2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Vallahaa aklıma gelmedi değill bakalımm nasıl gelecek yamacıma yapan var bunu instada gördüm hep :KK70: ama kıyamamm be aklı çıkar adamınn

Ay yüreğine iner heralde 🤣🤣 Bizim ilk olduğu İçin su geldiğinde eşzamanlı bebişin geleceğini düşünüyor 😅
Ben de yapayım diyorum ama hiç şaka yapcak halim yok 😂

Yok isteyen 1 2 3 ve ya daha fazla alabilir tabi ki o size kalmis. Ama ben sezeryan olacagim 2 3gün yatacagim garanti ki ilk dogumumda oglum 1hafta yattigi icin 1hafta kalmistik. Bu sürecte cok terliyor sık sık üst degistirme ihtiyaci hissediliyor ben o yüzden 3er takim aldim herseyi.
Bende sezaryen olmak istiyorum Bi kısa kollu takım aldım Bi de ince uzun kollu takım aldım herkes doğumdan sonra üşüme sıtma tutuyor dedi diye ama uzun kollu takımda mantıklı Bi karar mı verdim bilmiyorum şimdi terleme olayını duyunca 🙄

Ahh canımm sormaa mayıs bebeleri çıkacak resmen ama korkmuyorumm gelecekse gelirr 33 haftalık oluyorum yarın neredeyse normall

Yengem 34 haftalıkken doğurdu kızçeyii resmen aldı kucağına evine güle güle geldii
Ben de 30 u görünce rahatladım aslında öncesinde ilk aylar filan anlamadım bile. Düşükten çok korkuyordum. Şu an bebeğin varlığını hissetmek büyüdüğünü bilmek moral oluyor. İnşaallah sağlık sorunları olmadan alıp evimize geliriz bebeleri güzelce vaktinde zamanında.
Çok geçmiş olsun inşallah biraz daha durur bebiş 💐
Sağolasın canım inş durur.
Ya bu enfeksiyon için kullandığım antibiyotiğin yan etkisi oldu sanırım bide balık yağıyla üst üste içtim ama mahvoldum hamileliğimin en zor gecesiydi
Ben de öyle bir gece geçirmiştim vitaminleri biraz karışık almıştım balık yağı d vit multi vs. Bir de senin antibiyotik de birleşince dediğin gibi etki etmiş olabilir. Çok zor o his anlıyorum inş geçmiştir etkisi daha da yaşamazsın.
Hadi inşallah dursun şöyle en az 2 3 hafta daha 🤲🏻
Ay inş canım en önemli vakitler tam toparlanma zamanı ne kadar dursa kardır

Bende senle aynıyım:KK43:( neden böyle olduk
Konuştum da doktorla salgın varmış kuzu
Rota virüs salgını varmış hem çocuklarda hem büyüklerde benim eşimde oldu öyle geçenlerde maalesef
Kesin o ya deldi geçti beni aman dikkat edin
İshalden falan olmuştur halsizlik de. Biraz enerji verici şeyler yemeye çalış sıvı al
Sıfır iştahım var bakalım biraz toparlanırım inşallah
Zzekta tansiyonun nasıl
Tansiyonum iyi şuan zaten sıkıntı oldumu anlıyorum ama gene bi ölçtürürüm annemin cihazıyla

Ben de 30 u görünce rahatladım aslında öncesinde ilk aylar filan anlamadım bile. Düşükten çok korkuyordum. Şu an bebeğin varlığını hissetmek büyüdüğünü bilmek moral oluyor. İnşaallah sağlık sorunları olmadan alıp evimize geliriz bebeleri güzelce vaktinde zamanında.

Sağolasın canım inş durur.

Ben de öyle bir gece geçirmiştim vitaminleri biraz karışık almıştım balık yağı d vit multi vs. Bir de senin antibiyotik de birleşince dediğin gibi etki etmiş olabilir. Çok zor o his anlıyorum inş geçmiştir etkisi daha da yaşamazsın.

