2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Kızlar 3. Gün embriyosu 12. Gün bugün 82,8 değer . Kimyasal mı acaba diye çok korkuyorum. Dua edin güzel katlansın muallakta kaldım şuan sevinemiyorum.
Gozunuzaydin hayirli olsun insallah saglikla devam etsin canim aklina olumsuz seyler getirme

Nasilsin canim hamislik nasil gidiyor. Kontrol ne zman

Hamdolsun canım yaa iyiyim. Dün bir doktora göründüm. Henüz kendi doktoruma gitmedim ama ilk ona kısmetmiş. Keseyi gördü ama fazla bastırdı karnıma. Çok ağrı oldu. İdrara sıkışık gel diye bir şey diyen olmamıştı, bana idrara sıkışık gelmemişsin görünmesi zor oluyor dedi.

Sonra biraz şekilsiz gibi dedi keseye. Bilmiyorum yaa kafam çok karışık. Çarşamba günü memlekette de muayene olacağım inşaAllah

Ona bakarsan kuzumm benim adete 1 kala 67,7 çıkmıştı düşük denmişti. Hamdolsun şuan artıyor gittikçe. Dün 4428di. Sen gönlünü ferah tut canım benim. Folik asit havuç ihmal etme yeter ❤️❤️❤️
benimde adete 1 kala şuan canım. Beklenen adet tarihim yarın. İnşAllah pazar nasıl olacak bilmiyorum 🙈
Gozunuzaydin hayirli olsun insallah saglikla devam etsin canim aklina olumsuz seyler getirme
inşAllah canım keşke getirmesem 🙈 kendime mukayet olamıyorum 😳🤭
Hamdolsun canım yaa iyiyim. Dün bir doktora göründüm. Henüz kendi doktoruma gitmedim ama ilk ona kısmetmiş. Keseyi gördü ama fazla bastırdı karnıma. Çok ağrı oldu. İdrara sıkışık gel diye bir şey diyen olmamıştı, bana idrara sıkışık gelmemişsin görünmesi zor oluyor dedi.

Sonra biraz şekilsiz gibi dedi keseye. Bilmiyorum yaa kafam çok karışık. Çarşamba günü memlekette de muayene olacağım inşaAllah
değerin güzel artmış karına bastırmasaymış keşke geçen aşılama sonrası bi dr da bana öyle yaptı, biliyorum o durumu.
Bazı doktorlar ilk zamanlar için yetersiz oluyorlar gibi geliyor bana. Tüpçüler bu noktada çok yetkin.

Kese minik oldugundan karindan bakilinca mutlaka idraraa sikisik gitmek gerek canim ki gozuksun . Vajinal daha rahat gozukurdu. Insallah gidince hem keseyi kalp atisiyla gorursunuz canim

Kese minik oldugundan karindan bakilinca mutlaka idraraa sikisik gitmek gerek canim ki gozuksun . Vajinal daha rahat gozukurdu. Insallah gidince hem keseyi kalp atisiyla gorursunuz canim

İnşaAllah canımm. Diyen olmadığı için bilmiyordum ama bilsemde mümkün değildi. İdrar testi de istediler sonra muayene. Nasıl sıkışık olayım 🤣🤣🤣

Vajinal muayene istemedim canım. Beklemek en iyisi

inşAllah öyledir canım ALLAH razı olsun 😘

Dün senin dediğin aklıma geldi katı meyve sıkacağım yok ama tavşan gibi kemirdim havucu 😉😘

Laboratuvar değerine göre de 3. Haftanın 100 üstü olması lazımmış 100 üstü olsa benimde için rahat edecekti. İnşallah katlanır canım 🙏🏻
Benim 115’ti ama devam etmedi ilk hamileliğim, 7. Haftada aldılar. O yüzden en doğrusu katlanmaya bakmak. 🧿

Kızlar 3. Gün embriyosu 12. Gün bugün 82,8 değer . Kimyasal mı acaba diye çok korkuyorum. Dua edin güzel katlansın muallakta kaldım şuan sevinemiyorum.
Hayırlı olsun canım değerin hiç de düşük değil, gayet hamilesin. 2 gün sonra aynı yerde bir daha kan ver, en az %60 artması yeterli. :nazar:

