2020 yılında Tüp Bebek Yaptıranlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hamileyken risk geçtikten sonra devam etti bizim ama doğum yaptığım beri dediğin gibi fırsat bulamıyoruz. Bizim eşlerin huyu birbirine benzio galiba benimkide acayip uykucu😂 e bendede enerji kalmıyor gün boyu olmadı yani. Aslında bu duruma üzülüyorum da bakalım nasıl olacak nereye kadar devam eder bilemiyorum
Bizde riskte yoktu ama eşim istemedi bisey olur diye.simdide fırsat olmuyor fırsat oluncada ne o yanaşıyor ne ben.valla ben açıkçası utanıyorum da nasıl yaklasacagimi bile bilmiyorum.bazen şakasına diyorum iyice bacı kardeş olduk falan diye.bende bilmiyorum ne zamana kadar böyle devam eder 🤷☺️

Benim eşim hamileyken korkudan yaklaşmadi şimdide ne o yaklaşıyor ne ben.
Hamileyken risk geçtikten sonra devam etti bizim ama doğum yaptığım beri dediğin gibi fırsat bulamıyoruz. Bizim eşlerin huyu birbirine benzio galiba benimkide acayip uykucu😂 e bendede enerji kalmıyor gün boyu olmadı yani. Aslında bu duruma üzülüyorum da bakalım nasıl olacak nereye kadar devam eder bilemiyorum
Kızlar belki de eşleriniz çok yorulduğunuzu görüp ondan yaklaşmıyordur.yani size kıyamadığından Bana kalırsa siz yaklaşın 😊 ya da eşinizle bu konuyu konuşun hamile ikrn ben öyle yapmıştım

Kızlar belki de eşleriniz çok yorulduğunuzu görüp ondan yaklaşmıyordur.yani size kıyamadığından Bana kalırsa siz yaklaşın 😊 ya da eşinizle bu konuyu konuşun hamile ikrn ben öyle yapmıştım
Ben bazen şakayla karışık konusunu açıyorum ama oda baksana minik hanım fırsat vermiyor diyo.acikcasi bende kendimi çok çirkin buluyorum bu dönemde.yani dağınık ve bakımsız.bende o yüzden çok yaklaşıyorum galiba bide annelik daha ağır basıyor sanki

Ben bazen şakayla karışık konusunu açıyorum ama oda baksana minik hanım fırsat vermiyor diyo.acikcasi bende kendimi çok çirkin buluyorum bu dönemde.yani dağınık ve bakımsız.bende o yüzden çok yaklaşıyorum galiba bide annelik daha ağır basıyor sanki
Ya bende öyleyim çok çirkin ve bakımsız hissediyorum. Ama bence yine de kendinize de zaman ayırmaya çalışın

Valla bi gün bi yerde birimiz pes edicez elbet 😂

Kızlar benim kız bazen gece 5 saat falan kesintisiz uyuyor bıraksam.ama ben acıkmıstır diye 4 saat olunca alıp emziriyorum genelde gözünü acamiyor uyur vaziyette emiyor zaten.sonrada uykusu açılır falan diye düsünmeyip altinida temizliyorum.sizde mi öyle yapıyorsunuz

Uyur vaziyette biberon veriyorum emip geri uyuyor altını ikinci uyanists alıyorum

Ya genelde gece kaka yapmıyor sabah uyandiginda yapıyor hep.sadece çiş yapmış oluyor.artik onuda elle kontrol ederim çok dolu gelmezse altinida değiştirmem

Benim oğlan bazen yapıyor gecede. Ama değiştirip uykusunu açmak iyi olmuyor tabiki.

