2019 TÜP BEBEK TEDAVİSİNE BAŞLAMAK İÇİN GERİ SAYIM YAPANLAR

Embriyo transferi sonrasında önemli hususlar
  • Yoğun bir tempoda çalışan anne adaylarının embriyo transferinden sonraki ilk üç günü evinde dinlenerek geçirmesi faydalı olabilir. Ancak bu süre içerisinde anne adayları günlük yaşam aktivitelerine devam etmeli, tamamen yatak istirahati yapmamalıdır.
  • Embriyo transferi sonrasında anne adayının hapşırmasının, öksürmesinin, uyurken sağa, sola dönmesinin embriyonun tutunması üzerinde olumsuz etkisi bulunmamaktadır. Hatta anne adayının merdiven inip çıkmasında da bir sakınca yoktur.
  • Anne adayı embriyo transferi sonrasında gebelik oluşana kadar ağır egzersiz ve ağır işlerden uzak durmalı, ani hareketler yapmamaya özen göstermelidir. Aslında gebelik boyunca ağır egzersizler yapılmamalıdır.
  • Embriyo transferi sonrasında anne adayının 2 – 3 saatlik mesafelere yolculuk etmesinde bir sakınca yoktur. Bu bağlamda daha uzun mesafelere gitmek gerektiği durumlarda anne adayının mola verdikten sonra gitmesinde fayda vardır.
  • Embriyo transferi sonrasında anne adayının göğüslerde dolgunluk, adet görecek gibi kasıklarda ağrı, pembe- kırmızı, kahverengi damla şeklindeki görmesi normaldir. Anne adayı bu tür durumlarla karşılaştığında korkmasına ve endişelenmesine gerek yoktur.
  • Embriyo transferi sonrasında anne adayının ılık duş yapmanızda bir sakınca yoktur. Ancak tüm gebelik boyunca sıcak duş almak önerilmez.
  • Anne adayları hem embriyo transferi sonrasında hem de gebelik boyunca asitli içeceklerden, kahve ve bitkisel çaylardan uzak durmalıdır.
  • Her yaştan her birey için zararlı olan sigara ve alkol embriyo transferi sonrasında anne adayı için kesinlikle yasaktır.
  • Embriyo transferi sonrasında anne adayının aşırı baharatlı, yağlı gıdalardan uzak durarak taze sebze, meyve ve protein ağırlıklı besinleri tüketmeye özen gösterip, bol su tüketmesinde fayda var.
  • Gebelik öncesi ya da sonrasında, hayatın hiçbir döneminde anne adayları doktora danışmadan herhangi bir ilaç kesinlikle kullanmamalıdır.

hiç söyleme bırak doğal yolla oldu bilsinler benim ablam 2. tüp bebek hamile 2 sindede sadece anneme bana soyledi benim eşimin agzında laf durmaz onune gelene söyluyor rahatsızlık bende diyor ozguven tavan :skandal:

Yaaa.. ne güzel. Eşimde söylememe taraftarı. Sadece hastanede birine ihtiyaç olur mu diye düşünüyordum ama olmadan da oluyorsa dememek en güzeli.
.
.
.
Biri diğerine o ona ,o ona söylüyor herkes dedikodu gibi konuşuyor. Yok sorun kadında yok erkekte... milletin ağzına laf vermek istemiyorum.

slmlar bende ocakta tüp tedavisine başlıca inşallah kısaca hikayemi anlatayım ben 5 yıllık evliyim evliliğimin 2. yılında çocuğumun olmayacağını öğrendim sperm hareketsizliginden dolayı sonra istanbul tüp bebek merkezinde dr art kamara tedaviye başladım ve ilk ay 3.gün embriyosuyla transferimiz oldu çok şükür tuttu 3 yaşında 1 kizim var. ocakta kızıma kardes için tekrar tedaviye basliycazlm bakalım hepimiz için hayırlısı olur inşallah :anneadayı: bu arada benimde hiç kimse tüp yaptığımı bilmiyo sadece eşim ve ben ikimizin sirri:-) ilk ay hemen oldu diye kimseye söylemek istemedim çok üstüme düşüp beni daraltmasinlar diye ki iyide yapmışım çünkü normal yolla hım kalmış gibi rahat bir hamilelik geçirdim. aranızda are kamara tedaviye giden varmı?

slm lar ben de artık bu tüp bebek olayına çok sıcak bakıyorum. Hatta denizli de yunus aydınla randevu aldım. ama tüp bebek konusunda hiç bilgim yok yazılanlardan paylaşımlardan anlamaya çalışıyorum. ancak kafam karıştı baya. bir ara fsh 26 olmuştu ama son 3 aydır tüm değerlerim normal diyor doktorlar. yaşım da 40 olduğu için beklemeyelim dedim Allah'ın izniyle tüp bebek yapmaya karar verdik. eşimin de sperm tetkikleri gayet normal. Benim durumumda olan ya da tüp bebek de bilgi sahibi arkadaşlar hangi aşamalardan geçilecek ve ne gibi incelikleri var lütfen paylaşır mısınız. tüm detayları bilmek istiyorum hepimiz duygusal acılar yaşıyoruz inşallah hepimiz için mutlu sonlar olur. lütfen bilenler yardımcı olalım. allah razı olsun şimdiden.

