2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Kızlar akşam uyumadan önce sakın sütlaç vermeyin enerji tavan çocuk şimdi kalkıp yürüyecek nerdeyse uyumuyor da 😳
Yaa bi de şeker vardı dimi içinde eyvah🤣 ben 3 gündür yoğurt veriyorum akşam 7 gibi 12 1den önce uyumayan çocuğum 10:30da uyur oldu. Defalarca kalkıyoruz o ayrı ama zorlamadan daha erken uyuyor

Bnm baktığım yerlerde kuzu kemik diye belirtmemiş canım ya . Et olunca kuzu diye düşünüyorum. Bn de verdim açıkçası kendimize yaptığım Dana kemik çorbadan .
Annem de bize dana kemik suyu vermiş hep, kıymayı kuzu verirsin dedi. Hatta kv çok güzel ilikli kemik suyu yapıyor nerdeyse 20 saat kaynatıyor ona yaptıracağım jöle gibi oluyor, buz kaplarına doldurtayım diye düşünmüştüm. Gerçi ben 1 ay sonra anca veririm de bişey olmaz dana suyundan diye düşünüyorum

Kuzum bizimki de öksürüyor balgamlı ben gece yatarken ayağına sarımsaklı zeytinyağ sürdüm bi de gün icin de bi kez papatya bi kez ıhlamur verdim
Balgamlı olduğunu nasıl anladın? Ihlamuru ne kadar demleyip veriyorsun? Sarımsak zyağında eziliyor mu? Yağ sürünce çoraptan çıkmıyor mu? Çok soru sordum kuzum kusura bakma 🙈

😂🙈tuttum senin dr bak iste bu çok da kasmaya gerek yok . Bizim dr umuz da geçen ay kontrolde yemek istediği sürece yasaklılar dışında ver dedi. Ya bi de ilkinde bn çok inceledim didikledim elime hiç bişe geçmedi bunda rahat takılıom walla ne yalan söyleyim
Ay keşke o rahatlık ilk çocuktan gelse bana 🙈 Çok yoruyor beni düşünme

Yaa bi de şeker vardı dimi içinde eyvah🤣 ben 3 gündür yoğurt veriyorum akşam 7 gibi 12 1den önce uyumayan çocuğum 10:30da uyur oldu. Defalarca kalkıyoruz o ayrı ama zorlamadan daha erken uyuyor

Bize yoğurt hiç uyku yapmıyor yaw etkilemiyor çocuğu :))

yok artık açık süt önermesine aşırı şaşırdım 😱 kullanacak mısın canım sen açık süt? bence bu riske hiiç girmeye değmez.
Kuzum tanışalım ben pimpirikli 🤣 tabi ki de kullanmayacağım gıda analiziyle uğraşıyorum o yüzden daha da pimpirikliyim 😆
Bende şaşırdım açık süte okey demesine temiz güvenilir dedi. Nerden bileceğiz bu devirde temiz

Doktor dedi ki ekmek verebilirsin tam tahıllı.. Dedim hazır olandan oluyor mu? Hayır hiçbir şeyi hazır alma kendin yap 🤣 Çok fenayım bacım ek gıda üstüme üstüme gelmeye başladı 🤣

Valla zor canım cidden zor ne yapacağını şaşırıyorsun bak uyudu şimdi kara kara yarına ne vereceğim diyorum. Bende herşeyi kendim yapmaya çalışıyorum eşim heveslenmiş almış dedim yedireyim bari. Ne kadar geç verirsek hazır gıdaları o kadar iyi ama arada vermenin sakıncası yok bence :) geçen mesela açma almıştım içini yoğurda doğradım Bi güzel yedi çocuk :)

X