Nedenini ogrenmis oldum kuzum senin yasadigin kayiplardan oturu S sinemis25 arkadasa benzetrm oda cok tahlil hastane fln ugrasti cok bejledi ama hamile suanda. Insallh sende haziranda pozitif sonucu alip saglikla kucagina alacaksin. Allah yardimcin olsun
Merhaba brunettee brunettee
Merhaba arkadaşlar nasılsınız , bende kan pıhtılaşması ve kromozom için testler yaptım bugün sonucumu doktora gösterdim ileri derecede kan pıhtılaşması var dedi. İki düşüğümü de buna bağladı. İlaç ve iğnelerimi de hamilelik sürecinde kullanıyordum. Kan pıhtılaşması sorunu yaşayan var mı aranızda. Ben düşüklerimi hep morfolojiye bağlıyordum. Geçen haftalarda histereskopi oldum bir sıkıntı yoktu rahimle ilgili. Haziran’da sil baştan tedaviye baslıcam. Genetiğe gönderecez bu defa embriyoları. İnşallah güzel sonuçlar alırım.
Merhaba.Bende de pıhtılasma var cok ılerı duzeyde degıl ama genel olarak dolaşım problememım oldugu soylendı genetık sonuclarına gore.Benım de bı dıs gebelıgım 1 düşüğüm var.Düşüklerin kaçıncı haftada oldu.8.9. Haftaya kdr olan dusunler embırıyodan kaynaklı, daha sonra olan düşükler ya rahımden ya da pıhtılasmadan kaynaklı dedı doktorum bana.Benım esımde sperm sayısında,hızında morfolojısınde ve spermın dna sında cıddı hasarlar vardı.Benım yumurtalarım da cok kalıtelı degıl döllenme problemı yasadık ılk tup bebekte, nıtekım zar zor dollendı ama kımyasal oldu.Hısteroskopı oldugunuz ıyı olmus en azından rahımde sıkontı yok bu konuda ıcın rahat olur.Esınde sıkıntı varsa onu bıraz duzeltıp tedavıye oyle baslamanı tavsıye ederım.Esımın degerlerınu kdr kotuyken bıze tup yaptılar sonuc husran tabı.Bazı merkezler para tuzagı resmen.Ikıncıyı denemek ıcın 1 sene bekledım ben.Genetıge gondermenızı de onerırım erkek ınfertılıtesınde ozellıkle dna da hasar varsa genetık yaptırmak cok buyuk artı.Sağlıklı embırıyo transfer edılır ve ıcınız rahat olur rn azından.Hakkınızda hayırlı olsun bol sanslar❤️

Benim 115’ti ama devam etmedi ilk hamileliğim, 7. Haftada aldılar. O yüzden en doğrusu katlanmaya bakmak. 🧿
Doğru diyorsun umarım katlanır 🙏🏻
Hayırlı olsun canım değerin hiç de düşük değil, gayet hamilesin. 2 gün sonra aynı yerde bir daha kan ver, en az %60 artması yeterli. :nazar:
İnşAllah canım doktorum pazartesi dedi ama ben pazarı nasıl bekleyeceğim diye düşünüyordum. Pazarlık yaptım pazar acilde versem olmaz mı diye . İnşAllah katlanarak artar 🙏🏻

Bize 4.ay kontrolünde henüz oturtmayın demişti doktorumuz. Ama 4,5 aydan sonra serra oturmak istedi. Oturtmayı denedim büyük adam gibi oturuyor ☺ Yüzüstü yatırmayı bize de önerdi doktor. Uyanıkken sevmiyor ama uykudayken yatırıyorum ben. Daha uzun uyuyor yüzüstü.
Oyy kuzuya bak🤗🤗
Yüzüstü yatırma tehlikeli değil demekki artık bu aylarda. Bende takıntı oldu yan yastığıyla yatıyor ama sürekli kalkıp bakıyorum kafayı yemezsem iyi:deli:

