2021 Ağustos transfer bekleyenler

Kızlar doktorum 14.haftadan sonra aşı olabilirsin dedi var mı benimle aynı durumda olan
Geçen hafta Bülent Tiraş izledim evet dedi 1 trimester sonra yapabilirsiniz . İlk 4 ay çok önemli çünkü. Yada dedi 1 aşı oldunuz sonra gebe kaldınız . 2 aşı oda 1 trimester sonra ertelemek gerekiyor

Kızlar doktorum 14.haftadan sonra aşı olabilirsin dedi var mı benimle aynı durumda olan
Evet canım ben de aşı olamadan transfer yaptırmıştım. Doktorum 3 ayın dolduktan sonra aşılarını olursun dedi. Yarın 8+0 olacağım. Epey de zaman var 3 ayı doldurmaya. Hemen zamanı gelsin de olayım diye düşünüyorum. Önceden bebeğe bir şey olur mu diye korkuyordum ama bu aralar sürekli hamile olup hayatını kaybedenleri gösteriyorlar haberlerde, psikolojim bozuldu vallahi.

Evet canım ben de aşı olamadan transfer yaptırmıştım. Doktorum 3 ayın dolduktan sonra aşılarını olursun dedi. Yarın 8+0 olacağım. Epey de zaman var 3 ayı doldurmaya. Hemen zamanı gelsin de olayım diye düşünüyorum. Önceden bebeğe bir şey olur mu diye korkuyordum ama bu aralar sürekli hamile olup hayatını kaybedenleri gösteriyorlar haberlerde, psikolojim bozuldu vallahi.
Ben de aynı şekilde önceden bana ve bebeğe aşılar ileriki dönemlerde hasar bırakır mı diyordum ama son zamanlardaki haberlerden kötü etkilendim ben de 😕

Ben yaptırmayı düşünmüyorum hamilelikte aşı ya çok korkuyorum bir şey olursa diye.Kendimi bu süreçte korumaya aldım vallahi.Evden dışarı çıkmayıp kalabalığa karışmamaya çalışıyorum be eşime de iş yerinde o kadar dikkat et diyorum.Zaten kendi yerimiz pek durma kimseyle Yanyana dedim

Asla aşı karsıtı degılım ki 2 dozumu da oldum zaten. Ama hamıleyken benıde geriyo aşı olma fıkrı sankı dogum sonrası olmak daha mantıklı gelıyor. Heee neye dayanarak dersenız hiç birseye... Zor karar bakalım ozmana kadar ne görcez

O değil de bayaa bayaaa hamilemiyiz biz şimdi😂😂😂😂
😂😂😂😂 ay ben de inanamıyorum bazen bu soruyu kendime soruyorum 🙈🙈 hala hapşırırken karnım kasıldı bir şey olmuş mudur modundan da çıkamadım 🙈😂 Allah’ım korusun bebeklerimizi ve karnımız falan büyüsün yaaa biz de hareketlerini hissedelim inşallah 🙏🏻 kucağımıza alalım sağlıkla 🌸

😂😂😂😂 ay ben de inanamıyorum bazen bu soruyu kendime soruyorum 🙈🙈 hala hapşırırken karnım kasıldı bir şey olmuş mudur modundan da çıkamadım 🙈😂 Allah’ım korusun bebeklerimizi ve karnımız falan büyüsün yaaa biz de hareketlerini hissedelim inşallah 🙏🏻 kucağımıza alalım sağlıkla 🌸
Okulda merdıven inip cıkarken normalde kosarrak inip cıkarım ben zıplaya zıplaya yururum.. Merdivene gelınce saniyelik zaman diliminde ruhum tam koşacak bedenim engelliyo resmen beynım bedenımle savasıyo😂😂😂😂

Kızlar bıçak şeklinde sancılar devam ediyor 5 haftalık şu an bebiş. Etrafımdakiler normal değil diyorlar ama tüp bebekte sonuçta bir sürü ilaç alıyoruz diye sakin kalıyorum günlük 11 ilacım var. Benim gibi sancısı olan var mı? Aşırı şiddetli diyemem ama acı eşiğim çok yüksektir benim bilmiyorum normal mi? Bazen solda bazen sağda bazen iki yanda
Selam canım bende transfer sonrası 7. gündeyim bugün. Kan testi yaptım 95 çıktı çok şükür. İnşallah katlayarakta gider. Ama benim de senin gibi sancılarım oluyor hareket ederken bacağımı uzatırken çekerken, koltuktan kalkarken vs. Gördüğüm kadarıyla sen 11. Haftaya gelmişsin çok şükür. Doktorun ne dedi acaba sancılarla ilgili nedenmiş? Bir sıkıntı oluyor mu merak ediyorum.

