2021 Aralık Anneleri

Kadin dogumcuyla bi alakasi yokki. Dahiliye bakiyor.benim oğlumda yuksek seker vardi kadin d. Hic bakmadi hep endokorun +dahiliye +diyetisyenle bityi gebeligim 26.haftada ypildi ilk ay normaldi sonraki ay ve doguma kadar cok yuksek cikiyordu meyve vs hepsini kesmistim son ay insulinle dvm ettik
Kuzenimin açlık kan şekeri 75 çıkmış, 120 dakika glukoz tolerans 150. Doktor normal demiş geçmiş kız nerden bilsin dahiliyeciye de gitmesi gerektiğini. Yeni doğum yapan bi arkadaşımla konuştum sanırım böyle durumlarda insülin başlamak gerekiyormuş. Teşekkür ederim cevap İçin.

İşte dr yönlendirmesi çok önemli hamur işi meyve tatlı hepsi şekeri yükseltebilecek şeyler bi sorun çıkarsa 2. Bi dr dan görüş almak önemli
Zaten baştan beri korkudan hamur işi ekmek pilav Tatlı hiç tüketmiyorum. Gebelik şekerinin zararlarını bilmiyordum ama kilo artışından korktuğum için beslenmeme dikkat ediyordum. Bugün araştırınca anladığım kadarıyla şeker riskli durumlarda kadın doğumcuya ek olarak dahiliyeci veya endokrinciyle de devam etmek lazım. Ama bunu biz nerden bilelim doktorların da yönlendirmesi gerek.

Son düzenleme:
Kuzenimin açlık kan şekeri 75 çıkmış, 120 dakika glukoz tolerans 150. Doktor normal demiş geçmiş kız nerden bilsin dahiliyeciye de gitmesi gerektiğini. Yeni doğum yapan bi arkadaşımla konuştum sanırım böyle durumlarda insülin başlamak gerekiyormuş. Teşekkür ederim cevap İçin.
Aslinda yuksek degil. Ikiz oldukları icin herhalde unsilin ihtiyaclari tekiz gebelige oranla artmış

Kizlar esimin covid testi pozitif cikti banada test yapmaya gelecekler birazdan dualariniza ihtiyacim var 🙏🏻 hamileyken basindan gecen var mi ne yapmam lazim bilgisi olan
Benim eşim pozitifti ilk zamanlar. Ama şüphelenince izole etti kendini bana bulaşmadı çok şükür. Ayrı wc banyo kullandık. Kapılarımız kapalıydı. Ikimiz de koridorda geçerken maske taktık.

Anladım kuzenim eski doktorumuzu suçluyor ama belki de son anda gelişen bi durum da olabilir. Anlamadım zaten hiçbişey o yüzden araştırmaya başladım. Teşekkürler
Yine de doktoru bırakın. Biranda gelişen bi sey olsa yeni dpktpr sonuçları görüp de eskisine kızmaz.

Selam kisçeler. Aranızda hamile iken idrar yolu enfeksiyonu geçiren var mı? Belirtiler neydi ve doktorunuz ilaç kullandirtti mi ? yada varsa kullandığınız doğal yöntemler🙄 ptesi kontrolüm var ama galiba enfeksiyon geçiriyorum 😔

Selam kisçeler. Aranızda hamile iken idrar yolu enfeksiyonu geçiren var mı? Belirtiler neydi ve doktorunuz ilaç kullandirtti mi ? yada varsa kullandığınız doğal yöntemler🙄 ptesi kontrolüm var ama galiba enfeksiyon geçiriyorum 😔
Gecmis olsun canim ben antibiyotik kullandim 5gun kasigimda agrim vardi cok biraz da sari renkte akintim

X