2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Merakla bekliyorum umarım her şey yolunda gider Allah yardımcın olsunHoppa
saolasin canım hepimizin rast gelsin inşalla h cuma hürmetine çok dua ettim hepimiz için bekleyenler için Allah hayırlı sonuçlar nasip etsin bizlere,,cetrotide die bi iğne var 2 kez kullanacakmışım onu aldim şimdi,,Allahım emeklerimizin karşılığını verir inşallah,,gittiğim dr klinikle ilgili olumsuz yorumlar aldim bugün onada çok canım sıkıldı yine aslında her dr da herkese ii gelmiyor ki,,

Stres yapma hiç nasıl olsa olursun adet belki bir kaç gün gecikir hiç problem değil nasılsa tedaviye başlarsın bunda da vardır bir hayır. Sen pozitif düşün kalbini ferah tut inşallah tedavin olumlu sonuçlanır Rabbim hepimize yardım etsin

Çok teşekkür ederim inşallah Allahım bizimde hayallerimizi gerçekleştirsin inşallah dualarımdasınız her zaman. Yine haber veririm gelişmeleri :)

stres yapma cnm benimde 7,gün bugün başlayalı,,kendi kendine motive olmaya çalış temiz hava al hareket et lifli gıdalar tüket gecikme varsa kızartma vs uzak dur siskinlikde yapar,,müzik falan dinle sevdiğin insanlarla zaman geçirmeye çalış inan iyi geliyor

Çok teşekkür ederim uyacağım tavsiyelerine çalışıyorum zaten müzik çok dinlemeye çalışıyorum rahatlatmaya çalışıyorum kendimi hepimizin hayırlı tedavileri olsun inşallah Allahım yaşatsın bu sevinci bizlerede seninde inşallah çok çok kaliteli yumurtaların çok kaliteli embriyoların olur Allahımın izniyle inşallah.

Merhaba arkadaşlar bende aranizdayim:KK66: bir aksilik cikmazsa ikinci tüp bebek denemem için bekliyorum . İlk denemem ankara etlik zubeyde hanımda oldu ve pozitif ti . 3.5 aylikken düşük yaptım ve kürtaj oldum. Kürtaj sonrası 42 gün oldu ve hala adet olamadım . Adet olmayı bekliyoRum doktora gitmek için . Bakalım kaç ay ara verdirecek ikinci denemeye .ikinci için denemeye hemen başlamak istiyorum . Ancak yeni bir gebelik unutturur acımi diye düşünüyorum ; ( Rabbim hepimize sağlıklı , hayırlı gebelikler nasip etsin , hepimizin sabrını artırsın .

Çok teşekkür ederim uyacağım tavsiyelerine çalışıyorum zaten müzik çok dinlemeye çalışıyorum rahatlatmaya çalışıyorum kendimi hepimizin hayırlı tedavileri olsun inşallah Allahım yaşatsın bu sevinci bizlerede seninde inşallah çok çok kaliteli yumurtaların çok kaliteli embriyoların olur Allahımın izniyle inşallah.
amin canım inşallah

Tüp bebek deneyimlerimizi, umutlarımızı,dertlerimizi paylaşalım bu süreci birlikte geçirelim bizi bizden başkası anlamaz arkadaşlar..
Ben kendimle başlıyayım
3 Aşılama :KK43: NEGATİF RUŞEN AYTAÇ ANKARA TIP FAKÜLTESİ
1. Tüp bebek denemesi :KK43: NEGATİF (2 Tane iyi kalite grade1 embriyo) RUŞEN AYTAÇ ANKARA TIP FAKÜLTESİ
2.Tüp bebek denemesi :super: POZİTİF (1 Tane 2.kalite grade2 embriyo) Malesef dizanteri, yüksek ateş sebebiyle düşük HASTANE ZEKAİ TAHİR BURAK
3.Tüp bebek denemesi :KK43: NEGATİF (2 Tane iyi kalite grade1 embriyo) HASTANE ZEKAİ TAHİR BURAK

Şimdi Ankara Başkent Üniversitesi Hastanesi Prof. Dr. Hulusi Bülent Zeyneloğlu ile devam ediyorum ve Dr'um harika bir insan ona çok güveniyorum.

