Gebeliğe Hazırlık 2022 Haziran Ayı Gebelik Planlayanlar 🫂🎊🎉

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Amiin insallah hepimiz saglikli guzel evlatlara sahip olabilelim kapi kapi care aramaya gerek kalmadan 🙏 basta cok heycanli oluyo insan beklentisi buyuk oluyoda ben biraz kaybettim onu dedigin gibi dusuk yasamak gebe kalamamak yorucu yipratici kendini unutuyo insan o moddan da cikmak lazim olmasi icinde
Amin insallah🤗 evet çogu kadin kayipdan sonra atlatmakta güçlük cekiyor ben 2 gun agladim sadece tek dusundugum zor sahip oldum nasil tekrar olucak dusuncesiydi ama hemen atlattim atlatmak zorundayim ki yeni sayfa acabileyim bu psikolojiyi aşmak lazim uzuntu stres hormonlarin dalgalanmasina sebebep oluyor mesela şu an tsh hormonum yuksek insallah saglikli gebelik yasariz.

Benim de 500 dü o değerim ama bana ilaç falan vermediler haşimato tanısını da tam koymadılar başlangıç demişlerdi sadece 🤔
Valla canım tam olarak haşimato denmesi için bir değer aralığı var mıdır bende bilmiyorum ama bence senin değerinde yüksek. Bana uzun bir süreli ilaç kullanacaksın dedi muhtemelen ömür boyu demedi ama internetten araştırdığım kadarıyla öyle. Peki başlangıçsa bile ilerlermemesi için bir önlem almıyorlar mı. Sen bilirsin canım ama bence başka bı doktora da gidebilirsin. Benim tsh 6.14 den 0.95 e düşmüş mesela o değerim normal ben gebelik düşündüğümü ve tüm değerlerime bakılmasını da istemistim hatta gebe kalmana engel bir durum yok gebe kalabilirsin değerlerin de normal dedi ama ilaç kullanmam gerekiyor

Canım benimde tsh yüksekti ilaçla hemen düşüyor. Stres yapma rahat ol
Amin insallah🤗 evet çogu kadin kayipdan sonra atlatmakta güçlük cekiyor ben 2 gun agladim sadece tek dusundugum zor sahip oldum nasil tekrar olucak dusuncesiydi ama hemen atlattim atlatmak zorundayim ki yeni sayfa acabileyim bu psikolojiyi aşmak lazim uzuntu stres hormonlarin dalgalanmasina sebebep oluyor mesela şu an tsh hormonum yuksek insallah saglikli gebelik yasariz.

Iste makine gibi vucudumuz aslinda tik tik her sey isliyoda o makinenin yarisida psikoloji onu guzel olumlu tutmak lazim dedigin gibi yoksa dengeler alt ust oluyo 🤔 Vee tabi rabbim nasip ettikten sonra neler okuyoruz tek tuple son 1 yumurtasiyla yarim rahimle gebe kalanlar falan mucize iste Allah verdikten sonra 🙏 bol dua + bol spor + bol yesillik + boool boool esini sevmek = tombalak tospa bebis 😂 formul bu

Iste makine gibi vucudumuz aslinda tik tik her sey isliyoda o makinenin yarisida psikoloji onu guzel olumlu tutmak lazim dedigin gibi yoksa dengeler alt ust oluyo 🤔 Vee tabi rabbim nasip ettikten sonra neler okuyoruz tek tuple son 1 yumurtasiyla yarim rahimle gebe kalanlar falan mucize iste Allah verdikten sonra 🙏 bol dua + bol spor + bol yesillik + boool boool esini sevmek = tombalak tospa bebis 😂 formul bu
Evet boyle pozitif olmamiz gerekiyor🤣 Yoktan var eden Allah dedigin gibi ne hikayeler var insallah bizimde guzel hikayelerimiz olu🥰

Valla canım tam olarak haşimato denmesi için bir değer aralığı var mıdır bende bilmiyorum ama bence senin değerinde yüksek. Bana uzun bir süreli ilaç kullanacaksın dedi muhtemelen ömür boyu demedi ama internetten araştırdığım kadarıyla öyle. Peki başlangıçsa bile ilerlermemesi için bir önlem almıyorlar mı. Sen bilirsin canım ama bence başka bı doktora da gidebilirsin. Benim tsh 6.14 den 0.95 e düşmüş mesela o değerim normal ben gebelik düşündüğümü ve tüm değerlerime bakılmasını da istemistim hatta gebe kalmana engel bir durum yok gebe kalabilirsin değerlerin de normal dedi ama ilaç kullanmam gerekiyor
Bana ilaca gerek yok demişlerdi o zaman şu an tereddüte düştüm. Pzt randevum var sorayım doktora. Tsh benim de normal değerlerde

