2021 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    285
Kızlar her sabah tekme atardı bebeğim. Bu sabah hiç hareket yok. Parmaklarımla karnımı dürtüyorum, nerde olduğunu hissediyorum. Hatta azcık karnımı içime çekince böyle parmaklarımla itiyorum hareket ediyor ama tekme yok. Acaba aç olduğum için mi henüz kahvaltı yapmadım. Endişelenme miyim? :KK43: :KK61:
Hayir bebisim endiselenme belki uyuyodur belki cani tekme atmak istemiyor 😁 kuzum gun icerisinde oluyor oyle hareket etmedigi zamanlar endiselenme

Kızlar selamlar, epeydir foruma giremedim, hamilelik epey zor geçiyor, değişen bir şeyde olmadı... Çok sık idrara çıkma, uykusuzluk, kan ilacı dokundu mide bulantıları, çatlaklar vs. Sizde çok sık idrara çıkıyor musunuz? Bir gece boyunca 4-5 defa uyanıyorum sanırım.

Birde sorum olacak: detaylı taramada göbek bağında tek damar olduğunu söyledi doktor. Böyle durumda beyin, kalbi veya böbreklerinde sorun olabilirmiş ancak bizim beboda çok şükür bir sorun yok şuanda. Aranızda varmı böyle durumda olan?

Birde çocuğu iki hafta önden giden var mı?

Valla diken üstündeyim, aman gelişim geriliği olmasın, aman çocuk tek damarla iyi beslensin diye oldum 76 kg şuanda. 14 kilo almışım 😮
Bizimde plesanta damarımız 1 tane eksik özellikle 28 den sonra gelişim geriliği olabiliryormuş:KK43: o yüzden önden gitmesi bence iyi gibi .dr da bana bol protein ağırlıklı ye dedi ama ben o kadar yiyemiyorum midem hemen şişiyor malesef :KK43: karın çevresi bir hafta geri çıktı .

2021/8 genelgede izin hakkımız vardı dünkü kararlardan sonra ne olacak bilmiyorum canım
Bu dünkü kararlar 1 Temmuz itibariyle geçerli olacak diye biliyorum . Bu durumda biz kıl payı 24 . Hafta idari izini kullanabiliyoruz bence bende bugün vermeye gideceğim bakalım. Daha idarecilerde tam bilmiyor sanırım

Psikoloji olarak çok zayıfım bu aralar canım. Eşim sürekli görevde, ben evde tekim. Hamileliği tek başıma yaşıyorum resmen. Birazda yalnızlık, özlem hissi iyice hassas oldum. Hemen hareket yok diye endişelendim öyle :KK61:kıpırdamaya başladı çok şükür 🙏
Ay buraya kadar ki msjları okurken çok korktum canım ya çok şükür. Allah korusun. Rahatladım

Rahat ol canım ben de çoğunlukta akşam uzandığımda hissediyorum o hareketi hissetmeden yatamıyorum hem hissetmişsin Allah’a şükür

Hayir bebisim endiselenme belki uyuyodur belki cani tekme atmak istemiyor 😁 kuzum gun icerisinde oluyor oyle hareket etmedigi zamanlar endiselenme

Ay buraya kadar ki msjları okurken çok korktum canım ya çok şükür. Allah korusun. Rahatladım
Normalde soğukkanlıyımdır ama duygusallığım mı tuttu nedir ağlaya ağlaya çikolata yedim, hareketlendi sonra eşşek sıpası ya. Birde böyle parmağımla bastırıyorum karnıma sert sert bacak mı kol mu hissediyorum. Hareket olamayınca korktum ya. Rabbim hepimizin bebeklerini korusun ya 🙏

Kızlar selamlar, epeydir foruma giremedim, hamilelik epey zor geçiyor, değişen bir şeyde olmadı... Çok sık idrara çıkma, uykusuzluk, kan ilacı dokundu mide bulantıları, çatlaklar vs. Sizde çok sık idrara çıkıyor musunuz? Bir gece boyunca 4-5 defa uyanıyorum sanırım.

Birde sorum olacak: detaylı taramada göbek bağında tek damar olduğunu söyledi doktor. Böyle durumda beyin, kalbi veya böbreklerinde sorun olabilirmiş ancak bizim beboda çok şükür bir sorun yok şuanda. Aranızda varmı böyle durumda olan?

Birde çocuğu iki hafta önden giden var mı?