Düşük sebebiyle sol tüpüm tıkanmış Laparoskopi ve Histeroskopi ameliyatı geçirdim dinlenme sürecinden sonra tedaviye başladım uzun protokol ancak 2 tane yumurtam gelişti ve Dr'um aşılamaya çevirdi tedaviyi yani anlayacağınız tedavim maalesef yarım kaldı yarın aşılama yapılacak.. Eğer tutmazsa ve tekrar başlayacağım tüp bebek tedavim yarıda kalırsa diye çok korkuyorum yoruldum hemde çok yoruldum...:silah::110:

Ben 3senelik evliym eşimde sorun yok ama bnm sag tüpüm kapalı sol tüpüm açık tedavi gördüm en son tüp bebek merkezine gitmemi söyediler ve 2017 haziran ayinda bahcelievller medikalpark merkezinde aşılama oldum ama tutmadı biz beklledik ve carsamba günü aynı yere gdip tedaviye basliycami konustuk gonal f igne verdiler yarın kontrolum var birbirimize dua edelim billdiklerimizi paylasalim

Ben 3senelik evliym eşimde sorun yok ama bnm sag tüpüm kapalı sol tüpüm açık tedavi gördüm en son tüp bebek merkezine gitmemi söyediler ve 2017 haziran ayinda bahcelievller medikalpark merkezinde aşılama oldum ama tutmadı biz beklledik ve carsamba günü aynı yere gdip tedaviye basliycami konustuk gonal f igne verdiler yarın kontrolum var birbirimize dua edelim billdiklerimizi paylasalim
Allah yardımcın olsun canım inşallah olumlu sonuç alırsın. Genelde aşılamada zaten %10 ya da 15 şans olduğunu söylüyor dr lar. Çok şükür en azından tedavine başlamışsın. Benimde bir düşüğüm var ve ciddi bir enfeksiyon geçirdiğim için sol tüpüm tıkanmıştı Dr um laparoskopi yaptı çok şükür açıldı ama hamile kalamıyorum yine fark eden bişey yok tüp bebek tedavisine başladım uzun protokol e bünyem cevap vermedi yarıda kesildi tedavim 2 yumurta gelişti ondan dolayı aşılama yapıldı bekliyorum bakalım ama umutlu değilim daha önce 3 aşılama 3 tüp bebek tedavisi elde var 0:110:

Merhaba arkadaşlar bende aranizdayim:KK66: bir aksilik cikmazsa ikinci tüp bebek denemem için bekliyorum . İlk denemem ankara etlik zubeyde hanımda oldu ve pozitif ti . 3.5 aylikken düşük yaptım ve kürtaj oldum. Kürtaj sonrası 42 gün oldu ve hala adet olamadım . Adet olmayı bekliyoRum doktora gitmek için . Bakalım kaç ay ara verdirecek ikinci denemeye .ikinci için denemeye hemen başlamak istiyorum . Ancak yeni bir gebelik unutturur acımi diye düşünüyorum ; ( Rabbim hepimize sağlıklı , hayırlı gebelikler nasip etsin , hepimizin sabrını artırsın .
Rabbim yardımcın olsun çok zor bir süreç anlıyorum ama iyi tarafından bakacak olursak ilk denemede hamile kalman çok büyük avantaj. Kürtajdan dolayı biraz dinlenmeni isterler vücut toparlansın diye. Bende düşükten sonra bi süre adet olamamıştım hormonlar malum ama sonra düzene giriyor. Bu arada düşük sebebi ne olabilirmiş araştırıldı mı genetik test, pıhtılaşma testi vs bunlar önemli tedavi öncesi baktırmakta fayda var. Pıhtılaşma düşük sebebi olabiliyor bunun araştırılması önlem alınması sağlıklı doğum yapabilmek için önemli kan sulandırıcı iğne ya da asprinle kontrol altına alınıyor. Belki bilgi sahibisindir zaten ama yinede söyleyeyim dedim canımHoppa

