2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Anladım canım hayırlısı bakalım, ben 2 gun önce gittim catı ölçümü felan yapmadı bebegin kilosu suyu onlara baktı bizimkide 6gün önde çıktı çok büyuk bi karnım yok ama inanılmaz sert,bebede hareketli maşallah. Ya bide yeni taşındım farklı bi doktor pıhtılaşma bozuklugum var benim iğne coraspin ne zaman kescez dedim kem küm yaptı cok anlamıyo tedirginim biraz farklı bi doktora daha gidicem
Ben de oksapar kullanıyorum, doktoruma henüz ne zaman kesicez diye sormadım. Normal dogum olursa zaten bebegin ne zaman gelecegi belli olmadigi icin yorum yapamiyorlar, sezaryende de 12 saat oncesinden kesmek yeterli oluyor diye duymustum. Kaclik kullaniyorsunuz bilmiyorum ama geçen kagan kocatepe bir videosunda"bu ignelerden kullanan o kadar cok anne adayimiz var ki artik kestirmeye gerek gormuyoruz 04 hatta 06liklara cok alışkınız tolere edemeyecegimiz bir durum olmuyor" dedi. Doktor, tercihi bana birakir mi bilmiyorum ama birakirsa ben kesmeyi düşünmüyorum şahsen.

Ben aldım.

Çatı muayenesinin doğum başladığında yapılırsa anlamlı olduğunu okudum. Zira bebeğin başı ile senin çatının uyumlu olup olmadığına bakılıyormuş. Eğer kemik hastalığı yoksa bir kadında her kadının bedeni kendi bebeğini doğurabilecek şekilde uyumlanırmış.
Bu sebeple ben bu muayeneyi doğum başlamadan önce olmayacağım inşallah.
Ayyy benim de en korktugum cati muanesi olmak; son raddeye kadar yapmazlarsa çok sevinirim valla 😄

Kızlaaar kontrolden geldim yine yüzünü göstermedi hala aynı pozisyon kafa aşağıda artık dönmez dedi normal doğum pozisyonunda şuan dedi ama kafası büyükmüş işte çatın uygun olursa normal olabilir bişey diyemiyorum şuan için dedi 2.900 gr olmuşuzz iri bi bebek dedi 37. Haftada tekrar çağırdı çatı ya bakmak için bende durumlar böyle 🥳
bizimkiler 4 kiloya yakın doğar. Benimki de 3 kg ya yaklaşmıştı doktor 4 kiloya yakın doğar dedi. çok sevindim ikinizin de iyi olmasına gözün aydın . 2 hafta sonra mı çağırdı yani ?

Günaydın kızlar
Hayırlı sabahlar

Bende 2 gündür hastayım
Boğazım hem yanıyor hem acıyor yutkunamıyorum :KK43:
Dün akşam burun akıntısı da başladı

Boğaz için bildiğiniz uygulayabileceğim bitkisel tarifler var mı o_O

Ağrılardan konuşulmuş o konuya hiç girmiyorum bile
Her gün başka bir tarafım Dökülüyor sanki
Benim ödemde başladı 3-4 gündür
Özellikle ayaklarım 2 günde 1 numara büyüdü :mad:
Gecmis olsn kuzum zencefilli sut ic. Hem sindirime hem bogaza cok iyi geliyor. Varsa 1 yk keciboynuzu pekmezini ısıt içine findik kadar tereyağı koy eriyince kapat yag ilisn biraz sonra onude ic bomba gibi olursun 😂 bn oyle yapmistm bir gunde topladm

Günaydın kızlar
Hayırlı sabahlar

Bende 2 gündür hastayım
Boğazım hem yanıyor hem acıyor yutkunamıyorum :KK43:
Dün akşam burun akıntısı da başladı

Boğaz için bildiğiniz uygulayabileceğim bitkisel tarifler var mı o_O

Ağrılardan konuşulmuş o konuya hiç girmiyorum bile
Her gün başka bir tarafım Dökülüyor sanki
Benim ödemde başladı 3-4 gündür
Özellikle ayaklarım 2 günde 1 numara büyüdü :mad:
ada cayi gargarasi deneyebilirsin Rabbim sifa versin

Kızlaaar kontrolden geldim yine yüzünü göstermedi hala aynı pozisyon kafa aşağıda artık dönmez dedi normal doğum pozisyonunda şuan dedi ama kafası büyükmüş işte çatın uygun olursa normal olabilir bişey diyemiyorum şuan için dedi 2.900 gr olmuşuzz iri bi bebek dedi 37. Haftada tekrar çağırdı çatı ya bakmak için bende durumlar böyle 🥳
Yaaa sıpacık göstermedi bi yüzünü 😍 maşallah kilosu da iyi🥲

X