İnşallah sağlıkla yükselir canımm dur hemen kötüyü düşünme. 2 gün sonra en az %60 yükselmesi yeterli. Bhcg kişiye göre değişkenlik gösterir çok yüksek ya da düşük değer gösterebilir önemli olan katlanması ❤️

İnşallah sağlıkla yükselir canımm dur hemen kötüyü düşünme. 2 gün sonra en az %60 yükselmesi yeterli. Bhcg kişiye göre değişkenlik gösterir çok yüksek ya da düşük değer gösterebilir önemli olan katlanması ❤️
İnşAllah canım biliyorum %60 yükselse yeter ama katlanmadan içim rahat etmez umarım katlanır sağlıkla 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Hulusi hoca testi pazartesi tekrarla dedi ama dayanamayacağım pazar günü tekrarlayacağım sanırım

İnşAllah canım biliyorum %60 yükselse yeter ama katlanmadan içim rahat etmez umarım katlanır sağlıkla 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Hulusi hoca testi pazartesi tekrarla dedi ama dayanamayacağım pazar günü tekrarlayacağım sanırım
Yok yok bence pazar günü yapma. Biliyorum için içine sığmıyor ama dayan tam gününde yap. Bir de hep aynı yerde ver kanı. Lab.dan lab.a fark oluyor. Mesela benim de bhcg artışlarım düzensizdi gittim sürekli kan verdim boş yere moral bozdum. Sen sabret. Bana 3 defa tekrarlattı testi o da sanırım benden kaynaklı çünkü hulusi hocanın deyimiyle arıza çıkarıp duruyordum garantiye almak istedi:) benim bhcg düzensizdi moralim bozulmuştu ama kese iki tane görünmüştü ikisi de tutmuştu yani demem o ki değere takılmamak lazım. Kalpten diliyorum inşallah inşallah sağlıklı bir hamilelik geçirirsin sağ salim alırsın kucağına🤲

Canım gününde yap sonra az bısey dusuk cıkıyor testı tekrarlatıp duruyorlar.Katlama olayına da takma kafanı bana da 2 kattan fazla artmalı demıstı kan verdıgım hemsıre stresten o bır saatte betım benzım arttı.Kendını bosu bosuna strese sokma olan sana oluyor sonra. Yenı haftaya güzel haberlerle baslarız ınsallah.Benım de pazartesı kontrolum var kalp atıslarını duymaya gıdecegız.Rabbım ıkımıze de hayırlı haberler duymayı nasıp eder ınsallah❤️

Oyy kuzuya bak🤗🤗
Yüzüstü yatırma tehlikeli değil demekki artık bu aylarda. Bende takıntı oldu yan yastığıyla yatıyor ama sürekli kalkıp bakıyorum kafayı yemezsem iyi:deli:
Evet canm artık tehlikeli değil hatta öneriliyor. Motor gelişimi için yüzüstü yatırmak önemli. Bizim doktorumuz her gidişimizde yüzüstü yatırıyorsunuz dimi diye ısrarla soruyor:) Ama tabi ilk zamanlar o halede bırakıp gitmemek lazım. Gözün üzerinde olsun:)