Allah yardımcın olsun canım inşallah olumlu sonuç alırsın. Genelde aşılamada zaten %10 ya da 15 şans olduğunu söylüyor dr lar. Çok şükür en azından tedavine başlamışsın. Benimde bir düşüğüm var ve ciddi bir enfeksiyon geçirdiğim için sol tüpüm tıkanmıştı Dr um laparoskopi yaptı çok şükür açıldı ama hamile kalamıyorum yine fark eden bişey yok tüp bebek tedavisine başladım uzun protokol e bünyem cevap vermedi yarıda kesildi tedavim 2 yumurta gelişti ondan dolayı aşılama yapıldı bekliyorum bakalım ama umutlu değilim daha önce 3 aşılama 3 tüp bebek tedavisi elde var 0:110:
Cnm bu uzun protokol dedigin nedir yani tup bebege baslayinca hmn o ay embriyo yerlestirilmiyo mu

kinalikadin kinalikadin Sağolasın canım evet biliyorum . Pihtilasmaya bakılmısti zaten bir problem yok . Bebeğim de sağlıklı gelmişti pataloji den . Ama bakalım onun dışında nelere bakilacak . Bu arada çok şükür adet oldum. Zamanlaması da çok iyi oldu pazartesi ankaraya gececektim doktoruma. İlk denemede hiç umudum yoktu ama kısmet nasip tuttu işte. Dogsaydi adını da umut koyacaktım . Hayırlısı bakalım inşallah araya çok zaman girmeden başlayabilirim tedaviye .

Cnm bu uzun protokol dedigin nedir yani tup bebege baslayinca hmn o ay embriyo yerlestirilmiyo mu
Bir önceki adetinin 21. günüde lucrin iğneye başlıyorsun adet olana kadar sonra dozu düşürülüyor bir sonraki adetinin 2.günü yumurta geliştirici iğnelere başlıyorsun(gonal f, merional, menogon,puregon vs artık Dr hangisini uygun görürse) aynı zamanda lucrin iğneye devam ediyorsun çatlatma iğnesi vurulana kadar. Amaç yumurtaları baskılamak ve hepsini eşit büyüklükte ve fazla sayıda oluşturup toplamak. Ama benim bünyeme uymadı yarıda kaldı baskılamadan yumurtalarım büyümedi oluştu ama büyümedi sadece 2 tane ilerledi o yüzden aşılamaya döndük:KK66:

Eğer yumurtalar istenilen şekilde büyürse toplanıp transfer zamanı beklenip embriyo yerleştiriliyor tabi. Tek farkı extra dan lucrini erken kullanmaya başlıyosun uzun protokol bu oluyor. Kısa protokol ise klasik adetin 2.ya da 3.günü yumurta geliştirici iğnelerle başlıyosun canım senin yapıldığı gibi

Kızlar tüp bebek öncesi sperm dna hasarı ve genetık testleri sizden istendi mi? ben doktora sorduğumda gerek yok dedi ama bildiğim kadarı ile dna da hasar çıkarsa tüp şansı düşük oluyor.. Sizce başka bir doktora daha mı görünsem?

kinalikadin kinalikadin Sağolasın canım evet biliyorum . Pihtilasmaya bakılmısti zaten bir problem yok . Bebeğim de sağlıklı gelmişti pataloji den . Ama bakalım onun dışında nelere bakilacak . Bu arada çok şükür adet oldum. Zamanlaması da çok iyi oldu pazartesi ankaraya gececektim doktoruma. İlk denemede hiç umudum yoktu ama kısmet nasip tuttu işte. Dogsaydi adını da umut koyacaktım . Hayırlısı bakalım inşallah araya çok zaman girmeden başlayabilirim tedaviye .
Ayy canım sevindim maşşallah. Hadi hayırlısı canımm inşallah ikinici de tutar umut adını ona koyarsın onda yaşatırsın umudunu Rabbim yardımcın olsun