Aynen bende öyle yapıyorum zaten gündüz gibi çok sık emmediği için çok dolu olmuyor

Benimkinin sağı solu belli olmuyor hiç. 😂

Biraz özel bir soru olacak ama eşlerinizle birlikte olabiliyormusunuz 🤦 biz hamileliğimin 3.ayindan beri birlikte olmadık,yasak olmadığı halde.bebekten sonrada hiç olmadı.yani fırsat olmuyor.kiz geç uyuyor,eşim uykuya çok düşkün hemen uyuyor.e bende uykusuz ve yorgun oluyorum,kız bir an önce uyusada bende uyusam diyorum.boyle gidiyor 🤭

Biz hamilelikte 3 aydan sonra eskisi gibi olmasada devam ettik, en son göbeğim kocaman olduğunda bıraktık. Kanamam 60 gün sürdü benim. Eşimde soruyordu zaten bitti mi bittimi diye. Bende işin aslı çok yorgunum ama reddetmek istemiyorum hemde soğukluk girsin istemiyorum. Oğlandan fırsat kalırsa uyursa filan oluyor.
Bizde riskte yoktu ama eşim istemedi bisey olur diye.simdide fırsat olmuyor fırsat oluncada ne o yanaşıyor ne ben.valla ben açıkçası utanıyorum da nasıl yaklasacagimi bile bilmiyorum.bazen şakasına diyorum iyice bacı kardeş olduk falan diye.bende bilmiyorum ne zamana kadar böyle devam eder 🤷☺️

Benimkide kanamamı sordu durdu sonra işte kanamam bitti 2-3 gün geçmişti oralı değil gibiydi. Laf soktum bende kardeş kardeş yaşıyoruz ne güzel diye, anladı tabi hemen. Eskisi kadar sık olamaz artık ama tamamen olmamasıda olmaz sinir bozucu olur. Utanma hiç söyle bence. Hamileyken konuşmuştuk hatta bu konuyu burada sizinle.

Sen yaklaş canım belki eşin sen yorgunsun diye yaklaşmak istemiyordur.

Bende eskisi kadar değilim ama hala duştan çıkınca saçlarımı yapıyorum, rimelimi sürüyorum. Ama tabi şu an tırnak bakımı filan iptal. Nemlendiriciyi sürüp uyuyorum hemen. Parfüm oğlandan dolayı sıkmıyorum hiç. Şansıma saçımda beyaz filan yoktu. Bi şekilde idare ediyorum.

Bende eskisi kadar değilim ama hala duştan çıkınca saçlarımı yapıyorum, rimelimi sürüyorum. Ama tabi şu an tırnak bakımı filan iptal. Nemlendiriciyi sürüp uyuyorum hemen. Parfüm oğlandan dolayı sıkmıyorum hiç. Şansıma saçımda beyaz filan yoktu. Bi şekilde idare ediyorum.
Benim de çok zoruma gidiyor soğukluk girmesini bende hiç istemiyorum üzülüyorum da açık açık söylim bende bari üzülüyorum bu duruma diye ya da bende kardeş kardeş takılıyoruz diye senin gibi laf mı soksam😂

Ben en son rimel ne zaman sürdüm hatırlamıyorum.bir kere kız fazla uyudu oje sürdüm.ya kuruturum ya da kız uyanır kurumadan bozulur geri silerim dedim.sansima uyudu oje sürmeye bile sevinmiştim.onun dışında hiç bişey yok.dustan sonra bı krem sürüyorum o kadar.parfum falan bende sıkmıyorum kokum degismesin bebekte rahatsız olmasın diye

Benim de çok zoruma gidiyor soğukluk girmesini bende hiç istemiyorum üzülüyorum da açık açık söylim bende bari üzülüyorum bu duruma diye ya da bende kardeş kardeş takılıyoruz diye senin gibi laf mı soksam😂

Benim doğum öncesindede aklıma takılıyordu zaten bu durum. Kanamam bittikten sonra 2-3 gün oldu baktım oralı değil soktum lafı napiyim. 😂 Öyle öyle cidden kardeş gibi olcaz sadece anne baba olarak devam etmek istemiyorum kalan evlilik hayatımıza. Ben zaten aramızdada yatırmıyorum beşiğine yatırıyorum sonrasında sorun olmasın diye.
Ben en son rimel ne zaman sürdüm hatırlamıyorum.bir kere kız fazla uyudu oje sürdüm.ya kuruturum ya da kız uyanır kurumadan bozulur geri silerim dedim.sansima uyudu oje sürmeye bile sevinmiştim.onun dışında hiç bişey yok.dustan sonra bı krem sürüyorum o kadar.parfum falan bende sıkmıyorum kokum degismesin bebekte rahatsız olmasın diye

