2021 Aralık Anneleri

Anaokulunda mecburen yüksek sesle konuşmak zorunda kalıyor hem çocuklar hem öğretmenleri birbirlerini duymak için Benim kızda öyle norm
Benimki tam tersi evde gürültülü okulda sessiz
Ben 4 aydır yarım gün çalışıyorum. İşyerinde bir kez sağım yapıyorum, ertesi gün içiyor. Azalma, red vs yaşamadım şükür. Tabiki ilk günler aklın evde kalıyor ama bebeğe kim bakacaksa önceden gelsin, neyi nasıl yapıyorsun hepsini göster. Çok çabuk adapte oluyorsun sonra işe. Vicdan yapmana gerek yok, bebişini birkaç saatliğine bırakıyorsun. Zaten o sürede uyuyor da. Neticede onun geleceği için çalışıyorsun. Sütsüz de bırakmıyorsun. İki insan görüp, sohbet ediyorsun. Daha güçlü hissedip daha tahammüllü oluyorsun. Umarım işin çok yoğun değildir.

Bazi bebekler sevmiyor zamanla sever inşallah O yolma olayı bizde de var saniyede yakalıyor valla
Babam saç makinesiyle traş etti. Ordan burdan dökülmeler vardı iyi oldu. Kızlarımın saçı ve sütümle kolye yaptırmıştım hatıra kalsın diye
Yaa ama hiç durmuyor çok ağlıyor veriyorum verin calpol baş tacı
Calpolcü geldi haaaanımm
saç kesme günleri de neymiş hiç duymamıştım
Ben de burda duymuştum galiba. Googleda yazıyor hangi tarihler olduğu. Epilasyon olayı için de uygun tarihler oluyormuş geç çıksın diye

2.30 da çıkıyorum 2 biberon süt sağıyorum ertesi gün içiyor ,bide ek gıda bırakıyorum yerse yiyor ,bende çok üzülüyodum ama boşuna kasıyosun kendini hemen düzene giriveriyor eve gelince de bol bol aşk yaşıyoruz

Kızlar bebek arabasi kaosu yaşadık beni gördüğü an kıyameti koparıyor kucağına al diye hıçkıra hıçkıra agladi içli içli dayanamadım bi elimizde bebek arabasi benim kucağımda bebek rezilliğim hiç bir yerde yoktu

Bizimki de çok sevmiyor bebek arabasını. Kanguruyu daha çok seviyor ama çok fazla terlediği için ondan da tedirgin oluyorum. Kucaktan inmiyor velhasıl
Kötü olmuş ya

Bizimki de çok sevmiyor bebek arabasını. Kanguruyu daha çok seviyor ama çok fazla terlediği için ondan da tedirgin oluyorum. Kucaktan inmiyor velhasıl
Kötü olmuş ya
Ara verdik bebek arabasına o yüzden unuttu sanırım kucakta taşımak da çok zor oluyor bu ara bana asirj düştü yanında durayım istiyor hep biseylerle oyalansa da öyle oturalım birlikte niye böyle zor oldu ki bu kız anlamadim ‍♀

Bebek arabası durumu yok bizimki oturuyor ama evde sürekli kucagimdà olacak mama sandaltesinde olsa hemen kollar kalkıyor beni al diye ne babasinda duruyor ne başkasında
Beni istemesi için sesimi duyması yetiyor
Kucağıma almadigimda da yanımda oturacak öyle kendi kendine oynayacak sipa

Selam kîzlar Merveye ne oldu gitmis mi
Bir bakayîm
Dedim
Forum aahibi degismis

Aynen benimkide sesimi duyunca bile ağlıyor sesimi duymazdan yanında biri varsa sorun yok ama benim oralarda olduğumu bi anlarsa kıyamet kopuyor benim bebek arabasi tek yön beni görmüyor o yüzden mi tedirgin olup istemiyor acaba

Bozulmaz canım ben geçen kavanozla çorbayı termos çantalar varya onda unutmuşum bir gece kaldı icinde sabah bakıyım dedim bozulmamisti onda bile bozulmamissa termosta hiç bişey olmaz
Bugün denedim 3 saat kaldı bozulmadı hem termosa koydum hemde termos çantaya

Benim oğlum doğduğundan beri öyle.Hep kucakta ayağımda topuk dikeni çıktı ellerim parmaklarım ağrıyor sürekli taşımaktan.Bensiz asla oturmaz oynamaz ne mama sandalyesinde duruyor ne yurutec aldım belki durur diye asla durmuyor.Daha dış çıkaramadık ben ona bağlıyorum ama.Insallah duzelirler cookkkk yoruldummmmm

Benim kızımda daha dış çıkarmadı acaba ondanmi ya da zor bir çocuk mu olacak bilemiyorum

Selam kızlar

Bayadır yazamadım bayram tatilinin acıları çıkıyor, anca rahatladım.

Bayramda resmen 21 saatlik yol yaptık bebikle, 5 kere çıldırdı. Dönüşte uçakla geldik oh dedik. Tam uçak kalkarken de birileri kakasını yaptığı için orda da birazcık kıyametleri kopardı. Sonra altını temizleyin ve uyudu.

Köyde çocuk büyütmek varmış resmen dedim o kadar rahatladım ki işi gücü bırakıp çocuk büyüyene kadar köyde kalmak vardı ama işte

Temiz havadan mı ne köy yaradı çocuğuma uykusu düzene girdi tabi bozulmazsa inşallah bozulmaz. Buraya da yazıyordum saat gece 4-5 gibi yatıyordu diye.

Ek gıdada kafasına göre davranıyor. Kaşığı görünce yemiyor. Elimle verince yedirebiliyorum. Bende durumlar bunlar

8-5 calisma saatim... isyeriyle ev arasinda 30- 45 dk var...is yogun biraz.. bakıcı ayarlamaya calisiyorum ama kime guvenip birakabilcem bu devirde..dedigin gibi bebemin gelecegi icin de calismak zorundayim.. Ama cok uzuluyorum ya vicdan yapiyorum ben kesin ilk gunler aglarim isyerinde surekli☹☹

Keske oyle erken cikabilsem bi nebze tatmin eder beni ama 8 -5 calisma saatim eve gelmem 6 olur..

Benim kızımda daha dış çıkarmadı acaba ondanmi ya da zor bir çocuk mu olacak bilemiyorum
Bizimkide gece kolumda uyumak istiyo hep zırt pırt meme. Eşimle mutfakta bişeyler hazırlarken asla aşağıda kalmak istemiyo oda görmek istiyo mama sandalyesini tezgaha yaklaştırıyorum bizi izliyo herşeyin içinde olma isteği var.

Süt izni kullanmayacak mısın ahh bu işverenler. Yani mecbur olmasan çalışmazdın biliyorum, o yüzden olurunu konuşalım. Günde 2-3 kere sağım yapmaya fırsatın olur mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…