Kızlar tüp bebek öncesi sperm dna hasarı ve genetık testleri sizden istendi mi? ben doktora sorduğumda gerek yok dedi ama bildiğim kadarı ile dna da hasar çıkarsa tüp şansı düşük oluyor.. Sizce başka bir doktora daha mı görünsem?
Bizden genetik testi 2.denemeden sonra istediler sperm dna hasarı değil sadece sperm analizi istediler onu duymadım yani. Benden testosteron, amh , pıhtılaşma, fsh, e2, tsh, d vitamini testi, periferik kanda kromozom analizi(eşimden ve benden) istedi Dr, Şimdi bana extra bir genetik test daha yaptıracakmış Dr um. Saolsun benim Dr çok temkinli herşeyi en ince ayrıntısına kadar araştırıyor tedaviyi ona göre planlıyor. Daha önceki merkez hiç oralı deildi hemen başlatıyordu tedaviye. Dr çok önemli.

Canım benim sende sıkıntı yoksa tutma ihtimali daha yüksek sonuçta erkeğin sperm hareketliliği tüp bebekte önemli değil sayı önemli. Kadında sorun olunca işler daha zor gidiyor.Senden de güzel haberi alırız diye umut ediyorum Allah yardımcın olsun inşallah hamile kalırsın :anneadayı::super:
Arkadaslar bende yeni katildim araniza yeni ameliyat oldum tüplerim kapaliydi ve acilmasi imkansizdi doktorum acmayla ugrasirsak yumurtaliklara zarar veririz dedi subat ayinda tüp bebege basliycaz baska hic bir sorunum yok allahim yüregi güzel olan anneligi hak eden herkeze bir evlat nasip etsin bu arada 36 yasindayim ve 6 aylik evloyim lütfen banada dua edin allah hepimizin yar ve yardimcisi olsun..

Arkadaslar bende yeni katildim araniza yeni ameliyat oldum tüplerim kapaliydi ve acilmasi imkansizdi doktorum acmayla ugrasirsak yumurtaliklara zarar veririz dedi subat ayinda tüp bebege basliycaz baska hic bir sorunum yok allahim yüregi güzel olan anneligi hak eden herkeze bir evlat nasip etsin bu arada 36 yasindayim ve 6 aylik evloyim lütfen banada dua edin allah hepimizin yar ve yardimcisi olsun..
Hoşgeldin canım çok geçmiş olsun. Çok şükür ki başka bir problemin yok.:dua:Rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşallah bizlerin de o güzel duyguyu tatmamızı nasip etsin.:emir_bebek::KK56:
Bu arada Dr un en doğrusuna karar vermiş.Zaten tüp bebekte 'tüplerin olmaması,kapalı olması' hiç önemli değil,
Hidrosalpinks olmaması şartıyla tabii. Hidrosalpinks tüplerden birinin (ya da ikisinin birden) uçlarının tıkanması sonucu içlerinde sıvı birikmesi demek.
Hepimiz için bilgi amaçlı paylaşmak istedim tedavi için önemli olduğu için.

Hidrosalpinks tüp bebek tedavisine engel bir durum mudur? Başarı şansını düşürür mü?

Fallop tüplerinin içinde biriken sıvının bir kısmı sürekli olarak rahim içine doğru akmaktadır. Bu sıvı tüpbebek tedavisinde embriyolar rahim içine yerleştirildiği zaman bu embriyoların tutunmasını engelleyebilerek gebelik şansını azaltmaktadır. Eğer ultrasonla tüplerde sıvı birikimi görülüyorsa bu tüplerin içindeki sıvının rahme doğru akması ya tüpleri cerrahi olarak alarak ya da rahim tarafıda tıkanarak engellenmelidir. Bu işlemlerin tüpbebek başarısı üzerinde olumlu etkisi olacaktır.