Kızlar reglimin 12. Günü. Hiç çizgi yok gibi bembeyaz, normal mi bu ?
İlk defa yapiyorumda

Eklentiler

• IMG_20220525_134441.jpg
    IMG_20220525_134441.jpg
    55,9 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_20220525_134827.jpg
    IMG_20220525_134827.jpg
    58,7 KB · Görüntüleme: 34
Bana ilaca gerek yok demişlerdi o zaman şu an tereddüte düştüm. Pzt randevum var sorayım doktora. Tsh benim de normal değerlerde
Bilemedim canım. Hatta ilaç bitince tekrar geleyim mi dedim altı ay sonra gel dedi. Gebelik gibi bir durumda da yine gel dedi. Sor yinede için rahat eder

Kızlar reglimin 12. Günü. Hiç çizgi yok gibi bembeyaz, normal mi bu ?
İlk defa yapiyorumda
Normal canim hafif bi cizgi var yine. 2 saat sivi almadan saat sabah 10 ve aksam 10 arasi bi saatte yapmalisin 11 13 15 saatleri idealmis. Yumurtlamaya dogru yavas yavas koyulasabilir veya birden koyulasabilir. Sen devam et ayni saatte yapmaya ozen goster. Iyi yumurtlamalaaaar 😁💕

Valla catlatma buyutme bunlarim hic biri yapilmadi bana kendim cokta gittim doktora ailede rahim kanseri olan cok olunca cok sık kontrole gidiyorum bakiyolar o ara. Ne hormonlarda sorun var ne rahimde ne yumurtaliklarda nede yumurtalarda adet duzenli saat gibi ( masallah 😁) ama yok yani olmadi. Ya tuplerim ya esimde sperm sorunu var yada aciklanamayan infertilite diyorum 😔 Sen nerdesin bahsettigin doktor nerde?
Benım doktorum İstanbul’da canım Avrupa tıp merkezi ama bu hsg için cevat beye gidşcem
E yaptırana peki çatlatma iğnesi felan başla sende bi yerden bence eşi sprem testi yaptırdı mı

Ya ne tatlısın 😂😂 hep gülüyorum senin yazdıklarına. Valla etrafımda gördüğüm kadarıyla nasipte ne varsa o. İstediğin kadar hopla zıpla bir şey olmuyor 😂 görümcem de farketmeden top falan oynamış hoplamis zıplamisti bir şey olmadı
😂 ay ben ne bilim korktum hemen yazdım aklıma gelince. Aynen sağlıklısı tutunur derler bize de sağlıklısı hayırlısı gerek zaten beklemedeyim

kızlar bugün çatlamadan sonra altıncı gün çok olmasa da akıntım oluyo çamaşırımda beyaz akıntı kalıntısı gibi ama benim normalde de oluyordu garip bi durum değil. Bide bugün dikkatimi çeken bişi var normalde asla midem bulanmaz en son bebekken kusmuşumdur yani ama sabahtan beri parfüm kokusuyla bi mide bulantısı tiksinme başladı öğle yemeğinden sonra devam ediyor geçmeyen bir bulantı tabi ben yine belirti sayamam çok erken hasta falan olcam diye düşünüyorum. Kasık ağrım geçti ara ara kramp giriyor. Sabah uyandığımda da göbeğimde alerjimi sivilcemi anlamadığım küçün şeyler çıkmış kaşınıyor. Bugünlük belirti makinesi bunları hissetti :KK70:

Kızlar benim bu sefer çatlatken hiç akıntım olmadı çatlatma iğnesi olmustum bide yumurtalarım büyümüştü iyice kasık agrısı fln yürüyemiyodum kontrole gittiğimde catladıgını söyledi ee ddim akıntım olmadı olmayadabilir miş yani illa akıntı aramayın stres olmayın diye bilgilendireyim sizi dedim

Arkadaşlar benim 17. Günüm ve ovulasyonda asla t çizgisi belirgin değil. Bugün özellikle aşırı kasık ağrılarım var ama yumurtlama göremiyorum testte. Testte yumurtlama görmeyip gebe kalan, ya da testte görmedim ama yumurtlamam oldu vs diyen var mı ?

Kızlar gebelik testi yapmayı cok özlediğim için 😂😂 birde fazladan olduğu için az önce öylesine bir yapayım dedim. Ya sanki cook silik bi cizgi var ya kendi cizgisi mi bu ? Daha 5 gün oldu yumurtlama göreli imkansızdır şimdi çıkması dimi 😂 daha dün diyordum yapmicam 14 gün diye ama valla keyfine yaptım bile bile. Ama o kadar silikki görebiliyordum hemende çıktı 😳😳😳

Eklentiler

• IMG_20220525_155247.jpg
    IMG_20220525_155247.jpg
    24,7 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_20220525_155550.jpg
    IMG_20220525_155550.jpg
    66,4 KB · Görüntüleme: 43
X