slm lar ben de artık bu tüp bebek olayına çok sıcak bakıyorum. Hatta denizli de yunus aydınla randevu aldım. ama tüp bebek konusunda hiç bilgim yok yazılanlardan paylaşımlardan anlamaya çalışıyorum. ancak kafam karıştı baya. bir ara fsh 26 olmuştu ama son 3 aydır tüm değerlerim normal diyor doktorlar. yaşım da 40 olduğu için beklemeyelim dedim Allah'ın izniyle tüp bebek yapmaya karar verdik. eşimin de sperm tetkikleri gayet normal. Benim durumumda olan ya da tüp bebek de bilgi sahibi arkadaşlar hangi aşamalardan geçilecek ve ne gibi incelikleri var lütfen paylaşır mısınız. tüm detayları bilmek istiyorum hepimiz duygusal acılar yaşıyoruz inşallah hepimiz için mutlu sonlar olur. lütfen bilenler yardımcı olalım. allah razı olsun şimdiden.
merhaba abla ben 23 yaşındayım 4. Kez tüp bebek yaptirdim malesef negatif doğal yolla olur belki sizin herseyiniz normala dönmüş çünkü biraz bekle baslamadan istersen çünkü çok masrafli ve olmazsa insan yikiliyor

Merhaba sukal, hiç vakit kaybetmeden en iyi merkezinizde bulunan yada yakın illerde bulunan en iyi tüp bebek merkezini bularak ulatrason cektirmenizi tavsiye ederim degerleri bir kenara bırakın yumurta sayınıza baktırın derim bir an once

merhaba herkese ben de subat ayinda tup bebek yaptiracagim insallah. ilk denememi ekim ayinda yapmistik negatif oldu, 1 embriyo transfer edilmisti. 4 tane dondurulmus embriyomuz var ikinci denemede iki tane transfer ettirmeyi dusunuyoruz, hakkimizda hayirlisi olsun.. allah burada cocuk hasreti ceken herkesi sevindirsin insallah.. hepimizin tedavileri simdiden hayirlara vesile olsun.

merhaba abla ben 23 yaşındayım 4. Kez tüp bebek yaptirdim malesef negatif doğal yolla olur belki sizin herseyiniz normala dönmüş çünkü biraz bekle baslamadan istersen çünkü çok masrafli ve olmazsa insan yikiliyor
ablacığım çok üzüldüm. çok da küçüksün daha ama neydi sorun yani tüp bebek neden yaptırdınız ve neden tutmamış.

Merhaba sukal, hiç vakit kaybetmeden en iyi merkezinizde bulunan yada yakın illerde bulunan en iyi tüp bebek merkezini bularak ulatrason cektirmenizi tavsiye ederim degerleri bir kenara bırakın yumurta sayınıza baktırın derim bir an once
çok teşekkürler Vildan hanım. Aynen ben de öyle düşünüyorum. telefondan da müsait bir zaman sizinle konuşmak istiyorum.

ablacığım çok üzüldüm. çok da küçüksün daha ama neydi sorun yani tüp bebek neden yaptırdınız ve neden tutmamış.
esim azosperm abla hıc bır sorun bulunamıyor tutmamasıyla ılgılı doktorum rahım güzel embrıyomuz güzel dedı ama malesef olmadı hazıran gıbı yenıden baslıycam allah nasıp ederse bıraz bırıkım yapıp

esim azosperm abla hıc bır sorun bulunamıyor tutmamasıyla ılgılı doktorum rahım güzel embrıyomuz güzel dedı ama malesef olmadı hazıran gıbı yenıden baslıycam allah nasıp ederse bıraz bırıkım yapıp
Baskent hastanesine mi gitceksin canim karar verdin mi

abla henüz karar vermedik aralikta gidip bi baskent hastanesin doktoruyla görüşeceğim ücreti felan sen nasilsin abla
Iyiyim canim cok sukur...hakkında hayırlısı olsun insallah...ben de reglim bittikten 4 gun sonra gitcem...aralık ayinin 15 gibi yani...rahimdeki darlik genisletilecekmis bi de parca alincak sanirim...bi aksilik olmazsa ocakta da transfer yapilcak...beklemedeyim :KK66:

Iyiyim canim cok sukur...hakkında hayırlısı olsun insallah...ben de reglim bittikten 4 gun sonra gitcem...aralık ayinin 15 gibi yani...rahimdeki darlik genisletilecekmis bi de parca alincak sanirim...bi aksilik olmazsa ocakta da transfer yapilcak...beklemedeyim :KK66:
inslah bu sefer hayirli sonuc alırsın abla ben anca haziranda basliyabilirim para sıkıntısından dolayi

X