Benimde alışkanlık bakma, evde olduğum halde ben hiç ihmal etmezdim kendimi. Hiç saç baş dağınık gezmezdim evde. Şimdide öyle gezsem içim rahat etmez. Oğlan uyur uyumaz hemen saçımı bi üstündende olsa yapıyorum, bi rimel sürüyorum eskiden evde olsam bile en kötü dudak nemlendiricimi sürerdim ama şimdi oğlandan dolayı onuda sürmüyorum. Kilomu fazlasıyla verdim ama göbeğim şekil değiştirdi benim. O canımı sıkıyor..

Benim doğum öncesindede aklıma takılıyordu zaten bu durum. Kanamam bittikten sonra 2-3 gün oldu baktım oralı değil soktum lafı napiyim. 😂 Öyle öyle cidden kardeş gibi olcaz sadece anne baba olarak devam etmek istemiyorum kalan evlilik hayatımıza. Ben zaten aramızdada yatırmıyorum beşiğine yatırıyorum sonrasında sorun olmasın diye.

Benimde alışkanlık bakma, evde olduğum halde ben hiç ihmal etmezdim kendimi. Hiç saç baş dağınık gezmezdim evde. Şimdide öyle gezsem içim rahat etmez. Oğlan uyur uyumaz hemen saçımı bi üstündende olsa yapıyorum, bi rimel sürüyorum eskiden evde olsam bile en kötü dudak nemlendiricimi sürerdim ama şimdi oğlandan dolayı onuda sürmüyorum. Kilomu fazlasıyla verdim ama göbeğim şekil değiştirdi benim. O canımı sıkıyor..
Bende yatırmıyorum yanımda beşikte yatıyor yakın bi arkadaşım var kızı iki yaşına girecek hala onla yatıyor ve karı koca ilişkileri yok kız doğdu doğalı beraber uyumuyorlar kocasıyla canlı Örnek olduğu için karşımda çok korktum hemen beşiğe alıştırdım

Bende yatırmıyorum yanımda beşikte yatıyor yakın bi arkadaşım var kızı iki yaşına girecek hala onla yatıyor ve karı koca ilişkileri yok kız doğdu doğalı beraber uyumuyorlar kocasıyla canlı Örnek olduğu için karşımda çok korktum hemen beşiğe alıştırdım

Benim liseden bi arkadaşımında oğlu öyle alışmıştı yanlarında uyumaya çok zor oluyordu kız anlatıyordu. Birde örnek çok cidden bebek doğduktan sonra ayrı yatmaya başlayıp hep öyle devam eden bu duruma alışanda var. Benim eşimde hasta oldu ayrı yattık 3 4 gün ama iyileşir iyileşmez tekrar birlikte yatmaya başladık. Hatta bazen eşim sen çok yorgunsun sürekli kalkma ben koltukta yatayım sen oğlanla yat diyor yok gerek yok diyorum.

Kızlar bugün oğlanı kontrole götürdüm hemde kalça ultrasonunu çektirdik gitmişken. Herşey iyi güzel ama kalbinde üfürüm var dedi doktor, sizlerde başına gelen oldu mu?

İlk defa duydum canım neymiş tam olarak biz çektirmedik daha

Kalça ultrasonunda sıkıntı yoktu ama üfürüm başka bi problem canım.
Canım netten baktım ama çoğunlukla oluyormuş sağlık sorunu değil yaziyor

Evet olabiliyormuş kendiliğinden geçiyormuş genelde.
Canım benim yeğenim de vardı bir çok bebekte de görülüyor diye biliyorum büyüdükçe gidiyor

Doktorda öyle dedi artık aylık takibe başlıycam zaten sabit bi doktora. EKG çekilsin dedi bi doktor ismi verdi, acelesi yok önemli bi durum değil çokta dedi. Yılbaşı bi geçsin EKG çektiricem götürüp.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X