2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Çalışıyorum ama kendi işim olduğundan istediğim zaman gidiyorum. Bazende bebeği uyuttuktan sonra geceleri gidiyorum. Bu benim için değil bücürün sosyalleşmesi gelişimi için önemli dedi. Bende orada olacağım arada bakarım iyi mi diye vs. Orda oturup bekleyeceğim onu
yani bence erken. ama yazın yapabilirsin. şu zamanlar hiç götürme ya. hastalıktan başını kaldıramazsın. bir de bu yaşlarda açıkçası çok da sosyalleşmeye ihtiyaçları yok. 2 yaşına kadar anneyle olmasını tavsiye ediyor pedagoglar. kişisel gelişim özgüven vs. için. mecburiyetin yoksa bence gerek yok. zaten eninde sonunda gidecekler

siz de orada olacakmışsınız, muhtemelen 2-3 saat.. kreş tanıdık, başka çocuklarla oynama fırsatı olacak. ben yaşıtlarıyla oynasın diye oyun grubuna şimdiden başlıyorum. eylül ayında 2 yaşına iyice yaklaşmış olacak, ben götürürdüm ama sizin çevrede olduğunu bilmesi çok önemli. 2 yaş öncesi temel güven olayı gerçekten doğru. yiğenlerimden birinde çok net belli oldu. ablam 2 yaşına 2 ay kaldı diye gitmek zrunda olduğu şehir dışındaki bir düğüne gitti, kış ayı çocuk sefil olmasın diye çocuğu götürmedi. sadece 2 gün ayrı kaldılar ama çocuk ablamı neredeyse 6 ay affetmedi, hala da babasına düşkündür

yani bence erken. ama yazın yapabilirsin. şu zamanlar hiç götürme ya. hastalıktan başını kaldıramazsın. bir de bu yaşlarda açıkçası çok da sosyalleşmeye ihtiyaçları yok. 2 yaşına kadar anneyle olmasını tavsiye ediyor pedagoglar. kişisel gelişim özgüven vs. için. mecburiyetin yoksa bence gerek yok. zaten eninde sonunda gidecekler
Zatenşimdi değil Eylül ayında 19 20 aylık gibi. O zamana kadar nisandan itibaren oyun grubuna götüreceğim bir yada iki gün haftada. Ben 20 aylıkken erken mi acaba diye düşünüyorum

siz de orada olacakmışsınız, muhtemelen 2-3 saat.. kreş tanıdık, başka çocuklarla oynama fırsatı olacak. ben yaşıtlarıyla oynasın diye oyun grubuna şimdiden başlıyorum. eylül ayında 2 yaşına iyice yaklaşmış olacak, ben götürürdüm ama sizin çevrede olduğunu bilmesi çok önemli. 2 yaş öncesi temel güven olayı gerçekten doğru. yiğenlerimden birinde çok net belli oldu. ablam 2 yaşına 2 ay kaldı diye gitmek zrunda olduğu şehir dışındaki bir düğüne gitti, kış ayı çocuk sefil olmasın diye çocuğu götürmedi. sadece 2 gün ayrı kaldılar ama çocuk ablamı neredeyse 6 ay affetmedi, hala da babasına düşkündür
Gerçekten o kadar keskin mi?
ben mümkün değil yalnız bırakamam. Ben içeride kahve içerken o aktivitelerini gerçekleştirsin oynasın isterim.Şu ana kadar bir kere şehir dışına sımavım için gittim gece hariç bir gündüzberaber olamadık. Daha uzun ayrı kalmışlığımız yok.
benim düşüncem acaba erken mi olur nasıl olur kendi yerimiz gibi olduğundan güvenim tam. Ama bilemedim sizlere de bir danışmak istedim

arkadaşlar selam.
Birşey sormak istiyorum. Kaynımın bizimde oturduğumuz yere çok yakın mesafede bulunan bir kreşi var. Bana ısrarla Çiğdem muhakkak bu Eylül ayında getir yarım günde olsa başlasın. Gerçekten bu gerekli ve iyi gelecek diyor. Bende çok mu küçük olacak diye düşünüyorum. Fikirlerinizi almak istedim.
Bence adada olabılır degısıklık olur

