayım Dr.um hala ultrasonla alttan bakıyor bebeğe. Ve geçen ay Türkiye’ye gittim orda da Dr a gitmek istedim ve çok rahat karnımdan baktı. İlk hamileliğim tecrübem yok. Acaba diyorum Almanya’daki düzen mi böyle yolsa benim Dr nu manyak
Benim bildiğim Tr de
Sadece ilk zamanlar bebek karından görülmediği zaman alttan bakılıyor. Sizinki gayet büyük neden alttan bakıyor ki

Bebek pamuğunu demişken
Poposunu da pamukla temizledim ilk zamanlar. E bebekte satılıyor
Sonra ıslak mendili yıkadım kullandım
En son ıslak mendile geçtim
Bende böyle ilerledim. 40 çıkana kadar zaten evdeydim genelde pamuk kullandım sonra yıkayıp ıslak mendil. 6 aydan sonra normal sildim direk😅

Ya kizlar ben bilmiyordum bi kaç kez mayonez yedim ama hamilelikte yasakmış, bebeğe bir zarar vermez demi ne zararı var ki acaba?
Canım sebebi içinde çiğ yumurta olduğu içinmiş bende çok sevdiğim için araştırmıştım. Çiğ olan hayvansal ürünlerde mikroorgsnizmalar bakteriler bulunuyormuş. Ama yediğimiz bütün paketli gıdalar işlenmiş ürün olduğu için çok etkisi kalmadığını da okudum bir yerde. Eğer canın çok çektiyse biraz yiyebilirsin. Sucuk, midye gibi şeyler de yememek gerekiyor ama hiç diye bir şey yok canın çektiyse az az ye yani. Arada dışardan yemek yediğimiz oluyor içinde ne var biliyor muyuz yada marketten aldığımız herşey gerçekten %100 sağlıklı mı? Köye yerleşmek lazım böyle düşünerek bir yere varılmaz 😄😄

Canım sebebi içinde çiğ yumurta olduğu içinmiş bende çok sevdiğim için araştırmıştım. Çiğ olan hayvansal ürünlerde mikroorgsnizmalar bakteriler bulunuyormuş. Ama yediğimiz bütün paketli gıdalar işlenmiş ürün olduğu için çok etkisi kalmadığını da okudum bir yerde. Eğer canın çok çektiyse biraz yiyebilirsin. Sucuk, midye gibi şeyler de yememek gerekiyor ama hiç diye bir şey yok canın çektiyse az az ye yani. Arada dışardan yemek yediğimiz oluyor içinde ne var biliyor muyuz yada marketten aldığımız herşey gerçekten %100 sağlıklı mı? Köye yerleşmek lazım böyle düşünerek bir yere varılmaz 😄😄
Bende senin gibi düşünüyorum. Abartmadan canım ne isterse yedim hep. Hamburger yiyorum mesela arada icinde kimbilir neler var😅

Bende senin gibi düşünüyorum. Abartmadan canım ne isterse yedim hep. Hamburger yiyorum mesela arada icinde kimbilir neler var😅
Ay o burger kıng, mc donalds vs etleri kim bilir neyden yapıyolar 🤢 Ama yediriyo da kendini yani insanın canı çekiyor malesef 🥲 En güzeli evde kendin yapmak kıyma falan alıp.. Akşam bir hamburger partisi yapalım valla 😂😂😂

Çiğ yumurta var ondan mı yasak ki? Ben yiyorum hep bilmiyordum.

canım ilk defa duydum ben hep yiyorum diğer oğlumda da yedim belki kilo alma açısından zararlı onumu kastettiler acaba yağlı olduğu için 🙄🙄

Vallahi ben Sucuk yiyorum çünkü genelde tost yiyorum sabahları canım başka bir şey istemiyor .. pişince sorun olmaz diye Pastırma da yiyorum ama çiğ değil pişiriyorum 😅 mayonez çok zararlı diye yazıya denk geldim ama ben genelde haftasonu milfoyden hemen pizza yapıyorum üstüne bolca mayonez sıkıp yiyordum artık yemem ne yapalım 🤭🥲🥲

IMG_20220118_114648.jpg

Hanımlar ikili sonucum çıktı. Dr normal dedi. sanki papp-a biraz düşük gibi. Sizler ne diyorsunuz?

bende bir şey öğrenmiş oldum evet çiğ yumurta mantıklı geldi ama arada canımız isterse yemeliyiz bence.. dediğin gibi yediğimiz beyaz peynirler süt ürünleri dışarıda yediklerimiz bir sürü şey var Allah korusun hepsinden 👍

Vallahi ben Sucuk yiyorum çünkü genelde tost yiyorum sabahları canım başka bir şey istemiyor .. pişince sorun olmaz diye Pastırma da yiyorum ama çiğ değil pişiriyorum 😅 mayonez çok zararlı diye yazıya denk geldim ama ben genelde haftasonu milfoyden hemen pizza yapıyorum üstüne bolca mayonez sıkıp yiyordum artık yemem ne yapalım 🤭🥲🥲
Canım sucuk pastırma bunun gibi etler işlenmiş olduğu için yasak yani eti yine belli bir ısıda veya baharatlarla orjinalinden farklılaştırıldığı için pişmiş olsa da çok önerilmiyormuş ama az az ye dediğin gibi 😁

ay sucuk zaten kırmızı çizgim yiyorum ama kızartarak inşallah sorun olmaz valla 🥴

Canım sucuk pastırma bunun gibi etler işlenmiş olduğu için yasak yani eti yine belli bir ısıda veya baharatlarla orjinalinden farklılaştırıldığı için pişmiş olsa da çok önerilmiyormuş ama az az ye dediğin gibi 😁
Sucuk kurban da kendi etimiz ile kasaba çektirdik cok sakıncalı olmaz bence ya baya takır tukur olana kadar kizartiyorum aslinda az cizbiz severim ama sorun olmasın diye baya pisiriyorum pastırmayi bile.. of amaaan Osmanlı gibi hersey yasak yasak
ay sucuk zaten kırmızı çizgim yiyorum ama kızartarak inşallah sorun olmaz valla 🥴
Ben de yiyom valla ne yapalım 😅😅😅

X