Hoşgeldin canım çok geçmiş olsun. Çok şükür ki başka bir problemin yok.:dua:Rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşallah bizlerin de o güzel duyguyu tatmamızı nasip etsin.:emir_bebek::KK56:
Bu arada Dr un en doğrusuna karar vermiş.Zaten tüp bebekte 'tüplerin olmaması,kapalı olması' hiç önemli değil,
Hidrosalpinks olmaması şartıyla tabii. Hidrosalpinks tüplerden birinin (ya da ikisinin birden) uçlarının tıkanması sonucu içlerinde sıvı birikmesi demek.
Hepimiz için bilgi amaçlı paylaşmak istedim tedavi için önemli olduğu için.

Hidrosalpinks tüp bebek tedavisine engel bir durum mudur? Başarı şansını düşürür mü?

Fallop tüplerinin içinde biriken sıvının bir kısmı sürekli olarak rahim içine doğru akmaktadır. Bu sıvı tüpbebek tedavisinde embriyolar rahim içine yerleştirildiği zaman bu embriyoların tutunmasını engelleyebilerek gebelik şansını azaltmaktadır. Eğer ultrasonla tüplerde sıvı birikimi görülüyorsa bu tüplerin içindeki sıvının rahme doğru akması ya tüpleri cerrahi olarak alarak ya da rahim tarafıda tıkanarak engellenmelidir. Bu işlemlerin tüpbebek başarısı üzerinde olumlu etkisi olacaktır.
Evet cnm bende de sıvı birikimi vardı dr hic ugrasmadan birini aldi birinide kapatti bu sabahta hormon tahlillerimi yaptirdim beylikdüzü kolan hastanesinde bilgi isteyen olursa 630 tl ödedik bebgide orda yapririyoruz 2 gune sonuclarim cikicak .kizlar benim rahimimde herhangi bir sorun yok umarim tutmama gibi bir ihtimal olmaz burada okudugum kadariyla bazi arkadaslar birden fazla deneme yapmislar sorunlari neydi acaba .yumurtlamamda cok iyidi yasima göre gecen ay 8 yumurta vardi bilgilerinizi benimle paylasirsaniz cok mutlu olurum allahim hepimize hayirli evlatlar nasip etsin

Evet cnm bende de sıvı birikimi vardı dr hic ugrasmadan birini aldi birinide kapatti bu sabahta hormon tahlillerimi yaptirdim beylikdüzü kolan hastanesinde bilgi isteyen olursa 630 tl ödedik bebgide orda yapririyoruz 2 gune sonuclarim cikicak .kizlar benim rahimimde herhangi bir sorun yok umarim tutmama gibi bir ihtimal olmaz burada okudugum kadariyla bazi arkadaslar birden fazla deneme yapmislar sorunlari neydi acaba .yumurtlamamda cok iyidi yasima göre gecen ay 8 yumurta vardi bilgilerinizi benimle paylasirsaniz cok mutlu olurum allahim hepimize hayirli evlatlar nasip etsin
Yumurtlamada ve rahimde bir problem görünmüyorsa ve hormon sonuçların normalse zaten kafana takacağın bir şey olmasın dua edip sabretmekten başka yapacağın bir şey yok canım. 8 yumurta gayet iyi yaşına göre maşallah. Tutmamasının bir çok nedeni olabiliyor başta Rabbim nasip edecek gerisi boş. Ancak çok sayıda denemeye rağmen gebelik elde edilememesi sebepleri şunlar;

• Bebeği meydana getirecek embriyonun, genetik yapısında oluşan bozukluklar hamileliğin oluşmasına engel olacak, önemli sebeplerdendir.
  • Yumurta gelişmesi için, anne adayının kullanması gereken ilaç protokollerinin uygun olmaması durumunda tüp bebek tedavisi, başarısızlık ile sonuçlanabilir.
  • Embriyonun oluştuğu kültür ortamının yeterli olmaması
  • Embriyonun dış zarında meydana gelen kalınlaşma gibi embriyoya bağlı etkenler, embriyonun rahim zarına tutunmasını engellediği gibi, tüp bebeğin tutmasını da engelleyerek tüp bebek tedavisinin başarısızlık ile sonuçlanmasına neden olur.

X