Zatenşimdi değil Eylül ayında 19 20 aylık gibi. O zamana kadar nisandan itibaren oyun grubuna götüreceğim bir yada iki gün haftada. Ben 20 aylıkken erken mi acaba diye düşünüyorum
affedersin eksik okumuşum 20 ay normal. zaten onla birlikte olacakmışsın. duruma göre de bırakırsın oraya eğer orayı severse

ben mümkün değil yalnız bırakamam. Ben içeride kahve içerken o aktivitelerini gerçekleştirsin oynasın isterim.Şu ana kadar bir kere şehir dışına sımavım için gittim gece hariç bir gündüzberaber olamadık. Daha uzun ayrı kalmışlığımız yok.
benim düşüncem acaba erken mi olur nasıl olur kendi yerimiz gibi olduğundan güvenim tam. Ama bilemedim sizlere de bir danışmak istedim
bence keskin ama bu benim şahsi bakış açım, her ne durumda olursa olsun doğduğundan beri 1 saatten uzun ayrı kalmadım, eşime ve annesine de en fazla 3 saat o da nadir olur dedim en baştan (eşim anneme bırakırız vs demeye başlamıştı).
yiğenlerimden biri 22 aylıkken kreşe tam gün başladı, mecburiyetten, hatta daha tuvalet eğitimini bile almamıştı, abisinden daha hızlı ilerledi ama her çocuk o kadar uyumlu olmayabilir, bir de abisi de aynı anaokulundaydı (aralarında 17 ay var)

Günaydın 🌞
Bence de gönder, ben de seneye Mayıs’ta işe geri dönüyorum ama kasım-aralık gibi günde 1-2 saat de olsa kreşe başlatmayı düşünüyorum ki senin elinde güzel bir imkan var. Yalnız da bırakabilirsin zamanla illa yanına duracaksın diye bir şey yok. Ben işe döndüğümde annem bakacak ama yine de yarım gün de olsa sosyalleşsin istiyorum. Gelişimleri için kreş çok faydalı.
Ayrıca güvenli bağlanma o kadar kolay yıkılan bir şey değil. Güvenli bağlanma bir bütündür, hiçbir bebek 2-3 gün ayrı kaldı diye bağlanması zayıflamaz. Hangi insanoğlu bu kadar naif canım? Bebekler de insan ve bizim gibiler. Sadece küçükler.

güvenli bağlanma ile ilgili fikirler farklı demek ki
ama şunu belirtmeliyim ki ablam cidden ilgili bir anneydi ve evet o 2 gün pek çok şeyi mahvetti, bunu ablam da kabul etmiyor, kazadan oldu diyor (1 yaşındayken yüz kemikleri kırılmıştı, ciddi bir kaza atlatmıştı) ama bence çocuğunu alıp gitmeli veya hiç gitmemeliydi, 10 sene önce de aynı şeyleri söylemiştim şimdi de aynı düşünüyorum

biraz önce bizden daha önceki aylarda anne olanların sayfalarını okurken bir yazı ile karşılaştım. Evladı rahatsız kemik iliği biyopsisi olmuş ve bundan sonra Hematoloji ile onkoloji takip edecekmiş. El kadar melek. Kahroldum. Bayana çok üzüldüm diye mesajda atamadım hata verdi anlamadım neden. Allahım ne olur evladına bir an önce sağlık ver 🙏🏼
bundan sonra uykuymuş yemiyormuş mızmızmış ağzımı açarsam dilim kopsun. Ne olursa olsun Sağlıklı olsunlarda. Allah hiç kimseyi evladıyla sınamasın 🙏🏼

Sizinkiler suyu rahatça içebiliyorlar mı? Bizimki neredeyse her yudumda tıkanıyor ve öksürüyor. Sonra içmek istemiyor. Kaşık, bardak, alıştırma bardağı... Hepsinde aynı. Genelde 360 derece olan alıştırma bardağından içiyor dökülmeyen.

Bir de bir yere tutunarak hızlı ve rahat yürüyor. Elimizden tutup da yürümeyi çok seviyor ama çarpraz bir şekilde dengesiz yürüyor. Sol içe başar gibi. Normal mi acaba?
Bardakla rahat içiyor,abisi 3 yaşına kadar falan hep boğazına kaşırır öksürürdü sonradan alıştı.
Yeni yürümeye başladıklarında çok aşırı olmamk kaydıyla biraz içe basma görülebiliyor

Kızlar size de fikir olsun. Ben safari konsepti yapıcam 15 nde. Safari konsepti deyince baya seçenek çıkıyor süsleme de benim 100 TL tuttu. Balon, balon standı iyiki doğdun flama hasır ip hayvanlar 1 rakamı masa Örtüsü kürdan aldıklarım. Ayrıca hediyelik yaptırdım tanesi 5 TL. Safari ye uygun gömlek Aldım hayvanı oğluma. Birde Shop yaptırdım 25 TL ye. Çekim için hem zaman hem madden istemedim. Kıyafeti resmi ve hediyeliğini ekledim fikir olsun. İkramlık da yaprak sarma, poğaça, haşhaşlı çörek, cezerye, kurabiye ve mercimekli köfte düşündüm.azmı acaba diye düşünüyorum. Pastası da resimli olucak
cok tatlı olmuş Hasan Efe 😍💕hersey cok guzel

X