2020’de ikiz annesi olacaklar :)

maşallah ikiz ve siz 38. Haftayı göreceksiniz.Rabbim sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin. Acaba ne yapmak gerekir o kadar süre kalabilmeleri için. Öneriniz nedir? Siz ne yaptınız
özellikle yaptığım birşey olmadı açıkcası.ay hamileyim onu yapmıyım şunu yapmayım demedim.gayet aktifdim.yatalak geçirmedim.vakit buldukça yürüdüm.her gün yumurta yemeye çalıştım.kafaya çok takmadım yani :) ama bu son haftalar gerçekten zor çok ağırlaşıyorsunuz.bu son 1-2 haftadır çok aktif değilim.kendimi iyi hissettiğim zaman yürümeye çalışıyorum azda olsa.ev işlerimi de yapmaya çalışıyorum.inşalla sizlerde görebilirsiniz

Amin. Boy ve kilo ile alakalı mıdır acaba? Ben minyon tipliyim. Acaba boyun kısa olması taşımaya engel mi

Ben daha cocuklarimi kucagima almadim ama o kadar cok hasret cektim ki 6 yil düşünmediğim uzulmedigim bir gun bile olmadı o yuzden bazen esimle hayal kuruyoruz bir kere daha ikizlerimiz olmuş kalabalik bir aile olmuşuz ama tabi maddi manevi bizim icin pek mümkün gorunmuyor

Merhaba. Hayırlı olsun ben 17. Haftadayım memorial ataşehir hastanesi Zeki Salar kontrolündeyim. Tek yumurta erkek bebeklerim. Ttts riskim var önümüzdeki haftalarda netleşecek. O durumda fetal cerrahiye yönlendirilebiliriz. Ttts diamniyon monokoryon bebeklerde en sık görülen şey. Tedavisi de mümkün ki ilerleyen haftalarda gerek bile olmayabilir. İçinizi ferah tutun.

Cevap için çok teşekkür ederim. Zeki Salar Beyi araştıracağım. İyi bir doktor arayışındayım. Bebeklerinize sağlıkla kavuşmanızı diliyorum ..

Cevap için çok teşekkür ederim. Zeki Salar Beyi araştıracağım. İyi bir doktor arayışındayım. Bebeklerinize sağlıkla kavuşmanızı diliyorum ..
Diğer mesajlarınıza baktım da üçüncü bebek için fetal sonlandırma yapılacak anladığım kadarıyla doğru mu? Haftanız kaçtı? Benim ttts netleşince prof. Dr cihat şen e gideceğim. Biraz araştırırsanız bu operasyonda en başarılı isim olduğunu görebilirsiniz. Kendisi dünya perinatoloji derneği başkanı. Memorial bahçelievler de hizmet veriyor. Çapa daki fetal cerrahi operasyonlarının direk bebeği sonlandırmaya yönelik olduğu bilgisini almıştım. Cihat hocadan yorum almanızı şiddetle tavsiye ederim.

İnşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız. Görümcem ki yedi yıl olmadi sizi bir nebze anlıyorum. O da hep ümitsiz konuşurdu ama Allah nasip etti bir kız bir oğlu oldu. Allah katında Mümkün degil diye bir şey yok. Ümidinizi hiç bir zaman kaybetmeyin. Akışına bırakın. Allah hakkımızda her şeyin en güzelini en hayırlısını versin .

Son bir hafta canım hergün dayanılmaz oluyor geçmiyor zaman bir an önce kavuşmak istiyor insan ben öyleydim. inşallah kolaylıkla olur doğumun bol sütün olur. Tek söyleyebileceğim uykusuzluk bekliyor denilen doğru bu haftayı bol bol uyuyarak geçir

Evet artık zorlanıyorum çok aktif hareket edemiyorum karnım da iyice gerildi o da acıyo uykusuzluk nerdeyse 1 aydır var.geceleri 1.5 saatte bir wcdeyim.uyumam gece 4-5i buluyor.

