2021 Aralık Anneleri

Kızlar bugün cinsiyeti öğrendik. Doktor kız dedi bayagi acik şekilde gösterdi dedi. Oğlum için yıkım oldu resmen erkek kardeş istiyordum diye mahvoldu. O üzülünce bende üzüldüm. O kadar çok erkek diye diye evde aslında benim içinde biraz yıkım oldu soke oldum. İlk gebeligimdeki belirtilerin aynisini yaşadım yaşıyorum içim biraz buruk özellikle oğlum üzüldü diye değişik duygular içindeyim. Hayırlısı olsun bakalım 😊
Neden yıkım oldu ki yada neden soke oldunuz oglunuzun etkisini anladim ama onun disindada iciniz buruklasmis zaten bir oglunuz var cok sukur 🤔

Kizlar bu doktorlar prof da olsa yanilabiliyo bence a enim bi akrabaya bebek engelli dediler doktor doktor gezdi perinatologa gitmsti adam prof bu bebegi alalim demis 8 aylikken bebegi alacakmis sonra benim oglumda gittigim doktoruma gitmis o ultrasonda bakinca sadece kilosu dusuk korkulacak hic bise yok demis bebek dogdu sapasaglam.dua edelim insallah hepsi de sagliklidir gonlumuzu ferah tutalim😊

Bnm de bulanmıyordu 2 gündür fenayım musluk altında yaşıyorum desem yeri
Ben yaklaşık 2 aydır öyleyim. Kusma durdu gibi ama bulantı hala devam ediyor. Ne zaman bitecek de doya doya bişey yiyeceğim acaba 😕 Bulantı bilekliği aldım sanki ufaktan faydası oldu gibi ama tamamen de geçmedi.

20+3 de kilo 374 gr boy 24.5 cm çıktık bol muz yumurta kaşar peyniri süt ve yoğurt tüketin özellikle kaşar peynirini çok öneriyorlar ben her sabah yiyorum ayran süt kaşar peyniri yumurta muz günlük olarak tüketiyorum hiç şaşmaz hem seviyorum da iştahım açık maşallah iyi yiyorum sizin kaç gram çıktı
Ahh yumurtayı me severdım ama görmek ıstemıyorum artık 🙄

Sağlıklı olsun da minyon olsun genetik de önemli sonuçta anne babanın genetiği var bebişi de üzme kendini de inşallah bak gör hiç bişi yoktur
Küçük kızımda kafa çapı geniş diye beni de fontanel ultrason diye biseye yönlendirmislerdi doğduktan sonra. Kac dr gezdik hidrosefali olabilir vs neler dediler. Ablası da hasta olduğu için içime kurt düştü zaten evhamlıydım. El bilek röntgeni çekildi vs. Ultrasona annem engel oldu. O da evhamlidir aslında yaşadığımız şeylerden dolayı ama bu çocuğun hiçbir şeyi yok gezdirip durma dedi. Bir doktora gitmiştik devlette çocuk doktoruydu. Genel kanına baktirmistik o zaman sordum yine kafa yapısını, baktı eşimin kafasına da evirdi çevirdi 🤣 Babasının kafası da alnı çıkık duruyor normal bu çocuğun bu hali dedi. Simdi öyle çıkık da durmuyor 5 yaşında gayet sağlıklı şükür. Diyeceğim o ki 12 yıldır yaşadığım tecrübeler doktorun ilk dediğine inanma 🙈 Bu benim tecrübelerimin bana öğrettiği tabi gelip kimse ne diyorsun demesin 🤪

Kızlar merhaba bişey sorucam kuzenim benden tam iki ay ileri hamile. 24. Haftada şeker yükleme testi biraz yüksek çıkmış ama doktoru akşamları meyve yeme demiş sadece üstünde durmamış. İkiz gebe. Başka şehre taşındılar orda gittiği doktor bebeklerin birinin suyunun çok fazla olduğunu farketmiş, nstye bağladılar doğumu başlamış. Doğumu durdurmaya çalışıyorlar şimdi. Şimdiki doktor eski doktorun bu şeker yükleme sonucunu nasıl dikkate almaz diye küplere binmiş. Özellikle deneyimi olan arkadaşlara soruyorum, çok tedirgin oldum, bu durumu nasıl takip etmek ne önlem almak lazım. 24. Haftada şeker testi yapmak yeter mi, ilerde yeniden yapmak gerekir mi? Eve şeker testi almıştım, haftada iki-üç kere yapıyorum, normal çıkıyor, yeterli olur mu acaba? Tamamen şekersiz mi beslenmek lazım? Bu arada kuzenle doktorumuz aynıydı, şuan hiç güvenim kalmadı doktora, bırakıcam. Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse çok sevinirim.

Kizlar esimin covid testi pozitif cikti banada test yapmaya gelecekler birazdan dualariniza ihtiyacim var 🙏🏻 hamileyken basindan gecen var mi ne yapmam lazim bilgisi olan
Yengem ocak annesi olucak ve bir kac gundur karantinada biraz agir gecirdi yeni yeni toparlaniyor.ins sende yoktur varsada hafif atlatirsin umarim

Kızlar merhaba bişey sorucam kuzenim benden tam iki ay ileri hamile. 24. Haftada şeker yükleme testi biraz yüksek çıkmış ama doktoru akşamları meyve yeme demiş sadece üstünde durmamış. İkiz gebe. Başka şehre taşındılar orda gittiği doktor bebeklerin birinin suyunun çok fazla olduğunu farketmiş, nstye bağladılar doğumu başlamış. Doğumu durdurmaya çalışıyorlar şimdi. Şimdiki doktor eski doktorun bu şeker yükleme sonucunu nasıl dikkate almaz diye küplere binmiş. Özellikle deneyimi olan arkadaşlara soruyorum, çok tedirgin oldum, bu durumu nasıl takip etmek ne önlem almak lazım. 24. Haftada şeker testi yapmak yeter mi, ilerde yeniden yapmak gerekir mi? Eve şeker testi almıştım, haftada iki-üç kere yapıyorum, normal çıkıyor, yeterli olur mu acaba? Tamamen şekersiz mi beslenmek lazım? Bu arada kuzenle doktorumuz aynıydı, şuan hiç güvenim kalmadı doktora, bırakıcam. Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse çok sevinirim.
Kadin dogumcuyla bi alakasi yokki. Dahiliye bakiyor.benim oğlumda yuksek seker vardi kadin d. Hic bakmadi hep endokorun +dahiliye +diyetisyenle bityi gebeligim 26.haftada ypildi ilk ay normaldi sonraki ay ve doguma kadar cok yuksek cikiyordu meyve vs hepsini kesmistim son ay insulinle dvm ettik

İşte dr yönlendirmesi çok önemli hamur işi meyve tatlı hepsi şekeri yükseltebilecek şeyler bi sorun çıkarsa 2. Bi dr dan görüş almak önemli

X