2022 de tüp bebek süreçlerimizi paylaşmaya ne dersiniz?

Olumsuz oldu cnm baska dr arayışına giricem
Ayyy gerçekten üzüldümm neden böyle olduki sebebini söylediler mi peki.. doktorun seni rahatlatmıyorsa tedavinin ortasında da olsa bırak çünkü doktor yeterince bilgi verip seni rahatlatmadığı zaman strese sokmaktan başka bişey yapmıyor malesef.. rabbim kucağımızı boş bırakmasın hayırlı evlatlar versin ne gelirse Allah'tan öyle düşün

Ayyy gerçekten üzüldümm neden böyle olduki sebebini söylediler mi peki.. doktorun seni rahatlatmıyorsa tedavinin ortasında da olsa bırak çünkü doktor yeterince bilgi verip seni rahatlatmadığı zaman strese sokmaktan başka bişey yapmıyor malesef.. rabbim kucağımızı boş bırakmasın hayırlı evlatlar versin ne gelirse Allah'tan öyle düşün
Aynen degistircem dr cnm yok cnm sağlıklı ve geçerli bir sebep alamadım maalesef dr la iletişime geçemedik tlf da bilgi vermeyi sevmiyormus yüz yüze görüşmek içinde şua randevulari doluymuş ben de Bingöl gidicem sabah hayırlısı Allah tan kuzum

Evet embriyolar var fakat tekrar rapor yenilenmesi malesef iki ay sürüyo böyle prosedürler olduğunu bilseydim yapmazdım devlette. Ve evet para alıyo tabi özelde ki kadar değil ama 1250 1300 civarında olacak ikinci transfer. Onlarda zamlanmış umarım tüm dualarımız kabul olur 🤲 sende durumlar nasıl mahsuru yoksa özelde toplam ne kadar oluyo tüp bebek ?
Hastaneden hastaneye degisiyo demekki ben ilk gidisimdi muayene etti yumurtam azdi estrofem verdi 3 gun sonra gel bakalim dedi ina gore baslariz yada bekleriz dedi 3 gun aonra gittim gelisen yumurtam olmua hemen igneye basladik 5 gun kullandim cabuk buyuduler 8. Gun toplama yapildi ben opudan ciktigimda raporum hazirdi 2 adet donemi bekledim transfer icin. Tekrar gittim dr yine yumurta toplayalim dedi cunku bir onceki toplamadan 1 embriyo olustu oda orta kalite yine igneler 9. Gun toplandi opudan ciktigimda raporum hazirdi demem oki rapor olaui hastaneden hastaneye degisiyo demekki

Hastaneden hastaneye degisiyo demekki ben ilk gidisimdi muayene etti yumurtam azdi estrofem verdi 3 gun sonra gel bakalim dedi ina gore baslariz yada bekleriz dedi 3 gun aonra gittim gelisen yumurtam olmua hemen igneye basladik 5 gun kullandim cabuk buyuduler 8. Gun toplama yapildi ben opudan ciktigimda raporum hazirdi 2 adet donemi bekledim transfer icin. Tekrar gittim dr yine yumurta toplayalim dedi cunku bir onceki toplamadan 1 embriyo olustu oda orta kalite yine igneler 9. Gun toplandi opudan ciktigimda raporum hazirdi demem oki rapor olaui hastaneden hastaneye degisiyo demekki
Aynen canım doktordan doktora farkediyo demekki estrofemi bizim doktor dondurulmuş embriyoların transferi öncesi kullandırıyo arkadaşlarımdan biliyorum. Rapor olayıda cidden can sıkıncı 1. Raporu malesef bir ayda ikinci rapor ne alakaysa iki ayda veriyolar. Zaten rapor çıkmış bana sadece yenilenecek. Bu kadar uzun sürmesinin nedenini anlayamadık. 😔

Aynen degistircem dr cnm yok cnm sağlıklı ve geçerli bir sebep alamadım maalesef dr la iletişime geçemedik tlf da bilgi vermeyi sevmiyormus yüz yüze görüşmek içinde şua randevulari doluymuş ben de Bingöl gidicem sabah hayırlısı Allah tan kuzum
Başka şehirden mi gittiniz o doktora

Yada şöyle diyim tıp fakültelerinde yapılırsa rapor işiyle uğraşmıyosun ben devlette yaptırdım hastaneler arası çatışma var faturası bize kesiliyor🙄

Evet bu olabilir ben akdeniz universitesindeyim belki o yuzden bu kadar kolay
Eskişehirdeyim ben o kadar karmaşık ki anlatamam. 2 devlet 1 üni hastanesi var ama yunus Emre devlet hastanesinden şehir hastanesine yönlendiriyolar gidiyosun ordaki doktor onaylamıyo halbuki onaylasa 1 günlük iş. Ordan tıpa git diyolar gidiyosun kendi hastalarımız var raporlar iki ay hiç bişi yapamıyosun. Doktorlar arasında çatışmalar anlaşmazlıklar neler neler

