2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Benim de haziranda bi düşüğüm olmuştu olmaz diye düşünüyorduk üşüttüm midem bulanıyo diye acile gittim kan aldılar bir buçuk aylık hamilesin dedi doktor şaşkınlıktan ben mi diye sormuştum adama 😂😂😂
Aynı ben de Haziranda dusuk yapmıştım üstelik ikinci düşüğümdü :KK43: peşine tüp bebekle kızım oldu cok şükür 🙏
Ya ben de diyete başladım bu ara kilo veriyorum bebeğime sünnet yaptırdık doğru düzgün hiç beslenemedim onunla mı alakalı acaba. Sütüm o kadar azaldı ki buzluktaki sütlerden vermeye başladım. Nasıl besleniyorsun peki canım gün içinde?
Ben kızım 3 aylıkken diyetisyene başladım cocuk doktoru bana cok kızdı. Kendini strese sokup sütünü etkileme sağlıklı beslen dikkat et ama diyet stresine girme demişti. Protein ve sebze ağırlıklı beslenmek gerekiyor tabi günlük karbonhidratı da almak lazım abartmadan. Ama diyet = stres maalesef. Ben koyverdim gitti 🙈

Aynı ben de Haziranda dusuk yapmıştım üstelik ikinci düşüğümdü :KK43: peşine tüp bebekle kızım oldu cok şükür 🙏

Ben kızım 3 aylıkken diyetisyene başladım cocuk doktoru bana cok kızdı. Kendini strese sokup sütünü etkileme sağlıklı beslen dikkat et ama diyet stresine girme demişti. Protein ve sebze ağırlıklı beslenmek gerekiyor tabi günlük karbonhidratı da almak lazım abartmadan. Ama diyet = stres maalesef. Ben koyverdim gitti 🙈
Ya bende bel fıtığı oluştu doktor acil kilo vermen lazım dedi aslında 4.ayda başladım biraz mecburi oldu açıkçası benimki. Haklısınız diyet mantığı olunca stres oluyoruz biraz ama olmadı bırakacağım bebeğimden kıymetli değil. İlk kez 250-300 g aldı bir ayda zaten düşük kilolu doğmuştu o yüzden üzüldüm

Yok bacım uyumadan mama vermek ne mümkün zaten uykusu geldi saati geçiyordu. Koydum beşiğe ıh mıh emzikle oynamalar bekledim. Sonra uyuyamadı mızmızlandı beşiği salladım yine yok elleri durmuyor ellerini tuttum beşiği salladım sonra bıraktım yavaş yavaş gitti hafif dalınca da mama verdim.

Aslında biz mama içip uyurduk ondan da uyuyamıyor çocuğum. İçse daha iyi olcak da
Çok güzel olmuş bu şekilde ama maşallah ya zamanla mama içip uyuyacak hale de gelir inşallah annesi 😍😍

Benim ilkti ve baya küçüktü çok şükür kürtaj falan olmadım. Senin sürecin biraz daha zormuş evlatla sınamasın inşallah Rabbim kimseyi. Güzelce büyütelim bebişlerimizi 😍

sweetgirlcandy sweetgirlcandy canim cok sag olasin bilgiler için. Allah da yardımcın olsun 15 saat nedir abooooo. Neyse ki içmiş çok şükür 💕

sweetgirlcandy sweetgirlcandy ve Lumix Lumix kizlar disleriniz hayirli olsun🧿

YunSev YunSev Gugubi Gugubi kızlar bizim uykularimiz da onların olsun da uyusun bebisler insallah💗

YunSev YunSev Canim çok geçmiş olsun. Maalesef cocuklar okuldan getiriyor hastalık, neyseki bebisler çok güçlü 🧿💗

Bizde pek bir değişiklik yok vallahi, benim oğlan sanırım tembel çıktı 🤷‍♀️

Rahat bırak gevşe diyor. bende diyorumki tuvaleti salona yapalım öyle yaşayalım benim için ikiside aynı 🤣
Benimkide battaniyesini kıyafetini ne bulursa ağzına çekip emiyor ses çıkarmadan ki almayalım diye fırlama bebeler yaaa.. Bugün salondan çıkartmadı beni tam çıkıcam ağlar gibi bağırıyor 🤣

Cok firlamalar hemde 😀

Ya ben de diyete başladım bu ara kilo veriyorum bebeğime sünnet yaptırdık doğru düzgün hiç beslenemedim onunla mı alakalı acaba. Sütüm o kadar azaldı ki buzluktaki sütlerden vermeye başladım. Nasıl besleniyorsun peki canım gün içinde?