Merhaba brunettee brunettee

Merhaba.Bende de pıhtılasma var cok ılerı duzeyde degıl ama genel olarak dolaşım problememım oldugu soylendı genetık sonuclarına gore.Benım de bı dıs gebelıgım 1 düşüğüm var.Düşüklerin kaçıncı haftada oldu.8.9. Haftaya kdr olan dusunler embırıyodan kaynaklı, daha sonra olan düşükler ya rahımden ya da pıhtılasmadan kaynaklı dedı doktorum bana.Benım esımde sperm sayısında,hızında morfolojısınde ve spermın dna sında cıddı hasarlar vardı.Benım yumurtalarım da cok kalıtelı degıl döllenme problemı yasadık ılk tup bebekte, nıtekım zar zor dollendı ama kımyasal oldu.Hısteroskopı oldugunuz ıyı olmus en azından rahımde sıkontı yok bu konuda ıcın rahat olur.Esınde sıkıntı varsa onu bıraz duzeltıp tedavıye oyle baslamanı tavsıye ederım.Esımın degerlerınu kdr kotuyken bıze tup yaptılar sonuc husran tabı.Bazı merkezler para tuzagı resmen.Ikıncıyı denemek ıcın 1 sene bekledım ben.Genetıge gondermenızı de onerırım erkek ınfertılıtesınde ozellıkle dna da hasar varsa genetık yaptırmak cok buyuk artı.Sağlıklı embırıyo transfer edılır ve ıcınız rahat olur rn azından.Hakkınızda hayırlı olsun bol sanslar❤
Düşüklerimin biri 7 haftalık ikiz kalpleri durdu, digeri 6 haftalık düşük oldu. Biz tüp bebeğe sperm hızı sayısı çok düşük morfoloji 0 diye başladık. Ama genetik e gerek görmediler bu ikinci denemem olacak. Sperm için ne gibi şeyler yaptınız canım. Haziran’da tekrar düşünüyoruz tedaviyi. Bu defa genetiğe gidecek. Eşim bugün itibariyle evicap ve Proxeed ilaç kullanmaya başladı. Artık hayırlısı olur inşallah. Sana da çok sevindim daha çok umutlanıyorum senin gibi örnekler görünce. tugken tugken ve kinalikadin kinalikadin sizler de çok sağolun. Duanızı eksik etmeyin 🤲

Düşüklerimin biri 7 haftalık ikiz kalpleri durdu, digeri 6 haftalık düşük oldu. Biz tüp bebeğe sperm hızı sayısı çok düşük morfoloji 0 diye başladık. Ama genetik e gerek görmediler bu ikinci denemem olacak. Sperm için ne gibi şeyler yaptınız canım. Haziran’da tekrar düşünüyoruz tedaviyi. Bu defa genetiğe gidecek. Eşim bugün itibariyle evicap ve Proxeed ilaç kullanmaya başladı. Artık hayırlısı olur inşallah. Sana da çok sevindim daha çok umutlanıyorum senin gibi örnekler görünce. tugken tugken ve kinalikadin kinalikadin sizler de çok sağolun. Duanızı eksik etmeyin 🤲
Canm bizim de sperm sayısı ve hızından kaynaklıydı. Eşim emodex ve teatrio kullandı tedavi aşamasında. Sayımız baya artmıştı. Şöyle söyleyeyim ilk testte sadece 4 adet varken opu günü eşimden sperm örneği alındığında sayı 16 milyona çıkmıştı.

[/QUOTE. Çok geçmişler oldun bir daha yaşamazsın inşallah.Eşimin doktoru Kaan Aydos maxseed ve klomen verdı.Düzenlı ve stressız yasamla degerlerın bıraz daha duzeldıgını dusunuyorum.(Kırmızı et cok yeme dedı.Mevsım sebzelerı, yesıl yapraklı sebzeler ozellıkle onerdı, gunde 1-2 kere ısırgan cayı onerdı(sen ıcme ama) kuruyemıs,balık( dıp balıgı olmasın ama kalkan vb. Gıbı) sıgara ıcıyorsa edın en azından azaltmaya calıssın.Kılosu varsa bıraz zayıflamaya calıssın.). 3 ayda sperm hasarı %29 dan %4 e düştü.Bu hasar moralle cok alakalıymıs doktorun bıze demesı oyleydı.Tup bebek tedavısındeyken de esım gun asırı merıonal dıye bır ıgne kullandı.Bana bıesteron, ımprly ve prevıt posıtıve dıye 3 tane ılaç verdıler tedavı oncesı 1 aya yakın kullandım.Yumurtam az ama benım bıraz kalıtesı artsın dıye verdiler.Bıze ılk esımın doktoru genetık yaptırmayı onerdı cunku ılk tupte dollenme problemı yasamıstık cok cıddı.Doktorun kım bılmıyorum ama ben ıstanbulda bahcecıde cem celık var onunla bır de bulent tıras ıle gorustum ıkısı de genetık onerdı.Doktorunuzu ıyı arastırın ve moralınızı yuksek tutmaya calısın 1.5 ayınız var bol bol hareket edın temız hava alın.InsallH bu sefer yuzunuz guler.

X