Eskişehirdeyim ben o kadar karmaşık ki anlatamam. 2 devlet 1 üni hastanesi var ama yunus Emre devlet hastanesinden şehir hastanesine yönlendiriyolar gidiyosun ordaki doktor onaylamıyo halbuki onaylasa 1 günlük iş. Ordan tıpa git diyolar gidiyosun kendi hastalarımız var raporlar iki ay hiç bişi yapamıyosun. Doktorlar arasında çatışmalar anlaşmazlıklar neler neler
Gercekten ugrastiriciymis biz sadece evraklari veriyoruz opu gunu cikista raporumuzu ve recetemizi veriyolar

Bide özelde tüp bebek yaptıranlara sormak istiyorum. A101de satılan mavi su var enerji içeceği bi kaç doktor araştırdım transfer öncesi yumurta kırmızı et çiğ etler(salam sosis gibi) yasak transferden sonra yumurta muhakkak falan denildi. Bunların özellikle yumurtanın neden yasak olduğunu anlamadım. Mavi su içen varmı içinizde ? Bana demişlerdi ama ben içmedim doktorum sağlıklı beslen dedi ve aralıktan beri dikkat etmeye çalışıyorum.

Merhabalar 2022 yılında tüp bebek yaptıranlar olarak süreçleri birbirimizle paylaşmak istiyorum. Ben 27 yaşındayım ve 4 yıllık evliyim. 4. Yılımıza +1 kişiyle girmek isterdim ama nasip olmadı
Şöyle anlatayım geçen 2020 Aralık'ta başladık rahim filmleri gerekli kan testleri derken açıklanamayan infertilite olarak tanı konuldu. 2021 ocakla aşılama serüvenlerim başladı ve 3 aşılama malesef negatif daha sonra geçtiğimiz Eylül'de de tüp bebeğe başladık dosya hazırlanması raporun çıkması derken Kasım oldu. Ultrason da fonksiyonel kist olduğu söylendi ve 1 ay doğum kontrol hapı kullandım. Ocakta ki reglim de gittim ve Ocak 11 de iğnelere start verildi. Gonal f 225 kullandım 4 gün sonrada cetrotide ayın 21inde yumurta toplandı. Doktorum 7 adet yumurtam olduğunu ve taze transfer yapacağını söyledi herşey çok hızlı gelişiyodu. Neyse ertesi gün progestan fitil başladım 8 saatte bir ve o fitili hiç sevemedim 2 gün sonra embriyolog aradı ve 7 yumurtadan 3ü döllendi dedi geldi çattı transfer günü 5. Gün embriyosu transfer edildi ve herşey gayet güzel dedi doktorum. Eve geldim yatıyorum kalkıyorum bi yemek yapıyorum dolaşıyorum yok gün geçmiyor(ailelere bişiyde demedik hergün arayıp nasıl oldun deyip strese girmiyim diye) 7 Şubat test günüm ve aynı zamanda regl günüm. Ve malesef 6 Şubat'ta regl oldum. Amaa meğerse bu regl kanaması değilmiş test günümde gittim ve o kadar rahatım ki zaten bi gün önce ağlaya ağlaya yeterince üzülmüşüm ağlamaya takatim yok e nabızdan bi bakayım yine meşhur 0.2 çıkmış mı diye bakayım dedim bide ne göreyim 329 ben şok el ayak titriyo doktoru bekliyorum bi yandan kanamam var falan doktor hayırlı olsun dedi sevinemedim çünkü bişişer ters gidiyodu kanamam olduğunu kimyasal mı diye söyledim oda kimyasal gebelik değeri gibi değil dedi progestan dex kullanmaya başladım neyse 2 gün sonra gittim 549 çıktı istediğim gibi yükselmemiş dedi ve bende biliyodum. Eve geldim akşam 8 gibi değişik bi parça düşürdüm su balonu gibi ve kanama arttı ağrı başladı hemen acile gidildi kan verildi vs. Bi baktık 387.5 çıktı. İlk denemem kimyasal gebelikle sonuçlandı ve o kadar kötüydü ki 2 gün içinde ilk önce üzüldük ağladık pozitif dediler sevinçten ağladık ve sonra tepe taklak olduk yine ağladık çok değişik duygular şu an 1 ay ara verdik Nisan gibi tekrar başlanacak 2 tane dondurulmuş embriyolarım var umarım bu yıl hepimizin yılı olur. Bu arada devlet hastanesinde yaptırıyorum. Sizin süreçleriniz nasıl paylaşırmısınız?
Canım çok geçmiş olsun bende pazar pozitif sonuç aldım salı negatife döndü benimki de kimyasal oldu henüz adet olamadım bekliyorum ama pes etmeden Mayıs ayında tekrar denicem inşallah .. çok iyi anlıyorum o sevincin hüsrana dönüşmesini
İnşallah bi dahakine hepimizin yüzü Güler

X