2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Merhaba arkadaşlar,kasımdaki ilk tüp bebek denemem başarısızlıkla sonuçlanmıştı bu ay ikinci denemeye başlandı ve cuma günü yumurtalar alındı. 8 yumurta toplanmış bugün aradılar 7 tanesi döllenmiş biri olmuş( benimde tam anladığım bu ama yanlışta ifade edebilirim) diğerlerinin gelişimi devam ediyormuş onlarla ilgili izleme devam ediyormuş Pazartesi tekrar onlar için haber vericeklermiş.
Merak ediyorum aranızda böyle olan oldu mu hiç arkadaşlar?
Tam bilmiyorum ama burada okuduğum kadarıyla bazıları geriden gelebiliyormuş inşallah senin de öyledir hem öyle olmasa bile bak 1 tane olmuş Allah ona güç kuvvet versin bize gereken 1 tane zaten umudunu kaybetme moralini yüksek tut herşey olacağına varır :dua:

Tam bilmiyorum ama burada okuduğum kadarıyla bazıları geriden gelebiliyormuş inşallah senin de öyledir hem öyle olmasa bile bak 1 tane olmuş Allah ona güç kuvvet versin bize gereken 1 tane zaten umudunu kaybetme moralini yüksek tut herşey olacağına varır :dua:
İnşallah öyle olur canım bizimde umudumuz o yönde fakat birincide de en iyi kalite 1 tane vardı ama tutmadı o yüzden gönül istiyoki bu sefer çok olsun şansımızda çok olsun ☺️ Öyle dedi arayan kişi bazıları geriden gelebiliyormuş ama böyle birşey yaşayan varsa benide bilgilendirsin transfer bile be olucak bilmiyorum şuan ama çok heycanlı bir bekleyiş

kizlar bebislerin hareketlerini kacinci haftada hissettiniz ben hala hissetmiyorum
Ben 17.-18. Haftalarda küçük pıt pıtlar hissettim, sonrasında giderek çoğalıyor zaten :dondurma: Ama sanırım bu hissetme işi kişiden kişiye göre değişebiliyor 1-2haftaya hissedersin belki oluyodur bişeylerde sen farkında değilsindir canım.

Merhaba arkadaşlar,kasımdaki ilk tüp bebek denemem başarısızlıkla sonuçlanmıştı bu ay ikinci denemeye başlandı ve cuma günü yumurtalar alındı. 8 yumurta toplanmış bugün aradılar 7 tanesi döllenmiş biri olmuş( benimde tam anladığım bu ama yanlışta ifade edebilirim) diğerlerinin gelişimi devam ediyormuş onlarla ilgili izleme devam ediyormuş Pazartesi tekrar onlar için haber vericeklermiş.
Merak ediyorum aranızda böyle olan oldu mu hiç arkadaşlar?

Canım benim de 9 tane toplandı
Ama 8 tane işleme alınacak olgunlukta yumurta vardı
1 tanesi elendi yani
Ertesi gün kaç tane döllendiğini haber veriyorlar
Seninde gayet iyi 7si döllenmiş
Artık her gün arayıp kaç hücreli olduğunu bölünmelerinin normal mi yavaş mı olduğunu bildirecekler
Embriyoların durumuna göre transfer tarihini bildirecekler
Eğer ilerlemeleri normalse 5.günü bekleyebilirler

Ben 17.-18. Haftalarda küçük pıt pıtlar hissettim, sonrasında giderek çoğalıyor zaten :dondurma: Ama sanırım bu hissetme işi kişiden kişiye göre değişebiliyor 1-2haftaya hissedersin belki oluyodur bişeylerde sen farkında değilsindir canım.
cnm karincalanma arada bi oluyor bebismi acaba gobek deliginin altinda

cnm karincalanma arada bi oluyor bebismi acaba gobek deliginin altinda
Olabilir canım başlarda bende gaz sanıyodum :olamaz:Doktorum hissediyo musun diye sorduktan sonra dikkat etmeye başladım bende. Dediğin gibi karıncalanma, bişey kayıyormuş gibi falan oluyodu elimi oraya koyduğumda aynı bizim kalp atışımız gibi pıt pıt atıyodu bişey.

