2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Hepimiz şuan aynıyız tedirgin mutlu heyecanlı korkulu endişeli huzurlu huzursuz 😅
Karmakarışık 😆
Tam öyle karmakarışık 🤭 hele kan alınırken bugün diyorum normal doğurana helal olsun neler çekiyorum bakın diyorum 😂 genel anestezi mi olsam ki ben bayılınca ne yapıyorsanız yapın diyorum😂😂😂

Ah kızlar canım kızlar. Dün geceden beri benim de sol bacağıma bi ağrı girdi ama nasıl... bacağımı nere koyacağımı şaşırdım hâlâ da aynı geçmedi...
😔😔😔 uyutmadı yaa
Böyle diye diye doguracaksiniz:))
Allah hayırlı doğumlar versin hepimize ama sanırım artık hepimiz üç aşağı beş yukarı aynı şeyleri yaşıyoruz🥰

Bu arada ben de bugün doktordaydim, benim oğlan masallah yerinde durmadigi için nst ye gerek duymadı doktorum😂

3kg olmusuz biz de. Yaramaz kordon dolamis boynuna, başka bir sıkıntı olmazsa inşallah normal doğuma engel değil doktorum. Artık bebisin keyfini bekliyoruz bakalım, ne zaman isterse beyefendi ❤

Ben de dün ağladım canm heryerim ağrıyor diye. Eşine birazcık masaj yaptır canm bana o biraz iyi geliyor anlık Bi rahatlama veriyor en azından Bi de magnezyum kullanmıyorsan eğer magnezyum da birazcık hafifletiyor ama sonra o da fayda etmiyor
Kullandım işe yaramıyor valla hiçbi şekilde . Tek korkum doğuma bu ağrıyla gidersem doğum yapamamak 😢

Birde kızlar bu hasta bezi kanamanız olsun yada olmasın bence cidden çok gerekliymiş
Ben henüz almamıştım Malum

Bana doğum yaptığım günün gecesi sordu hastane yok dedim
İç çamaşırının içine bebek bezi koydu hemşireler ama rahat olmadı
sizi çıktıktan 6 saat sonra yürütülüyorlar zaten

Gecenin ikisinde benim kocayı bez almaya gönderdim
Başka bir markanın M beden külot bezini bulup almış kesinlikle normal iç çamaşırından daha rahat
Ve M beden 78 kiloydum bana tam oldu
Ona göre alın
bende alip almamakta kararsizdim alayim o halde

Oluyor , bazen dediğin gibi anlık makata vuruyor, bazen kuyruk sokumu acıyor. Vücudumuz her taraftan uyarılıyor sürekli 😅
Ya evet anlık oluyo ama çok değişik bişey
Ooo hayırlı olsun 😍

Benimde var çoğunluk şeffaf su gibi ama beyaz da oluyor 🤭

O da belirti diye biliyorum büyük tuvaletin gelmiş gibi oluyormuş falan demişlerdi
Yaa evet kaç gündür oluyo bende sanki heran doğurabilirmişim gibi hissediyorum şuan belimde ağırıyo

Tam öyle karmakarışık 🤭 hele kan alınırken bugün diyorum normal doğurana helal olsun neler çekiyorum bakın diyorum 😂 genel anestezi mi olsam ki ben bayılınca ne yapıyorsanız yapın diyorum😂😂😂
Ay benim de cuma günü sağlık ocağında izlem var şimdiden kan verme stresi yaşıyorum😅😅😅
Ama benim gibi korkak biri bile spinal ol diyosa kesin spinal ol .
Hemen bitiyo zaten ayilma bayılma olmuyor bebisi görüyorsn genele hiç gerek yok

tarihleri belli olan güzel anneler, şimdiden gözünüz aydın 😍 sağlıkla kucağınıza alın bebişlerinizi 🙌🏻🙌🏻🙌🏻

bu ağrılar hepimizde aynı demek, 2 gecedir bacak ağrısından uyuyamıyorum, yürümeye kalksam çatı ağrısı sanırım canım acıyor, aralıklı belime vuruyor , bebiş aşağı inince tek bi güzel şey oldu 😀 reflüm yok artık 😂 onun yerine 30 dk da bi tuvaletteyim

Aynen biraz erken ama doktor bu şekilde karar verdi daha fazla bekletmenin riskli olacağını söyledi o yüzden bu tarihlerde olacak hayırlısı artık 🤗

Teşekkür ederimm 😍 sizin belli oldu mu nedir son durumlar
Ya aslında haftan iyi sıkıntı olacağından değil merak ettigimden sordum.
İnşaallah selametle bu süreci de atlatacağız

Kızlar suyum geldiğinde içimde siyah iç çamaşırı vardı ve peynir kesiği gibi akıntı derler ya işte o şekilde beyazlıklarda vardı çamaşırda
Su geldiğinde bu şekilde oluyormuş bilginiz olsun o_O

Beni yaklaşık 1 saat içinde aldılar doğumhaneye
Spinal anestezi ile oldum.
Zaten yemek yediğim için doktor başka seçenek sunmadı :KK48:

Hazır olun güzel haberi veriyorum
15 dk falan sürüyor

Ben çok korkuyordum.
Kesinlikle doğum kısmında korkulacak bir şey yokmuş
Asıl dert cidden daha sonra başlıyor.
İğneyi yapıyorlar 1 dk geçmeden vücudunuz uyuşuyor zaten.
Sonda takılırken vs de hiçbir şey hissetmiyorsunuz.
(Sondanın ne olduğunu öğrendikten sonra en çok buna takmıştım ben)

Siz daha ne olduğunu anlamadan kucağınıza veriyorlar zaten bebeği.
Eğer sonrasındaki acılar olmasa 20 kere doğururum Yani o kadar rahat doğum kısmı :KK70:
Ooyyy cok güzel kuzummm ya 🤩🤩🤩

Ya aslında haftan iyi sıkıntı olacağından değil merak ettigimden sordum.
İnşaallah selametle bu süreci de atlatacağız
Aslında benim istediğim 38.haftadan sonra olmasıydı 24-29 mayıs arası olur diyodum ama 2 tane doktor gördü ikisi de beklemeye gerek yok alalım dediler artık doktorlara güvenmekten başka bi çaremiz yok inşallah sağ selamet atlatıcaz tabi şimdiden bi doğum moduna girdim bi de hiç ameliyat olmamış biri olarak inşallah kaldırabilicem

X