2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Kızlar ben her gün yumurta veriyorum sabahları sorun olur mu ki acaba

Niye olsun kız hele birde köy yumurtası ise yarasın minnoka😍
Kizlar 6 ay asisi vurdurdunuzmu? Kac tane yapiliyor bide yan etki yaptimi sizde pzt. Aşımız var valla dişte cikiyor korkuyorum ates yapmasindan
3 tane birden yapılıyor diye hatırlıyorum ama herhangi bir ateş yan etki yapmamıştı

3 öğüne çok sonra bizler biraz hızlıyız

Yeşil kabak, havuç, patates, avokado, tatlı patates, brokoli, balkabağı, yoğurt, elma, muz, yumurta, nane, armut, hurma

3 gün kuralı ile veriyorsun. 1.gün 1 çay kaşığı, 2.gün 1 tatlı kaşığı, 3.gün 1 yemek kaşığı

3 gün bitince yeni gıdayı verirken 2.öğün olarak önceki tadımı bitenleri veriyorsun.

Sonra bittikçe karıştırıp karıştırıp veriyorsun
Çok saoalsın Allah ne muradın varsa versin bacım 😍 Tadımları sabah yaptırmak lazım değil mi 13:00 gibi mesela
Nane bildiğimiz baharat olan değil dimi yeşil taze olanlardan mı? Öyleyse onu nasıl verdin haşlayarak felan mı biraz keskin ya tadı

Kızlarım bizde öksürük ve burun alıntısından mızdaribiz pekmez tereyağ verıyorum sabah aksam acıller dolu atrsı falan da yok göturmek ıstemıyorum sorum su pazartesı 6. Ay asısı var yaparlsr mı aceba pazartesı arayacagım da

Canim bizim kiz 2 ayında grip gb bisi olmhstu kendi doktorum zaten hasta asiyla yorma demisti sağlık ocağındaki arkadas ile görüştüm sonra getir demişti

Valla biz başlayalı bir ay oldu anca tadimlari bitirip öğün işine başladık. Tam olarak öğün bile değil aslında 😁 Mesela ben gün aşırı sabah bir yumurta sarısı veriyorum. Öğlen ya pirinç unlu meyveli muhallebi ya da haşlanmış sebze püresi veriyorum akşam da meyve püresi veriyorum. Şu sıralar kabizlik nedeniyle 3 öğün sadece gün kurusu ve armut verdiğim birkaç gün de oldu. Geçenlerde hastaydık mesela o zaman sadece anne sütü aldı 3-4 gün hiç ek gıda vermedim, gibi gibi.. iste zamanla oturacak diyorlar ya 8.aydan sonra tam ek gıdaya başlarlarmış. Ben de çok ısrar etmiyordum. Öğün dediğim de bu arada yediği 4-5 kaşık sanmayın kaseleri götürüyor 😂
Çok teşekkür ederim, artık 8. Aya anca yetişirim 😁 Bu pirinç ununun bir süresi var mı ya tanımlar bitince sanırım dimi

Heee iyi yatak oda kapansın enazından termonetre varsa oluyosa tamamm yanii buzdolabi işi aklıma gelmezdi😀😀😀😀😀
Millet hasta diye kaloriferi açıyo annem gelmiş diyo oda soğukk😀 anneanne klasiği geldi çattı yeleği giydir bilmem ne 🤣🤣
Ay benimde annem soğuk bu oda diyor anne 21 olması lazım doktor öyle dedi diyorum. Çok biliyor o diyor 🤣

Kizlar 6 ay asisi vurdurdunuzmu? Kac tane yapiliyor bide yan etki yaptimi sizde pzt. Aşımız var valla dişte cikiyor korkuyorum ates yapmasindan
3 tane yapılıyor kuzum 2 bacak 1 ağızdan. Bizde 1 gün sonra ateş oldu. Onda da calpol verdim yavaşça düştü 6 saat sonra normaldi galiba tam hatırlayamadım.

X