Valla diken üstündeyim, aman gelişim geriliği olmasın, aman çocuk tek damarla iyi beslensin diye oldum 76 kg şuanda. 14 kilo almışım 😮
2 arter 1 ven yazıyor benim detaylı ultrason kağıdında eksiklik durumunu bilmiyorum ama benimki de 1 hafta önden gidiyor. Hatta doktor eylülde olur doğum demişti. Önden gitmesinde bir sakınca yoktur herhalde 🙂
Kızlar bebeğimin hep hareketli olmasına alışınca, hatta uykudan uyandırırcasına hareketli olmasına alışınca sabah hiç hareket hissetmeyince çok korktum. Dürtüyorum parmağımla hissediyorum kayıyor karnımda yine hareket yok. Böyle dürtme doğru mu bilmiyorum ama. Ağlaya ağlaya çikolata yedim hareketlensin diye. Çok şükür kıpırdamaya başladı. Çok sinirlerim bozuldu ya :KK61:
Sen zaten erken hissetmiştin bayaa canım sadece biraz daha uyumak istemiş olabilir 😇 ben daha yeni yeni hissediyorum daha doğrusu hareketlerin bebek mi gaz mi olduğunu anlamıyorum 🤭 burda hissetmek adına strese düşen arkadaşlar da bence bebek hareketlerini ayırt edemiyor benim gibi.

Bu stres de bize yetti. Bugün işyerınde kiler yanıma gelerek yazık sana denk gelmedi idari izin diyorlar.

Yani millet de acımaya yer arıyor, ne anlamı var bunu gelip söylemenin bilemiyorum. 🤦🏻‍♀️

Ben hamileliğimi öğrenmeden önce bizim kurumda hafta fark etmeksizin tüm hamileler izinliydi, hamileliğimi öğrendim izin kalktı. Şimdi de 24. haftaya gireceğim ya, bu şansla o da kalkar 😂 Amirlerim hiç istemiyordu kullanmamı zaten, çok mutlu olurlar artık ücretsiz izine çıkacağım diye.

Konuştuğum doktorlar hep aşı konusunda “Kesin konuşmak için yeterli veri yok, kararı anneye bırakıyoruz” diyorlar. Böyle denince de doktorun bile kesin konuşmadığı bir konuda ben de sorumluluk almak istemiyorum ama korona olmaktan da çok korkuyorum, işyerinde kimse maske takmıyor çünkü. Böyle bir ortamda bizi işe çağırmanın ne mantığı olacak bilmiyorum, inşallah bu karar kalkmaz hatta keşke özel sektördeki hamileler için de aynı kararlar çıkabilse de şu süreçte hepimiz olabildiğince korunabilsek.

2 arter 1 ven yazıyor benim detaylı ultrason kağıdında eksiklik durumunu bilmiyorum ama benimki de 1 hafta önden gidiyor. Hatta doktor eylülde olur doğum demişti. Önden gitmesinde bir sakınca yoktur herhalde 🙂

Sen zaten erken hissetmiştin bayaa canım sadece biraz daha uyumak istemiş olabilir 😇 ben daha yeni yeni hissediyorum daha doğrusu hareketlerin bebek mi gaz mi olduğunu anlamıyorum 🤭 burda hissetmek adına strese düşen arkadaşlar da bence bebek hareketlerini ayırt edemiyor benim gibi.
İnsan kendini bilir aslında canım. Gaz mı bebek mi olduğunu ayırt edebiliyor insan bazen. Benim 13-14.haftada kasığım pıt pıt atıyordu, seyiriyordu böyle.

• Beğen
Reactions: The
Yani millet de acımaya yer arıyor, ne anlamı var bunu gelip söylemenin bilemiyorum. 🤦🏻‍♀️

Ben hamileliğimi öğrenmeden önce bizim kurumda hafta fark etmeksizin tüm hamileler izinliydi, hamileliğimi öğrendim izin kalktı. Şimdi de 24. haftaya gireceğim ya, bu şansla o da kalkar 😂 Amirlerim hiç istemiyordu kullanmamı zaten, çok mutlu olurlar artık ücretsiz izine çıkacağım diye.

Konuştuğum doktorlar hep aşı konusunda “Kesin konuşmak için yeterli veri yok, kararı anneye bırakıyoruz” diyorlar. Böyle denince de doktorun bile kesin konuşmadığı bir konuda ben de sorumluluk almak istemiyorum ama korona olmaktan da çok korkuyorum, işyerinde kimse maske takmıyor çünkü. Böyle bir ortamda bizi işe çağırmanın ne mantığı olacak bilmiyorum, inşallah bu karar kalkmaz hatta keşke özel sektördeki hamileler için de aynı kararlar çıkabilse de şu süreçte hepimiz olabildiğince korunabilsek.
10 yaş altında çocuğu olanlar 1 buçuk aydır işe gelmiyor bizim karnımızdakiler çocuk degilmi .Canım valla şans yaa bizde kide kalkar benim hic umudum yok iş yerindekiler çok mutlular herkes gelecek sizde geleceksiniz diye insandan da azıcık utanma olur

Normalde soğukkanlıyımdır ama duygusallığım mı tuttu nedir ağlaya ağlaya çikolata yedim, hareketlendi sonra eşşek sıpası ya. Birde böyle parmağımla bastırıyorum karnıma sert sert bacak mı kol mu hissediyorum. Hareket olamayınca korktum ya. Rabbim hepimizin bebeklerini korusun ya 🙏
Amin canim hepimiz saglikla sag saglim alalim insallah cok kiymetliler. Rabbim hepimize bebeklerimize saglik versin. Sogukkanlilik malesef pek uygun degil bu durumda farkli bir endise oluyor.

X