2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Üzme kendini canım, gebelik şekeri de enfeksiyon da çoğu gebe de olan birşey. İşin iyi tarafı bunları dengede tutmak senin elinde. Yani diyetine harfiyen uyarsan şekerin yükselmesini engellersin. İlacını kullanır hijyene de normalden daha fazla dikkat edersen enfeksiyonda geçer inşallah. Allah dermansız dert vermesin bebislerin tüm organları gelişimleri sağlıklı olsunda gerisi hallolur
Aminnnn inşallaaahhh tek duam budur

Kızlar merhabalar şubatta inşallah tüp bebeğe başlıyoruz. Ama eşim sigara kullanıyor. Aranızda kullanıp pozitif sonuç alan var mı?
Cevaplarınızı bekliyorum. Kafaya takıyorum biraz galiba.

Kızlar merhabalar şubatta inşallah tüp bebeğe başlıyoruz. Ama eşim sigara kullanıyor. Aranızda kullanıp pozitif sonuç alan var mı?
Tabiki en iyisi içmemek ,ama ben ve eşim içtik, tabiki ben azaltım ama eşim 2 paket günde içti hiç bırakmadı ,ve ben kanda pozitif gördüğümde bıraktım ve çok şükür 7 ay içmiyorum ama eşim hiç bırakmadı...

47 cm 2600gr olmuşuz. Bu iki haftada önceki ölçüme göre 300 almış gözüküyor, çok az geldi bana ama dr daki ortalama çizginin üzerindeyiz hala. Dr çok memnun tam normal doğum bebeği diyor, ölçüme göre yaklaşık değerler bunlar dedi. Suyum, nst, herşeyim iyi, her an bekleyin ama %80 38 de 3000-3200 arası gelir dedi. 40 ı beklerse 4000 gr ı bulur dedi.

47 cm 2600gr olmuşuz. Bu iki haftada önceki ölçüme göre 300 almış gözüküyor, çok az geldi bana ama dr daki ortalama çizginin üzerindeyiz hala. Dr çok memnun tam normal doğum bebeği diyor, ölçüme göre yaklaşık değerler bunlar dedi. Suyum, nst, herşeyim iyi, her an bekleyin ama %80 38 de 3000-3200 arası gelir dedi. 40 ı beklerse 4000 gr ı bulur dedi.
Maşallah her şey yolunda canım ne güzel. Son haftalara doğru büyüme de yavaşlama oluyormuş diye okumuştum ama senin kızın gayet iyi kilosu da boyu da. Nst de iyiyse daha bekletecek bence senin de 38 39 u bulur gibi geliyor

Canım evet doğru söylüyorsun,şimdi doktoruma aradım bana Üromisin bir ilaç söyledi tek kullanımlık toz yani ,bu kültür test nasıl yapılıyor idrarındamı
Evet canm idrardan ama normal idrar tahlili gibi değil. İdrarın ortasından bir örnek alıp veriyorsun. Yani idrarını önce biraz tuvalete yapıyorsun sonra idrar kabına alıyorsun sonra geri kalanı yine tuvalete yapıyorsun. Sonuç birkaç gün sonra çıkıyor. O süre zarfında enfeksiyonun üreyip üremediğine bakıyorlar.

Maşallah canm gayet iyi gidiyor. Kilo hiç önemli değil inan ki. Benim bebeğim 1950 doğdu ama ciğerleri geliştiği için hiç solunum desteği almadı. 3200 doğup küvezde solunum desteği alan bebekler vardı. Sağlıkla doğsunlar da doğduktan sonra kilo kolay alınıyor :)

Doğrudan etkiler diyemeyiz ama bıraksa daha iyi olur tabi, sperm kalitesini etkileyebilir diye biliyorum bu açıdan.
Allah hayırlı etsin tedavinizi inşallah pozitif alırsınız

Tabiki en iyisi içmemek ,ama ben ve eşim içtik, tabiki ben azaltım ama eşim 2 paket günde içti hiç bırakmadı ,ve ben kanda pozitif gördüğümde bıraktım ve çok şükür 7 ay içmiyorum ama eşim hiç bırakmadı...
Ay çok mutlu oldum. Gözünüz aydın allah yavrunuzu size bağışlasın. Bana da nasip etsin inşallah.