Canim muhtemeelennonunla alakalıdır
Çünkü bende yazlığa gittim düzenim.bozuldu
Su içmeyi unutum yemeyi azalttım bide stresliydi kızımda sürekli ağlıyor.mizmizlaniyordu ben atak diye düşünmüştüm demekki sütüm yetmediği içinmiş
Sadece humana içiyorum öğünleri atlamiyirum hiç aç kalmıyorum ve en önemlisi bol bol su ne kadar yesemde Su içmezsem süt sanki azalıyor
Yemene ve suya dikkat ettikten sonra
Sütünün gücüne inan artacaktır
Akşamları mama takviyesi yap dilersen toparlanması için canim ben akşamları veriyordum ama bizimki biberonu almiyordu

sweetgirlcandy sweetgirlcandy canim cok sag olasin bilgiler için. Allah da yardımcın olsun 15 saat nedir abooooo. Neyse ki içmiş çok şükür 💕

YunSev YunSev Gugubi Gugubi kızlar bizim uykularimiz da onların olsun da uyusun bebisler insallah💗

YunSev YunSev Canim çok geçmiş olsun. Maalesef cocuklar okuldan getiriyor hastalık, neyseki bebisler çok güçlü 🧿💗

Canim cok teşekkür ederim malesef öyle okulla beraber hastalıklarda başladı

Ay uykular onların olsun evet 20.30 da yattık 4 kere kalktık bakalim hayırlısı:)

Ya bende bel fıtığı oluştu doktor acil kilo vermen lazım dedi aslında 4.ayda başladım biraz mecburi oldu açıkçası benimki. Haklısınız diyet mantığı olunca stres oluyoruz biraz ama olmadı bırakacağım bebeğimden kıymetli değil. İlk kez 250-300 g aldı bir ayda zaten düşük kilolu doğmuştu o yüzden üzüldüm

Sıkma canını bende çok takmıştım kafaya biberona alışırsa beni bırakırsa diye
Her ağladığında sütüm yok ondandır dedim fln filan sürekli bezlerinin kontrol edebilirsin 3 saatte bir hep baktım doluluguna canim

Bizim de hoşumuza gidiyor tabi ya seve koklaya uyutmak ama işte kilo aldıkça çok zorlaşır yazık kol dayanmaz hayal ettim de 😂 benimki emerken uyuyor öyle bırakıyorum yatağına şu anlık 🤷

Benimkini ayağa alıştırdık isteğiyle alışkanlığı örtüşmuyor ayakta uyuyabiliyor ama memede uyumak istiyor meme alıyor dalamayinca mizmizlaniyor ayağa alıyorum.memeyi istiyor 😀 bende kafayi yiyorrrrrrrrrr
İse başladığımızda ne olacak kuzu yaaa
Emzikde almıyorlar

Valla benim kızda dönme falan yok tembel o konuda yüz üstü koyuyorum hemen sıkılıyor 😂

Ay benimkide ole direniyor uyuma tamam dedim salona geldim bu sefer uyumak için huysuzluk yapıyor
Anlayamıyorum
Yok bugun yemiyo uyumuyo, demin uyudu simdi kalkti, bu nedir 2. Dis mi geliyo noluyo anlamadim, cok zorlaniyorum, artik diyorunki ben mi uyutamiyorum bu cocugu ben mi yediremiyorum bende mi sorun var diye ona uzuluyorum bide
Tesekkur ederiz, pek hayirli olamadi ama, olmayan duzenimiz de alt ust oldu, cok zor geciyo bizde bu donem

X