2021 Aralık Anneleri

Tuzu biliyorum da Salça niye zararlı kızlar
Ben hafif atıyorum bazen yemeklere kendimize yaptigimizdan tuz koymadan ayiriyorum onunkini ama salçalı oluyor
Alerji yuzunden mi acaba bizde yapmadı domates yumurta beyazı da yiyor
Alerjiden değil salçada da çok fazla baharat var ve onu sindirmeleri zor oluyor aynı tuz mantığı yani

Ben gecs doyamadığı için mi sık uyanıyor emiyor diye denemek için mama alıp vermek istiyorum ama sizce mantıklı mı olur hiç kullanmadım ne birde almalıyım?

Ben gecs doyamadığı için mi sık uyanıyor emiyor diye denemek için mama alıp vermek istiyorum ama sizce mantıklı mı olur hiç kullanmadım ne birde almalıyım?
Ondan değil, için rahat olsun. Bu aydan sonra mamaya başlama hiç. Benim 6 ay saat kurarak uykusunda emzirdiğim bebeğim, 6. Aydan sonra sık sık uyanır oldu. Bazen daha sık oluyor, diş çıkarırken yani. Şimdi diş damağı patlattı ama yine de en azından 3 kere uyanıyor. Biliyorum daha gelecek çok diş var, illa ki rahatsız ediyor. Birgün geçecek, deliksiz uyuyacak.

Şu sıra o kadar yoruldum ki konu açtım size sorduğum bu soru için düşün yorgunluğumu. Şu sıra yoruldum çünkü 3 aydır ha düzeldi ha düzelir derken umudum kalmadı gücümde kalmadı artık. Gece 1.5 saatte bir kalkıp emip uyuyor onunda uykusu bölünüyor benimde diş sürecinde değiliz diye düşünüyorum peş peşe çıkardı zaten. Ne yapsam daha iyi olur diye uğraşıyorum hiç bir değişiklik yok 1 buçuk yaşlarına kadar böyle devam edenler var öyle olacak diye korkuyorum açıkçası gündüzde aynı memnun edemiyorum hiç herşeyimi acele yapıyorum nefes nefese herşey dediğimde ev işi falan değil mesela salondan mutfağa çöp atmaya bile

Benim 3 çocuğum var, ortanca uyku konusunda çok zorladı. Çareyi yanımda yatırmakta bulmuştum (sen öyle yap demiyorum tabi de), çocuk yatağında yatmadı doğru düzgün. Büyüdükçe düzeldi düzelmeye ama acaba diyorum uyku eğitimi konusunda yardım alsaydım olur muydu, uyur muydu? Hiç uyumayacak gibi gelmişti ama şimdi kitabını okuyup çıkıyoruz odasından, uyuyor.

Şu sırada onu yapıyorum deniyorum yanımda yatıyor ama faydası yok illede kalkıyor emiyor ve uyuyor. Uyku eğitimlik çok bi halide yok uykuya geçişte sorunu yok sorunu emmeyle gibi evet hepsi bitecek geçecek ama çözümü aslında basit bir şeyse ve belki gözümden kaçıyorsa dite düşünmekten alamıyorum kendimi.

Benim oğlum da aynı gece mama vermeyi de denedim ama yok hiçbir alakası yok. Acıktığı için uyanmıyor bence. Hala hiç dişi çıkmadı diş sıkıntısından kalkıyor sanki ya da başka bir şey bilmiyorum. Deliksiz uyku neydi unuttum yarım saatte bir ya da saat başı kalkıyor gece emip geri uyuyor

Bi yerde okumuştum çocuklar belli saatlerde kalkmayı alışkanlık haline getirebiliyormuş, ondan kurtarmak için o alıştığı saatten 15 dk önce kendimiz hafif dürtüp yarım uyandırıp tekrar uyutursak düzeliyormuş güya. Benimki 00.30-1 gibi kalkıyor ilk olarak sonra saat başına düşüyor, 00.15 gibi kaldırıp denemem lazım aslında ama hiç cesaret edip yapamıyorum

Onuda denedim ya yani neler araştırdım neler denedim. Bizimki afallayarak uyanmıyor hemen ayık uyanıyor ben deneyincede Uyandı cocuk geri uyumadı emip uyudu yine. Karnını tam doyurdun ve yine devam mı etti kalkmaya yani diştendir belki sizin bizimde diştendide alışkanlığa döndü herhalde.

Dün gece mesela yatarken 210 cc mama içti sonra direndi uyumadı emdi üstüne normalde aç olmaması lazım o kadar mamaya ama yok yine yarım saatte bir kalktı.

Gece emzirmeyip mama vermeyi de denedim yine aynı kalkıyor sürekli

arkadaşlar benim bebeğim 7 buçuk aylık hala daha su içiremiyorum ağzına çaktırmadan koyduğumda geri fışkırtıyor 1.suya nasıl alıştırdınız lütfen yardımcı olun 2.gün içinde ne zamanlarda su veriyorsunuz ve son sorum
3.onun su istediğini anladığınız herhangi bir hareket var mı?

Biz de ne diş var ne kara ay hala tık yok valla artık endiselenmeye başladım yigenim diş hekimi 9 ay doldurana kadar normal diyor

aynen her ağlamayı dişe yoruyorum bende

Egzama gibi duruyor
Bence endişelenme çünkü yeğenim şu an 11 aylık 9 aylıkken falan çıkardı . Gayet de iyi bi sorunu yok canım

Bu soruyu sormak için girdim. Kaç biberon denedim tutmuyor . Kaşık bardak vs en fazla bi yudum sonrası yok. Hic sevmiyor suyu ve hava cokkkkkk sıcak bezi kupkuru. Böbreklerine zarar hep

Biraz daha sabret büyüdün, gece emzirmesini bırak sadece. Bizde işe yaramıştı.
Benimki de çok az içiyor. Ek gıdadan sonra bardakla veriyorum. Aralarda biberon veya pipetli sulukla veriyorum ama öncelikli amaci damak kaşımak oluyor. Sütten de karşılıyordur herhalde, yoksa içerdi diye düşünüyorum.

Biz su içerken heyecanlanıyor veya suluğunu gösterdiğimde tepki veriyor geceleride uyandığında meme almıyorsa anlıyorum su istiyor, suluğu gözümün önünde oluyor sürekli teklif ediyorum

Bizimki dogdugundan beri biberon kullaniyor. Ancak biberon konusunda secici. Gecenlerde hep kullandigini degistirmek zorunda kaldim. Birkac tanr denedik. Chicco nun natural felling isimli bieronunu hemen aldi. Icinde de bebeklerin yuzde 96 si kabul ediyor yaziyor. Denemek istersen Insallah gonlune gore bir yer olur
Gurubun son diş cikarani biziz heralde . Bizde de kara göründü sonunda
Darisi basimiza

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…