Ay inş canım en önemli vakitler tam toparlanma zamanı ne kadar dursa kardır
İnşallah kuzum ama salgın varmış evde beni nasıl buldu onuda anlamadım heralde yeğenim kreşe gidiyoda ondan geçti sanırım bana da

Konuştum da doktorla salgın varmış kuzu

Kesin o ya deldi geçti beni aman dikkat edin

Sıfır iştahım var bakalım biraz toparlanırım inşallah

Tansiyonum iyi şuan zaten sıkıntı oldumu anlıyorum ama gene bi ölçtürürüm annemin cihazıyla
Evet çok kötü bir salgın koskoca adam yatak döşek kıvrandı resmen kaç gün çok çok geçmiş olsun

Benimde bu ara tansiyonum her zaman çıkan değerlerden yüksek çıkıyor aslında normal değer aralığında ama benim tansiyonum hep 10 11 civarında çıkarken bu ara hep 12 8 falan çıkıyor hatta bazen 13 8 oluyor normal mi acaba doktorum 14 9 risk dedi ama korkuyorum yinede senin kaç çıkıyor sıkıntı olduğu zaman

Sağol canım gerçekten berbat bişey özel bişey yaptınızmı ne iyi gelir onuda bilmiyorum
Zencefil çayı içti canm doktor ev yapımı yoğurt ye dedi bağırsaklara ve mideye çok iyi geliyormuş ve yağdan baharattan abur cubrdan Bi müddet uzak dur dedi tabi ona ilaç da yazdı ama biz kullanamıyoruz maalesef hamilelikte

Bende sezaryen olmak istiyorum Bi kısa kollu takım aldım Bi de ince uzun kollu takım aldım herkes doğumdan sonra üşüme sıtma tutuyor dedi diye ama uzun kollu takımda mantıklı Bi karar mı verdim bilmiyorum şimdi terleme olayını duyunca 🙄
Terlesen bile ayagina bir ince soket çorap üstünede incede olsa uzun kollu kiyafet giymeni öneririm. Temmuz sicaginda su gibi terlesem bile ayağimdan çikarmadim corabi hatta odadan cikarken koridora falan ince bi yelek gecirdim sirtima. Kesinlikle kendini üsütme terlersen degistir kiyafetini ama kendini sogutma

Benimde bu ara tansiyonum her zaman çıkan değerlerden yüksek çıkıyor aslında normal değer aralığında ama benim tansiyonum hep 10 11 civarında çıkarken bu ara hep 12 8 falan çıkıyor hatta bazen 13 8 oluyor normal mi acaba doktorum 14 9 risk dedi ama korkuyorum yinede senin kaç çıkıyor sıkıntı olduğu zaman
Canım tuz kullanımına fln dikkat et

Kuzu öyle çok baktırmadım doktora gittikçe işte 10 a 8 falan normal çıkıyo yani benim genelde düşüyo bide 14 yüksek tabi ama senin normal şuan için bence

Zencefil çayı içti canm doktor ev yapımı yoğurt ye dedi bağırsaklara ve mideye çok iyi geliyormuş ve yağdan baharattan abur cubrdan Bi müddet uzak dur dedi tabi ona ilaç da yazdı ama biz kullanamıyoruz maalesef hamilelikte
Bana da ilaç verdi ama kullanmak istemiyorum cılkım çıktı artık ilaç kullanmaktan ev yapımı yoğurdum var ya bi yiyim bende

Napıyosunuz kızlarr ben kabus gibi bi gece geçirdim kusma ishal halsizlik resmen 1 kg vermişim
Arkadaşım ben de bundan 3 hafta önce yaşadım aynı durumu salgın var gerçekten. Üç gün pirinç lapasıyla patates püresiyle beslendim. Eğer ishal ve kusma uzun sürerse vücut susuz kalabiliyor. Mutlaka serumla sıvı takviyesi al geçmiş olsun ben de 3 kilo vermiştim 🙏

X