2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Ay bende okurken çok kötü oldum
Rabbim evlatlarımızı korusun şimdiden seneye yazı düşünüyorum bakıcı ablaya tembihleyeceğim cam pencere kapı açma diye
Diğer bakıcım da pimpirkliydi yazın korkusuna açmazdı hiçbiryeri bu abla biraz daha rahat gb ama söylersem yapmaz diye düşünüyorum
İşte çalışan anne olunca da bu kaçınılmaz endişeler

ilk bebeğimde kalabalığın içinde evladımı kıl payı yakaladım
En kortigum şey kalabalik
Aklıma geldikçe sinirleniyorum
Mutfaktayım bulaşık yıkıyorum ev kalabalik kayinvalidemdeydik bizim tayfaya var görümce enişte fln
Neyse oğlum yanımdan ayrıldı ellerim sabunlu hemen peşine gittim baktım bizimkileri. Yanına salona gitmiş dedim bakıyordular görüyorlar çocuğu neyse gittim tekrar mutfağa içime kurt düştü bakayım dedim
Sadece iki dk diğer odaya gittim acık pencereye yönelmiş yüreğim ağzımda aldim
O yüzden hiç güvenemiyorum bende kimseye
Hayır, çocuklu ortamda pencere açıyorsun madem bak di mi yani? Büyüklerdeki bu rahatlığı da ben anlamıyorum. Anası iş yapmayıp çocuğuyla ilgilense, iş yapmadı çocuğu bahane etti, burda o kadar insanız bize güvenmedi derler.

Bu sene annemlerin yazlığına sırf bu sebep yüzünden gitmek istemedim, yazlık yer tüm pencereler, balkonlar açık. Illa ki orda, bnm mutfak işim gücüm, tuvalet ihtiyacım, şuyum buyum olacak o esnada ya balkona tirmanirsa ya pencreye tirmanırsa diye hep bunları düşündüm. Bizimkilerin algıları çok dağınık o konularda, o yüzden asla güvenmiyorum. Gecen de yine oyku yatagin uzerinde ama yatak boyu da normal yataklardan yuksek. Basinda annem ve eşim var, benim sirtim donuk başka bi işle mesgulum. Bi bakayim dedim, baktim annem kendi aleminde, esim kendi aleminde...son anda tuttum kizimi. Annem "a ben babasi bakiyo sandim" diyo, esim de "annem yaninda diye bn bakmadim" diyo. 🤷‍♀️

Bugeceden sonra hiç ateşi çıkmadı fitil çok daha işe yaradı 🥰
Oh hadi gecmis gitmis olsun 🥰
Ahsen hanımla oyun oynuyoruz ne kadar oynayabilirsek😂 yok ya biz uykudan sonra yiyoruz kahvaltıyı uyanınca yemiyor cadı kız 😂 siz ne yediniz kahvaltı da 🤭
Ben bugun yumurtasiz kahvalti yapim dedim, ne vercegimi sasirdim, irmikli meyveli mamalar hazirliyorum ondan verdm yaninda avokado salatalik zeytin pankek falan, yumurtasiz kahvalti olmuyo ya
Her gun veriyomusun yumurta?

Ben bugun yumurtasiz kahvalti yapim dedim, ne vercegimi sasirdim, irmikli meyveli mamalar hazirliyorum ondan verdm yaninda avokado salatalik zeytin pankek falan, yumurtasiz kahvalti olmuyo ya
Senin bebe nasıl kuzum hastaydı galiba kafammı kaldı soramadım

Hayır, çocuklu ortamda pencere açıyorsun madem bak di mi yani? Büyüklerdeki bu rahatlığı da ben anlamıyorum. Anası iş yapmayıp çocuğuyla ilgilense, iş yapmadı çocuğu bahane etti, burda o kadar insanız bize güvenmedi derler.

Bu sene annemlerin yazlığına sırf bu sebep yüzünden gitmek istemedim, yazlık yer tüm pencereler, balkonlar açık. Illa ki orda, bnm mutfak işim gücüm, tuvalet ihtiyacım, şuyum buyum olacak o esnada ya balkona tirmanirsa ya pencreye tirmanırsa diye hep bunları düşündüm. Bizimkilerin algıları çok dağınık o konularda, o yüzden asla güvenmiyorum. Gecen de yine oyku yatagin uzerinde ama yatak boyu da normal yataklardan yuksek. Basinda annem ve eşim var, benim sirtim donuk başka bi işle mesgulum. Bi bakayim dedim, baktim annem kendi aleminde, esim kendi aleminde...son anda tuttum kizimi. Annem "a ben babasi bakiyo sandim" diyo, esim de "annem yaninda diye bn bakmadim" diyo. 🤷‍♀️
İste tam olarak bahsettiğim de bu
Ben o baktı sandım o ben baktım sandı derken Allah korusun
Bende o yüzden kimseye gitmek istemiyorum daha çok stres oluyorum
Çocuklu evler en sevdiğim 😅

Canım selam yeniden 🙃 okula yazıldık bizde kayıt oldu. Sınıflar oluşturulacak haber bekliyoruz işte bakalım. Sabahçı olsun dedik ama bakalım nasıl olacak. Bnm de eylülde başlayınca ne olacağım belli değil sabahçı öğlenci mi olacağım muallak hep

Canım selam seni görmek güzel
Yoktur uzun zamandır 🥹
Çok sevindim gözün aydın insallah uyum sağlarlar
Ay zaman geldi demek eylülde başlıyorsun
İns sabahçı olursun günün bitmez ☺️

Haftada 2 3 gün yumurta vermiyorum. Ama bu ara yumurtadan hoşlanmamaya başladı pek severek yemiyor önceki gibi

X