Kızlar bir şey soracağım. Benim bebişlerimden biri diğerine göre 3 gün geriden geliyor. Bunda bir sorun var mıdır, yoksa normal midir acaba?
Selam canım, acaba ilk kan testi sonucun kaçtı kaçıncı gündü hatırlıyor musun? Ben 7. Gün 95 i gördüm bugün. Normalde 2 tane 5AA embriyo konmuştu. İkiz olsun çok istiyordum ama ikize göre değer biraz düşük sanırım 🙄

Selam canım, acaba ilk kan testi sonucun kaçtı kaçıncı gündü hatırlıyor musun? Ben 7. Gün 95 i gördüm bugün. Normalde 2 tane 5AA embriyo konmuştu. İkiz olsun çok istiyordum ama ikize göre değer biraz düşük sanırım 🙄
Ben 12. Gün yaptırdım testi ve 444 tü. Iki gün sonra da 891 olmuştu. Yani benim de normal hızda arttı, ikiz diye anormal yükselmedi. Belki olur senin de 🥰

Ben 12. Gün yaptırdım testi ve 444 tü. Iki gün sonra da 891 olmuştu. Yani benim de normal hızda arttı, ikiz diye anormal yükselmedi. Belki olur senin de 🥰
AA çok sevindim bunu duyduğuma 🥰 genelde beta yüksek olunca ikiz hayırlı olsun diyorlar ya 🙈 inşallah hayırla bana da nasip olur 🥰

Doktor banada histereskopi önerdi. PRp ve immünoterapi yapıcam dedi. Ben çok maliyetli olduğu için vede tam garanti vermediği için kabul etmedim. Transfer hazırlığına başladım. Çikolata kistim 4,5 cm inşallah herşey yolunda gider. tutunmaya engel olmaz. Transferin ne zaman oldu? Sonuç olumlu olmuştur inşallah.
Merhabalar çok geçmiş olsun. İmmünoterapiyi ücretsiz olabiliyorsunuz isterseniz

Selam canım bende transfer sonrası 7. gündeyim bugün. Kan testi yaptım 95 çıktı çok şükür. İnşallah katlayarakta gider. Ama benim de senin gibi sancılarım oluyor hareket ederken bacağımı uzatırken çekerken, koltuktan kalkarken vs. Gördüğüm kadarıyla sen 11. Haftaya gelmişsin çok şükür. Doktorun ne dedi acaba sancılarla ilgili nedenmiş? Bir sıkıntı oluyor mu merak ediyorum.
Canım öncelikle çok çok sevindim. Sağlıcakla kucağına alırsın inşallah. pazartesi 9. Haftam olacak inşallah doktor normal diyor bir açıklama yapmıyordu. Başka bir doktora gittim o da rahim büyümesi ilk çocukta çok hissedilir bu yüzden normaldir korkmayın dedi. O zaman rahatladım. Haftaya perinatoloji de bakacak ona da soracağım ama anladığım kadarıyla normal bir durum.

Canım öncelikle çok çok sevindim. Sağlıcakla kucağına alırsın inşallah. pazartesi 9. Haftam olacak inşallah doktor normal diyor bir açıklama yapmıyordu. Başka bir doktora gittim o da rahim büyümesi ilk çocukta çok hissedilir bu yüzden normaldir korkmayın dedi. O zaman rahatladım. Haftaya perinatoloji de bakacak ona da soracağım ama anladığım kadarıyla normal bir durum.
Pardon yanlış görmüşüm evet 9. Hafta. Birde benim 2 3 gündür çok çok hafif açık kahve lekelenmem var. Daha önce 2 düşüğüm oldu ama bu kadar erken değildi 6 7 hafta arasındaydı ikiside. Sende de lekelenme oldu mu? Başta implantasyon kanaması mı dedim ama transfer sonrası 7. Gün olması implantasyon için biraz geç gibi geldi.

Pardon yanlış görmüşüm evet 9. Hafta. Birde benim 2 3 gündür çok çok hafif açık kahve lekelenmem var. Daha önce 2 düşüğüm oldu ama bu kadar erken değildi 6 7 hafta arasındaydı ikiside. Sende de lekelenme oldu mu? Başta implantasyon kanaması mı dedim ama transfer sonrası 7. Gün olması implantasyon için biraz geç gibi geldi.
Transfer sonrası 6 ve 12nci günler arası implantasyon kanaması normaldir derler

Ben bişeyi anlamadım. Perinatoloji ye neden gideceksın? Normal bir durum degılmı yada baska bır sıkıntı mı var😔ben hiç gitmedim bu zamana kadar perinatoloji doktoruna hatta açık söyleyeyim böyle bölüm oldugunu bıle cok yeni ögrendım. Yani tüp bebek yaptık dıye gıtmek zorundamıyız hep riskli grubunda mı yer alıyoruz🤔🤔🤔

X