18 haftadayim cnm artik hissetmek istiyorum yavrumu

1-2 haftaya hissetmeye başlarsın. Daha doğrusu gaz hareketinden ayırt edebilmeye başlarsın canım. Zaten 27-28 den sonra el kol ayak ayırt edebilirsin bile. hele ki 32 den sonrasına hiç gelmiim o minnak ayaklar gece ağzımdan çıkacak diye korkuyorum :KK45: Şaka bir yana, sağlıklı olsunlar da isterse zıplasınlar yavrular :anne::KK68:

1-2 haftaya hissetmeye başlarsın. Daha doğrusu gaz hareketinden ayırt edebilmeye başlarsın canım. Zaten 27-28 den sonra el kol ayak ayırt edebilirsin bile. hele ki 32 den sonrasına hiç gelmiim o minnak ayaklar gece ağzımdan çıkacak diye korkuyorum :KK45: Şaka bir yana, sağlıklı olsunlar da isterse zıplasınlar yavrular :anne::KK68:
ins cnm ya

Yok cnm öyle düşünme inş gelişimi iyi olacak. Haftada bir yada iki mutlaka balık ye. Süt, yoğurt, muz, kaşar peyniri, tahin ve pekmez bunları ihmal etme hergün tuket şifa olsun minnak kızına :KK48: bn nasıl olayım cnm buna şükür diyelim gece oldu yine başladım kaşınma ya :bicak:öyle bişey ki kasidikca kasiyasi geliyor insanın :kızgın: çarşamba sonucu alıp ordan dr uma gecicem inşallah. Çabuk geçer umarım böyle uyku da yok :eek:
Amin canım inşallah inşallah şifa olur aradaki farkı kapatırız :dua:
Saydıklarının hepsini dikkatle uyguluyorum canım,sağolasın Allah razı olsun :KK200:
Temiz çıkacak kuzum bak görürsün,az kalmış sonucun çıkmasına kolonyayla uyuyodum kaşıntım çok olduğu zaman dene canım faydası olur inşallah sanada :KK16:
Birde sirkeli suyla silenler vardı mikrobu kırmak için,ben uygulamadan geçmişti benimki canım onuda dene istiyosan

Kızlar aylık kontrollerim 2 haftaya inmişti.
Aradaki fark kapanmamış,ama kızım gelişmeye kilo almaya devam ediyor çok şükür.:nazar:
Rabbim inşallah aradaki farkın kapanmasını,gelişimini tamamlamasını nasip eder.:dua:
Suyu,kan akışı gayet iyi durumda şuan için korkulacak bir durum yok dedi doktorumuz,minyon yapılı bir kızda olabilir dedi.:KK200:

Maşallah canım yavruna haftasını yakalamasına çok sevindim sağlıkla kavuş yavruna inşallah

Allah razı olsun canım evet 3 gün önce yeni tedaviye başladık çok teşekkür ederim merak edip sorduğun için :dua::dua::KK50:artık dualarınıza talibim :dua::dua:allah kimsenin emeğini boşuna çıkarmasın kimsenin hevesini kursağında bırakmasın :dua::dua:Rabbim hepimize hayırlı sağlıklı evlatları nasip etsin inşallah :anneadayı:sen kaç haftalık oldun cnm:anne::anne:

Rabbim emeklerinin karşılığını göstersin inşallah güzel haberlerini bekliyoruz canım

Kızlar 33+2 deyiz, 2300gr 46 cm çıktık. Kafa iyice aşağı inmiş çıkışa dayamış ama rahim ağzım kapalı, suyum da iyi. Sadece aşağısı sancı yapıyor arada. Progestanı bıraktık bugün itibariyle. :KK68:
Maşallah maşallah kuzuya canım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah rabbim

Maşallah canım yavruna haftasını yakalamasına çok sevindim sağlıkla kavuş yavruna inşallah
Amin canım inşallah inşallah
Çok sağol Allah razı olsun❤
Gözün aydın olsun kuzum oğlunun miss kokusunu doya doya içine çek bundan sonra Rabbim sizi bir daha ayırmasın :dua::anne:

X