kinalikadin kinalikadin canım ben transfer sürecinden korkuyorum da transfer günü çok bekledin mi doktoru ya da verildiği saatte hemen geldi mi doktor
Önce transfere girmeden biraz bekleme salonunda bekledik eşimle. Sonra odaya aldılar önden suyumu içmiştim çok sıkışık girmedim transfere gayet rahattım zaten hulusi hocada çok sıkışık olmana gerek yok demişti. Bence transfer gayet kolay bir işlem. 5 defa transfere girdim hiç zorlandığımı hatırlamıyorum. Kendini asla kasma bacaklarını rahat bırak sakin ol. Kastığın zaman işlem zorlaşır. Ne kadar sakin ve rahat olursan embriyoların geçişi o kadar rahat olur. Hiç bir şey düşünme hamileliğe odaklan utanma kasılma rahat ol. Kimseyi düşünme emeklerini düşün. Dr hemen geliyor genelde ama bazen çok hastası oluyor bekletebiliyor. Ben odaya geçmiştim uzanıp tel de takılmıştım. Allah yardımcın olsun inş olumlu sonucunu yazarsın

Kızlar hayırlı cumalar.. Aklıma geldi (eğlencesine) topiğimizin “en”leri yazmak istedim:)) yazdıklarınızla bana hissettirdiklerinizden yola çıktım
Topiğin;
En deneyimlisi A anneveoglusu
En güçlüsü @becidina
En özlenen @Dlk2606
En kibar @tugken
En cool Turkuazvesari Turkuazvesari
En meraklı @Egehanezra
En araştırmacı @tuana05
En dirayetli @sinemis25
En sevimli Brave and beautiful Brave and beautiful
En bilinçli ruhum_mavi ruhum_mavi
En sevecen @melike222
En yardımcı begonyas begonyas
En konuşkan Ilayumut Ilayumut
En hoşsohbet Avalon80 Avalon80
En düşünceli @Brunettex
En hassas natalia01 natalia01
En şüpheci @Cinar1453
En sabırlı @anidefteri
En kaçak @Deepblue_6
En sağlam @morestrong
En duygusal @kanaryamm
En iyi kalpli @456578
En iyimser cikolatakistim cikolatakistim
Doğru valla, analiz yeteneğini takdir ettim :))

Hepinize hayırlı cumalar kızlar tanimasamda hepinizi seviyorum
Pazartesi günü kısmetse transferim var dualarınıza beni de katarsaniz çok sevinirim tatlı cici ve çok samimi anneler :dua::dua::KK60:
Bebişin snaa sımsıkı tutunsun ve hic birakmasin. Sonra kollarına gelsin annesi :KK25: Rabbim emeklerini boşa çıkarmasın. Hayirlisiyla umuduna kavuş cnm.

A anneveoglusu canım kınalı kadın sana en deneyimli yazmış :) gerçekten bende çoğu şeyde sana danışmak fikir almak istiyorum sanki benden önce evlenmiş ablama soruyorum gibi hissediyorum:KK19:

Böyle hissetmenden gurur duydum ve çok sevindim bilgim ölçüsünde deneyimlerimi aktarmaya çalışıyorum hepinizin yeri ayrı bende bir kardeş olduk birbirimize burda :))) iyi ki sizleri tanımışım :KK200:

Maşallah minigine kilosu çok güzel sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah rabbim

Önce transfere girmeden biraz bekleme salonunda bekledik eşimle. Sonra odaya aldılar önden suyumu içmiştim çok sıkışık girmedim transfere gayet rahattım zaten hulusi hocada çok sıkışık olmana gerek yok demişti. Bence transfer gayet kolay bir işlem. 5 defa transfere girdim hiç zorlandığımı hatırlamıyorum. Kendini asla kasma bacaklarını rahat bırak sakin ol. Kastığın zaman işlem zorlaşır. Ne kadar sakin ve rahat olursan embriyoların geçişi o kadar rahat olur. Hiç bir şey düşünme hamileliğe odaklan utanma kasılma rahat ol. Kimseyi düşünme emeklerini düşün. Dr hemen geliyor genelde ama bazen çok hastası oluyor bekletebiliyor. Ben odaya geçmiştim uzanıp tel de takılmıştım. Allah yardımcın olsun inş olumlu sonucunu yazarsın
Ay canım çok guzel anlatmissin içime rahatladı valla daha gonalf 2.ignemdeyim ama korku sardi yumurta gelismezse az çıkarsa kaliteli olacak mı falan diye... Bana doktor yumurta sayısı hakkında bişey demedi bende sormadım üzülürüm diye . Ne Zaman söylüyor Kendi yumurta sayısını

X