Ben çarşamba günü redüksüyonu oldum. Operasyonu Recep Has yaptı. Haftam 12 di zaten öğrendiğim günden beri muayenehanesinde takipliydim. Ortadaki bebek sonlandırıldı yeri çok zordu zarada çok yakındı yırtılma riski vardı. Recep Hoca tereyağından kıl çeker gibi diğer iki bebeğime zarar vermeden ki kendiside çok zor bi yerde çok zorlandığını riskin büyük olduğunu söyledi ama başardı çok şükür .. hatta bugün (cumartesi) biraz ağrım vardı acaba dedim z. kamile gittim kimin yaptığını söylemedim süreci anlattım. Beni perinotoloji servisindeki cihazlarla kontrol ettiler, dr sonlanan bebeğin ölçümünü alırken bile çok zor b yerde bunu nasıl yapmışlar Türkiyede bunu yapabilcek pek bi doktor tanımıyorum yapsa yapsa Recep Hoca yapar dedi. Bende aynen öyle o yaptı dedim. Durumum iyi sadece tedbir amaçlı gitmiştim çünkü hocada öyle söylemişti Çapada bir gece yatırdı ama en ufak b ağrı ateş hemen hastaneye başvur bu bir kaç hafta çok önemli dedi. Bakalım sürec n gösterecek ttts riskim olursa ki bu konuda da çok iyi olduğunu biliyorum aradaki damarları yakacağından falan bahsetti ama uzun vadede .. inşallah olmaz .. Cihat Beyi de bu konularda iyi duydum. İnşallah Allah korktuğunuz yere uğratmaz. Sağlıkla kucağımıza almamızı diliyorum. Sevgiler ..

Amin. Boy ve kilo ile alakalı mıdır acaba? Ben minyon tipliyim. Acaba boyun kısa olması taşımaya engel mi
Çok alakası olduğunu düşünmüyorum. Genetik faktör, rahim ağzı uzunluğu, bebeklerin suyu vs derken etkenler var. Bazı annelerin karın hacimleri geniştir minyon tipli de olsa. Bu da genetik faktörün bir sonucu.

Hanımlar lütfen yardımcı olun çok tedirginim.

14 haftalık ikizlere hamileyim. 2 haftadır vajinama kasıklarıma sürekli bıçak saplanıyor gibi ağrım var. Hele oturuyorsam ya da ayaktaysam bel ağrısıyla birlikte dayanılmaz hale geliyor.

bu bıçak saplanır şeklindeki ağrı normal mi? Sizlerde de oldu mu?

Ben de 14+5 haftalık ikizlere hamileyim. Dünden beri vajinada zonklama gibi bişey oluyor ağrı değil ama rahatsız ediyor. Umarım bu durumlarimiz normaldir. Doktoruma dedim gel bakalım dedi daha gidemedim.göbek altına kasıklara doagri girip çiktigi durumlarda arada oluyor.

ben bugün bir ara adım atamayacak hale geldim. Etraftakilere soruyorum son aylarda oldu bizde şimdi erken gibi diyorlar. Benim de randevum cuma günü ama geceleri uyuyamıyorum artık çok rahatsızım

ben bugün bir ara adım atamayacak hale geldim. Etraftakilere soruyorum son aylarda oldu bizde şimdi erken gibi diyorlar. Benim de randevum cuma günü ama geceleri uyuyamıyorum artık çok rahatsızım
Sorun yoktur inşallah. Gece uyanma uyuyamama bende de var ama sebepsiz enseme doğru beni rahatsız eden bişey oluyor ve uyuyamıyorum Allah sıkıntısız bu süreci atlatabilmeyi naşıp etsin daha yolun başındayız.

Doğum yapan arkadaşlar bebeklerinde gaz problemi olan var mı? Çözüm olarak neler yapıyorsunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…